אלטשולר: "זו סטירה סמלית שנבעה מעלבון"

הפובליציסטית והחוקרת מביעה חרטה על שסטרה למזכ"ל 'שלום עכשיו' כשהשניים התכוננו לשידור בערוץ 1: "מצטערת על כך שנתתי לכאב לפעול במקום לשכל הישר"

ערן בר-אוןפורסם 10:19, 13/04/2011
ןעוט...
צילום: מיכאל קרמר
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

"לא תכננתי את זה, הופתעתי בעצמי מעצמי" - כך אמרה ל-ynet החוקרת והפובליציסטית ד"ר מור אלטשולר, שעות ספורות לאחר שסטרה למזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, בעת שהשניים התכוננו לשידור בערוץ 1. "אני מודה ומתוודה שסטירה סמלית לא פותרת בעיות כאלה. אני מצטערת על זה שנתתי לכאב ולעלבון לפעול במקום לשכל הישר".

 

במהלך השיחה עם ynet, הסבירה אלטשולר את המניעים למעשיה: "לפני כשלוש שנים הגיעו אלי הביתה סטודנטים. לטענתם, כדי להכין כתבה על התפתחות הימין האינטלקטואלי. "אירחתי אותם בביתי שהוא מבצרי, והאמנתי להם שהציגו עצמם וביקשו לראיין אותי. אחת האמירות בכתבה מצדם היתה 'טוב שהם רצחו את רבין כי הוא נתן את ארץ ישראל'. הגבתי בהלם ובנקודה זו דרשתי להפסיק את הראיון.

 

"ביקשתי לדעת מי שלח אותם והם ענו לי כי הם מטעם החוג לקולנוע ומדעי המדינה. כשהתחלתי בבירור, תוך דקות ספורות הצוות נעלם. הבנתי שמדובר בפרובוקציה, אך לא היה לי - גם לו רציתי להגיש תלונה - על מי, מכיוון שלא ידעתי מי המתחזים. כעבור שלושה חודשים פתחתי טלוויזיה וראיתי את אותם האנשים מגורשים מהכנסת, לאחר שעשו פרובוקציה מול ח"כ מיכאל בן-ארי. מר אופנהיימר הודה שאלו פעילי שלום עכשיו ושזו הדרך שלהם להפליל אנשי ימין. מאז, לא רק שאופנהיימר לא נענש על מעשיו אלא שגם לא היתה תגובה ציבורית. ציפיתי שאנשי 'שלום עכשיו' יוקיעו את המעשה ושהוא יפוטר. מר אופנהיימר לא נתן את הדין על המעשה הקשה. אנשיו נכנסו אלי הביתה, פגעו בי נפשית ואיש לא נתן על כך את הדין".

 

כאמור, אלטשולר הביעה חרטה על המעשה. "אכן סטרתי לו בחדר האיפור, אך זו היתה סטירה סמלית ולא סטירה של אלימות. לא תכננתי את זה, הופתעתי בעצמי מעצמי - מפני שאני לא אישה אלימה. אני קטנת ממדים לעומת אופנהיימר שהוא אדם גדול ממדים. לכן, לא היה סיכוי שאפגע בו פיזית. עשיתי את זה לא בגלל דעותיו אלא בגלל העלבון שחשתי".

 

כפי שפורסם אמש ב-ynet, אלטשולר ואופנהיימר הוזמנו לקחת חלק בתוכנית שעסקה ב"הלשנות בנייה לאמריקאים". בזמן שהשניים ישבו בחדר האיפור, קמה אלטשולר לעברו של אופנהיימר וסטרה בחוזקה על פניו. לדברי עדי ראיה,

אלטשולר אמרה כי הסטירה היא בתגובה להתחזות פעילי "שלום עכשיו" לעיתונאים שראיינו אותה. "היא אמרה לו 'תגיד תודה, זה במקום תלונה'", סיפר ל-ynet אחד מהנוכחים במקום.

 

אופנהיימר בתגובה הזעיק את המשטרה, ובערוץ הראשון החליטו שלא להעלות את אלטשולר לשידור. בתגובה, היא החליטה לעזוב את המקום ועשתה זאת בטרם הגיעה המשטרה. מיד לאחר שאופנהיימר סיים להתראיין, הוא שוחח עם בני משפחתו והמשיך לתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים על מנת להגיש תלונה מסודרת.

 

הוספת תגובה