אם השליכה שני ילדיה מקומה 4 וקפצה. הם שרדו

"שמעתי ילדים צועקים 'אמא, אמא'", סיפר אחד השכנים בבניין בדרום תל-אביב, "אחר כך ראיתי אותם שוכבים בחצר, זועקים מכאב". בן 4 במצב בינוני-קשה, בת 6 במצב בינוני. מצבה של האשה בינוני-קשה. "רציתי להרוג אותם ולהתאבד", אמרה

אלי סניורפורסם 06:23, 28/09/2010
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

"רציתי להרוג את הילדים ולהתאבד", היו המשפטים הראשונים שאמרה לשוטרים אשה בת 38 מתל-אביב. הם מצאו אותה הבוקר (יום ג') שרועה בדשא בחצר ליד הסוכה, לצד בתה בת ה-6 ובנה בן ה-4, אחרי שזרקה אותם מחלון הקומה הרביעית. כולם שרדו את הנפילה.

 

(צילום: הילה ספאק, עריכה: תמר אברהם)
 
המקרה התרחש בסביבות 5:30, ברחוב מעפילי אגוז שבדרום תל-אביב. אנשי מד"א שהוזעקו החלו מיד לטפל בשלושת בני המשפחה.

 

מצבו של הילד בן 4 בינוני-קשה, הוא מורדם ומונשם אחרי שספג חבלה בראשו. הוא הועבר לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים דנה (איכילוב). הבת במצב בינוני, סובלת מפגיעות בכל חלקי גופה - והועברה לניתוח. האם פונתה גם היא לבית החולים, משם נמסר שמצבה בינוני-קשה והיא סובלת מפגיעה רב מערכתית בכל איברי גופה, אך נמצאת בהכרה מלאה.


ןעוט...

מקום מציאת בני המשפחה. לא ידוע על רקע קודם (צילום: עופר עמרם) 

 

חוקרי תחנת שכונות בראשותו של סגן-ניצב יגאל סנקר, מנסים לברר את נסיבות המקרה הקשה. "אנחנו לא מכירים את המשפחה ולא יודעים על רקע קודם שהיה להם בנושא", אמר סנ"צ סנקר. אבי הילדים, שעזב את הארץ, טרם אותר ובמשטרה מנסים לברר בדיוק היכן הוא.

 

בשירותי הרווחה העירוניים היו מוכרים השלושה כמשפחה חד-הורית, אך עם זאת - טרם התברר אם זכו לטיפול כלשהו.


ןעוט...

נפלו מהקומה הרביעית (צילום: חנן פרץ, משטרת תל-אביב)

 

הפרמדיק אורי לוין סיפר שראה למקום ונתקל בהמולת השכנים. "ראינו אשה ושני ילדים שוכבים על הדשא, כולם היו בהכרה מלאה, ודיברנו איתם על הפציעה. הילד נראה במצב הכי קשה, ככל הנראה מהמכה שהוא קיבל בראש. רק אחרי שהתחלנו לטפל הבנו שהם נפלו מהקומה הרביעית".
 
סגן ראש צוות הכבאים, הכבאי יונתן משה, היה בין הראשונים להגיע לזירה. "השוטרים ביקשו שנעלה לדירה כדי לבדוק שאין מישהו בפנים. הדלת הייתה נעולה. פרצנו אותה ובסריקות התברר שהדירה ריקה ואין בה אף אחד".

 

"מזעזע, התמונה שלהם שוכבים שם לא נתפסת"

מארק, שכן מהקומה השלישית, התעורר הבוקר בבהלה למשמע צעקות. "שמעתי ילד צועק 'אמא, אמא'", הוא סיפר ל-ynet. "הסתכלתי מהחלון של המטבח וראיתי תריסים נופלים. בהתחלה חשבתי שילדים משחקים בגן. הסתכלתי על השעון וראיתי שזה 5:30, הבנתי שמשהו לא בסדר.

 

"יצאתי לחלון של המטבח אבל לא ראיתי כלום. המשכתי לשמוע צעקות,

הלכתי לחדר שינה ומשם ראיתי על הדשא את האמא ושני הילדים. ילד אחד שכב ולא זז. הילדה השנייה צעקה כנראה מכאבים והאמא גם".

 

אז ירד מארק לקומה למטה. "אני לא מדבר עברית כל-כך טוב, ביקשתי מהשכן להזמין מד"א, הוא גם ירד לטפל במשפחה. אז כבר הגיעו אמבולנסים וכל הכוחות האחרים. זה מקרה מזעזע, התמונה שלהם יושבים שם ושוכבים לא נתפסת. רק אחר כך הבנתי מהמשטרה שהיא כנראה זרקה אותם". לדבריו, האם וילדיה עברו רק לפני כמה חודשים לבניין.

 

Read this article in English

 

 

הוספת תגובה