21
צילום: TPSצילום: TPS

כוחות הביטחון פינו מאחז לא חוקי - והותקפו באבנים

שוטרים ולוחמי מג"ב הגיעו למאחז גאולת ציון שבבנימין כדי לפנות שתי משפחות. כ-20 רעולי פנים יידו אבנים לעבר הכוחות, שוטרים דחפו נערות שניסו למנוע את הפינוי. תושב המקום: "האכיפה בררנית, השוטרים אלימים"

תמונה כללית
אלישע בן קימון | פורסם: 17/11/2021
פינוי המאחז הבלתי חוקי בבנימין (צילום: TPS)
כוחות משטרה, מג"ב ואנשי המנהל האזרחי הגיעו הבוקר (רביעי) אל המאחז הבלתי חוקי גאולת ציון שבבנימין, שבו מתגוררות שתי משפחות וקבוצת צעירים. קבוצה של כ-20 רעולי פנים הגיעה לגבעה סמוכה והחלה ליידות אבנים על הכוחות, שנתקלו גם בהתנגדות של תושבי המקום.
בתיעוד מהמקום נראו גם שוטרים שדוחפים נערות שניסו למנוע את הפינוי. לא היו נפגעים בקרב השוטרים, אך נגרם נזק לאחת המכוניות במקום. לאחר הפינוי של גאולת ציון המשיכו הכוחות למאחז רמת מגרון שבו מתגוררות שתי משפחות נוספות עם צעירים. כתוצאה מהעימותים נעצרו חמישה צעירים בחשד לתקיפת שוטרים וארבע מכוניות ניזוקו.
צילום: TPS (צילום: TPS)
גאולת ציון הוא אחד המאחזים הידועים ביהודה ושומרון, ואחד התושבים הבולטים בו הוא עמישב מלט, שמתגורר עם אשתו וילדיו כבר שנים רבות באזור ועוסק בחקלאות. מעת לעת מגיעים כוחות הביטחון לאזור ומפנים את המאחז, ובמקום התרחשו בעבר לא מעט עימותים במהלך פינוי המבנים הלא-חוקיים. ברוב המקרים, שעות בודדות לאחר הפינוי ועזיבת הכוחות שבים הצעירים לגבעה ובונים אותה מחדש.
מאז הסאגה סביב המאחז אביתר חידדו במשרד הביטחון את הנהלים, וכדי לא להגיע למצב דומה העיסוק בפינוי גבעות ומאחזים הפך לתכוף יותר. עורך הדין נתי רום, שהגיע למאחז, טען שהשוטרים פעלו באלימות: "מדיניות האכיפה של מדינת ישראל לא ברורה לי", אמר רום. "כשיש אלפי מבנים פלסטיניים לא חוקיים, הורסים כאן בית כנסת ובתים של שתי משפחות. בושה". גם ח"כ איתמר בן גביר מהציונות הדתית תקף את ההחלטה לפנות את הגבעה ואמר: "ממשלת בנט-עבאס הורסים את בתי משפחות שבאו ליישב את הארץ ולהגן עליה מפני פורעים, ובאותו הזמן יושבים ודנים על הסדרת חשמל בחוק למבנים בלתי חוקיים בנגב".
לכתבה זו 21 תגובות
הוספת תגובה
21

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
15.

מי שמפר חוקים באופן סיטוני ומרים יד על שלוחי המדינה לא יכול לבוא בכלל ישראל. הם מוקצים מחמת מיאוס.

comment-2-comment

הם אינם שייכים לישראל, האיזור הזזה הואאיננו באופן רשמי ישראלי ומי זקוק לבריונים האלה!

14.

יש ליזום הרצאות מתקנות של הצעירים שחונחו בעקרונות של תורה פושעת.

13.

דיי עם ברינות הכבוש ומחבלי המתנחלים נוער הגבעות איפה העולם לגרש את הכבוש ושפיכת דמים

12.

11.

צה"ל בקלונו.

10.

9.

8.

7.

6.

comment-2-comment

ולכן מותר לפתוח באש.

5.

זו התודה לגנץ על היד המלטפת את קלגסי ההתנחלויות ונוער הגבעות......

4.

את ההאשמות ש"מתנחלים שפכו חומצה על המפנים" שהתבררו כשקר מוחלט שנוער ליצור שנאה באזרחים לטובת השלטון. שיטות סובייטיות לכל דבר, בהחלט תקופות אפלות.

3.

ירי חי, מעצרים מנהליים ועוד.

comment-2-comment

comment-2-comment

חסר הבנה ביטחונית ובעיקר חברתית. אלימות חייבת להיפסק אך כמובן לא הממשלות כולל הצבא ולא החוק מטפלים בנושא הבריונים האלה בכובד ראש.

2.

comment-2-comment

1.

פשוט סרטן בלב האומה.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה