הבוקרת שמטפלת בבשר שלכם

איילת גורדון היא בוקרת המגדלת בקר במרעה בצפון ומטפלת כיום בלמעלה ממאה ראשים על שטח של אלפי דונמים. "התוצרת הישראלית זה מה שמחזיק ומחזק אותנו בארץ, גם כלכלית וגם אידיאולוגית", אומרת. ויש גם מתכון לנתח מושלם של השף ירון קסטנבוים. צפו

אסף קוזיןפורסם 11:40, 23/10/2017
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בשיתוף מועצת הבקר

 

(צילום: יוגב אטיאס)

 

 

איילת גורדון קמה כל בוקר והולכת לעבוד בעבודה שאינה שגרתית לנשים. היא בוקרת המגדלת בקר במרעה שסביבות בקיבוץ רמת יוחנן שבצפון. גורדון, גרושה פלוס שלוש ירשה את ניהול ענף הבקר של הקיבוץ הקיבוץ מאחיה, והיא כיום מטפלת בלמעלה ממאה ראשי בקר על שטח מרעה של 2,800 דונם בבעלות המדינה.

 

"זה עולם גברי אבל תמיד נמשכתי לעבודה הזו - גם בצעירותי", היא מספרת בחיוך. "כל בוקר אני קמה עם חיוך. מה שהופך את הענין למאתגר, הוא השמירה על השטחים הפתוחים והחיכוחים מול השכנים בכפרים", מציינת. זה מתיש, מתסכל, אבל זאת מלחמה יומיומית ואין לי שום כוונה להפסיד בה".

 

"להיות בוקרת ישראלית זה אהבת אמת לבקר, זה לאהוב את החקלאות ואת השטחים הפתוחים. הרבה לא יודעים שיש בקר ישראלי טוב שגדל במרחבים הפתוחים", מוסיפה. "אנחנו הבוקרים הישראלים עושים ימים כלילות כדי לטפח, לפקח ולדאוג לבריאותו של הבקר על מנת לספק לצרכן בשר מקומי טרי. התוצרת הישראלית זה מה שמחזיק ומחזק אותנו בארץ, גם כלכלית וגם אידיאולוגית.

 

ויש גם מתכון של השף ירון קסטנבוים 

 

תמונה כלליתנתח פיקניה יפהפה, משולש במשקל 1.5 קילוגרם

שימו לב שהקצב משאיר לכם את שכבת השומן הבהירה, ושהנתח בצבע אדום עז

 

תמונה כלליתלהניח את הנתח על האש ולצלות אותו בגובה של כ-15-20 סנטימטרים מהגחלים. (עדיף על שיפוד מסתובב) עד להשחמה חיצונית ולהוריד מהאש.

תמונה כלליתלתת לבשר לנוח 10 דקות

תמונה כלליתלפרוס דק, להוסיף שמן זית, מלח גרוס, פלפל שחור גרוס ולהגיש

 

הסוד הוא בחומרי הגלם אומר קסטנבוים. "כשיש לכם חומר גלם מעולה לא צריך מתכון. כמו שהוא, זה הדבר האמיתי".

 

בשיתוף מועצת הבקר

 

לכתבה זו 33 תגובות
הוספת תגובה