צילום: AFP
צילום: AFP

יעילות החיסון ירדה ל-39% במניעת הידבקות, ול-91% במניעת מחלה קשה

נתונים חדשים של משרד הבריאות מאשרים את הירידה הנוספת ביעילות חיסון פייזר, כפי שחשף נדב איל ב-ynet השבוע. על פי הנתונים, היעילות צנחה ל-39% במניעת הידבקות ו-40% במניעת מחלה קלה. היעילות למניעת מחלה קשה ואשפוזים עדיין גבוהה

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 22/07/2021
עוד ירידה ביעילות החיסון: כפי שפרסם נדב איל ב-ynet השבוע, יעילות החיסון ירדה דרמטית ל-39% במניעת הידבקות ול-40% במניעת מחלה קלה עם תסמינים. יעילות החיסון למניעת אשפוזים ומחלה קשה נשארה גבוהה - 88% למניעת אשפוז ו-91% למניעת מחלה קשה. כך עולה מנתונים שפרסם משרד הבריאות הערב (חמישי).
נתונים אלה רלוונטיים לחודש האחרון, החל מ-20 ביוני. הם פורסמו לאחר שלפני שלושה שבועות נחשפה ב-ynet הירידה הקודמת ביעילות חיסון פייזר, אל מול וריאנט הדלתא ולאחר שחלפה כמעט חצי שנה מתחילת מבצע החיסונים בארץ.
נפתלי בנט: "סרבני החיסונים פוגעים בכולנו" (צילום: לע"מ)
על פי משרד הבריאות, עד 31 בינואר חוסנו בשתי מנות 1,848,568 ישראלים. באוכלוסייה זו של מחוסנים ראשונים בוצעו מאז 1,152,914 בדיקות קורונה. 5,770 אובחנו כמאומתים לנגיף, כחמישית מהם בשבוע שעבר בלבד - 1,181. מתוך המחוסנים שנדבקו בנגיף 495 אושפזו (59 בשבוע שעבר), 334 הגיעו למצב קשה או יותר (39 בשבוע שעבר) ו-123 נפטרו (שישה בשבוע שעבר).
במקביל לפרסום הנתונים על הירידה ביעילות החיסון, ראש הממשלה נפתלי בנט מסר הערב הצהרה שבה מתח ביקורת חסרת תקדים בחריפותה על מי שלא מתחסנים וקרא לציבור להפעיל עליהם לחץ. "המדע הוא חד וברור - החיסונים עובדים, הם יעילים ובטוחים. סרבני החיסונים מסכנים בריאותם, סביבתם ואת החופש של כל אזרחי ישראל. את החופש שלנו לעבוד, חופש ילדינו ללמוד, חופש לחגוג שמחות עם המשפחה. סרבני החיסונים פוגעים בכולנו, כי אם כולם יתחסנו - כולם יוכלו לקיים את שגרת חייהם", אמר בנט.
מוקדם יותר אישר קבינט הקורונה את חידוש התו הירוק. לפי ההחלטה, התו הירוק יחול על אירועי תרבות וספורט, חדרי כושר, מסעדות וחדרי אוכל, כנסים, אטרקציות תיירותיות ובתי תפילה. על אירועים עם פחות מ-100 משתתפים לא יוטלו הגבלות, כמו במצב הנוכחי.
בנוסף הוחלט כי מיום ראשון 8 באוגוסט, התשלום עבור הבדיקות ללא מחוסנים יהיה על חשבון הנבדק (למעט מי שלא יכול להתחסן מסיבות בריאותיות), והן יבוצעו במתחמי בדיקה ייעודיים. כמו כן נוספו בריטניה, גאורגיה, קפריסין וטורקיה לרשימת המדינות האדומות, החל מ-30 ביולי. הטיסה למדינות הללו אסורה, למעט באישור של ועדת החריגים.
לכתבה זו 88 תגובות
הוספת תגובה
88

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
49.

48.

זה היה ברור לי כשקיבלתי את שני החיסונים האלה. כאחד עם סיכון. אין חיסון הרמטי. לצערי.

47.

כדי שתאי מערכת החיסון, שכבר מכירים את החלבון מ"ההדבקות" הקודמת (החיסון) ויתחילו לפעול נגדו ולמנוע מחלה קלינית (עם תסמינים) ברוב המקרים, או מחלה קשה. כל מיני מומחים בגרוש מפרסמים כתבות בלי להבין בתחום.

46.

45.

44.

43.

comment-2-comment

לאיזה כיוון?

comment-2-comment

אם הכתב היה עושה את עבודתו נאמנה, היה מוסיף הסתייגות שהנתונים נוטים בגלל שהבדיקות נעשו במרכזי הנידבקות והאוכלוסיה שנפגעה יותר, לא באופן מייצג ובלתי מוטה בכל האוכלוסייה. איך אני יודע? קורא גם בהארץ. ואם הייתי ממדץש רוצה לוודא? מחפש את הציטוט המדויק של מי שעשה את ניתוח הנתונים. בכל מקאה, אסור לסמוך על אדיר ינקו. צייד סקופים ובור בענייני רפואה והסתכלות על נתונים.

42.

לפי הנתונים בישובים בדואים וחרדים אחוז החיסונים מאוד נמוך. שם צריך לתת הדעת צריך רוב הציבור לסבול בגלל אוכלוסיה סוררת

comment-2-comment

שם יש הרבה מחלימים שמוכנים המדבקה חוזרת... החרדים והבדואים צריכים לשמור מרחק מכם. ההדבקה כרגע בעיקר בציבור הכללי ואתם אלו שמסכנים את האחרים.

41.

ממשיכו של היושב ב בלפור כנראה יש בבית שם מחלה מדבקת ׳שקרונה׳

comment-2-comment

מזדהה עם כל מילה!!

40.

comment-2-comment

comment-2-comment

39.

comment-2-comment

לא. אתה

38.

שכשגיע חיסון יעיל ואמיתי אנשים כבר לא ירצו להתחסן יותר

comment-2-comment

דגנרטים כמוך יגידו שהם מחכים לחיסון יעיל ואמיתי

37.

comment-2-comment

36.

מה יש לנו? אז יש לנו חיסון שלא מחסן, רק מונע תסמינים. יש לנו יעילות "מוכחת" שרק יורדת. מצחיק אותי שקוראים לזה חיסון. מזריקים למדינה שלמה משככי כאבים ומספרים להם שהם בריאים

comment-2-comment

35.

comment-2-comment

מתחיל להתפתח קונצנזוס שאדיר ינקו לא יודע עלמה הוא מדבר. כיוון שמדובר בדיני נפשות, רצוי שהמערכת תתעשת ומהר. בעניינם בריאות חייבים כתב מקצועי ולא תמיד סקופים.

34.

כשנתון זה בכלל לא נבדק לא במחקר ולא אחר כך?! זאת הטיית הציבור ומניפולציה. לא ערכו בדיקות קורונה למחוסנים.

33.

32.

31.

צריך להפסיק עם הבדיקות ההמוניות ועם הבידודים המיותרים, ולתת לילדים להידבק באופן טבעי. מי שבסיכון שיתחסן, אבל לא בכפיה.

comment-2-comment

כל אחד נהיה לי מומחה בתחום המגיפות והוירוסים.. שב בשקט ואל תמלמל קשקושים מבלי לדעת. חסינות עדר ראינו איך הצליחה יופי יופי בשבדיה, מדינה ללא צפיפות.. אלפי מתים תוך זמןקצר מאד. אנשים חלו מספר פעמים- אין חסינות עדר וזו עובדה.

comment-2-comment

comment-2-comment

תיכף אצא מן המסך ואתהפך עליך.

30.

הנתונים המוצגים הם בכלל לא מבוססי מחקר אלא ערימת מידע לא שיטתית ולא מנותחת נכון

29.

28.

ועכשיו עובדים עחינו בעיניים שהחיסון כבר לא יעיל כדי להצדיק קבלת מנה שלישית...לא איפול שוב פעם בפח הזה

27.

26.

25.

24.

שיתכן, אבל רק יתכן, שביבי היה נחפז מידי בגלל הבחירות, להביא את החיסונים. עשה מכה עם בורלא?

comment-2-comment

23.

comment-2-comment

הגוף הגיב רע מאוד לשני החיסונים האלו. אני לא רוצה את השלישי. ולא בגלל תיאוריות קונספירציה מפגרות. אלא באמת במקרה שלי, לא אעמוד בחיסון שלישי. בבקשה תפסיקו לדחוף את זה. בבקשה.

22.

ועדת חקירה לפייזר וביבי

comment-2-comment

בנט יצא בקריאה ללא מחוסנים להתחסן. אף ישלמו על בדיקות שעושים. תודה ביבי שדאגת לנו

comment-2-comment

האם אדוני מבין שיש מחלות שהחיסון נגדן פועל לצמיתות, ואילו מחלות אחרות כל הזמן יוצאות זנים חדשים?

21.

סרבני החיסונים מסכנים את המדינה ועולים יותר למערכת הבריאות לכן כמו בכל ביטוח הם נוטלים על עצמם סיכון בכוונה - שישלמו. יש לשלש את מס הבריאות על כל סרבני החיסון. ישלמו או יתחסנו

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

מחקר בריטי מראה 88 אחוזי יעילות מול זן דלתא. מה שונה בישראל?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

נתונים מוטים

comment-2-comment

19.

אתה אינך עיתונאי.תתבייש לך. כי לפי זה לא כדאי להתחסן.ואולי אתה ממתנגדי החיסון.אינך מציין באותה נשימה שהחיסון מגן בפני אישפוז.תתבייש לך.

18.

17.

המחוסנים החוזרים מחו״ל הם מפיצי הקורונה. במקום לדרוש מהם בידוד, מבודדים את הבריאים.

16.

מישהו לא מדייק בנתונים או שלא מבין מה נאמר ממשרד הבריאות

15.

כאשר עיתונאי מצטט עיתונאי בנושאים רפואיים זה באמת שגעת. הסטטיסטיקה של מקור העיתונאי המצוטט היא מצומצמת עד כדי שרלטניות פסאודו-מדעית. בקיצור, כל הכתבות בנושא יעילות החיסון שמרבית האוכלוסייה בארץ קיבלה הן טרול תקשורתי עם ניחוח פוליטי גס. ביזיון. חבל על אלה שקוראים את הדברים כנתונים מדעיים ומחליטים לא להתחסן.

14.

13.

12.

ועכשיו אנחנו לומדים שזה לא המצב בחיי, אתם פשוט בדיחה

11.

comment-2-comment

comment-2-comment

ומחוסנים לא

10.

לחצו עלי להתחסן מהעבודה ונאלצתי לעשות בדיקות כל כמה ימים. וכל הטירוף הזה והלחץ הזה.. בשביל.. 39% יעילו בהגנה מהדבקה? אתם רציניים איתי? איך אתם מעזים בכלל לקיים "תו ירוק" בזמן שהחיסון בכלל לא יעיל? בושה.

comment-2-comment

אם תידבק או לא זה לא חשוב בכלל. מה שחשוב זה מחלה קשה ומוות חלילה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

א. מתוך המספרים שהובאו בכתבה לא ניתן להסיק על ירידה ביעילות החיסון. ב. אם היעילות במניעת מלה קשה ירדה ל-91% במניעת מחלה קשה, כמה היא הייתה קודם? ג. או שאתם נותנים כותרת אחת אבל המספרים בתוך הידיעה שייכים לידיעה אחרת, או שאתם לא יודעים לקרוא נתונים, או, וזה כנראה הכי סביר - לא איכפת לכם מה כתוב בידיעה וכל מה שמעניין אתכם זה למשוך את תשומת הלב לכותרת.

8.

למנוע הדבקה זה סיפור, עד שמערכת מגיבה שולחת חיילים לוקח זמן

comment-2-comment

"חיילי הסדיר" שהיו שבועיים אחרי החיסון כבר השתחררו. אכן לוקח זמן לגייס אותם חזרה.

7.

6.

5.

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

comment-2-comment

בינתיים יודעים על סיכון מוגבר לדלקת לבבית, ויודעים רק כי מישהו הדליף את הנתונים. הכל מבוצע בשושו וחוסר שקיפות. כשמישהו שואל שאלה מ נפלים עליו, זה לא נראה טוב.

3.

זה מגמתי חיסון ועוד חיסון דאחיל ראבק זה לא אבולה די תרדו לנו מהחיים עוד סוג של שפעת שהאנושות צריכה ללמוד לחיות איתה דיייייייייייייייייייי

comment-2-comment

או אפילו אנשים צעירים שלא חזרו לאיתנם לאחר שחלו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ורבים מהם שחוסנו ב2 חיסונים נפטרו בסמוך לחיסון ה2 שלא לדבר על תופעות לוואי רבות כגון דלקת בלב דלקת בכליות עיוותים בפנים ועוד.

2.

1.

מזל שיש מסכות עם הגנה של 95%

לכל התגובות
0