25

אתר משרד הבריאות מתיר נסיעות לאיראן, לבנון וסוריה - החוק לא

גולשים שנכנסו לאתר משרד הבריאות הופתעו לגלות שתחת ההנחיות לטיסות למדינות אויב כמו איראן נכתב כי "הנסיעה ליעד זה מותרת" - ואף הודגש כי החוזרים מחויבים בבידוד מלא. משרד הבריאות: "לא עוסקים בהמלצות בענייני ביטחון"

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 26/08/2021
גולשים שנכנסו לאחרונה לאתר משרד הבריאות צחקו כשגילו שהאתר "מתיר" נסיעה למדינות האויב הגדולות ביותר של ישראל - בזמן שהחוק, כמובן, אוסר זאת. בין היתר, מדובר על מדינות כמו איראן, סוריה, לבנון, עיראק, סעודיה ותימן - שהאתר אף מציין כי החוזרים מהן נדרשים לשהות בבידוד.
"הנסיעה ליעד זה מותרת", נכתב באתר המשרד על עיראק, איראן, סעודיה, סוריה ולבנון, ואף צוין כי "הנכנסים מיעד זה, כולל מחוסנים ומחלימים, מחויבים בבידוד מלא".
לרוב, גולשים נכנסים לדף "תעופה בזמן קורונה" באתר משרד הבריאות כדי לברר סטטוס של מדינות לצורך טיסה אליהן בתקופת המגפה. "זה די משעשע שיד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה", מספר אלכס, ישראלי שהתעניין בנסיעה לחו"ל והופתע לגלות שעל פי אתר משרד הבריאות, גם לגדולות שבאויבות ישראל ניתן לטוס. "הרי מישהו עשה את זה כמו רובוט, וכשראיתי את זה פשוט צחקתי".
"זה גם הופיע בעמוד הראשון ומאוד בולט, כאילו אף אחד לא שם לב לזה", הוסיף. "מישהו הרי הזין את הנתונים האלה, וזו לא מדינה שאנחנו לא מכירים שיכול להיות שאין איתה יחסים דיפלומטיים. מדובר פה על סוריה, לבנון, איראן ועיראק – שידוע לכולם שאין איתן יחסים, ויש גם חוק שאסור לנסוע לשם, לא משנה מה".
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "משרד הבריאות אחראי על המלצות בריאותיות. הוא לא עוסק בהמלצות בעניין ביטחון. בנושא זה ניתן לפנות למשרד החוץ או המל"ל".
לכתבה זו 25 תגובות
הוספת תגובה
25

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

18.

משרד הבריאות עוסק בבריאות וזה ברור. זה לא מעניינו לעסוק בנושאים אחרים

17.

comment-2-comment

כל ח"כ\שר מכניס את המשנה שלו לתפקיד

16.

15.

14.

comment-2-comment

זה רק אתה ואילון מאסק שמה

13.

משרד הבריאות הוא חלק מממשלה שנמצאת בעימות גלוי מול איראן, סוריה ולבנון. החלטת משרד הבריאות מנותקת מהמציאות, הפוכה להיגיון הבריא ובסופו של דבר ראויה לבוז

12.

שהאתר של משרד הבריאות כנראה מעבד ומציג מידע ממאגר עולמי כלשהו ללא סינון וזו התוצאה.

11.

10.

עדיף שתעשה משהו מועיל במקום להתעסק בדברים שאתה לא מבין בהם.

9.

8.

אתה שר במדינת ישראל, לא ליצן במועדון לילה במדינת תל אביב. תתאפס ומייד!!!

7.

לא נכנס לבידוד לעומת ישראלי מחוסן ששחוזר מאירופה שם מקפידים מאד מאד....טוב נו, לא ציפינו ליותר מדי מהתקשורת הישראלית נכון?

6.

comment-2-comment

5.

חבל שנכנסתי בכלל

comment-2-comment

4.

במה העיתונאים במדינה הזאת מתעסקים. פשוט מדהים.

3.

יאללה מי בא לאיראן ולבקר את אסד בסוריה, על הדרך נעשה מידל איסט טריפ לאחמדיניג'דה הנשיא לשעבר

comment-2-comment

2.

1.

משרד הבריאות מתעסק רק בתחום שלו, וטוב שכך הם לא צריכים לדבר עכשיו עם משרד הביטחון על לאיפה מותר ולאיפה אסור, זה לא מעניין

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה