233
850 שגרת קורונה

הנתונים נחשפים: כל החולים הצעירים במצב קשה - לא מחוסנים

בישראל מאושפזים 251 חולי קורונה במצב קשה - הצעיר שבהם בן 32, המבוגר ביותר בן 99 וגילם הממוצע 72. הרופאים תולים תקוות בחיסון השלישי: "בקרב החולים המחוסנים - לרובם מחלות רקע"

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 05/08/2021
צילום: טל שחר"החולים המחוסנים עדיין יכולים להידבק אבל המחלה שלהם יחסית קלה". רופאים במחלקת הקורונה בבית החולים שיבא (צילום: טל שחר)
בבתי החולים ברחבי הארץ אושפזו עד כה 546 חולי קורונה מאז פרץ הגל הרביעי של המגפה בתחילת יולי. 54% מהם כבר השתחררו, 11% מהם נפטרו, וכעת מאושפזים 251 חולים במצב קשה - נתון שמכפיל עצמו כמעט מדי שבוע-שבועיים. בזמן שקיבולת בתי החולים לטפל בחולי קורונה במצב קשה היא באזור ה-1,900 מאושפזים, כל העיניים במערכת הבריאות נשואות בדאגה לעבר אותם החולים במצב קשה, שמספרם כנראה יכריע אם נלך לסגר נוסף בחגים או לא.
מנתוני משרד הבריאות בנוגע לתחלואה הקשה בגל הרביעי, שנחשפים כעת לראשונה, עולה כי החולה הצעיר ביותר במצב קשה במהלך הגל היה רק בן 23, בעוד המבוגר ביותר בן 99. כיום, כאמור, החולה הצעיר ביותר במצב קשה הוא בן 32.
מנהל מחלקת קורונה ברמב"ם: אנחנו על סף פתיחת מחלקת קורונה שלישית (צילום: אבי חי)
כאשר מתמקדים בסך כל החולים שעדיין מטופלים בבתי החולים כיום מצטיירת תמונה מדאיגה. נכון לאמש (רביעי) מאושפזים בישראל 420 חולי קורונה - 251 מהם במצב קשה, והאחרים במצב קל-בינוני. מתוך החולים קשה: 62 במצב קריטי ו-51 מונשמים. גילם הממוצע של החולים קשה הוא 72.7 שנים (כאשר הצעיר ביותר בקרב המואשפזים כיום הוא 32, והמבוגר בן 99). 57% מהחולים קשה הם גברים, 43% נשים, ומקרב החולים קשה - ל-52.2% מחלות רקע.
מתוך החולים המאושפזים כיום - 65% מהם מחוסנים ו-32% לא מחוסנים. הרופאים מבהירים כי הרוב המוחלט של החולים המחוסנים שמאושפזים הם המבוגרים יותר, כאלו שהתחסנו ראשונים ולכן גם יעילות החיסון אצלם דעכה בחודשים האחרונים. רובם גם בעלי מחלות רקע. בקרב הרוב המכריע של הצעירים המאושפזים - מדובר במי שלא התחסנו.
"החולים מתחלקים לשניים: מחוסנים ואלו שאינם מחוסנים", הסביר מנהל מחלקת הקורונה בבית החולים אסותא, ד"ר אסף פרץ. "אלו שאינם מחוסנים מפתחים מחלה יחסית קשה. החולים המחוסנים מפתחים מחלה יחסית קלה ובדרך כלל מגיעים עם סיבה אחרת, הם מאושפזים במחלקת קורונה רק כי הם צריכים בידוד ולא כי המחלה הריאתית שלהם קשה".
צילום: יריב כץ"מאמינים בחיסון השלישי". מקבלים את חיסון הבוסטר (צילום: יריב כץ)
עוד הוא אמר: "לגבי החיסון השלישי, אני מאוד מאמין בו. החולים המחוסנים עדיין יכולים להידבק אבל המחלה שלהם יחסית קלה, מה שמלמד שהמנה השלישית בעצם תעלה את רמת הנוגדנים". הוא ציין כי "בקרב אלו שאינם מחוסנים, מחלות הרקע הבולטות הן בעיקר השמנה. מחלות ריאה, לב, סוכרת, חולים אונקולוגים".
ד"ר ביביאנה חזן, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים העמק בעפולה, תיארה את השינוי בחולים קשה בגל הנוכחי. "רוב החולים במצב קשה אינם מחוסנים אצלנו. חלקם צעירים אבל הם במצב קשה פחות לעומת הגל הקודם. כרגע אין לנו חולים מונשמים לעומת הגלים הקודמים שאז התמודדנו עם יותר מונשמים ויותר קשים. הם באמת מתקשים ללכת אבל לא בסיכון לתמותה, לפחות לא כרגע", סיפרה. "בקרב הצעירים - כולם לא מחוסנים".
היא הצביעה על זן הדלתא כאחד הגורמים שתורמים לתחלואה. "הוא יותר מדבק אך לא נראה שהוא יותר קשה", אמרה. "היכולת של אנשים מבוגרים היא מוגבלת ולכן חיסונים בקרב מבוגרים הם לרוב פחות יעילים, ובוודאי כשהם יותר מחצי שנה לאחר החיסון הראשון".
עוד מתברר כי יותר ממחצית מהחולים קשה כיום סובלים ממחלות רקע. "מחלת הרקע העיקרית שאנחנו רואים היא בעיקר השמנת יתר, לרוב החולים קשה יש השמנת יתר", הסבירה ד"ר חזן. "בגל הקודם בתי האבות היו הראשונים שנפגעו והגיעו אלינו המון חולים משם. בגל הזה כל בתי האבות מחוסנים והגל של ההדבקה בבתי האבות התחיל מאוחר".
צילום: אוהד צויגנברגנפתלי בנט במרכז החיסונים של כללית בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
על רקע ההחמרה בתחלואה, החליט אתמול קבינט הקורונה להרחיב את התו הירוק לכל מקום סגור. עם זאת, החלתו על בני 12 ומטה - שאינם מחוסנים כלל - תיכנס לתוקף רק בעוד שבועיים. המשמעות היא שעד 20 באוגוסט הם ימשיכו להסתובב באתרי הבילוי ללא הפרעה, בשיא החופש הגדול, על אף החשש כי זה מאיץ את התחלואה.
גורמי רפואה זועמים על ההחלטה ומזהירים מהשלכותיה. "הממשלה עובדת מאוחר מדי. היא לא אוכפת שום דבר מההחלטות שכבר התקבלו", אמר ד"ר אורן קובילר, וירולוג מבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. "אחת ההחלטות הייתה הגברת האכיפה, אז להחמיר עוד כשאתה לא אוכף שום דבר - זו הבעיה העיקרית. במקום להגיד שאנחנו עושים משהו דרסטי, אנחנו ממשיכים למשוך את הזמן. מה אנחנו מצפים שיקרה עד 20 באוגוסט? יהיה נס ופתאום תהיה ירידה פתאומית? אין סיבה שזה יקרה".
הסיבה לדחיית החלת התו הירוק על ילדים היא עיכוב בהפעלת מערך הבדיקות המהירות. על אף שכבר שנה פועל משרד הבריאות להקים מערך כזה, הוא טרם הושלם. אחד הגורמים העיקריים שמעכבים את הסדרת הסוגיה הוא המימון. משרד האוצר עדיין לא התחייב שעלות הבדיקות לא תגולגל להורים.
בצל הזינוק בתחלואה - ששוב חצתה בימים האחרונים את רף 3,000 הנדבקים ביממה, שר הבריאות ניצן הורוביץ הצהיר אתמול: "זה לא גזירת גורל, עוד אפשר להימנע מסגר, אם הציבור יתחסן מהר ויקפיד על ההנחיות שהתקבלו".
לכתבה זו 233 תגובות
הוספת תגובה
233

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
93.

רק בעפולה החולים קשה לא מחוסנים. זו הטעיה ברמה של תת-רמה עיתונאית שסתם יוצרת קיטוב ואינפורמציה לא נכונה.

92.

אין לי קופת חולים.

91.

קיבלתי מדינה נקיה למי אתה מחכה ירוצח תיבלום תקורונה אל תיתיפייף על חשבון הציבור .סגור התקהלויות מיותרות

comment-2-comment

90.

ידוע שהתורים באטרקציות בחופש צפופים, אירועים וריקודים לא מסתדרים עם מגפה עולמית מדבקת בקצב מהיר, כל מסגרות הלימודים, לרבות קיטנות, אוניברסיטאות, מכללות הם מדגרה של הדבקה והגרוע מיכול שרובם חולים ולא מדווחים, כי הממשלה לא דוגלת בחקירות אפידימיולוגיות ודיווח דרך הנייד לכל מי שבא במגע עם חולים. כך שלא מספרים לנו הכל, ומצב התפשטות הקורונה בישראל, הרבה יותר רציני ממה שנדמה לנו.

89.

comment-2-comment

88.

פשוט פוגע במדינה כולה. אלה שבוחרים לא להתחסן שישאו בהוצאות ושיחויבו בבדיקות. המעסיקים היום לא יכולים לחייב אפילו בדיקה. פשוט בדיחה.

comment-2-comment

87.

comment-2-comment

86.

לפני החיסונים הסתירו את זה כמו אפיקומן

comment-2-comment

לגמרי צודק

comment-2-comment

85.

שיחרחר למוות

84.

"הרוב" מתוך כלום. יש כל כך מעט חולים צעירים, וגם להם מחלות קודמות. אכן זו מחלה קלה יותר מהתקררות לצעירים, שלא לדבר על שפעת. והזן הזה באופן לא מפתיע קל יותר מהקלאסי. אז אם כבר, שווה לחשוף את האוכלוסיה הצעירה, ולייצר מחלימים שיהיו עמידים גם לואריאנטים אלימים יותר אם אי פעם יגיעו.

comment-2-comment

ביחס למספר הצעירים שלא התחסנו מספר החולים הצעירים הוא גבוה. מה שאומר שהצעירים שהתחסנו נהגו בחכמה!

83.

82.

81.

סילקתי את ביבי. ותראו מה קרה

comment-2-comment

comment-2-comment

80.

79.

78.

comment-2-comment

כבשים כמוך הביאו אותנו למצב הזה, אתה צריך לבקש מאיתנו סליחה, אני מאמין שרוב האנשים לא יסלחו לכם לעולם.

77.

אני עובדת במחלקת קורונה יותר מחצי מתוכם מחוסנים והחולה שמצב קשה מחוסן אף הוא

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כל כך לא מקצועית וכל כך לא ערכית, למישהו שבאמת עובד בתחום. או שאם את עובדת במחלקת קורונה באמת, ואת לא יודעת לקרוא את הכתוב, אז באמת שאנחנו בבעיה.

comment-2-comment

למה נראה לך שמישהו יאמין לך?

76.

כי כולם יודעים: אתה ינקו המשת"פקו, הממושת"פ מכפר שת"פ

75.

מידע לא אמין ומפוברק כדי ליצור היסטריה לחיסונים.

comment-2-comment

ההטיה היא דוקא בשאלה שלך שמנסה לשחק עם הנתונים. גם אחוז קטן באוכלוסיה הכללית (צעירים לא מחוסנים), גם נמצאים בתוך אוכלוסיה שברובה מחוסנת (גם צעירים וגם מבוגרים), גם סיכוי נמוך לחלות קשה (צעירים) ובכל זאת *כל* הצעירים במצב קשה הם לא מחוסנים! במקרה הטוב אתה עוד כבשה בעדר הלא מחוסנים, במקרה הרע אתה מבין ובכל זאת מסית ואז אתה כבר עם דם על הידיים

74.

למה שהחולים הלא מחוסנים (מיוזמתם) לא יידרשו לשלם מכיסם את עלות הטיפול הרפאי

comment-2-comment

comment-2-comment

73.

שקיימת רק במספרים מזויפים של משרד הבריאות ותקשורת

comment-2-comment

comment-2-comment

אין לך הרי מה לפחד. פייק מחלה לא?

comment-2-comment

בשעה שבכל העולם מגיעים נתונים דומים

comment-2-comment

ההפגנות של מאות אלפים בצרפת, אנגליה, גרמניה התחילו עכשיו ועוד המון מדחנות בעולם... המונים שמתעוררים ולא מוכנים יותר לקבל את הדיקטטורה והמשטר הרפואי... רק פה מאמינים ב"מדע" עלק... מה שייכפו מחר על הבלתי מחוסנים, יכפו מחרתיים גם עליך.. בריאות

72.

71.

שישנם לא מחוסנים.למה רק הם צריכים לאכול את החרא?

70.

כל התערבות במערכת החיסון מחלישה אותה, בהצלחה לכל מי שהצביע לי.

comment-2-comment

לא יאמן, ואפילו לא מתבייש בכך

comment-2-comment

לא נתנה לבת שלה אף חיסון, והבת שלה סבלה בערך מכל תופעת לוואי אפשרית למחלות שהיא נדבקה בהן כשהיתה קטנה. שכל אין

comment-2-comment

comment-2-comment

69.

נכון צריך להתחסן אבל אם התקשורת הייתה רושמת את האמת שרוב הגדול של המתים והחולים הקשים הם מבוגרים או אנשים עם מחלות רקע.. אז הרבה אנשים פשוט לא היו מתחסנים.. אבל מישהו חייב לפמפם סגרים מחלות קשות ופחד. כי האמת היא צריך להפחיד את הציבור בצורה קשה כדי להגיע למצב של חיסון לכל האוכלסייה. קחו כל דבר שהתקשורת והרשתות החברתיות בקורט של מלח כי הרבה מזה זה פייק או פשוט הפחדה!

comment-2-comment

נכון שצעירים בלי מחלות רקע חולים פחות קשה ומתים פחות אבל אם גם הם יתחסנו, נוכל לעצור את ההדבקה ולשמור על ההורים המבוגרים שלנו. עוד לא שמעתי על מישהו שהתחרט שקיבל את החיסון אבל תשאל את כל המשפחות שאיבדו לאחרונה קרובים שנמנעו מלהתחסן ושם יש הכאה על חטא. אם אתה חי רק עם עצמך ובשביל עצמך, אז תמשיך לחיות במציאות שלך, אחרת, תעשה את הדבר הנכון גם בשביל אחרים, מבוגרים, חולים וחלשים ממך.

comment-2-comment

מבחינתם כל אחד עם סוכרת, לחץ דם (אפילו מאוזנים), השמנת יתר זה מחלת רקע משהו שלחלק גדול מהאוכלוסיה יש ומגיל מסוים, אפילו לרוב.

comment-2-comment

שנשמור על המבוגרים שלנו. אתה בודאי יודע שמשפעת מתו יותר מאשר מהקורונה. או אולי נחייב את הצעירים להתחסן

comment-2-comment

יש המון אנשים שמתחרטים שהתחסנו בסביבתי, וגם אני. מי שקורא מבין שיש בעיה עם החיסון ואני לא יודעת מה יהיו ההשלכות בעוד כמה שנים. עכשיו רק רואים את תופעות הלוואי המיידיות ואם זה המיידי אין ספק שיש גם תופעות ארוכות טווח

comment-2-comment

68.

על אף העובדות מבתי החולים שהגל הנוכחי פחות מסוכן וכמו קודמו פוגע יותר באוכלוסיה המבוגרת ובסיכון, יש את אלה שדוחפים להחמרה באכיפה ובסגר ומכניסים את כל העולם ואישתו לפאניקה...

67.

יהיה נחמד אם תוכלו לצרף קצת יותר עובדות. כי להגיד שזה שקר בלי סימוכין זה פשוט להביע דעה. זה לא שונה מאנשים שטוענים שיש חוצנים, שלא נחתנו על הירח, ושאלביס פרסלי עוד חי.

comment-2-comment

יש לי חבר שחולה בקורונה בפעם השניה.. אתמול דיברתי איתו היה מאושפז לילה ואמר שכל מישנמצא ברמבם כרגע מחוסן

comment-2-comment

comment-2-comment

זה כמו לנסות להוכיח שאין דרקונים. אין. לעומת זאת, אם היו דרקונים, היה ממש קל להוכיח ולא היה ויכוח על זה. אז עם השקורונה- אין!! וזה שאין שום מקום לחוות דעת רפואית שניה, שזו זכותו של חולה, כל רופא שאומר אחרת זוכה לתואר מכחיש קורונה )כי אנשים מתים ברחובות כמו זבובים הרי(. עצם זה, צריך להדליק נורה אדומה מאוד!!!

comment-2-comment

החיסון עובד רק חצי שנה.

comment-2-comment

ראיתי אותו אתמול.

66.

comment-2-comment

65.

ה"וריאנטים" שהמצאתם לא באמת קיימים זה הכל נגיפים מהחיסולים! כל מי שחוסן בסיכון. זה לא חיסון זה רעל!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

64.

בסופו של דבר נתחסן, נרצה לטוס לכל כמו כל מדינה שצריך בה חיסונים לפני גם זה יהיה. אנשים לא מבינים שיש כאלה שהם לא סרבני חיסון אלא פשוט לא מוכנים לקחת חלק מטיפול שהמדינה בעצמה לא יודעת מה יהיה ועובדה שזה מה שקורה עם החיסון השלישי מי ידע שיהיה אותו?

comment-2-comment

מילים כדורבנות בדיוק מה שאני חושבת שהולך כאן!

63.

מי שרושם את כל השקר המתועב הזה,דמו בראשו.

comment-2-comment

62.

מפחדים מהקורונה. בגלל אנשים כמוהם או בגלל שלא היה חיסון אנשים מתו כמו זבובים במגיפות השונות לאורך ההיסטוריה(הדבר, הפוליו, טטנוס, צהבת...)

61.

60.

כול התו הירוק קשקוק מסתובבים חופשי ומדביקים דרך אגב אני מחלים לא מסורב חיסון

comment-2-comment

וחיסון לא מונע הדבקה הוא מונע תחלואה

comment-2-comment

59.

או שלא חלו בכלל, או שהיו עם מחלת שפעת מינוס, מעניין? ובמשפחתי לא רק הצעירים לא התחסנו אלא רבים וטובים מהבוגרים.

58.

תתנו מספרים כמה קשה מחוסנים מבוגרים וכמה צערים לא מחוסנים די לקשקוש

comment-2-comment

57.

למה חושבים בכלל על הגבלות לכולם. ההגבלות צריכות לחול רק על אלו שיכלו להתחסן ולא התחסנו

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מחוסנים מדביקים וגם חולים קשה..אז תתעדכן

56.

55.

כשנתניהו היה ראש ממשלה ומספר הנדבקים עלה מיד פתחתם כותרות ענק עם איומים והסתה נגד הממשלה ונתניהו ועודדתם אנשים להפר את ההנחיות עכשיו אתם מחבקים את הממשלה השוכלת בהיסטוריה של מדינת ישראל ממשלה בזויה שהחזירה אותנו עמוק לתוך הקורונה אחרי שכבר סיימנו איתה חבורת נוכלים ארורים

54.

אנשים שרגילים לחיות בתזונה לקויה, לצרוך סוכר בצורה מוגזמת, לחיות בהשמנת יתר ללא כל תשומת לב לאורח חיים בריא הם החולים הקשים מתברר. יש אנשים שבשבילם לקבל זריקה וגמרנו זאת בריאות ויש אנשים שמקפידים על תזונה וספורט ונהנים מחיים בריאים לשנים ארוכות וללא כל תלות בשום מזרק. מי שמזלזל בגוף שלו כל החיים שלא יחשוב שחיסון זה מה שיציל אותו עכשיו.

comment-2-comment

comment-2-comment

מה לא הבנת? מה לא קראת? מתברר במפורש מהנתונים שאת, משפחתך וחברייך, הלא מחוסנים, הם הגורם הישיר לעליה בתחלואה. תתחסנו

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לא מחוסנים מפתחים מחלה קשה: "החולים מתחלקים לשניים: מחוסנים ואלו שאינם מחוסנים", הסביר מנהל מחלקת הקורונה בבית החולים אסותא, ד"ר אסף פרץ. "אלו שאינם מחוסנים מפתחים מחלה יחסית קשה. החולים המחוסנים מפתחים מחלה יחסית קלה ובדרך כלל מגיעים עם סיבה אחרת, הם מאושפזים במחלקת קורונה רק כי הם צריכים בידוד ולא כי המחלה הריאתית שלהם קשה" לכו להתחסן!

comment-2-comment

נכון שאורח חיים בריא חשוב, אבל אין שום מחקר שמוכיח שזה משפיע על הקורונה. מעבר לזה הנתונים הנתונים בשטח מוכיחים בצורה נחרצת שהחיסון הוא הגורם הכי משפיע, עובדה שכל הצעירים שחולים קשה הם לא מחוסנים

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מכירה מספיק אנשים שחיו בריא ואפילו היו גורו של בריאות ותזונה נכונה, ומתו מסרטן. או חטפו מחלה קשה אחרת.

53.

אין שום סיבה הגיונית ששמנים מתנגדי חיסונים ,המאמינים בקונספירציות, יתפסו מיטות יקרות במחלקות הטיפול הנמרץ!

comment-2-comment

52.

comment-2-comment

51.

50.

comment-2-comment

comment-2-comment

והכי חשוב- אלו שנוהגים ברכב כשבירור תאונות דרכים זה אחד הגורמים הקטלניים במדינה. עלית על רכב ונפגעת? תמתין לטיפול על בסיס מקום פנוי חוצפן!

49.

48.

נא לציין ליד כל מרואיין האם קיים נגוד אינטרסים כמו ממון מחקר לא קשור על ידי פייזר. ראה רופאי ממומני פייזר של תל השומר הנותנים יעוץ לחסן מדינה שלמה ונמצאים בניגוד עניינים. גם הרופא בכתבה "מאמין", אז לפי אמונתו אני אמור להתחסן? חשבתי לפי יידע מצוי. איש באמונתו יתחסן?

48.

כלומר שרוב מאושפזי מחלקות הקורונה בכלל לא קשורים לקורונה, סתם כי צריך לבודד אותם

47.

comment-2-comment

אסור להבדיל בין אנשים

46.

comment-2-comment

45.

למה אני צריך לשלם חשבון אשפוז חולה קורונה לא מחוסן!!!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

43.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

בגלל המחוסנים שהולכים ללא מסכה ומסתובבים חופשי כאילו אין קורונה

42.

41.

comment-2-comment

40.

איפה ההיגיון?

comment-2-comment

comment-2-comment

39.

אין שכל אין דאגות

38.

לא יעזור לכם

37.

36.

לא הצלחתי לרכז את הנאמר בראש. מריחה ועוד מריחה ועוד אחת.

comment-2-comment

המאושפזים שמחוסנים נמצאים בבית החולים בשל מחלות אחרות אבל נמצאים במחלקת קורנה בגלל הצורך בבידוד. קפיש. לך להתחסן

comment-2-comment

נכון כנו

35.

comment-2-comment

אם היית קורא את זה היית מבין שרוב האנשים במצב קשה הם המחוסנים

34.

33.

comment-2-comment

32.

31.

comment-2-comment

והמחוסמים הם אלו שימלאו במהלך חודש אוגוסט את המקומות הנותרים בבתי החולי

30.

מה המרחק בין רשלנות פושעת לרצח?

29.

נראה שמישהו מנסה לשגע אותנו ולהפחיד אותנו. זורקים נתונים יומם ולילה כאילו נגמרו כל המחלות בעולם. שכחנו שהשמש זורחת בבוקר ושהחיים זה המון דברים. במקום זה נתקענו עם הפימפום האינסופי על הקורונה. חיים על הז'רגון החדש: מאומתים, מתווה, סגר, חיסון וכל השאר. הנדסת תודעה. צאו מזה.

comment-2-comment

כאן מזמן הגזימה. דיי כבר! בשם הרייטינג אתם מטרפים את האנשים פה, דיי באמת תעזרו לנו לעבור את התקופה הזו

comment-2-comment

28.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אבל אתה יודע טוב, עשית מחקר באינסטוש

27.

26.

25.

comment-2-comment

comment-2-comment

24.

ככה צריך

comment-2-comment

שנלוות לעישון. אותו דבר גם מי שיש לו עודף משקל, מי שלא שם קרם הגנה ואחכ חולה בסרטן עור והרשימה עוד ארוכה...

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אז תתאפס על עצמך לפני שותה מעביר ביקורת על ציבור אחראי שהולך להתחסן ומגן על מכחישים סוציומאטים כמוך!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

נו באמת....

23.

למה הוא לא מפרסם כמה קיבלו את החיסון השלישי?

comment-2-comment

comment-2-comment

זה נתון ששקוף לציבור, חוסנו כבר למעלה מ100,000 בחיסון השלישי.

comment-2-comment

22.

כאשר הוירוס מצליח לחיות בתוך אדם מחוסן גם אם הוא חולה קל הוירוס מפתח בקלות מוטציה חזקה יותר ועמידה יותר לזריקה כי הוא במגע אדוק והוא מתרבה כל כמה שניות אנחנו מתבסמים מי זה שרוב החולים הם לא מחוסנים אך לי נשמע כמו התיזמורת בטיטניק מנגנת בכל עוז כדאי להתפקח בזמן.

comment-2-comment

אדם מחוסן מפתח נוגדנים והמערכת החיסונית שלו מופעלת מהר יותר והתאם לכך תוקפת מהר יותר את הנגיף ומונעת ממנו להשתכפל מאשר אדם לא מחוסן אשר המערכת החיסונית שלו לא התמודדה בעבר עם הנגיף והוא חדש לה.

21.

comment-2-comment

20.

ושיתפגר בבית בעודו מאמין לקונספירציות.

comment-2-comment

comment-2-comment

למצוץ

comment-2-comment

comment-2-comment

19.

מקווה שכולכם מוכנים , וקורא לשוטרים וחיילים מביניכם להוריד את הנשק. אנחנו נלחם עד המוות בתו הירוק. תהיו מוכנים.

comment-2-comment

צא כבר מהסרט

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

הממשלה הנוכחית ובמיוחד הקודמת מעדיפים פתרונות קלים ולא לטפל בבעיה מהשורש - מערכת הבריאות ונתב״ג. אם היינו ערוכים לקלוט בכל רגע נתון 10000 חולים קשה, עם הכשרה מהירה של מתמחים ולהזרים קצת יותר תקציבים למערכת הבריאות, לא היינו צריכים להתחיל לחשוב על סגר כתוצאה מ200 חולים קשה שרובם בכלל עם מחלות רקע או לא מחוסנים רק מחלקות קורונה, הגבלה של נתבג ולעודד ולעודד חיסון אלו צעדים שיעזרו - את כל השאר כבר עברנו וזה לא מועיל במקרה הטוב ומסב נזק במקרה הרע. אי אפשר לאכוף באמת הנחיות והציבור כבר לא ממושמע אחרי שנה וחצי של רכבת הרים (מוזמנים לראות איך באוסטרליה התושבים יוצאים נגד הסגר הנוכחי שם) אז אוטו אנחנו נכנסים לסגר ודופקים את הכלכלה once again בגלל כמה עשרות ילדים, צעירים חסרי אחריות שלא התחסנו ומבוגרים בסיכון שגם החמצן ברחוב יכול לגרום להם למצב קשה בכל רגע נתון.

comment-2-comment

אבל זה אומר להיפטר איכשהו מכל המטומטמים הערסים והחרדים (חלק מהקבוצות חופפות) במדינה

comment-2-comment

comment-2-comment

יש קו ישיר בין התחלואה לפתיחת השמיים

comment-2-comment

ותו לא

comment-2-comment

לא לתת לנסןע לחו"לת משם מגיעות המחלות. מה חא ברור?

17.

הסיכוי של אדם בריא להפגע מהקורונה הוא נמוך מאוד. אדם בריא: אינו מעשן, שומר על תזונה בריאה ומשקל תקין עוסק בפעילות גופנית על בסיס קבוע. רוב מוחלט מנפגעי הקורונה מתחת לגיל 70 הביאו על עצמם את הצרה הזו. כלל אצבע פשוט: אם אתה רץ 5 ק"מ בפחות מחצי שעה - הסיכון שלך מקורונה הינו אפסי.

comment-2-comment

comment-2-comment

דרדרבוק

16.

comment-2-comment

אתה אשף בהסקת מסקנות

15.

הוא או היא ידעו שישנם סיכויים וסיכונים ... בחרו שלא להתחסן ... עכשיו שיוכלו אותה !!

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

לא מאמינה לחצי מילה ממה שאומרים!! הטוב שברופאים לגהנום!! אגנדה 21 תתעוררו...

comment-2-comment

האדומים, לא הכחולים

comment-2-comment

תלכי את לגיהינום אינשאללה ויפה שעה אחת קודם, חלאה!!!

13.

12.

אני אחסוך לכם קריאה, 65% מהמאושפזים-מחוסנים!!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

שיעור הלא-מחוסנים מקרב המאושפזים גדול בהרבה משיעורם מקרב כלל האוכלוסיה. לכן הסיכוי של מי שנדבק להגיע לאשפוז גדול בהרבה עבור לא-מחוסן ביחס למחוסן

11.

10.

המידע שנתת כאן שנדיר שאנו מקבלים, תואם את רצון משרד הבריאות שכולם יתחסנו. בהנחה שהוא מדויק ולא מסולף/מעוות/מבולגן כל אחד יבחר מה שמתאים לו לפי השקפתו זה מעט מדי ומאוחר מדי. אני וכל אלו שמתעניינים במגיפה הזו רוצים את המידע הזה באופן שוטף ולא רק מתי שלמשרד הבריאות מתחשק לתת לנו את זה כי זה תואם לאג'נדה שלו. במשטר דמוקרטי קוראים לזה שקיפות. במקום שבו משרתי ציבור אכן משרתים את הציבור זה נקרא שיתוף הציבור במידע ובצורה שקופה וגלויה.

comment-2-comment

comment-2-comment

מדויק.

comment-2-comment

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

חיסון זאת החלטה של רגע ומאמץ של חצי שעה ללכת ולקבל חיסון. איך אתה משווה לבעיית השמנה? אתה דפוק.

comment-2-comment

ולא לממן טיפולים למי שמעשן, או בעל השמנת יתר.לא לקבל אדם שנפצע כי לא שמר על כללי הבטיחות בעבודה. לא לטפל באף נהג שעשה תאונה קשה כי דיבר בטלפון, לא עצר בעצור או עבר באדום. בואו נשאיר אותם למות ככה ברחוב.. שטפו לך את המח קצת יותר מידי.

8.

ועוד במגיפה,עם ישראל חי אבל בשקר

7.

comment-2-comment

comment-2-comment

6.

המוזרקים

5.

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

3.

ביבי לא היה מוכן להעביר תקציב! למה? כדי שיוכל לפרק את הממשלה מתי שבא לו. ראש אופוזיציה עם דם על הידיים

2.

comment-2-comment

מה ההיפך, שרוב המאושפזים נשים? שלרוב המאושפזים קשה אין מחלות רקע? לא הבנתי מה ההיפך, מה שהבנתי זה שלא קראת בכלל את הנתונים בכתבה.

1.

אין שום הגיון בהגבלות ואין שום הגיון בסגר. גם מספיק עם הרדיפה אחרי הלא מחוסנים. הם עשו את הבחירה שלהם וישאו בתוצאות לטוב ולרע. בנתיים גם לא נראה שהחיסון עובד בצורה מזהירה. מישהו רודף אחרי המעשנים שאחראים למוות של אלפים כל שנה? וגם תתחילו לעבוד על שקיפות. כי בלי שקיפות אין אמינות. איבדתם את העם. אף אחד לא מאמין לכם.

comment-2-comment

comment-2-comment

שום היגיון בסגר? אם בתי החולים והרופאים יקרסו ואנשים יתחילו למות ברחובות כמו בהודו פתאום תגיד שיש היגיון בסגר ובהגבלות "ההזויות". הלא מחוסנים עשו את הבחירה שלהם וישאו בתוצאות? לא! אנחנו נישא בתוצאות. כשההורים שלך שהתחסנו יזדקקו חס וחלילה מיטה בבית חולים ויגידו להם שאין מקום ויצטרכו לבחור את מי להציל כמו שקורה עכשיו בארה"ב, אז כולנו נישא בתוצאות. תגובה אווילית ביותר שמתעלמת מכל מה שקורה בעולם בשנה וחצי האחרונות. אנחנו נזדקק לסגר בגלל הדיוטות כמוך שלא מבינים שזה מצב חרום, ולא רק עוד שפעת.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה