22
850 קורונה הגל הרביעי גל רביעי

שערי צדק: בת 13, לא מחוסנת - מאושפזת במצב קשה

הנערה, שלא סובלת ממחלות רקע, מאושפזת בבית החולים שערי צדק בירושלים. לטענת משפחתה, הייתה כוונה לחסנה לפני שנדבקה בקורונה

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 23/08/2021
נערה בת 13, בריאה וללא מחלות רקע, מאושפזת בבית החולים שערי צדק בירושלים במצב קשה אחרי שחלתה בקורונה. לטענת רופאיה, מדובר במקרה נדיר שבו נערה בגיל צעיר כל כך, בריאה לחלוטין, מתמודדת עם המחלה באופן זה.
קראו עוד:
על פי נתוני משרד הבריאות, מדובר בנערה היחידה בישראל בגיל זה המאושפזת במצב קשה עם קורונה. לדברי אחותה, הוריה רצו לחסן אותה אך ההליך התעכב עד שבסופו של דבר היא נדבקה.
תמונה כלליתביה"ח שערי צדק. בת 13 מאושפזת במצב קשה
"זהו מקרה קורונה שאנחנו רואים בקרב מבוגרים", מסביר פרופ' יחיאל שלזינגר, מנהל בית החולים לילדים בשערי צדק ומומחה למחלות זיהומיות, "אלא שהפעם מדובר בבת 13, בריאה לחלוטין ושאינה מחוסנת. משפחתה הייתה מאומתת לפני מספר חודשים והיא הגיעה אלינו ביום שישי לאחר שבוע של מחלה. היא נדבקה יום לפני כן, ומה שעורר את העניין מבחינתי זה שהיא באה עם בעיה נשימתית בולטת. טיפלנו בה בכל ארסנל התרופות נגד קורונה. היא לא נזקקה להנשמה מלאכותית אלא למתן חמצן בריכוזים גבוהים. הנערה נמצאת בטיפול נמרץ משום שיש פוטנציאל הידרדרות. למיטב ידיעתי, זהו המקרה הראשון של קורונה מאוד קשה בילד בריא שמגיע לטיפול נמרץ".
צילום: דוברות שערי צדקפרופ' יחיאל שלזינגר. "זהו המקרה הראשון של קורונה מאוד קשה בילד בריא שמגיע לטיפול נמרץ" (צילום: דוברות שערי צדק)
אחותה של הנערה מספרת: "היינו באילת וחזרנו מחופשה לפני יותר משבוע. הבדיקה הראשונה של כולם יצאה שלילית. לקראת סוף השבוע שעבר אחותי התחילה להרגיש לא טוב ויצאה חיובית בבדיקה נוספת. במשך הזמן היא חוותה קושי רציני בנשימה והחום לא הפסיק לרדת. בימים האחרונים מצבה התייצב אך היא עדיין זקוקה למכשיר חמצן. היא ילדה בריאה לחלוטין, ובהחלט הייתה לנו כוונה לחסן אותה. ההורים שלי מחוסנים ושני האחים הגדולים גם, אבל הצעירים יותר לא הספיקו".
לכתבה זו 22 תגובות
הוספת תגובה
22

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
12.

יש המון כאלה ולא מדברים על זה בשום מקום

11.

10.

9.

אם היה מדובר בקניית אייפון או רציעת חורים באזניים ההליך לא היה מתעכב.

8.

הילדה לא חולה קשה. הילדה עם השמנת יתר וסכרת. היות והשמנת יתר לא מוגדרת כמחלת רקע, אז אין מחלות רקע.

comment-2-comment

שעיתונאים בולשביקים בחיים לא יספרו

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

בכותרת כתוב מצב קשה, אבל בתוכן למטה מתברר מזה מצב קשה, לא היה צורך בהנשמה אלא מתן חמצן וחום. זה הכל! טיפלו בה בכל התרופות לקורונה, האם בדקו נוכחות ווירוסים אחרים כמו שפעת שיותר סביר שיפגע בילדים?….

6.

5.

שקר

comment-2-comment

מה שקר? שהילדה חולה קשה? שהיא ללא מחלות רקע? שהיא היחידה בגיל הזה ללא מחלות רקע שחולה קשה? אנא הסבר

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

תפסיקו להפחיד אנשים!

3.

comment-2-comment

אז ברור זרוב המתים הם מחוסנים. השאלה היא מה היה מספר המתים אם לא היו מחוסנים- הרבה יותר גבוה חביבי. ותבדוק את מספר החולים קשה בקבוצות גיל צעירות יותר- הרוב לא מחוסנים.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה