146

למה קשה כל כך לגברים לקבל נשיות ללא שיער?

פרשת הסטירה של וויל סמית גרמה ליובל לוי להיזכר ביום בו החליטה לגלח את שיערה, ולהרגיש נשיות אחרת, כזאת שלא תלויה בסידור השיער היומי. אך בזמן שהיא עצמה הרגישה יפה ועוצמתית, הגברים בחייה פחות התלהבו מהשינוי

יובל לוי | פורסם:30/03/2022
נדמה כי לא נותר איש ביומיים האחרונים שלא דיבר על הסטירה שהדביק וויל סמית לכריס רוק בטקס האוסקר האחרון. אלא שמאחורי מופע הגבריות הרעילה הזה, שאלפי מילים כבר נשפכו עליו, מסתתר משהו עמוק הרבה יותר – תחושת הבוז שרוחשים רבים מהגברים כלפי נשים קרחות. העובדה שג'יידה, זוגתו של סמית, חולה במחלה אשר גורמת לה לאבד את שיערה, רק הופכת את הנושא הזה לעצוב פי כמה.
לכאן נכנסת השאלה - למה? למה בעולם שלנו כל כך קשה לנו לקבל נשיות ללא שיער? למה אנחנו מרגישים צורך כה עז להגיב, לבוז ולהתבדח על חשבונן של נשים גלוחות ראש, בין אם הן בחרו בכך ובין אם לא? מה יש בשיער שמעורר אצלנו כזו תגובתיות?
לאורך ההיסטוריה שיער לא היווה סתם עוד חלק בגוף, אלא סימל שלל דברים. הסמליות נעה על הציר שבין נשיות ורוך לכוח ולעוצמה. החל מהסיפור המקראי על שמשון הגיבור, שגזיזת שיערו מוטטה את כוחו, דרך גידול השיער כאקט מחאתי עבור ההיפים בסיקסטיז, שסירבו להתגייס למלחמת וייטנאם. קיצוץ השיער זכה לא פעם לפרשנות של חולשה, ורבים השתמשו בו כאמצעי להענשה ולהשפלה, כניעה ובוז. כך למשל, עם הנאצים שקיצצו את שיערם של היהודים והיהודיות בשואה.
צילום: Gettyimageוויל סמית וג'יידה. היא לא היתה צריכה שהוא יגן עליה (צילום: Gettyimage)
מבחינה מגדרית, החיבור בין שיער ארוך לנשיות החל עוד בימי הביניים. גבירות עשירות התהדרו בשיער ארוך ושופע, שהגיע בניגוד לשערם הקצר של הגבירים, עד שהשתרש לו הפילוג - גברי שווה קצר, ונשי - ארוך. כך הפך השיער לא רק לסמל אופנתי ומעמדי, אלא גם לסמל מגדרי לכל דבר ועניין. לכן, כשאנחנו רואים אישה ללא שיער, רובנו מיד נטיל ספק בנשיותה, ויש מי שימהר למתגה גם מבחינה משיכתית, "היא קצוצת שיער אז היא בטח לסבית".

כשהשיער מגדיר את היופי שלך

אישית, תמיד רציתי לגלח את הראש, אבל אף פעם לא מצאתי את הרגע הנכון לעשות את זה. השיער שלי היה כבר די קצר גם ככה, ובתיאטרון ממש לא אהבו את זה. גם הסוכנת שלי הביעה את מורת רוחה לגבי העניין, והבנתי שזה עלול להיות בעייתי להיבחן לתפקידים כשאני גלוחת ראש.
ואז פרצה הקורונה.
הייתי אחרי הצילומים ל"חזרות", כל הצגות התיאטרון שלי בוטלו, הייתי סגורה בבית והייתה לי תחושה שהקורונה הזו לא הולכת להיעלם כל כך מהר. רחובות העיר התרוקנו, מפגשים חברתיים יכלו להתקיים רק בדמיון, והבנתי שעכשיו זה הזמן. אין לך עבודה כרגע שאת צריכה שיער בשבילה, חשבתי לעצמי, והרגיעה אותי ההבנה שגם אם זה יהיה מכוער, אני גם ככה תקועה בדירתי. מיהרתי לבית המרקחת הקרוב וקניתי מכונת גילוח. חזרתי הביתה נרגשת, שלפתי את המכונה מהקופסה, נעמדתי מול המראה, לקחתי אוויר, והתחלתי במלאכה.
"רציתי להסיר מעצמי את האחריות הזו, את העול הזה. רציתי להפסיק להרגיש מכוערת וחסרת ביטחון רק בגלל המסגרת שעוטפת את פניי, ולתת פוקוס מחודש לפנים שלי, לעצמי"
מאז שאני זוכרת את עצמי, אני אובססיבית לגבי השיער שלי. מסיטה אותו מצד לצד, בודקת איך הוא נראה בכל מראה שנקרית בדרכי, ואם הוא לא לרוחי, אני מכסה אותו בשלל כובעים או אוספת לקוקו. שיערי תמיד גרר אחריו התעסקות תמידית וחוסר שביעות רצון. מספיק שיום אחד הרגשתי שהשיער שלי לא מסתדר לי, וכבר הרגשתי מכוערת למשך יום שלם. נתתי לו פשוט יותר מדי קרדיט. הוא הגדיר את היופי שלי, וזה התחיל לעייף.
רציתי להסיר מעצמי את האחריות הזו, את העול הזה. רציתי להפסיק להתעסק בעצמי כל הזמן, להפסיק להרגיש מכוערת וחסרת ביטחון רק בגלל המסגרת שעוטפת את פניי, ולתת פוקוס מחודש לפנים שלי, לעצמי. רציתי להכיר את עצמי לעומק.
עוד ועוד שיערות צנחו על רצפת חדר האמבטיה שלי. כשהאחרונה צנחה לרגליי, הרמתי ראשי ובחנתי את האישה הספק זרה, ספק מוכרת שהשתקפה אליי מהמראה.
צילום: הגר בדריובל לוי עם שיער קצוץ. הרגישה יפה ועוצמתית (צילום: הגר בדר)
וואו! מה זה! אני מהממת! מה שהכי בלט היו העיניים שלי. לא שמתי לב עד כמה הן יפות. העברתי יד על השיער הקצוץ והבתולי במורד העורף והתפלאתי עד כמה הוא חלק ונקי. הבטתי במראה וחיוך ענק כיסה את פניי. בחיים לא ראיתי את עצמי בצורה כל כך חשופה. אי אפשר היה לברוח מהפנים שלי, וזה הרגיש מאוד-מאוד אינטימי.
בימים שלאחר מכן, הרגשתי נורא נשית. הרגשתי יפה, אמיתית, מלאת כוח ועוצמה. הבנתי שבמשך שנים נתתי לשיער שלי להכתיב את היופי והנשיות שלי בעיני רוחי, ופתאום לא היה מה שישפיע על זה. הנשיות שלי, הכוח שלי, היופי שלי, כל אלו נכחו אצלי בכל דקה ובכל שנייה, בלי רגע אחד של בלבול. הסרתי את הפילטרים, ונשארתי ערומה בדיוק כפי שאני.
הרגשתי שאנשים מביטים בפניי מהופנטים, כאילו שלעיניים שלי התווסף כוח-על שאי אפשר לחמוק מהן. הרגשתי חופשיה וכל יכולה, ורק רציתי להביט לכולם בעיניים ושכולם יביטו בשלי, כמו שלא הביטו בהן מעולם.
"כשכבר יצאתי לדייטים, לא פעם אמרו לי, "מעניין אותי איך את נראית עם שיער ארוך", או שהיו מציינים שראו תמונה שלי עם שיער ארוך באינסטגרם ושזה ממש יפה לי, ותהו האם אני שוקלת להאריך אותו. זה שיגע אותי!"
להיות קצוצת ראש לחלוטין הייתה התקופה הכי אינטימית שהייתה לי עם עצמי ועם הסביבה, אבל הסביבה לא פעם התקשתה לעכל את השיער הקצוץ שלי. זה התחיל בגל של 'אנמאצ'ים' מגברים בטינדר, שראו שהחלפתי את התמונות שלי לתמונות עם התספורת החדשה, וטענו שבחורות עם שיער קצוץ פחות עושות להם את זה (זה אגב בסדר לחלוטין, כל אחד והטעם שלו).
כשכבר יצאתי לדייטים, לא פעם אמרו לי, "מעניין אותי איך את נראית עם שיער ארוך", או שהיו מציינים שראו תמונה שלי עם שיער ארוך באינסטגרם ושזה ממש יפה לי, ותהו האם אני שוקלת להאריך אותו. זה שיגע אותי! אתה רואה איך אני עכשיו, בחרת להיפגש איתי, זה לא מספיק טוב לך? היו רגעים בהם חשבתי לענות, "מעניין אותי איך אתה נראה כשאתה חטוב", כי באמת, תגובות כאלו תמיד היו מורידות לי ומיד הייתי חותכת.
אבל זה לא הסתיים פה. נתקלתי גם בגברים רנדומליים לחלוטין שהרגישו נוח פשוט לחוות את דעתם על השיער שלי. "את יודעת, לרוב אני לא אוהב נשים עם שיער קצר, אבל עלייך זה דווקא נראה טוב", אמר לי פעם המוכר במעדנייה השכונתית, כאילו שמישהו שאל לדעתו. לא פעם אנשים תהו אם גילחתי את הראש לצורך תפקיד, כי הרי לא ייתכן שאעשה זאת מרצוני החופשי, והיו גם את ההערות הקטנות של אלו שהחליטו להשוות אותי לבן או לילד, הכול כמובן במסווה של הומור.
אז בסדר, אף אחד לא קפץ עליי ברחוב וצעק, "את מכוערת ולא נשית! איכסה!" (את זה רק טוקבקיסטים עושים מאחורי המקלדת. או ילדים בגן), אבל התייחסותה של הסביבה לכך ששיערי הקצוץ הינו דבר חריג, בהחלט הורגשה. למרות הכול, המשכתי להרגיש חזקה, נשית ועוצמתית. לא נתתי לקולות החיצוניים לחדור את שכבות הביטחון והאהבה שחשתי כלפי עצמי.
כשהשיער ארך, חזרו הדאגות. חזרתי להרגיש שהיופי שלי תלוי במצבו ובצורתו, וניסיתי לשלוט בו בשלל דרכים, אבל נוכחתי לגלות שזה לא פשוט לחזור אחורה אחרי כזו התגלות, וגילחתי את ראשי שוב. ושוב. שלוש פעמים גילחתי את הראש, עד שהסוכנת שלי אמרה לי, "יובל, מספיק". מאז אני מאריכה את שיערתי בצייתנות, וחולמת על הרגע בו אקצץ אותו מחדש.

אמא'לה, אישה עם קרחת!

אני לא האישה היחידה שמדווחת על תחושת השחרור והחופש המלווה באקט גילוח הראש. בשנים האחרונות ג'יידה סמית העלתה לסדר היום את ההתמודדות שלה עם ההתקרחות, סיפרה על הבחירה להוריד את השיער ולקבל על עצמה את הגזרה, וביקשה לנרמל את הנראות הפומבית של נשים שמגלחות את שיער ראשן מבחירה.
למרות כל זה, לחברה שלנו עדיין קשה לעכל נשים גלוחות ראש. אנחנו ישר מסיקים עליהן שלל מסקנות. אנחנו מאוימים משבירת הסטטוס-קוו הזה, מהפעולה הפרובוקטיבית וה"מתריסה" של אישה ללא שיער, עד שזה נדמה לנו כמעט כאילו שהיא עושה לנו דווקא, וזה מפחיד אותנו.
אז האם גברים מאוימים מנשים בעלות שיער קצר כי זה נראה להם שהן מתכחשות ל"נשיות" שלהן, ובכך הן בעצם מאיימות על "הגבריות" של הגברים? זה ידוע שגברים לא אוהבים להרגיש חלשים, בטח לא מול נשים, ונשים בעלות שיער קצר משדרות כוח, עוצמה ועצמאות. כאילו שפדחתה הקירחת אומרת לבחור, "מאמי, אתה לא צריך להציל אותי. אני מספיק חזקה כפי שאני".
ואז, כמו כדי להנכיח את גבריותם, הם מבינים שמוטב כי ילעגו להן כדי להקטין אותן (כפי שעשה כריס רוק), או שעליהם להקצין את גבריותם, כדי להוכיח שהם עדיין גברים חזקים ונחוצים, שזה בדיוק מה שעשה וויל סמית לזוגתו.
הרי ג'יידה לא הייתה צריכה שוויל יגן עליה או ידבר בשמה. היא חזקה מספיק כפי שהיא. ולא בגלל שיש לה שיער קצר, אלא פשוט משום שהיא אישה. שני הגברים הללו, סמית ורוק כאחד, הפכו על בימת הטקס הכי חשוב לתעשיית הקולנוע, לשני גברים שמאוימים על ידי נשים חזקות. אז אם התלבטתם באיזו קבוצה אתם בוויכוח הרשת הבלתי נגמר הזה, רוק או סמית, אתם יכולים לעצור. מדובר באותו האדון בשינוי מקטורן.
לכתבה זו 146 תגובות
הוספת תגובה
146

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
126.

125.

אני דוקא נתקלתי ביותר נשים שמפריע להם חוסר שיער לנשים מאשר גברים

124.

לא כל גבר אמור להמשך לכלל הנשים. כל אחד וטעמו הוא, בדיוק כמו אצל הנשים. ואולי תשנו את שם הטור הזה לטור הקורבן הנשי??? כל פעם את מוצאת את עצמך באיזה סיפור שהמצאת לעצמך בתור קורבן של סיטואציה בין זוגית. אולי כדאי באמת שתלכי לטיפול על חשבון המערכת??

123.

שיער קצר לרוב נובע ממחלה או תזונה לקויה, זה מצביע על אישה לא פוריה, ולכן גברים לא נמשכים לזה!

122.

זקן, שרירי, עשיר

121.

איך התגובות היו נראות אילו גבר היה מנסה לכתוב (ועוד בביקורתיות) על נקודת המבט של אישה?

120.

שוב פעם להאשים גברים ? שער ארוך ושופע = פוריות. כמו גם ישבן וחזה שופע. והמוח הפרימטי שלנו מתרגם ישר לפוטנציאל הגנטי. רוצה קרחת ? ואם את לא אוהבת את עצמך, איך את מצפה שהדייט שלך יאהב ?

119.

כי זה לא מושך. #כתבות_שצריכות_להיות_משפט_אחד

118.

117.

פעם אמרה לי בחורה אחת את המשפט הבא "מה שמצוי לא רצוי, מה שרצוי לא מצוי, ומה שרצוי ומצוי כבר נשוא". ומה שהאמרה הזו אומרת היא שהגברים שאת מחפשת הם לא אלו שרצויים לעצמך, מי שמתאים ורצוי לך את מבטלת מראש, ובסופו של דבר את מסתכלת על אחרות שמצאו את מה שהן צריכות בקנאה מסוימת כי הם "כבר תפוסים".

116.

אבל יש מעט מאוד שינייד או'קונורז...

115.

העדר שיעור מעיד הרבה פעמים על בעיה בריאותית. שמנשירים שיער זה סימן אזהרה שמשהו בגוף לא עובד כמו שצריך. גברים נוטים להתקרח בלי קשר לבריאות ולכן יש הרבה פחות אסוציאציה בין התקרחות לחוסן גופני. בגלל שנשים לא מקריחות כמו גברים בצורה "טבעית," האסוציאציה לנשים עם קרחת היא שהן לא בריאות. אם תראי בעל חיים בטבע עם קרחות ובלי פרווה (אם זה בעל חיים שאמור להיות עם פרווה) ישר תדעי שהוא חולה, או שהוא בתת תזונה נכון? אני חושב שההכללה שלך של הדיכוטומיה בין "גברים = שיער קצר לנשים = שיער ארוך" היא הכללה היסטורית רעה מאוד. יכול להיות שיש לזה קשר לתפקידים שגברים ונשים מילאו. טעם ויופי השתנו ומשתנים כל הזמן. סביר להניח שבשלב מסויים נשים עם שיער קצר (משהו שאני חושב שכבר עכשיו נכון) יתקבלו בהסכמה על ידי מרבית האנשים. אבל מה לעשות, קרחת זה לא משהו "טבעי" במיוחד לנשים, ולכן נתפש כמשהו חריג.

114.

113.

מה יש בכיעור, בעודף משקל, ב׳נומך׳, או בחצ׳קונים שמעורר אצל נשים כזו תגובתיות כלפי גברים? (אגב, מוצ׳ו דינרו מחפה על הכל).

112.

111.

110.

109.

הכל הולך

108.

שווי בנפשך את תחושת השחרור של להפסיק לבקר אצל הקוסמטיקאית, להתאפר או לצחצח שיניים. הטרלה צבועה ומרושעת. אסור שלגברים יהיו העדפות בתחום האסתטיקה. זה רק משום שהם מרגישים מפוחדים ומאוימים מפני נשים חזקות ועוצמתיות שכמותך.

107.

איזה עוד נשיות את רוצה שנקבל, אשה בלי ציצים, אשה בלי פות, אשה עם מבנה גוף גברי? אשה עם זיפים? שוב אותה קורבנות מוכרת של הכותבת.. כולם צריכים להשתנות חוץ ממנה. רוצה לשדר נשיות? תגדלי שיער ותפסיקי להתבכיין.

106.

את צריכה לאהוב את עצמך איך שאת רוצה. שיער קצר ,ארוך או בלי שיער. את לא צריכה לעשות שום דבר שאת לא רוצה. לאנשים תמיד יש מה לומר. את הנורמות החברתיות לא חובה למלא אם אין לך צורך. בכלל אני חושב שנשים עושות היום יותר כדי להשתוות לנשים אחרות ולא עבור גברים.

105.

בדיוק כפי שנשים בדר"כ לא אוהבות גבר מאופר עם שיער ארוך צבוע לבלונד. אולי רק נשים עם קרחת יאהבו גברים כאלה. בקיצור - הטבע חזק יותר והטבע גורם לגברים להתרחק מנשים גבריות עם קרחת

104.

העולם הרבה יותר פשוט. לקחת משהו יפה, זרקת אותו לפח, ואת מופתעת שאנשים לא עפו על זה.

103.

102.

101.

בדיוק כמו לגלח את הראש. לא קשור לסקסיות. זה משדר שיבוש מנטלי בבחורה. וזה מה שמרתיע, כמו אי-נורמליות מכל סוג.

100.

נשים יותר יפות עם שיער ארוך בראש. לגבי שיער גוף אלא יותר נורמות חברתיות. אותי אישית שיער גוף על אישה דוחה כמו שלפני 100 שנים זה היה מקובל. אלא הנורמות היום כן טוב פחות טוב אלוהים יודע אבל אם את אשה ואת מצפה שגבר יימשך אלייך תצמדי לנורמות ותפסיקי לקרוא כתבות מפגרות

99.

98.

נקודה מעניינת נוספת: ישנן נשים חסידיות המגלחות את שער הראש. ובמשך שנים רבות הן זכו לקיתונות לעג ובוז דווקא מבית המדרש הקולנועי והתרבותי. כאן אנו נחשפים לאמנות המפוארת: מצד אחד לעשות משהו ומצד שני לקרא עליו תיגר

97.

אוקיי. אלו החיים שלך? זה התוכן שלך? כמה שזה עצוב. לדבר על סקס ושערות. באמת לא משעמם לך? אגב,זה שאת חושבת שזה מעניין, מראה כמה שאת אישה חלשה. אני גבר ויכול לגדל שיער או לגלח איפה שבא לי, ולא אחשוב שזה מעניין.

96.

השאלה איפה מגלחים (-:

95.

השאלה איפה מגלחים (-:

94.

למה נשים פוסלות גברים שמוצאם אדומי? או סתם גברים עם חיבה לנזיד עדשים שמפליצים יותר מהנורמה? אה?

93.

כתבת על הנאצים שגילחו שיער ראש ליהודים גברים ונשים. הכתבה עוסקת בשיער ראש נשים. אחרי מלחמת העולם השניה, בצרפת היו מגלחים את שיער הראש של נשים שהואשמו בשיתוף פעולה עם הגרמנים הכובשים, או כאלו ששכבו עם גרמנים. נראה לי שזו דוגמא רלוונטית הרבה יותר במסגרת הפתיח.

92.

גברים מעדיפים נשים יפות ומושכות לידם. גברים (ונשים) ימליצו לאישה למקסם את פוטנציאל היופי שלה. גיליתי לכל האבודים את אמריקה.

91.

90.

89.

גברים רוצים שיער אצל נשים (תלוי איפה ומי ומה), ונשים רוצות... מה שהן רוצות..

88.

87.

מוגבל מאוד (תלוי ברמת הקרחות והגובה) עי נשים רבות. גברים אמנם ירימו גבה בגלל התספורת שלך, אבל זה לא משתווה לאישה שלא תסתכל בחיים על גבר עם ראש מבריק או יותר גרוע- פחות מ1.70 סמ. השיער שלך זה לא גזירת גורל.

86.

עדיף ישר להגיש תלונה ולצאת בשיימינג

85.

84.

בצורה כזו יותר כיף לבצע קנילינגוס

83.

ובסוף התחתנתי עם קרח שאני מאוהבת בו. שער ראש זה דבר סקסי ויפה לגברים ונשים. ודי לחפירות לא לעניין

82.

81.

עם שיער ארוך, התגובות הכי פולשניות ומעצבנות שקיבלתי היו מנשים. גברים דווקא מפרגנים באופן טבעי. את לא רואה אותי מחבר כתבה שלמה בה אני מאשים מין שלם, לא? אז תחסכי ממני. לא מרגיש מאוים מהשיער הקצר שלך. נשיות רעילה.

80.

אני צריך להצטער על זה שבחורה עם שיער קצר נראית כמו ילד של השכן ששכח לסדר את השיער לפני שיצא לבית ספר בבוקר? למה אסור לי לא להמשך? את האדם הכי מלא בעצמו שפגשתי...

79.

ואם כתבת הכתבה הייתה מגיעה לקרסוליים של אשתו של וויל סמית בנשיות וביופי שלה היא הייתה מבינה את זה. עם קרחת.

78.

אין בעיה עם שיער קצר. יש בעיה עם נשים שכל הזמן מנסות "להרגיש עוצמתית"

77.

76.

75.

יש גברים שהם אישה מבפנים - כיצורים ביולוגיים אנחנו עדיין כפופים למראה ולא רק לנפש

74.

comment-2-comment

73.

אני זורם על כל סוג מראה כמעט, היה לי סקס מדהים עם בחורה מספרד שהיתה עם שיער קצר...הכל בסוף בביטחון העצמי של האישה

72.

כל הטורים שלך את מתלוננת על גברים, את מוציאה את עצמך ואת המין הנשי באופן מאוד חלש ומסכן. תעשי איזה העצמה נשית (לא!!! קורס מגדר). תתחילי להנות מהחיים. כמו שכתבו אחרים, נשים לא מקבלות גברים נמוכים וגם מקירחים יש רתיעה. גבוה ולא קירח (עדיין).

71.

לגברים קשה לקבל נשים ללא שכל בעיקר. את רוצה שלגברים יהיה קשה לקבל נשים במצבים שונים אחרת לא היה לך על מה לכתוב. ויש לי חדשות בשבילך גם לנשים קשה לקבל גברים עם מחלת הקרחה זאת תגובה טבעית של אדם ללא קשר לאם הוא אישה או גבר. נמאס ממך ומהתמונות הנרקיסיסטיות שאת מעלה, כאילו לפרצוף שלך יש משמעות כלשהי

70.

......אין בעיה לקבל גברים שהם חצי נשים הגברים היום הפכו לסמי גייז וגבר אמיתי הוא זן נכחד. אני אישית חושב ששיער קצר או קרחת לאישה זה סופר סקסי ואמיץ

69.

נראה לי זה יותר בעייה של נשים...

68.

כל האמירות הלא לגיטמיות לטענתך של הגברים (למרות שהיו מנומסות לפי מה שתיארת) לא היו מקובלות עלייך. מצד שני ברגע אחד הסוכנת אומרת לך "מספיק" ואת מצייתת? מה זה אומר? שגברים זה משחק והסוכנת זה העולם האמיתי? למה הסוכנת לא מקבלת טור על זה שהיא שללה ממך את החופש להיות ג' איי ג'ין?

67.

כאילו, עשית קרחת, עפת על זה, ואין תמונות? לא נראה לי סביר.

comment-2-comment

66.

מאד שטחי. לא נראה לי שכריס מאוים על ידי אשה עם קרחת פשוט חיפש משהו לצחוק עליו. לא כל בדיחה מפגרת עומדת מאחוריה פסיכולוגיה בגרוש ולא כל אישה קרחת מאיימת בעוצמתה.

65.

64.

63.

גם בלי שיער או עם שיער קצוץ. מת על הכתיבה האותנטית שלך. תמשיכי ככה להציב לאנשים מראה. גם ובעיקר אם הם לא אוהבים את זה וקשה להם.

62.

61.

ואישה עם שיער קצוץ מזכירה דמות נערית גברית.

60.

59.

comment-2-comment

אם את לא טורחת לקרא ולבדוק תעשי לכולנו טובה ותישתקי.

58.

57.

56.

שיער ציפורניים ושיניים הינם מוצרים המדגישים את אורח חיינו. מאין באנו ומה היא היכולת הפוטנציאלית להביא צאצאים בריאים עתידיים. למרות הרצון הרב להשתחרר מכבלי המין השני, אנו ממשיכים לטפח אותם. תסביך שמשון הוא תוצאה של חשיבות השיער הנשי בעיני הגבר, ושהוא מתחיל לעבד את שיערו הוא חש כגבר המעבד את כוחו. גם החזה השופע של האישה הפך כביכול לסמל נשי. החזה הנשי השפתיים, ועוד הפכו האובססיה חסרת מובן. תפקידם האבוציונאלי היה והוא להעביר את המין, ממיניות האחורית לקידמית. אצל מקורבינו השמפנזים אין חזה וגם לא לאחר הלידה. גם לגבות תפקיד דומה הן מדגישות את העיניים ואת המבע. דומני שהלמידה ברת המשמעות הגדולה מכולם הינה הסמיטרייה. אסימטרייה משדרת דחייה מסויימת, מחקרים הראו שאצל שאנשים המשדרים אסימטרייה או חוסר פרופורציות ישנו קושי גדול יותר להביא ילדים. נראה לי שבעתיד ניצטרך להיות ערים לעובדה שאנו כפופים לחוקי העבר בעודנו כופים את השלכותינו הבלתי מודעות על עתידנו.

55.

אני קירח ויודע בוודאות שאם היה לי שיער נשים היו נמשכות אליי פי 3. ואולי עדיף שכך, כי אני נשוי באושר לאישה הכי מדהימה שרואה באמת מי שאני.

54.

53.

ואכן תחושת שחרור וחופש עילאיים עם הקרחת.. אין מחיר לחופש הזה

52.

פעם בחודש אני מוציא את המכונה ומגלח את אשתי. סקסית אש!

51.

קל להוריד את כל השיער ולהישאר יפה כשיש לך צוואר ארוך וברבורי ואת רזה. ואז לדבר על כמה שזה מרשים ומעצים כשיש לך ראש מסותת ויפה. להרבה נשים אין את הפריבילגיה הזאת. אם הן מסתפרות קצר או מגלחות את הראש מאיזושהי סיבה, זה פשוט לא יפה להן. זה מסיר מהן את הרוך ומשדר קשיחות וחוסר חן.

50.

יש נשים עם שיער קצר וגברים קרחים עם מבנה פנים שמתאים למראה הזה שנראים פי 100 יותר טוב מאשר עם שיער.אין חוקים.חברה אחרונה היתה עם שיער קצר ולא הייתי יכול ללכת איתה ברחוב בלי שכל שנייה מועצים בה מבטים.

49.

change my mind

48.

47.

46.

45.

אם היא באמת אישה אמיתית כפי שהיא או כפי שנשים משדרות היום היא הייתה חייבת למנוע ממנו את ההתנהגות הזאת אבל נשים במהותן תחמניות ורצתה לראות איך הוא יגיב, פשוט הונתה אותו מול כולם אם פעם החזקתי ממנו היום בעיניי הוא אפס אחד גדול

44.

43.

42.

41.

נשים או באמת נשים. פחד מוות.

40.

ויש דברים שלא תקבלי

39.

דבר בשם עצמך ועשה לכולנו טובה. הכללות דביליות כמו שלך פוגעות גם בנשים וגם בגברים.

38.

37.

36.

כל הסיפורים על היגיינה התבררו כלא נכונים. אז מה הקטע? אופנה של עדר להיראות כמו ילדה בת עשר?

35.

זה מכוער. וזהו.

34.

אכלת את הראס

33.

32.

מדובר באותו האדון בשינוי מקטורן. רק לאוכלוסיה חלשה, יש צורך שמישהו אחר ילחם את המלחמות שלה. למה היה לויל צורך להילחם עבור אשתו???

31.

השיער לא מגדיר אתכן, ולא הגובה ולא המשקל, כן מגדיר אתכם (נשים כגברים) מה יש בין האוזניים, ואיפה "ממוקם" הלב שלכם. כן מגדיר אתכם, במידה מופחתת (נשים כגברים) התנהגות , טון דיבור, כבוד לשני, לאחר ולשונה כן מגדיר אתכם , במידה מופחתת יותר (נשים כגברים) הגיינה וניקיון אישי לאורך זמן ( כולם מתלכלכים באופן רגעי בזמנים כאלו ואחרים) אותי באופן אישי, כגבר, מושכות אותי יותר נשים עם שיער קצר, הן נראות לי חזקות יותר, חכמות יותר, מאתגרות אותי יותר מהבחינה שהן גורמות לי לנסות להיות טוב יותר, ראוי יותר. אין לי הסבר הגיוני , משיכה זה לא דבר הגיוני.

30.

אין דבר יותר סקסי מאישה עם שיער קצר, קצוץ או קרחת

29.

שיש גברים שוביניסטים וחשוכים שזה לא ירד להם בגרון, אבל אני כל כך אוהבת את עצמי ככה, זה מבליט את הפנים היפות שלי, וזה ממש לא מפחית מהנשיות שלי ההיפך.. כמו שירה האס במורדת שהורידה את הפאה, מהמם לה!!

28.

זהו זה הכול

27.

זה בדיוק אותו הדבר.

26.

לאחר קריאת כמה מהטורים שלך, את נשמעת מצחיקה ושנונה, מעניינת ולא חופרת. עם שיער בלי שיער את נראת נפלא, הגבר שלך לא מחמיא לך או מתקשה להכיל - שחררי אותו ובואי לצפון, אי אפשר לעשות אותו דבר לצפות לתוצאה שונה או לחילופין משנה מקום משנה מזל.

25.

פחות שיער נכנס לאוכל

24.

23.

למה כל כך קשה לנשים לקבל גברים עם איבר מין קטן?

22.

כגבר... חשוב לי ולרבים מידידי. שנשים יהיו נקיות משיער ערווה שם למטה. כל השאר ממש לא חשוב.

21.

לנשים שנראות כמוך זה לא מחמיא

20.

הנה, חסכתי לכם לקרוא

19.

18.

17.

16.

למה נשים צריכות לגלח ולהסיר שיער מהגוף שלהן - וגברים לא?!?

15.

אז האם נשים מאוימות מגברים נמוכים שמנים קרחים משקפיים כי זה נראה להם שהם מתכחשים ל"גבריות" שלהם, ובכך הם בעצם מאיימים על "הנשיות" של הנשים?

14.

13.

מה לעשות, אלה החיים, אם הייתי סופר את כל הפעמים שבטינדר בחורות סירבו לי בגלל הגובה, לה היה לי זמן לשום דבר אחר. זה נקרא אבולוציה

12.

כל הסיפור מתחיל ונגמר בחיבה הבלתי מתפשרת לאחוז בשיערה הארוך של עלמה בשעת משגל בתנוחת דוגי סטייל. מה כ"כ קשה להבין?

11.

את יפה ומושלמת כמו שאת .

10.

נראה מושלם לך מאוד יפה

9.

8.

ניסיתי להסביר לאקסית שלי שמראה זה לא הכל בחיים ושאני מבקש שהיא לא תעשה לעצמה שינויים בשם מה שמקובל בחברה או תחפיץ את גופה בערום,נשארתי לבד... כנראה שטבע הרסני רבבני קיים אצלנו בדי אן אי.

7.

זה יפה שיער קצר לנשים.מתאים לך מאוד.

6.

גברים רבים אוהבים נשים עם שיער קצר, גברים אחרים לא רגילים לזה וזה מוזר להם. אני עם שיער ארוך ולא פעם מעירים לי דברים מפגרים כמו "נו מה מתי תסתפר?" "רבת עם הספר?" "רוצה שאקבע לך תור?". מי שמעקם את האף אז יהיה לו אף עקום. לא צריך לקחת את זה קשה, קצת ביטחון עצמי, גברים או נשים. ולגמרי סמית ורוק התנהגו כמו ילדים ביסודי, ממש פאתטי

5.

comment-2-comment

ואם בעיניך בחירה של אשה בתספורת קצרה היא "טרלול מגדרי", אתה צריך אשפוז. ויפה שעה אחת קודם.

comment-2-comment

comment-2-comment

את.ה לא יודע.ת לקרוא.

comment-2-comment

4.

לקבל גבריות ללא גובה?

comment-2-comment

אבולוציוניות.

comment-2-comment

נשים דורשות המון דברים מגבר, חלקם בלתי ניתנים לשינוי כמו גובה, שיער מלא או חוש הומור חלקם ניתנים לשינוי באופן חלקי אך לא גורף כמו כסף או ביטחון עצמי וחלקם אולי ניתנים לשינוי כמו שרירים. כל מה שרוצים מהאשה זה שתהיה יפה ונחמדה וזהו, וגם זה קשה להן. כשגברים היום מסתערים על מחבלים ומתים כדי להגן על כולנו יושבת פה אשה ומקוננת על למה לא מתים על השיער הקצר שלה. פרופורציות.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כבר ספרנו אותך? מי עוד?

3.

ממש כמו שגם גברים קירחים מתקבלים בדרך כלל בפחות התלהבות על ידי נשים, כך גם נשים קרחות על ידי הגברים. פשוט נראות פחות טוב. לא צריך להמציא מתחת לאדמה תיאוריות פסיכולוגיות חסרות יסוד.

comment-2-comment

comment-2-comment

נשים ללא שיער בגלל אופנה. נותנת תחושה שאתה בזוגיות עים גבר.

comment-2-comment

2.

גובה+ שיער= עברת כל היתר ממש לא משנה להן.

comment-2-comment

אני גבר, ולי יש גובה ושיער. איפה?? איפה הן הנשים האלו שלא משנה להן השאר???

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

אני בחורה גבוהה. 1.75 בלי עקבים. כשאני יוצאת אני נועלת קצת עקבים כך שאני מגיעה ל1.80 בקלות. וחברתי הטובה ביותר היא 1.82 יחפה... מניסיונינו, הגברים מרגישים לא נוח בחברת נשים שגבוהות מהן לא פחות משיש בחורות שרותות גבר גבוה מהן. יצא לי כמה פעמים לצאת עם בחורים שהיו נמוכים ממני. בעוד שלי זה לא הפריע, ברגע שנעמדנו זה לצד זאת, ראיתי כיצד החיוך של הגברים יורד. כך גם הניסיון של החברה שלי (שהיא אגב ממש נראית כמו דוגמנית אז זה לא עניין היופי).

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה