21
הכותרת 850

יושבים על הגדר

הפרצות בגדר ההפרדה היו ידועות שנים וכמעט כל הגורמים העדיפו להתעלם. גל הטרור הזכיר את הסכנה - אז ביקשנו להבין מה הסיפור של קו התפר, את מורכבות ההגדרות ביו״ש, ובכלל איך מטפלת ישראל בגבולותיה. אולי דווקא לא טוב להסתגר במבצר מוקף חומות? בצה״ל יש מי שהשמיע קול מפתיע | האזינו לפודקאסט החדשות היומי

תמונה כללית
רון טוביה, יואב זיתון | פורסם: 10/05/2022
האזינו לפרק של הכותרת - פודקאסט החדשות היומי של ynet. והפעם: גדר ההפרדה הפרוצה העסיקה את הישראלים רבות בעקבות גל הטרור הקשה בשבועות האחרונים. אז ביקשנו לבחון לעומק ובמבט מלמעלה את המכשול בקו התפר ואת גבולות ישראל בכלל.
כתבנו הצבאי יואב זיתון הסביר מדוע כל הגורמים כמעט - מימין, משמאל, צה"ל והפלסטינים - העדיפו להעלים עין במשך כעשור מפרצות הענק, וגם הסביר לנו מה המצב בדיוק בכל אחת מהגזרות - מצפון, מדרום וממזרח. עם ד"ר שאול אריאלי, שמכיר כל פסיק במפה, ניתחנו את הצרכים, הבעיות והסערות סביב גדר ההפרדה. ולסיום יש גם דעה שיכולה להפתיע, מקצין בכיר בצה"ל שדווקא לא רואה צורך בהפיכת ישראל למבצר מוקף חומות. האזינו לפרק.
צילום: נדב אבספרצות בגדר ההפרדה (צילום: נדב אבס)
בכל יום סיון חילאי ורון טוביה בוחנים עם כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות", לצד מומחים ופרשנים, את הנושאים הבוערים שעל סדר היום. אתם מוזמנים להאזין לנו כאן ב-ynet, ולעקוב אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים לשמוע פודקאסטים. בכל מקרה את כל הפרקים תוכלו למצוא כאן: עמוד הבית של הכותרת - פודקאסט החדשות של ynet.
לכתבה זו 21 תגובות
הוספת תגובה
21

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
17.

שאלה פשוטה למקבלי ההחלטות מדוע אין הרבה מעברי גבול מסודרים ומפוקחים לפלשתינאים שרוצים לעבוד בישראל לאורך הגבול ביננו מהדרום צפונה פשוט אין סיבה לעבור דרך הגדרות כשמסםר המעברים גדול והתנועה דרכה זורמת ומהירה ואלו שכן יחבלו ויעברו דרך הגדרות ייענשו בחומרה בקנס כספי גדול ויירשם כעושה צרות ומי שיתמיד ויחזור על מעשיו וימשיך לחתוך גדרות יענש במאסר אם ייתפס

16.

15.

כמה זמן הם הצליחו להחזיק מעמד ככה? מאתיים שנה? ומה היה בסופם?

comment-2-comment

14.

13.

12.

הגדר רק מעלה את רף השנאה לאנשים שרוצים להתפרנס בכבוד מי שרוצה לעשות פגוע ימצא את הדרך למרות הגדר חבל להמשיך בטפשות הזאת

11.

10.

9.

בדיוק כמו כיפת ברזל שהיא הקללה הכי גדולה

8.

עם החומה הגדולה עם מקסיקו...אירופה מתחילים לסגור גבולות עם גדרות .ההיסטוריה חוזרת חומות היו מאז ומתמיד

7.

6.

5.

היא מונעת התרחבות בניה פלסטינית, ומנסה לסמן גבול עתידי אפשרי.

4.

כל אחד למדינתו

comment-2-comment

במציאת זורמים עם החיים שמשתנים מדי תקופה, זה לא לפי זמן אלא לפי דינמיקה של האירועים המשתנים בשטח, תפקיד הממשלה לאתר ולעשות פעולת מקדימות על מנת ליישר קוו בעוד מועד,לא לאחר מעשה ,לדאבוני זה לא קורה אצלנו בדינמיקה הנידרשת וזה בעוכרנו, כי אנו מדשדשים באיחור רב, ואויבנו שתים קפה וצוחקים.

3.

לגדר יש השפעה מכרעת על זליגת מחבלים מאיו"ש אל תוככי הקו הירוק. התיזה שג'ובים ופרנסה מביאים שקט פשטה את הרגל. אלה המתפרנסים חסרי השפעה לגמרי על המחבלים. מכיוון שכך הגדר צריכה להיות הרמטית. כל המסייע בהברחת שבחים ומעסיק אותם צריך להיענש בחומרה.

2.

גדר פרוצה

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

זה נראה שאם לא תהיה גדר ההבדל מהמציאות תקטן מההבדל אם לתקן

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה