חשד בת"א: אם הטביעה למוות את בנה בן ה-4

האם התקשרה למוקד 100 ולחשה למוקדנית, "הרגתי את הבן שלי". השוטרים שהגיעו לדירה ברחוב חזקיהו מצאו את גופת הבן, מיכאל, במיטה - ואת האם שהודתה כי הטביעה אותו בגיגית. היא נעצרה לחקירה. אחת משכנותיה סיפרה: "היא תמיד שיחקה עם הילד בחוץ, לא היה דבר חריג"

אבי כהןעודכן 00:12, 03/09/2008
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

ישראל טרם התאוששה מסערת הילד שהוטבע בידי אמו בחוף בת-ים ומסיפורה הנורא של הילדה רוז, שסבה הודה ברציחתה, ואמש (יום ג') נודע על ילד נוסף שנמצא ללא רוח חיים, לאחר שנרצח לפי החשד בידי אמו. בחקירתה הראשונית אמרה האם, רגינה קרוצ'קוב בת 31, כי היא מצטערת על המעשה. החוקרים מעריכים כי המעשה תוכנן בידיה במשך זמן רב, וכי האם נחשפה לדיווחים אודות הארוע שבו על פי החשד הטביעה אם את בנה בן ה-4 בים.

 

ב-22:30 התקבל טלפון במוקד 100 מתושבת תל-אביב שלחשה למוקדנית "הרגתי את הבן שלי". האם היתה מבולבלת והשיחה נותקה מיד, מבלי שמסרה את כתובתה. המוקדנית פנתה לאיתור השיחה באמצעות מספר הטלפון, אולם השוטרים הגיעו לדירה סמוכה, ברחוב חזקיהו בשכונת שפירא בעיר.

 

כשהגיעו השוטרים לדירה, הם מצאו את הילד, מיכאל קרוצ'קוב, עירום במיטתו. בדירה היו באותה עת האם, רגינה, והוריה. לאחר שהודתה באוזניהם שהטביעה את בנה למוות בגיגית, נעצרה האם לחקירה. הסב עוכב לחקירה וסבתו של הילד נזקקה לטיפול רפואי בעקבות המקרה. גופת הילד הועברה לנתיחה - כדי לקבוע סופית את סיבת המוות.

 

מפקד מרחב יפתח, ניצב משנה משה אדרי, אמר בזירת הרצח כי "בחקירה ראשונית אמרה האם שהיא מצטערת על המעשה וכי מגיע לה עונש". אדרי הוסיף, כי המשטרה הגיעה לדירה כשמונה דקות לאחר שיחת הטלפון. לדבריו, האם המתינה בפתח הבית והובילה את השוטרים לחדר שבו נמצאה גופת הילד. שוטר שהיה בזירה אמר: "אני כבר הרבה שנים במשטרה. מראה הילד המת על המיטה היה מצמרר".

 

"אפילו לא ביצענו החייאה"

ככל הנראה, התקשרה האם למשטרה רק כארבע שעות לאחר הרצח. השוטרים שהגיעו לבית הזעיקו צוות של מד"א. פרמדיקית מד"א, מיכל יסעור, סיפרה כי הצוות הוזעק למקום בעקבות דיווח על ילד מחוסר הכרה. "כאשר הגענו למקום מצאנו ילד שמת ככל הנראה לפני מספר שעות, אפילו לא ביצענו החייאה".


ןעוט...

זירת הרצח בשכונת שפירא (צילום: ירון ברנר) 

 

השוטרים שהגיעו לאזור גבו עדויות ראשוניות מהנוכחים בדירה. מבדיקה ראשונית עולה כי רגינה, שעלתה מרוסיה לפני 11 שנים, לא היתה מוכרת למשטרה. החוקרים החלו בבדיקה גם מול רשויות הרווחה אודות המשפחה. לדברי ניצב משנה אדרי, למרות הודאתה של האם, סיבת המוות טרם התבררה והדבר נבדק בידי אנשי הזיהוי הפלילי.

 

השכנים בשכונה קיבלו את הידיעה על מותו של הילד בהלם מוחלט. אחת משכנותיה סיפרה ל-ynet: "האמא תמיד שיחקה עם הילד בחוץ, לא היה שום דבר חריג". השכנים אמרו כי נראה היה שהילד מטופל היטב. "הוא היה נקי ומסודר ושיחק עם הילדים בשכונה", סיפרו.

 

הפרשה הזו מצטרפת לשורה של מקרים קשים שהתרחשו בשבועות האחרונים ובהם רצחו בני משפחה את ילדיהם הקטנים.

רק בלילה שבין יום חמישי לשישי נעצרה אולגה בוריסוב, תושבת ראשון-לציון, בחשד שהטביעה למוות בחוף הים בבת-ים את בנה אלון, בן ה-4, כיוון שלדבריה: "היווה נטל".

 

האירוע התרחש כמה ימים לאחר שפורסמה הפרשה במסגרתה הודה רוני רון, כי רצח את נכדתו רוז והשליך את גופתה בירקון. מאז פרסום הפרשה נערכים חיפושים ברחבי כל אזור המרכז בניסיון לאתר את הילדה, בינתיים ללא הצלחה.

 

פורסם לראשונה 23:00 | 02/09/2008
הוספת תגובה