ישראל, דנמרק ואוסטריה הכריזו: שיתוף פעולה בפיתוח חיסונים

אחרי ביקור במכון כושר במודיעין שבו חשף לאורחיו את מתווה התו הירוק של ישראל, נפגש ראש הממשלה נתניהו בלשכתו עם ראש ממשלת דנמרק פרדריקסן וקנצלר אוסטריה קורץ. השלושה הכריזו כי יקימו קרן מחקר משותפת לשלוש המדינות וישקיעו בהקמת מפעלים לייצור חיסונים: "ישראל - מקור השראה. בעולם מסתכלים עליה בהערצה"

תמונה כללית
איתמר אייכנר | פורסם: 04/03/2021
נתניהו: "זה יום מיוחד כששני מנהיגים אירופים מגיעים יחד לישראל" (צילום: לע"מ)
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (יום ה') בלשכתו בירושלים עם ראש ממשלת דנמרק מטה פרדריקסן ועם קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ. השלושה הכריזו על שיתוף פעולה במאבק בקורונה וגם ב"יום שאחרי", בין היתר באמצעות הקמת קרן מחקר ופיתוח משותפת של המדינות שתתמוך בפרויקטים חדשניים ובהשקעה משותפת במפעלים לייצור חיסונים בישראל ובאירופה. "ישראל היא מקור השראה עבורנו", אמרה פרדריקסן בנאומה. ynet העביר בשידור חי את הצהרת ראש הממשלה לצד שני אורחיו.
"אנו יוצאים מהקורונה עם הדרכון הירוק. חיסנו חלק משמעותי מהאוכלוסייה, ואין עוד דרך ארוכה", אמר נתניהו בפתח דבריו. "ישראל היא מודל לעולם, ואנו משתפים את הניסיון שלנו עם חברינו".
תמונה כללית"עוד מדינות ביקשו להצטרף". נתניהו עם פרדריקסן וקורץ
צילום: עמוס בן גרשום, לע (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
צילום: אולבייה פיטוסי (צילום: אולבייה פיטוסי)
נתניהו סיפר כי הוא דן עם המנהיגים גם על היום שאחרי: "אולי נצליח לצאת מהגל הזה, אבל אנחנו לא יודעים כמה זמן יחזיקו החיסונים. לכן אנו צריכים להגן על תושבינו ורוצים למקסם את היכולות באמצעות חיבור משאבים. כך נוכל להתמודד טוב יותר. ניצור קרן מחקר ופיתוח משותפת ונתחיל לבחון השקעה במפעל ייצור חיסונים משותף כדי שתהיה לנו הגנה מפני מה שעלול לקרות בעתיד".
ראש ממשלת דנמרק פרדריקסן הוסיפה: "אנחנו מקבלים השראה מישראל ומהיכולת שלה לחסן את האוכלוסייה. אנו שותפים לאותו יעד לשנים הבאות, אסור לנו להרשות לעצמנו להיתפס שוב לא מוכנים. אולי יהיו מגפות חדשות ומשברי בריאות חדשים". לדבריה, "אנו צריכים להחליף זה עם זה רעיונות, הצעות חדשנות וגם חיסונים. בזה התמקדנו, ולא רק באיך לעזור אחד לשני".
צילום: אולבייה פיטוסי"אסור שניתפס שוב לא מוכנים". פרדריקסן ונתניהו (צילום: אולבייה פיטוסי)
צילום: אולבייה פיטוסיקנצלר אוסטריה קורץ (צילום: אולבייה פיטוסי)
קנצלר אוסטריה קורץ אמר "העולם מסתכל על ישראל בהערצה כי היא המדינה הראשונה בעולם שחיסנה את אזרחיה והראתה שאפשר להביס הווירוס". הוא סיפר עוד כי הוא "זוכר את השיחה עם ביבי לפני שנה, כשהוא הזהיר מהאיום הגדול על העולם. אתה הסיבה המרכזית למה הגבנו כך באוסטריה. פעלנו בשיתוף פעולה קרוב זה שנה".
לדבריו, "ניתן להביס את המגפה רק על ידי שיתוף פעולה עולמי. צריכים לעבוד ביחד ולא רק להילחם בווירוס עכשיו, אלא גם במוטציות שיבואו".
נתניהו בירך את שני המנהיגים על ביקורם, ואמר כי "זה יום מיוחד כששני מנהיגים אירופים מגיעים יחד לירושלים כדי לדבר על איך מנצחים יחד בקרב נגד הקורונה". לדבריו, "אנחנו לא רק אומת הסטארט-אפ, אלא אומת החיסונים. ביחד אנו מקימים פה משהו שמצית את הדמיון של העולם".
לדברי נתניהו, "עוד מדינות פנו אליי וביקשו להצטרף. נשמח לקבל עוד מדינות שיצטרפו למאמץ, חשוב שיידעו שאנחנו מאוד רציניים".
צילום: אביגיל עוזינתניהו עם מנהיגי דנמרק ואוסטריה (צילום: אביגיל עוזי)
מוקדם יותר היום ביקרו השלושה במכון הכושר הולמס פלייס במודיעין, ועמדו מקרוב על ניהול שגרת הקורונה בישראל לפי מודל התו הירוק.
נתניהו אמר בביקור במכון הכושר: "רבים מהאנשים פה כבר עשו חיסון שני. אנו מגיעים למצב שבו נסיים לחסן את האוכלוסייה הבוגרת מעל גיל 50, שבה היו כמעט 100% מהחולים הקשים ומקרי המוות. ראשית כדי להוריד את העומס על בתי החולים, יש לחסן את האנשים המבוגרים יותר.
"בעוד כארבעה-חמישה שבועות, נסיים לחסן את כל בני ה-50 ומעלה. תוך שמונה שבועות, נסיים לחסן את כל האנשים בישראל שהם בני 16 ומעלה, פרט לאותם אנשים שלא מוכנים להתחסן בשום מחיר. המסלול שאנו מובילים כעת וזה מה שאתם רואים כאן בחדר הכושר הזה, הוא הדרכון הירוק שמשמעותו היא שלא מחכים עד שכולם יתחסנו, אלא פותחים למעשה את הכלכלה והמדינה עם הדרכון הירוק".
נתניהו עם מנהיגי דנמרק ואוסטריה במכון הכושר במודיעין
ראש ממשלת דנמרק נתקלה בביקורת קשה בארצה על כך שהגיעה לישראל, למרות שישראל נמנעה מלחסן את הפלסטינים. הדנית אגב הגיעה לישראל במטוס מנהלים שעצר בדרך לחניית ביניים באוסטריה ואסף את קורץ ל"טרמפ". העיתונאים משתי המדינות הגיעו במטוס שני שנחכר על ידי האוסטרים.
נתניהו גם התראיין היום לפוקס ניוז, ואמר בהתייחסו למבצע החיסונים כי "האזרחים הבינו שהבריאות והחיים שלהם תלויים בזה. אנחנו מאוד גאים בזה. ישראל ידועה כאומת סטארטאפ, מהיום היא תהיה ידועה כאומת חיסונים. אנחנו משתפים את הניסיון שלנו עם אמריקה ושאר העולם".
על השאלה מה על ארה"ב לעשות כדי לשפר את עניין המאבק בקורונה, השיב נתניהו: "הדבר הכי חשוב זה להתחסן כמה שיותר מהר ולשים מסכות. זאת לא שאלה פוליטית, זה מה שחייב להיעשות. אלה החיים שלכם. אנחנו יכולים להתגבר על הקורונה ואני שמח לראות שחלקים מאמריקה כבר בחוץ. תמשיכו ככה".
בנוגע לפתיחת מערכת החינוך אמר נתניהו: "פתחנו את הגנים וכיתות נמוכות ברוב האזורים, ועכשיו אנחנו פותחים את הכיתות הגבוהות. הדבר החשוב זה להוסיף חודש בחופשת הקיץ לסגירת הפער. זה מאוד חשוב לתת לילדים שלנו את הידע ואת הניסיון הרגשי להיות עם עוד ילדים. זום זה טוב, אבל זה לא כזה טוב. בכיתות, בעיקר בכיתות הקטנות, יש הרבה ערך".
95

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
75.

הגיעו ללמוד מעבריין איך לחסן אוכלוסייה

74.

73.

יופי

72.

71.

מציג השיגים כושלים בנהול הקורונה

70.

נתניהו המנהיג הטוב בעולם כל מנהיגי העולם מעריכים אותו על הישגים חלומיים שהביא לישראל כולם מעריכים חוץ מהזבלים השמאלנים שחושבים שהמדינה שייכת רק להם

69.

מישהו זוכר את דבריו ההזויים של הנוכל ???? תעשו חיים --- תשתו בירה ולכו להצביע עבורי-----כן ----בטח......

68.

של סמולנים שעיניהם פוקעות מהחורים נוכח הצלחות נתניהו, או סתם חברי כת רק לא ביבי ממורמרים, תענוג!!!!!

67.

66.

די, נמאס, לך הביתה

65.

מסע ההופעות של הלהטוטן הזה, לא מיועד עבורכם. זה מיועד רק לבייס שלו. שמתלהבים, עד כדי אקסטזה, מכל שפן שהקוסם הזה שולף מהשרוול...

64.

גם מנהיגים אחרים ישרים ככל שיהיו, עלולים להגיע למצב בו יושחתו בעיני חלק מהציבור לפחות ורק בגלל שהם יעשו דברים שלא מתאים לחצי השני של העם. במצב דברים כזה, הפוליטיקה מחייבת חיבורים המאפשרים סחטנות פוליטית שבקלות יכולה להחשב כשחיתות. ורק אבהיר, אין לי ולו מילה קטנה נגד ההליכים המשפטיים שעל נתניהו לעבור כדי להוכיח את חפותו, אלו חייבים להמשך. יחד עם זאת, כפי שאמרו קודמי, הוא מנהיג אשר מעצים את ישראל בעולם הרבה יותר מהיכולת של אחרים לדעתי.

63.

62.

61.

שמאלנים ורק לא ביבי עד שלא תעמידו אדם מדינאי דגול משכיל וברוך כישרונות ונסיון כמו נתניהו נמשיך לתמוך בו למרות הכל, לא מספיק להיות ישר ובעל ערכים, אך עילג וחסר השכלה כמו שאתם מעמידים, ישראל זקוקה למדינאי שידברר אותה בעולם ציני ששולטים בו בריונים ושוחרי רעתנו וחלקם רוצים להשמידנו ואני לא ביביסטית

comment-2-comment

comment-2-comment

ביבי הוא פקה פקה אלוף، דיבורים בלי סוף، מוכר לבייס שלו את הסיפורים، אנחנו כבר לא קונים את הכשלונות הניהוליים שלך כאילו הם הצלחות. יאללה ביי.

60.

59.

אני מקווה שהדנית והאוסטרי הבינו שיש להם עסק עם שקרן בלתי נלאה והם משמשים פיונים בתעמולת הבחירות שלו...נקווה שישבואו לבקר אותו במעשיהו...

58.

זה מסכם את כל השקר

57.

56.

מחלק חיסונים, חינם, לכל דורש, ומארגן כנסים לראשי מדינות כושלות, שלא יודעים איך להתמודד עם מגפות.

55.

