433
צילום: קובי קואנקס, דנה קופל, הדר יואביאן, אלכס קולומויסקי, יוסי צווקרצילום: קובי קואנקס, דנה קופל, הדר יואביאן, אלכס קולומויסקי, יוסי צווקר

מרד בליכוד נגד ההתנגדות לחוק "ממדים ללימודים", נתניהו תקף ח"כים מסיעתו

נתניהו לא השתכנע לתמוך בהצעה שהקואליציה תביא להצבעה גם אחרי השיחה עם גנץ, ודורש מימון של 100% לתוכנית שמעניקה מלגות ללוחמים משוחררים. לפחות 9 ח"כים בליכוד מתנגדים לגישתו. גמליאל ל-ynet: "ההתנגדות הגורפת - טעות". גלנט: "אוביל את המאמץ לתמיכה פה אחד". נתניהו תקף בחזרה ויכנס את ראשי האופוזיציה: "בעקבות דברי הח"כים, הופסק מו"מ עם הקואליציה"

יובל קרני, איתמר אייכנר | עודכן:18/05/2022
מתרחבת הביקורת בליכוד על החלטת יו"ר המפלגה בנימין נתניהו ויו"ר הסיעה יריב לוין שלא לתמוך בהצעת החוק "ממדים ללימודים", בגרסה שהקואליציה צפויה להביא להצבעה - ובעקבותיה תגובה חריפה וחריגה של נתניהו, שהאשים ח"כים בסיעתו. לאחר מכן הודיעו במשותף ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד כי ביום שני יעלו את החוק להצבעה שמית: "כל הלוחמים המשוחררים ובני משפחותיהם יוכלו לצפות בשידור חי בחברי הכנסת של הליכוד. אנחנו קוראים לחברי האופוזיציה, שימו את הפוליטיקה בצד, למען החיילים והחיילות שלנו".
יו"ר הליכוד האשים הערב (רביעי) ח"כים מסיעתו כי "אמירות שלהם על תמיכה בחוק במתכונתו הנוכחית, הובילה לכך שהקואליציה הפסיקה את המו"מ להעלות המלגות". לפחות תשעה חברי כנסת מהליכוד מתנגדים לגישה שהובילו נתניהו ולוין. בעקבות ההתנגדות, יקיים נתניהו דיון עם ראשי מפלגות האופוזיציה - לפני דיון מתוכנן בסיעה ביום שני, היום שבו החוק אמור לעלות להצבעה.
הממשלה מקווה לאשר בכנסת את החוק המעניק מלגות לסיוע בשכר הלימוד האקדמי ללוחמים קרביים משוחררים, ולפי ההצעה כעת תממן שני שלישים משכר הלימוד, שכן זה מה שהתקציב הנוכחי מאפשר. עד כה, ועקב העימות הפוליטי, לא הועברו לסטודנטים אותם כספים. עקב האיום של רע"מ להתנגד להצעה, לפחות בינתיים לא ברור אם הממשלה תצליח לגייס את הרוב הדרוש. אחר הצהריים שוחח בנושא שר הביטחון בני גנץ עם יו"ר הליכוד נתניהו, אבל גם אחרי השיחה לא חל שינוי בעמדת נתניהו - שדורש מימון של 100%.
כהנא: אם בליכוד לא יצביעו על חוק לחיילים - אובדן ערכים (צילום: אבי חי, שמוליק דודפור)
בהודעת הליכוד הערב נאמר כי "נתניהו פנה לשר הביטחון גנץ כדי להעלות את המלגות ללוחמים מ-66% ל-100%. גנץ סירב. במקביל פנה גורם בכיר בקואליציה למנהל סיעות האופוזיציה ח״כ לוין כדי לפתוח במשא ומתן על העלאת סכום התמיכה לחיילים, אך בעקבות אמירות של חברי כנסת בליכוד על תמיכה בחוק במתכונתו הנוכחית, הפסיקה הקואליציה את המשא ומתן להעלאת המלגות. לאור החלטת הקואליציה להפסיק את המשא ומתן עם הליכוד, נתניהו יקיים דיון עם ראשי מפלגות האופוזיציה".
לפני ההודעה של נתניהו כתב ח"כ יואב גלנט, שהיה אלוף בצה"ל: "חיילי צה"ל הם קיר הברזל הניצב בינינו לבין אויבנו ומקנה חיים למדינת ישראל. ‏לקראת ההצבעה בכנסת בנושא סיוע ממלכתי בשכר לימוד לחיילים משוחררים, אמשיך ואוביל את המאמץ לשכנע את חבריי לסיעת הליכוד לתמוך פה אחד בהצעה". ח"כ גילה גמליאל אמרה ל-ynet: "אנחנו נילחם בסיעה להעביר ולתמוך בהצעת חוק ממדים ללימודים. אנחנו מפלגה דמוקרטית ולהצביע נגד באופן גורף על כל ההחלטות של הקואליציה - זאת טעות. צריך לפעול בצורה יותר מדויקת".
ח"כ ניר ברקת קרא לנתניהו להביא לאישור הסיעה את חוק "ממדים ללימודים" לקראת ההצבעה בכנסת. "אין לי ספק שרוב מוחלט של חברי סיעת הליכוד יתמכו בהצעה חשובה זו", הוא אמר. "לוחמי צה"ל הם מעל כל מחלוקת פוליטית ועלינו לעשות הכול כדי להבטיח את הטוב ביותר לחיילינו".
ח"כ ישראל כץ באולפן: נחשוב איך לעזור לחיילים, ולא לממשלה (צילום: שמוליק דודפור)
ח"כ אופיר אקוניס אמר: "אין כל סיבה שסיעת הליכוד בכנסת לא תתמוך בחוק ממדים ללימודים, שהחל בעת כהונת ממשלות הליכוד. גיבוי לכוחותינו נדרש והכרחי, בין אם אנחנו בקואליציה, בין אם באופוזיציה ורבים מאוד מהם מצפים מאיתנו - ובצדק - לנהוג כך גם בהצבעות בכנסת".
ח"כ פטין מולא כתב בטוויטר: "הזוי לראות שהקואליציה של בנט לא מסוגלת להעביר חוק חשוב שמיטיב עם חיילי צה"ל. אני אתמוך בהצעת החוק 'ממדים ללימודים' ובכל חוק בעתיד שמיטיב עם חיילנו העושים רבות למען שמירת ביטחוננו. אעשה כל שביכולתי שהחוק הזה יעבור!". גם חברי הכנסת אלי כהן, אבי דיכטר, יובל שטייניץ וקרן ברק מתנגדים לגישת נתניהו-לוין.
אחר הצהריים כתב בטוויטר שר הביטחון בני גנץ כי ביקש מיו"ר הליכוד לתמוך בחוק: "שוחחתי כעת עם יו"ר האופוזיציה נתניהו וביקשתי ממנו להירתם ולהעביר ביום שני הקרוב את הצעת החוק 'ממדים ללימודים' עבור לוחמי צה"ל. שוחחנו על מהות הצעת החוק והרציונל שלה וגם על חשיבותה ללוחמים שלנו. אני מאמין ומקווה שבליכוד ובמפלגות האופוזיציה יבינו את הצורך ויאפשרו את העברתה".
צילום: מוטי קמחיגנץ. ביקש מנתניהו לתמוך (צילום: מוטי קמחי)
לאחר אותו ציוץ, אמרו מקורבי נתניהו כי הוא זה שיזם את השיחה עם גנץ על החוק. גורמים בכחול לבן אמרו בתגובה כי מדובר בשקר: "גנץ יזם את השיחה. הליכוד בלחץ כי הם מבינים שהציבור יבוא איתם חשבון על התנגדותם למתן מלגות לימודים לחיילים משוחררים".
בהודעה הרשמית של הליכוד נכתב כי נתניהו התקשר לגנץ וביקש ממנו לתמוך במימון של 100% מלגה ללוחמים כפי שמגיע להם: "נתניהו ביקש שכל הכוחות הציונים בכנסת יתאחדו כדי שכל הלוחמים ששירתו שירות מלא - יקבלו מימון מלא. נתניהו הדגיש שהחלטה זו צריכה לעבור בכנסת כבר ביום שני הקרוב".
שר החוץ יאיר לפיד תקף אף הוא בחריפות את נתניהו, לאחר שזה לא התחייב לתמוך בהצעת החוק: "הליכוד עושה פוליטיקה קטנה ועלובה על חשבון לוחמי צה"ל".
צילום: יואב דודקביץ'לפיד. "הליכוד עושה פוליטיקה עלובה על גב החיילים" (צילום: יואב דודקביץ')
בריאיון הבוקר באולפן ynet התייחס לנושא ח"כ ישראל כץ, וטען כי בתקופתו כשר האוצר הוא הצליח לממן את המלגות ב-100%, אולם לא ברור אם הטענה הזו נכונה. "אני רואה בחומרה רבה שאין להם תקציב מלא לזה, יש להם תקציב לעבאס, לחלק מיליארדים, אבל לא לזה", אמר כץ.
הוא נשאל כיצד תפעל סיעתו אם החוק יעלה להצבעה בכל זאת, והשיב: "סיעת הליכוד תתכנס ותקבל את ההחלטות. אנחנו רוצים לעזור לחיילים, אבל צריך להבין שזו ממשלה שתלויה לחלוטין בתנועה האיסלאמית". לדבריו, "זה אבסורד שהממשלה תלויה בקולות הערבים הקיצוניים ובאה לליכוד שיחלץ אותה בדברים שאמורים להיות מובנים מאליהם". לדבריו, "יש כאן ממשלה שאיבדה את האמון וצריכה ללכת הביתה. אנחנו נעזור לחיילים ולא נעזור לממשלה הזו".
גם סגן שר הדתות וחבר הכנסת מתן כהנא מימינה התייחס לסוגיה בריאיון והודה כי אינו יודע אם רע"מ תתמוך בחוק או תתנגד לו. הוא תקף בחריפות את הקולות בליכוד הקוראים להתנגד לחוק. לדבריו, "זה יהיה אובדן ערכים".
"ממדים ללימודים" היא תוכנית מלגות ללוחמים משוחררים שפועלת מאז 2016, ולפי ההצעה כעת תממן שני שלישים משכר הלימוד, שכן זה מה שהתקציב הנוכחי מאפשר. באופוזיציה הודיעו שלא יתמכו בהצעה ודורשים שהמימון של המלגות יועלה ל-100%. למרות ההתנגדות, בליכוד טרם גיבשו כאמור עמדה סופית. בישיבת הסיעה שקיימו ביום שני דרשו חלק מהח"כים בליכוד לקיים הצבעה חשאית ולהחליט האם לתמוך בחוק או לא. חלקם סבור שיש לתמוך בו, למרות שמדובר בחוק של הממשלה.
פורסם לראשונה: 18:52, 18.05.22
לכתבה זו 433 תגובות
הוספת תגובה
433

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
318.

יתנגדו גם אם הקואליציה תצביע בעד איחוד ארץ ישראל השלמה

317.

316.

315.

חבל שבוחרי הליכוד לא מבינים שביבי הוא סכנה גם לליכוד וגם למדינה. בגללם יש לנו היום ממשלה שמגישה לערבים את המדינה על מגש של כסף.

314.

313.

312.

311.

נתניהו טוב רק לנתניהו

310.

309.

308.

307.

הוא היה זורק את הציונות מהחלון אם היא תקנה לו עוד כמה שנים כראש ממשלה

306.

305.

תפסיקו להיות פחדנים, לא יכול להיות מצב שהאיש הזה דואג לענייניו האישיים ע"ח החיילים שנותנים את נשמתם למדינה והאיש הזה דואג קודם לאינטרסים האישיים שלו, נמאס כבר ממנו ומהפחדנות שלכם לצאת נגדו בצורה ברורה, לא יכול להיות מצב שהאיש הזה יקרקס מדינה שלמה

304.

303.

302.

גם לליכוד נמאס

301.

יש דבר מעל לביבי וזו מדינת ישראל. די להסתה המטורפת נגד ראש הממשלה בנט. זה ייגמר ברצח חס ושלום אם לא תעצרו את ההשתוללות ברשתות החברתיות. די להכפפה של כל דבר במדינה כולל חיילי צה"ל לאינטרסים של איש אחד בלבד ששמו נתניהו. תראו לו את הדלת החוצה מהליכוד. הגיע הזמן להנהגה חדשה לתנועת הליכוד. הספיק רצח פוליטי אחד. המדינה שלנו לא תעמוד בעוד אחד. ת ת ע ש ת ו

300.

אתם לא רואים שהוא כבר "אלטר קאקר" תזרקו אותו

299.

298.

כל עוד הוא הראש אני לא אצביע ליכוד

297.

296.

הגיע הזמן להעיף את הנוכל הסגול

295.

אם הליכוד יצביע נגד החוק. אני ובני משפחתי לא נצביע לליכוד בבחירות הבאות.

294.

293.

292.

291.

ההסטוריה תשפוט אותו כשליט המושחת והרקוב ביותר בתולדות העם היהודי וכמי שחירב את הבית הרביעי

290.

289.

288.

287.

comment-2-comment

286.

285.

284.

וכל הקרובים אלי החלטנו שאם החוק הזה לא עובר לא מצביעים יותר ליכוד

comment-2-comment

הרי לא חשוב באמת כמה הוא מנצל את בוחריו לטובתו האישית ואפילו על חשבון החיילים שלנו..

comment-2-comment

283.

חוץ מתאוות השלטון אין לו כלום.

282.

281.

280.

279.

הכיסא חשוב מהעם. טוב שהוא מזכיר לנו למה העפנו אותו.

278.

277.

אצלו הכל פוליטיקה. מתנגד רק בגלל שהוא באופוזיציה, למרות שנתית החוק טובה

276.

275.

הגיע הזמן שגם בליכוד יתעוררו!

274.

273.

נראה את הליכודניקים מצביעים נגד החוק אחד אחד, בלי טריקים ובלי שטיקים

272.

הממשלה לא תיפול בגלל החוק די להתעמר בצעירים

271.

פשוט חלאה

270.

269.

268.

267.

הכל קשור לרצון להשיג יותר כוח......זו מחלה של פוליטיקאים שמתחילים כמו כל אזרח עם כוונות טובות ונעשים מושחתים עם הזמן פשוט כי אף אחד לא עוצר אותם....הכוח ישחית כל מי שישב יותר מדי זמן על הכסא שלו ולא יוחלף....זה קרה לביבי ויכול לקרות גם לבנט ולפיד ......ביבי פשוט בנה דיקטטורה בתוך מפלגת השלטון במשך שנים....וכמו בצפון קוריאה מי שרק חשב אחרת "הוצא להורג".....למעשה חיינו בדיקטטורה במהלך יותר מעשור בעטיפה של המושג מדינה דמוקרטית... הגיע הזמן להכריח את הדיקטטור לפרוש לגמלאות ולהתחיל מחדש....ברגע שביבי פורש צריך לקיים בחירות כדי לקבל את רצון העם ה"אמיתי"

comment-2-comment

זות לא הממשלה ש יש בה את כול מי ש צרחו אל זה שנים?

comment-2-comment

266.

265.

264.

263.

לגרום לביבי לפנות את מקומו וכך הליכוד יחזור לשלטון ,האיש לא מתבייש עושה פוליטיקה בגרוש על טובי בננו ונותנות שיתבייש אז קדימה בליכוד לללהההתתתעעעעוווורררר

262.

261.

260.

259.

258.

מלחמה אטומית בכל מקום בעולם"

257.

256.

לנוכח החולשה של ביבי, הפחד של חכים מהליכוד מתפוגג. כמובן רק חוק למען חיילים יכול לעשות את העבודה, כי אין חשש שמי שיוצא נגד ביבי יוגדר כבוגד

255.

צריך לנפנף אותם מהליכוד כמו שהוא עשה למי שלא הסכים להיות מריונטה שלו.

254.

זה הכל ספין של הממשלה הגרועה ושל בנט ולפיד הנחשים. אין ספק שהליכוד יצביע לטובת חיילי צה"ל היקרים בכל מקום ובכל מצב החיילים מעל לכל פוליטיקה ובמקביל להציע הצעת חוק משופרת מטעם הליכוד

comment-2-comment

נחשים אתה ומשפחתך

253.

אסור להמשיך לתמוך במפלגה שמתנהלת כאויב האזרחים בשל הסתה בוטה ומתמשכת של יו"ר ארגון פשע בעולם תחתון ליכודי שמסתתר בקיסריה...

252.

מעולם לא היה פוליטיקאי ציני מרושע כנתניהו. מקומו בכלא.

251.

250.

249.

248.

247.

246.

שלא מכירים במדינת ישראל? והוא עצמו מכר צוללות למצריים בשביל למלא את הכיס... ציוני לעצמו

245.

244.

אין שכל אין דאגות

243.

העיקר שיחזור לכסא ולבלפור

242.

אחרי קריאת ההודעות עכשיו דחוף סקר בוחרים

241.

מביש הבן אדם הזה שיילך כבר לכלא

240.

המהלכים שלל שקופים הניסיון שלך לעורר אמפטיה לך כלוחם החיילים וסלידה למי שלא ממן את גחמותיך פאטתי.טוב יהיה לליכוד אם יגיע לבגרות ויניח אותך מאחוריו

239.

238.

comment-2-comment

237.

תעשו מה שטוב למדינה לא מה שטוב לכיסא שלכם

236.

מוכיח כל פעם מחדש שהוא מנהיג האופוזיציה למדינה ולא לקואליציה.מחפש רק נזק והרס ועדין יש ההולכים אחריו-בוגדים

235.

234.

233.

חברי כנסת של הליכוד אני בטוח שאתם תצביעו בעד החוק למען החיילים ובלי הפוליטיקה הזולה של ביבי

232.

נתניהו פנה לשר הביטחון גנץ כדי להעלות את המלגות ללוחמים מ-66% ל-100%. גנץ סירב.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

231.

230.

229.

228.

227.

226.

225.

מעשיהו בקרובבבבב

224.

223.

בשוק האמת מביבי

222.

נשארו לי רק צה"ל, וחצי העם שבממשלה.

221.

שיואיל בנט לפנות לרע"ם כדי להעביר את החוק. הליכוד כלל לא נמצא בקואליציה הזאת

comment-2-comment

comment-2-comment

220.

comment-2-comment

219.

218.

שרה יתכן ו כבר מכינה רשימת הדחה זה כולל את גלנט ש בשעה טובה הרים ראש ו ינסה להתמודד בטופ של המפלגה

217.

הגעת למצב שאפילו נגד הסיוע ללוחמי צהל אתה מוכן להצביע, זה הזמן לקום וללכת, הפולחן העצמי מעביר אותך על דעתך

216.

הקימו ממשלה עם תומכי טרור והם לא מסוגלים להעביר חוק בסיסי אחד ללא עזרת האופוזיציה. פשוט חוצפה מצידם לדרוש את עזרת האופוזיציה

comment-2-comment

comment-2-comment

215.

הרי במי הוא פוגע אם לו בשכבות החלשות ש מעריצות וצורחות ביבי ביבי ו טיבי ההההה מסתבר שאחד הם. אבל אל דאגה היד לעולם תצביע ביבי

214.

213.

212.

211.

210.

209.

מתי תזרקו כבר לעזאזל את ה"ראיס" הנבוב ...רכיכות וחסרי בינה

208.

207.

comment-2-comment

206.

205.

204.

203.

202.

נתניהו חושב רק על עצמו ומדינת ישראל ותושביה מעניינים אותו כקליפת השום. כל מה שחשוב לו זה להפיל את הממשלה הזאת במטרה לברוח מאימת הדין משלושת התיקים הכבדים שרובצים עליו. אני מאחל לעם ישראל שלעולם לא תשוב לתפקיד ראש ממשלת ישראל כי זה רע למדינה. אני לא מבין איך חברי סיעת הליכוד לא פועלים להדחתך. אתה פשוט לא ראוי.

201.

אני מאמין לביבי המלך!!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

200.

199.

עשה טובה לנו ולך וזוז הצידה ואז נחזור בגדול!!!

198.

197.

באש ובמים.

comment-2-comment

196.

195.

יאללה ביבי אל תבלבל עם עובדות נראה את החרדים מגינים עליך במלחמה או על חבריך לראשות המפלגה שכלום לא נשאר ממנה חוץ מפירורים תדאג למלגות לימודים למשתמשים שתורמים בך ואתה תומך בהם ותילחם לבד עם ילדיך שאחד מהם נלחם בפוסיקט בוז ואל תתחמן אלא תצטרף לחבורת האפסים שמקיפה אותך וכולם פיהם דבר שקר היידה קח את רעייתך ולך לך מארצנו

comment-2-comment

יפה אמרת

194.

193.

comment-2-comment

192.

מאז הובס בבחירות הוא גורר אתכם לתבוסה אחר תבוסה, ביזיון אחר ביזיון. שלחו אותו הביתה מייד ועכשיו

191.

אין סיבה סתם אגו להשמיע את טיעוני ביבי לוין והטייס בכינוס הליכוד100 פעם ידע העם

190.

הוא ביביון לעצמו לא אכפת לו משום אזרח ימין או שמאל. לביבי אכפת רק מביבי! מציע לכל חברי מפלגת הליכוד להפטר ממנו כמה שיותר מהר!

comment-2-comment

189.

188.

187.

186.

185.

לא יאומן שהמפלגה הזו הפכה לאופוזיציה למדינה

comment-2-comment

לא מעניינת אותו המדינה אלא רק ביבי, הליכוד כבר מזמן לא חושב על טובת המדינה אלא רק על טובתו של ביבי אז זה לא מפתיע שזה מה שהם הולכים לעשות

184.

183.

182.

181.

אין סיכוי שאחזור להצביע לליכוד ואני שנים לא מצביע לליכוד ביום שאחרי עידן נתניהו אחזור להצביע לליכוד

180.

תעשו מה שטוב למדינה ולא מה טוב לביבי

179.

178.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

177.

אני מתעב את הנאשם ואני לא יודע מה מניעיו להתנגד לחוק הזה אבל אני אכתוב למה אני האזרח הקטן מתנגד לו: יש נערים שמסיבה כזאת או אחרת לא יכולים להיות לוחמים וממלאים תפקידים חשובים שבלעדיהם גם הלוחמים לא יכולים לתפקד, רוב הבנות לא לוחמות, אנשים בעלי מוגבלויות, לא בהכרח נפשיות, לא יכולים להיות לוחמים, קרוב שלי משרת בתפקיד מסווג ביותר אבל הוא נחשב "תומך לחימה" וכו', כל האנשים האלו לא יהנו מהחוק הזה למרות שנתנו שלוש מהשנים הכי משמעותיות בחיים שלהם למדינה, גם לכל האנשים האלו מגיעים אותם הזכויות כמו ללוחמים, חוק שווה לכל אלו ששירתו בצה"ל!

comment-2-comment

176.

175.

צריך לפרק את ה"ליכוד" הזה ולהקים אחר עם חברים ערכיים.

174.

אין גבולות ואין קווים אדומים, הכל כשר וכל חברי הכנסת בליכוד הולכים כמו עיוורים,אני מקווה שבבחירות הקרובות כשיהיו, החיילים,בני משפחתם וכל העם לא ישכחו את הבזיון הזה.ולחברי הליכוד אומר.פחדנים שכמותכם תשתחררו כבר מהפחד מביבי,תעיפו אותו ותעלו את המדינה על מסלול שפוי.כמה נזק צריך עוד להגרם למדינה?אתם תשלמו מחיר יקר על התמיכה בו,הציבור לא יסלח לכם,גם אחרי עידן ביבי.

173.

172.

171.

מהמפלגה,לביביסטים לקח זמן כדי להבין מי זה ביבי האמיתי.המדינה והחיילים לא מעניינים אותו,. מפלגת הליכוד ,איבדו מספר מנדטים ,לאור התנהגותם בסוגיה זו.

170.

169.

168.

167.

הכוונה לכלב האנושי ולא אחד מהעם הכלבי הטוב והטהור

166.

תראו כמה מסוכן נתניהו. הדבר היחיד שמענין את זה נתניהו זה נתניהו. הליכוד הוא כלי שרת של האדם המסוכן הזה. אין שם אף אחד נורמלי? אף אחד? מדובר בחיילי צה"ל למען השם

165.

בלי נתניהו יש ממשלת ליכוד... די כבר למסקנות והסתיידות מאחורי האיש. עשה מה שעשה... נגמר... איתו לעולם לא תהיה ממשלת ליכוד... הוא מאוס על יותר מדי מפלגות. זו האמת, הגיע הזמן להכיר בזה ולהתקדם לממשלת ליכוד, בלי נתניהו

165.

אם הליכוד לא יתמוך חרפת עולם

164.

163.

comment-2-comment

הליכוד מפלגה אנטי ציונית בגלל שהיא סוגדת רק לאדם אחד, מבחינתה לעזאזל המדינה, מה שחשוב זה ביבי. ברגע שביבי יעזוב הליכוד תחזור להיות מפלגה ציונית וימנית, עד אז היא תישאר מפלגה של איש אחד עם חברי מפלגה כמו בצפון קוריאה שסוגדים למנהיג העליון. כמה נמוך חברי הליכוד יכולים לרדת?

162.

עצוב לראות אותך נתניהו אתה פשוט גמור ומגעיל

161.

אני שמח לראות שגם לחברי הליכוד יש קווים אדומים והבנה שיש דברים ראויים שהינם לטובת המדינה וכי יש לזכור שהם אופוזיציה לקואליציה ולא למדינת ישראל. על תלכו אחרי נתניהו כמו אחרי החלילן מהמלין. יש דמויות שכבר עבר זמנם בפוליטיקה הישראלית וברור לכל אחד ואחת מחברי הליכוד שאם הם היו מזיזים את הדיקטטור הנהנתן ורודף הכיסא, היתה יכולה להיות פה ממשלה אחרת, רחבה יותר, בלי צורך בקישוש קולות לטובת חיילי צה"ל וציונות.

160.

159.

comment-2-comment

comment-2-comment

158.

comment-2-comment

החרדים לא משרתים בצה"ל. הם תורמים רק לנוכל ביבי.

157.

comment-2-comment

לתלמידי ישיבות

156.

מי ישמע? כשאתם הייתם עשורים באופוזיציה לא ניסיתם לטרפד כל דבר, כולל הדברים הכי חשובים??? רק לדבר אתם יודעים, בפועל אפס מעשים.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה ביביסט מתוסכל מה שממשלת השינוי עשתה בשנה אתם לא עשיתם בעשור

comment-2-comment

לא קשה למצוא כל כך הרבה דוגמאות שהשמאל מצביע יחד עם הקואליציה. מירב מיכאלי, יאיר לפיד זה שמות בולטים חוץ מזה יש חברי כנסת שעסקו כל הזמן בעבודה. סתם רושם כותרות בלי כיסוי, הכי קל.

155.

154.

153.

152.

הליכוד מפלגה אנטי ציונית בגלל שהיא סוגדת רק לאדם אחד, מבחינתה לעזאזל המדינה, מה שחשוב זה ביבי. ברגע שביבי יעזוב הליכוד תחזור להיות מפלגה ציונית וימנית, עד אז היא תישאר מפלגה של איש אחד עם חברי מפלגה כמו בצפון קוריאה שסוגדים למנהיג העליון. כמה נמוך חברי הליכוד יכולים לרדת?

comment-2-comment

הליכוד צריך מנהיג ימני אמיתי

comment-2-comment

כל מילה בסלע

comment-2-comment

151.

זהו פרצופו האמיתי של נתניהו, יעשה הכל לא לטובת המדינה ,אלא לשלטונו על חבר פחדנים,,,

150.

149.

148.

147.

וחברי הליכוד אופורטוניסטים תאבי כסף כוח וכבוד. מביאים את סופה של המדינה במו ידיהם.

comment-2-comment

לא כולם, שאפו לגלנט ועוד שמונה חברי כנסת אמיצים, כץ הורדוס סמרטוט רצפה ופחדן.

146.

לעומת זאת, מתווה הגז הכניס מיליארדים לפו*שע הסגול הנא*לח והמא*וס, ולכן הוא אישית דאג להעביר אותו בכנסת, וכיוון שהיה חוק מעוות, הוא אישית נלחם על חוקיותו בבגץ.

145.

הבן אדם הזה גמר וזה אני אומר בתור אחד שהצביעו לו בכל מערכת בחירות. בשביל הקיצוניות שלו של הכל או לא כלום זה יהיה כלום.

comment-2-comment

144.

כלום לא מעניין אותו חוץ מהאינטרסים האישיים שלו. הוא רוצה להיות ראש ממשלה גם אם זה אומר שעד אז לא תהיה מדינה

comment-2-comment

מישהו באמת חושב שלוחמי צה"ל מעניינים את לפיד?! הוא רוצה להיות ראש ממשלה גם אם זה אומר שעד אז לא תהיה מדינה!!!!!!

comment-2-comment

comment-2-comment

כדי לכתוב על יאיר לפיד שטויות כאלה. הבנאדם ויתר לנפתלי בנט על רשות הממשלה כדי להקימה, למרות שלא בטוח שיהיה בכל ראש ממשלה. מעשה פטריוטי ציוני שטובת המדינה בראש מעיניו. ממול הנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים ממשיך לסכסך להצביע נגד חוקים הדואגים לבטחונה של המדינה

comment-2-comment

143.

142.

comment-2-comment

141.

אבל לחיילים? למה שביבי יאשר? מה יצא לו מזה? החיילים ישמרו לו על הכסא? לא. החיילים רק שומרים על המדינה אבל הוא בעצמו הרס אותה. אם גפני ודרעי היו דורשים את זה ביבי היה רץ לאשר.

140.

הרי שרה כבר אמרה בעבר: שתישרף המדינה. ולשני אלו יש עדת מעריצים. שוטים!

139.

מלאך

138.

או שהם בממשלה, או שהם שורפים את המדינה...

comment-2-comment

comment-2-comment

137.

comment-2-comment

comment-2-comment

136.

צריך לתת את הכסף להתהולליות של החרדים

135.

comment-2-comment

134.

חיילי צהל תזכרו מה חושב עלכם זיביהו

133.

בניגוד לציונות הדתית, שהם מלח הארץ מתגייסים לקרבי וממשיכים לאקדמיה

comment-2-comment

את השירות המשמעותי לחילונים ומדברים הרבה שאפשר לחשוב כאילו עליהם עומד הצבא.

132.

זה מאלוהים שמקשיח את.דעתו בסוף יעיפו אותו חברי הליכוד שימשיך הוא יורה לעצמו ברגל

131.

130.

מה הח"כים של הליכוד מתנפחים? הרי תייד ביבי בתמיגה מלאה שלהם דאג לעצמו, ורק לעצמו, ולמשפחתו. המדינה, החברה בישראל, החיילים לא עניינו אותו אף פעם אפילו לרגע.

129.

128.

127.

126.

לפיד אתה חתיכת אפס קטן

comment-2-comment

comment-2-comment

תגובה של ביביסט שבטוח הוא אפס מוחלט

125.

כך נראה את פרצופם של המתנגדים

124.

comment-2-comment

comment-2-comment

123.

איפה הביביזם

122.

121.

120.

119.

118.

comment-2-comment

comment-2-comment

הדבר היחיד שמעניין אותו זה לחזור להיות קיסר ולהמשיך להחריב את המדינה

117.

אז הנה עוד הוכחה שיש. לא שצריך, כי יש כבר מליון. ואתם תמשיכו לתמוך בבן אדם המושחת הזה, שלא איכפת לו שום דבר חוץ מהוא עצמו. פתטי.

116.

115.

אף אחד לא נגד החוק. נגד הממשלה שמנסה להעביר אותו..

comment-2-comment

114.

113.

שמפלה בין לוחמים שממשיכים ללימודים, שרובם הגדול מהשכבות הגבוהות, שיקבלו מענק. לבין הלוחמים שלא ממשיכים ללימודים, שכולם מהשכבות הנמוכות, שלא יקבלו מענק דומה. מה פשר האפליה הזו בין חיילי צהל? אסור שחוק כזה יעבור במתכונתו הנוכחית.

comment-2-comment

עם פיצוץ האוכלוסין של המכללות ותארים בלי סוף במדעי החרטא, כל אחד יכול ללמוד אם הוא רוצה. כבר היום יש מלא מלגות במכללות למי שאין לו את היכולת הכלכלית, במיוחד לקרביים.

comment-2-comment

החוק יסייע לכולם, מכל השכבות, להמשיך ללימודים. מה אתה רוצה? שלוחמים מהשכבות הנמוכות לא ימשיכו ללימודים? למה?? כי אתה מניח שהסיבה אינה כלכלית. מחקרים הראו שיש קשר הדוק בין לימודים גבוהים להכנסה. זו בדיוק הדרך להוציא אנשים מ״השכבות הנמוכות״

comment-2-comment

החוק מעניק סיוע ב75% משכר הלימוד לכל לוחם.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה רק יתן גם לפריפריה את העידוד כן ללמוד ולהשכיל. תצא מהחושך....

112.

111.

לא החיילים, לא המדינה, לא הילדים, לא הזקנים, לא הביטחון ולא שום דבר ישנה את זה שאת ביבי מעניין רק ביבי וכל מה שהוא עושה זה עבור ביבי בלבד. אולי בליכוד כבר יבינו את הנזק העצום שהוא עושה להם ויגרמו לו לשחרר אותם ואת המדינה כבר. שילך כבר ושעה אחרי יש ממשלה יהודית רחבה.

comment-2-comment

110.

אתה אפס

109.

108.

107.

106.

אתה מלך. מלח הארץ במלוא מובן המילה.

105.

104.

comment-2-comment

103.

אצלך אין תקציב ומלגות ללימודים רק אברכים מקבלים אצלך תעשה טובה לך פשוט לך

102.

זה הזמן שלכם העם רוצה ליכוד העם ימני וזה הזמן לעלות למתקפה נגד הנוכל שרוקד על הדם שלנו בכל אפשרות שניתנת לו העם ילך איתכם תגדלו ביצים

comment-2-comment

והחיילים לא יקבלו כלום הדרום ימשיך להיות מותקף והמדינה תכנס לגרעון

101.

100.

99.

98.

זה לא נקרא להצמד לכיסא? או שההצמדות נחשבת רק עבור הליכוד. מדינה של גזענים צבועים עם אפס יכולת למשול

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כמו כל הימין הבזוי שנגד הלוחמים וצהל טפי עליכם

97.

פשוט עולם תחתון. לעשות הכל כדי שהאנשים הקטנים האלו לא יחזרו לשלטון

96.

95.

94.

94.

93.

92.

הכי חשוב זה לשחרר את העם ממשלת השיסוי

0
מצב לילה
מצב לילה