תחזית בחו"ל: ישראל תזכה בחמש מדליות באולימפיאדה

האתר Olympic Medals Predictions מנבא למשלחת הישראלית הצלחה גדולה, בעיקר לג'ודוקא שגיא מוקי שיזכה בזהב לפי התחזית

תמונה כללית
אורן אהרוני | פורסם: 14/07/2021
רגע לפני שאולימפיאדת טוקיו יוצאת לדרך, לא מעט אתרים ומכוני סטטיסטיקה מנסים לנבא עם כמה מדליות תסיים כל מדינה. האתר Olympic Medals Predictions העלה תחזית משלו והיא מבשרת הצלחה גדולה למשלחת הישראלית עם לא פחות מחמש מדליות, כולל אחת מזהב.
האתר אסף את כל הנתונים מהשנים האחרונות, אליפויות עולם ואירופה, ועוסק כבר שנים רבות בניבויים לקראת האולימפיאדות. במשחקים בלונדון 2012 האתר פגע ב-85 אחוזי הצלחה ובריו ב-82 אחוזים.
צילום: אורן אהרונייעלה אל ראש הפודיום? שגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)
ומי המדליסטים הישראליים יהיו? לפי התחזית של האתר, הג'ודוקא שגיא מוקי יזכה במדליית זהב, השנייה של ישראל במשחקים האולימפיים אחרי גל פרידמן באתונה 2004. מדליה יוקרתית נוספת תגיע ממתעמל המכשירים ארטיום דולגופיאט, שיזכה בכסף בתרגיל הקרקע, בדיוק כמו הגולשת קטי ספיצ'קוב. במדליות ארד יזכו המתעמלת האמנותית לינוי אשרם והג'ודוקא טוהר בוטבול.
בריו, למי שתוהה, מכון הסטטיסטיקה הגרמני אינפוסטרדה, שנחשב לגדול ביותר בתחום, העריך שישראל תסיים עם שלוש מדליות, שלושתן מענף הג'ודו, כשמדליית כסף הייתה אמורה ללכת לירדן ג'רבי ומדליות ארד ללינדה בולדר ושגיא מוקי. בסופו של דבר המדליות של המשלחת הישראלית אכן הגיעו מהג'ודו, כשג'רבי ואורי ששון זכו בארד.
צילום: אורן אהרונילינוי אשרם (צילום: אורן אהרוני)
ואיזו משלחת תסיים עם הכי הרבה מדליות? ארה"ב כמובן, שאמורה לקטוף 106 מדליות סך הכל - מתוכן 49 מזהב. את המקום השני יתפסו הסינים עם 92 מדליות (42 מתוכן מזהב), הרוסים עם 70 מדליות בסך הכל (27 מזהב) יסיימו במקום השלישי ואילו המארחת יפן תקטוף 53 מדליות, כולל 16 מזהב.
לכתבה זו 13 תגובות
הוספת תגובה
13

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
12.

11.

10.

לא נראה לי שישראל תזכה ב5 מדליות אבל כנראה הספורטאים יביאו משהו לנתב"ג ןמשהו או משהי י\קבל "שיחה מרגשת" מראש הממשלה או הנשיא. הצעירים לא זוכרים מה היה פעם שצחקו שהשחיינים טובעים,אצנים רצים אחורה ומתאבקים הופכים לפציפיסטים. איך התאכזבנו שבגלל יום כיפור ההולנדים המעופפים זכו רק במקום רביעי ב88 ואיך התרגשנו שהשדר הקטאלוני אמר בקול מדליה דה פלטה יעל ארד! ב92 אחרי אלפיים שנות גלות ועוד בהר היהודים. השנה נבחרת ענקית, איכותית וגם שתי מדליות וכמה גמרים יהיו תוצאה יפה.

9.

8.

7.

ישראל היא לא מעצמה כמו ארה״ב או סין. אין למשלחת שלנו באנקר בשום ענף ובשום קטגוריה, אבל יש לנו אחלה עומק למדינה קטנה. גורבנקו, ריכטר, ויואב כהן גם כן מועמדים חזקים לגמר ויכולים בתחרות טובה מאוד לגרד מדליה.

6.

5.

ברגע שעלית קטגוריה כי היה איזה יפני שלא הצלחת לגבור עליו...נגמר הסיפור שלך. ג'ודו זה ספורט, לא אמנות לחימה.

4.

אין מצב של מדליה, אך לחלום מותר. איפה הצניעות ואיפה ענוה?

3.

2.

אולי בהתעמלות אמנותית. בטח לא בגודו. לצערינו.

1.

comment-2-comment

מדלייה אחת? כנראה שלוש, אבל תודה על התחזית המלומדת.

לכל התגובות
0