שכירים? בדקנו מה תקציב המתנות לחג שתקבלו

על פי סקר AllJobs, כ-24% מהעובדים יקבלו בפסח הקרוב שי בשווי 500 שקל ויותר. 70% מהעובדים לא ממש מרוצים מהמתנה שיקבלו

עינב בוימפלד
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בשיתוף Alljobs

 

סקר שערכה מחלקת המחקר של AllJobs לרגל חג הפסח המתקרב, חושף את תקציב המתנות לחג שיקבלו העובדים השכירים במשק ובודק עד כמה הם שבעי רצון מהמתנה. על הסקר השיבו מעל 568 עובדים מכל תחומי העבודות במשק.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

תמונה כלליתדרושים רועי צאן: מצעד העבודות המשעשעות

תמונה כללית6 טיפים שיעזרו לכם לנהל זוגיות במקום העבודה ולהישאר בחיים

תמונה כלליתעובדי ההייטק בישראל, גרסת 2019: מיהם ומה הם רוצים?

 

כרבע מהעובדים ייהנו ממתנה בשווי 500 שקל ויותר

90% מהעובדים ענו כי יקבלו מתנה מהמעסיק לכבוד החג. רק 10% לא יקבלו דבר.

צילום: shutterstock 10% מהעובדים השכירים במשק לא יקבלו דבר (צילום: shutterstock)
  

25% (רבע מהמשיבים) ציינו כי שווי המתנה יהיה 500 שקל ויותר. 3% השיבו כי הם צפויים לקבל מתנה ששוויה נאמד ב-1,000 שקל. 75% מהמשיבים יקבלו מתנה שערכה נמוך מ-500 שקל ו-1% לא יודעים לומר מה שווי המתנה שיקבלו. האחוז הגדול ביותר של המשיבים יקבל מתנה בשווי של בין 300-500 שקל.תמונה כללית

מבין עובדי ההייטק: 63% יקבלו מתנה ששוויה נמוך מ-500 שקל, 31% יקבלו מתנה ששוויה בין 500 ל-1,000 שקל, 6% יקבלו מתנה בשווי של 1,000 שקל ויותר.

 

מבין עובדי ההוראה: 67% יקבלו מתנה ששוויה נמוך מ-500 שקל, 15% יקבלו מתנה ששוויה בין 500 - 1,000 שקל, 10% יקבלו מתנה ששוויה עולה על 1,000 שקל ו-10% יקבלו מתנה ששוויה נמוך מ-100 שקל.

 

מרוצים? לא ממש

70% מאלו שכן יקבלו מתנה בחג הקרוב השיבו כי הם לא ממש שבעי רצון מהמתנה שיקבלו: 7% דיווחו על אכזבה קשה, 42% ענו "לא נדהמתי, אבל אני מרוצה", 21% בחרו להשיב כי ציפו ליותר ורק 30% הביעו שמחה רבה מהמתנה.

תמונה כללית
 

עובדים רבים רואים במתנה לחג מדד להערכה של המעסיק כלפיהם. מסיבה זו עובדים שמקבלים מתנה בשווי נמוך, בדרך כלל לא ישמחו לדבר על זה, כיוון שהם מרגישים שזה עלול להיראות כאילו מקום העבודה שלהם אינו מפרגן להם.

 

אם כבר שאלתם, אנחנו מעדיפים תווי שי

כאשר נשאלו מה הכי היו רוצים לקבל כשי לחג ממקום העבודה, השיבו 76% שהיו מעדיפים תווי שי וכמה שיותר - יותר טוב. 14% מעדיפים דווקא שוברים לבילויים (ארוחות זוגיות, נופש, ספא וכיו"ב) ו-10% מעדיפים מתנה כלשהי שניתן להחליף בחנויות.

 

אולם כשנשאלו מה הם צפויים לקבל ממקום העבודה לכבוד החג, התשובות לא הלמו את הרצונות: 52% השיבו כי הם צפויים לקבל שוברי שי, 22% מאמינים שיקבלו מתנה לבחירה מתוך מגוון אפשרויות, 10% ענו שיקבלו מתנה שהמעסיק בחר עבורם ו-16% לא יודעים למה לצפות.

תמונה כללית
  

תמונה כללית

העובדים של היום, בעיקר דור ה-Y ודור ה-Z, הם עובדים שזקוקים לסביבת עבודה חיובית ומשוב תמידי מהאנשים שממונים עליהם. יש שתי הזדמנויות בשנה בהן מקובל לתת מתנה לעובדים וכדאי לנצל אותן ולהביע באמצעותן הערכה ותודה. ברור לכולם שעובד מתוגמל הוא עובד יעיל. תמריצים יוצרים מוטיבציה וקושרים אותנו למקום העבודה. התמריץ הכלכלי (שכר) אמנם חשוב, אך לעובדים חשובים גם הכבוד וההערכה, וזה בא לידי ביטוי, בין היתר, גם בשי שהעובד מקבל לחג.

 

הכותבת היא מנהלת התוכן והמחקר ב-AllJobs