עבודה לצעירים - במה הנוער אוהב לעבוד?

פעילויות לילדים, טיולים עם הכלב, והזדמנות להראות שגם להם יש עיניים בגב. רגע לפני ה-1 בספטמבר, אספנו את המשרות הנפוצות בהן בני הנוער מעדיפים לעבוד

נועה חזן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בשיתוף Alljobs

 

חלק גדול מבני הנוער של היום (גילאי 16-18) אוהב לעבוד ולהרוויח כסף. חלקם עושים את זה רק בחופשת הקיץ או כשמישהו מפתיע אותם עם איזו הצעה מעניינת וחד פעמית, וחלקם מחפשים משרות גם לאורך השנה באתרי הדרושים, ברשתות החברתיות או דרך מכרים כדי לחסוך כסף לקניות, בילויים ומה שבא להם.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

תמונה כלליתעתידות: בקרוב תיפרד ממקום העבודה שלך

תמונה כללית3 סיבות לערוך את קורות החיים, גם כשכלום לא השתנה

תמונה כלליתחמישה סימנים שמאותתים לך שהמועמד לא יחזיק מעמד בתפקיד

 

בהתחשב בניסיון המועט (אם בכלל) של אותם תיכוניסטים והפניות הזמנית שלהם לעבודה, בעיקר במהלך שנת הלימודים - היצע המשרות שמתאים להם לא כל כך גדול. ובכל זאת, עם קצת מוטיבציה, יש רשימה די מכובדת של תפקידים שיוכלו לבצע מעולה, דווקא בזכות האנרגיות האינסופיות שמגיעות עם הגיל שלהם. הנה המשרות הנבחרות שבהן הם עבדו בקיץ הזה.

צילום:  shutterstockבמה הנוער אוהב לעבוד? (צילום: shutterstock)
 

 

בייביסיטר

מדובר בהשגחה על ילדים (בדרך כלל בני שנתיים ומעלה), לפעמים בשעות אחר הצהרים ולפעמים בלילות. כך או כך, העבודה דורשת אחריות, ערנות ונכונות להיענות לבקשות ההורים להגיע בהתראה קצרה. זו עבודה שיכולה להתאים במהלך כל השנה, כל עוד לא מדובר בשעות לילה מאוחרות מדי, הרי בכל זאת צריך לקום לבית הספר למחרת. ככל שיוכיחו את עצמם כמתאימים לעבודה כזו, כך מספרי הטלפון שלהם יעברו בין ההורים שבסביבה ופוטנציאל ההשתכרות שלהם מעבודת הבייביסיטר ילך ויעלה.

צילום: shutterstockבייביסיטר. עבודה בשעות אחר הצהרים ולפעמים בלילות (צילום: shutterstock)

 

שעות העבודה: אחר הצהריים/ערב/לילה.

 

מתאים ל: אחים גדולים, אחראיים במיוחד, זמינים להקפצות מעת לעת.

 

הדרכה בקייטנה

העברת פעילויות בקייטנות הקיץ לילדים בגילאי בית הספר היסודי, עזרה שוטפת לצוות הקייטנה בניהול הילדים ושמירה על הסדר (או במילים אחרות, לוודא שהילדים מסתדרים ביניהם, שותים מספיק מים, לא רבים ולא בורחים לשום מקום). העבודה יכולה להיות קבועה (לאורך כל ימי הקייטנה) או מזדמנת בעת הצורך בתגבור הצוות.

 

שעות העבודה: בוקר/צהריים.

 

מתאים ל: בעלי גישה לילדים, עם יכולות לחנך ולנהל.

צילום: shutterstockהדרכה בקייטנה: העברת פעילויות לילדים בגילאי בית הספר היסודי (צילום: shutterstock)

 

 

דוגווקר

טיולים עם הכלב זה תמיד כיף, בעיקר כשמרוויחים מזה כסף. כשלבעלי הכלב אין זמן להוציא אותו במהלך היום, נכנסים לתמונה בני נוער עם עודף זמן פנוי - וכל שהם צריכים לעשות הוא לטייל עם הכלב, מקסימום גם למלא לו את קערות האוכל והמים. מדובר בעבודה שלא דורשת יותר מחצי שעה כך שהיא יכולה להתאים לא רק במהלך יולי אוגוסט אלא לאורך כל שנת הלימודים.

 

שעות העבודה: בוקר/צהריים /ערב.

 

מתאים ל: אוהבי בעלי חיים.

צילום: shutterstockדוגווקר. תמיד כיף (צילום: shutterstock)

 

 

מכירות

עבודה במכירות פרונטאליות או טלפוניות בגיל הזה יכולה להיות בכמה תחומים, ממכירות בגלידריות ובחנויות מזון ועד לטלמרקטינג עבור חברות שונות. כך או כך, זו עבודה שאפשר לבצע אחרי הכשרה קצרה בתחילת התפקיד, ולומדים בה מיומנויות שתמיד שווה להחזיק בהן, כמו יכולת שכנוע וטיפול בהתנגדויות. ואם מרוויחים על הדרך גם בונוסים – אז זה בכלל טוב למוטיבציה ולכיס.

 

שעות העבודה: בוקר/צהריים /ערב.

 

מתאים ל: אנרגטיים ובעלי ביטחון עצמי גבוה, שמרגישים מוכנים ל"עבודה של גדולים".

צילום: Shutterstockעבודה במכירות. לומדים מיומנויות שתמיד שווה להחזיק בהן (צילום: Shutterstock)

 

 

שיעורים פרטיים

העברת שיעורי חיזוק והכנת תלמידי בית הספר היסודי לשנת הלימודים הבאה, לרוב באנגלית ובמתמטיקה. לילדים מסוימים זה יכול להיות פשוט זמן מתאים ונוח יותר לרכוש מיומנויות למידה ששווה להכיר, בטח ובטח אם מדובר במורה פרטי שהוא גם תלמיד מצטיין. אגב, מבין המשרות שדיברנו עליהן עד עכשיו, זו המשרה עם פוטנציאל השכר הכי גבוה.

 

שעות העבודה: בוקר/צהריים/ערב.

 

מתאים ל: תלמידים מצטיינים, עם סבלנות ויכולת ללמד ולהדריך.

צילום: shutterstockשיעורים פרטיים. המשרה עם פוטנציאל השכר הכי גבוה (צילום: shutterstock)

 

 

חקלאות

אז אמנם חם מאוד, ועל הלחות בכלל אין מה לדבר. אבל מה לעשות שגם בקיץ בעלי המשקים צריכים עוד ידיים עובדות. לרוב, בגלל החום, העבודה תהיה משעות הבוקר המוקדמות. והכסף? בדרך כלל משתלם לקום בשבילו כל כך מוקדם. מה שבטוח, זו לא עבודה למפונקים, וזו אחלה הזדמנות לעבוד על שרירי הידיים.

 

שעות העבודה: בוקר/צהריים.

 

מתאים ל: אנשים של בוקר, עם נכונות לעבודה פיזית.

צילום: shutterstockעבודה בחקלאות. לא למפונקים (צילום: shutterstock)

 

 

הכותבת היא מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה ב-AllJobs