מתי תבין שהצלחת החיסונים היא לא הצלחה שלך. אתה בסה״כ עשית כמה טלפונים ואח״כ רצת להצטלם בשדה התעופה... את העבודה האמיתית עשו נציגי פייזר בארץ ובחו״ל, אנשי משרד הבריאות, האוצר, המשפטים ועוד הרבה אנשים טובים. האזרחים הולכים להתחסן לא בגללך אלא בגלל המשמעת העצמית והערבות הדדית שאתה מנסה כל הזמן לפרק ולפזר. לך הביתה ותשכב על זרי דפנה שלקוחים מהדימיון שלך. יושר, צניעות וענווה אין בך.

54.

בשם חופש המידע יש לפרסם מייד את משך הבידוד שעברו ראשי המדינות הזרים כשנכנסו לישראל. הם ישבו במלונית? האם יש עליהם אזיק אלקטרוני? איזה הליך (מהיר ומקוצר? למיוחסים?)עברו לוודא שאינם מסכנים את ראש ממשלתנו הנכבד? מייד, לאפשר לכל אזרח ישראלי שרוצה להיכנס לישראל לעבור אותו הליך בדיוק.

53.

52.

51.

comment-2-comment

50.

49.

48.

והמוצלחות באירופה, משתתפים בקמפיין בחירות של העבריין הארור הזה.

comment-2-comment

47.

ביבי מילמל בשקט...חסינות, האוסרי והדני לא הבינו, חשבו חיסונים.

46.

comment-2-comment

45.

44.

אסף שני דגי רקק ואחד מבקר אצל השני .מזל שלא הזמין את מלך מרוקו להיות שותף בפיתןח.

comment-2-comment

43.

42.

הכל תעמולת בחירות .אחרי הבחירות לא ישאר שקל לעשות שום דבר . כמו בתי החולים שלנו שאין להם כסף אפילו להוסיף מיטות חדשות. ביבי יכול גם להגיד שכל אזרח יקבל 20 אלף שקל ואחרי הבחירות יגיד שאין כסף. ככה זה בבחירות במיוחד עכשיו שהוא מרגיש שהוא מאבד את ראשות הממשלה . במשך 15 שקל לא הוציא מילה ולא דיבר עם העיתונות פתאום משתתף בסטנאפ

41.

מצחיק נורא ... לא מכירים את הדמגוגיה שלו

40.

39.

38.

37.

תטכלט להצביע לי בבחירות הבאות?

36.

35.

מצא עוד שני טיפשים שעדיין מאמינים לו-האף מתארך כבר אין מקום גולו גולו מספר הבדיות

34.

בינתיים כל החיסונים הם של פייזר ומודרנה.

33.

ישראל אומת החיסונים? למה פיתחנו איזה חיסון או הבאנו חיסונים שפותחו על ידי פייזר?

comment-2-comment

גיבוב שטויות! זה מתפקידו של ראש הממשלה להביא משקיעים גלובאליים לישראל. ובמקרה ביבי הביא את הרחבת אינטל בקריית גת! שנאת ביבי מעבירה אנטיביביסטים על דעתם.

comment-2-comment

32.

31.

חובה על כל האסרחים להפר את הבידוד

30.

29.

פושע דיור לכלא

28.

זה בחיים לא יקרה, והשקרן האולטימטיבי ממשיך לזרות חול בעיני הציבור התמים.

27.

לעוד אמר שאנחנו יצאנו ראשונים מהקרונה.זה כבר אישפוז בכפייה. להזכירך ניו זילנד

comment-2-comment

26.

אולי מספיק עם השקרים העלובים שלך !!!!!!! רד מהבמה !!! הכל בלופים ושקרים, אתה בושה למדינת ישראל !!!!!!

25.

24.

23.

comment-2-comment

22.

ביבי לפני שבוע האשים את גנץ שאם יפתחו את המשק תהיה קטסטרופה וראה זה פלא פתאום שבועיים לבחירות הכל מאחורינו איזה דמגוגיה ואיזה לוקשים אנחנו עדיין בכאוס אנשים מתים והוא מתנהג כליצן בעיקר תעמולה זולה שהאורחים מדנמרק אוסטריה לא בדיוק מכירים אז תשאלו איך לפני שבוע קטסטרופה והיום מתראיין שהכל מאחורינו להזכירכם את ההמלצה החמה של הדמגוג לנסוע לאמירויות ויבאנו מלא מוטציות הכל לוקשים שביבי מוכר לנו ועכשיו גם לדנים ולאוסטרים

21.

20.

במודיעין עדיין בסגר הילדים ז-י בבית למרות שהעיר ירוקה והרוב עם תו ירוק. מחרטט

comment-2-comment

במודיעין עילית הכל פתוח כי ביבי צריך אותם אחרי הבחירות

19.

18.

comment-2-comment

.

17.

די תרגיע, עוד מעט תרשום פטנט שלך על החיסון , תנוח אחי תפרןש לקיסריה

16.

מנכ"ל פייזר ביטל את ביקורו בארץ שהיה מתוכנן להיערך 15 יום לפני הבחירות בחברת פייזר הסבירו את הביטול במגבלות הקורונה ואמרו שביקור חדש יתואם כנראה לסוף האביב. ב"הארץ" פורסם כי על המנכ"ל, אלברט בורלא, הופעל בשבועות האחרונים לחץ שלא להיעתר להזמנת נתניהו להגיע לביקור בשל החשש שישמש לתעמולת בחירות. themarker

15.

הצהרת הון של הנוכל שכל היום עושה הצגות לקהל, פקה פקה .

14.

לעולם של ביבי. הקורונה הלכה חלפה לה וקול הבחירות נשמע בארצנו. מנהיג חסר אחריות, שקרן כזבן שרלטן גאוותן וחסר ידע מינימלי. החלטות כושלות בניהול המדינה.

comment-2-comment

13.

למה לא לקחת אותם לנס ציונה להראות את החיסון שאתה כביכול יזמתה עם פירסום וצילומים לעכשיו זנחתה אותם באמצע הניסויים כרגיל מישתמשים וזורקים

12.

מה, הם לא שמעו מה זה רק לא ביבי? צריך לגרש אותם מכאן ומייד. הם בטח פשיסטים.

11.

אה

comment-2-comment

10.

9.

דיי זה לא עובד נח נח נח נחוי

comment-2-comment

8.

comment-2-comment

7.

שפייזר היא חברה אמריקאית ולא ישראלית.

comment-2-comment

הקמה של מפעל חיסונים זה אינטרס לאומי מהמעלה הראשונה מכל כך הרבה בחינות, הבעיה היא הקושי לעמוד בתקנים של האף די איי. אבל בעזרת לחץ ממשלתי ניתן לעשות את זה. ובשיתוף של מקורות חוץ נהיה יכולים להיות אומה בעלת אמצעי פיתוח עצמאיים של חיסונים ולא נהיה תלויים בעולם. לא רק שלא נהיה תלויים אלא גם נוכל להרוויח מזה המון כסף.

comment-2-comment

לא קוראת לאמריקאים להתחסן!

6.

כמה את סטומה!!!

5.

במדינת הגמדים. רעש מהומה.

4.

אין גבול לחוצפה!ניהול כושל של כל משבר הקורונה שהיה מונע מטעמים פוליטיים. המחיר הינו בחיי אדם ושפל כלכלי. והוא עוד חושב שיכול לייעץ למישהו!?!? האיש באמת בהתקף גדלות.

comment-2-comment

ביבי תפסיק לטפוח לעצמך על השכם אם הייתי עושה הכל בזמן לא היו לנו כל כך הרבה קורבנות זילזלת בחיי אדם די די די נימאס ממחלת הגדלות שלך כל מה שעשית זה ממניעים פוליטיים ולא מאהבת העם מעניין אותך להמשיך להיות ראש ממשלה מקווים מאוד שתוחלף באדם אמין וישר יותר

3.

2.

ביבי תזכיר גם אותי ...את החדר כושר הזה אני ספציפית המלצתי לפתוח בזמן הסגר...

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0