45

מאות לוחמים פינו מאחז שנבנה על שם אהוביה סנדק

לוחמי מג"ב, צה"ל והמנהל האזרחי פינו את המאחז "מעלה אהוביה" שהוקם במקום שבו התהפך הנער עם הרכב ונהרג. במקום היו מבנים זמניים ושבע משפחות התמקמו בו. הוריו זעמו: "פינו את המקום בברוטליות". שני נערים נעצרו במהלך הפינוי - ושוחררו. תיעוד

תמונה כללית
אלישע בן קימון | פורסם: 06/04/2021
תיעוד: פינוי המאחז הבלתי-חוקי "מעלה אהוביה", הבוקר
מג"ב, צה"ל והמנהל האזרחי פינו הבוקר (שלישי) את המאחז הבלתי-חוקי "מעלה אהוביה" בבנימין שהוקם בזירת התאונה שבה נהרגה אהוביה סנדק בן ה-16 במהלך מרדף משטרתי לפני כארבעה חודשים.
במקום, שנבנה בסוף שנת 2020 צפונית לרמאללה, נבנו כמה מבנים זמניים המיועדים להריסה, ומתגוררים בו שבעה אנשים בהם משפחה וכן כמאה ראשי צאן. שני נערים נעצרו בחשד שניסו לחבל בפעולות הכוחות, ובהמשך שוחררו. כ-25 נערי גבעות התקהלו במקום.
צילום: TPSתיעוד מפינוי המאחז הבלתי-חוקי (צילום: TPS)
תמונה כלליתהוריו של סנדק: "בוקר קשה"
צילום: דוברות איחוד הצלה, באדיבות המשפחהאהוביה סנדק לצד הרכב שהתהפך במהלך המרדף המשטרתי (צילום: דוברות איחוד הצלה, באדיבות המשפחה)
הוריו של סנדק מסרו: "אנחנו קמים לבוקר קשה. הוקם פה גלעד אוהל ודיר עיזים לזכר הילד, כאות להמשך דרכו: דרך של אהבת הארץ, ארץ הקודש, הקרקע של חיינו כאומה. והנה הבוקר הגיעו כוחות משטרה ופינו בברוטליות את המקום".
בקרב תושבי האזור קיים חשש כי גבעות נוספות באזור יפונו בהמשך. בשעה זו הם מנסים להגיע לשטח, אך הכוחות הפועלים מונעים זאת מהם תוך הצבת חסימות וטבעות אבטחה בסביבת המאחז. "הרס מזעזע, מטריד וחותך בבשר", אמר שמואל (זנגי) מידד, מנכ"ל ארגו חוננו. "לצערנו, שלטון הפקידים ביהודה ושומרון - המנהל האזרחי והימ"ר - הוא זה שמנהל. לא הממשלה ולא מדינת ישראל, אשר היא הריבון".
לכתבה זו 45 תגובות
הוספת תגובה
45

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
29.

28.

27.

26.

25.

24.

23.

איבוד השליטה ברכב שבו ישב סנדק, ושנהגו איבד שליטה עקב פגיעה קלה מרכב שבו נהגו בלשי המשטרה במרדף , בדופן כנף ימין של הרכב הנמלט, אינו הסיבה להתהפכות הרכב, ולמות אהוביה. יש אולי רשלנות תורמת מופחתת. כל שהבלשים היו צרכים הוא לנסוע אחרי הרכב הנמלט, תוך שמירת קשר עין. ייתכן ונהג הרכב הנמלט היה מאבד שליטה בעצמו , או נעצר ממילא עקב מחסור בדלק.

22.

הצבא צריך להתעסק עים משימות כאלה ? אז חבל באמת אני מבין שכול הבעיות הביטחוניות נגמרו

21.

לנהוג ביד קשה המתנחלים פורעי החוק

20.

19.

18.

יש לפנות את כל אבל כל המאחזים שאינם יושבים על אדמת מדינה ולא אושרו בישיבת ממשלה. מדובר במספר רב של מאחזים אשר פלשו לשטחים בבעלות ערביי הגדה. אין לאף מאחז שכזה זכות קיום. גם במידה והוקמו במקום מבני קבע ,יש להרוס ולפנות אותם אתמול, ללא שום צו בית משפט ,משום שמדובר בפלישה לשטח שמעולם לא היה ניסיון לרכוש אותו.

17.

ממשלת ימין עאלק

comment-2-comment

16.

יהודים בונים בארץ ישראל, באזורי ספר, והם הורסים את זה. ואיך אתם חושבים שיהודים בנו בארץ בתחילת המאה העשרים? ראו שטח פתוח והתחילו לבנות. מה שהיהודים לא יתפסו, יתפסו הערבים.

comment-2-comment

comment-2-comment

ישר כוח! אלה לא שטחים שלהם אלא של הערבים. הערבים יתפסו? שיתפסו.

comment-2-comment

כל החוליגנים שחושבים שהחוק לא תקף לגביהם

comment-2-comment

15.

ילד נהרג במהלך פעילות פלילית, ומישהו חושב שצריך להנציח את שמו. האם ירדנו לגמרי מהפסים?

14.

הרצחת וגם גירשת????

comment-2-comment

13.

12.

חרפה! אין מילה אחרת. מאז שהוקם המאחז המגוכך הזה העם היהודי הפסיד עשרות אלפי דונמים להשתלטות פלסטינית פרועה בכל שטחי B ו C...., תבנו להם כביש ותביאו להם חשמל במקום להרוס! דונם אחד חינם ביהודה ושומרון מחר לכל זוג צעיר !!!!!

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

10.

comment-2-comment

שינסו אצל הנוכל מבלפור

9.

8.

כי יותר קל לפנות יהודים שלא יהפכו את זה למהומה ומלחמת חורמה...

comment-2-comment

החוקים אחרים וההתנהלות אחרת

7.

6.

5.

צריך לא רק לפנות אלא גם לחייב את העבריינים בהוצאות על הפינוי. אם אזרח מין השורה היה פולש לשטח ציבורי - היו מעמידים אותו למשפט / קנסות וכו'. למה אנחנו צריכים לשלם על כל השטויות שהם עושים?

comment-2-comment

comment-2-comment

וממן את הפושעים האלה - שאפילו לכלא לא מכניסים אותם- נורא והיום אפליה מזעזעת

comment-2-comment

זה לא מפריע לכם?

4.

3.

comment-2-comment

comment-2-comment

2.

comment-2-comment

האזרחים הלגיטימיים משלמים על השטח שהם חיים בו. אנשי העדר גונבים אדמות מהמדינה ומתיישבים בלי לשלם ובלי לתכנן.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה