תמונה כללית

רשתות "מורדות" במרד: "לא נפתח חנויות בשבת - זאת אנרכיה"

סטימצקי, H&M, קבוצת זארה ורשתות נוספות לא ישתתפו במרד הרשתות. היום הודיעו רשתות רבות שיפתחו את החנויות בשבת במרכזי הקניות הפתוחים - למרות הנחיות הממשלה על סגר בסופ"ש. הן עלולות להיקנס

מירב קריסטל
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

מרד בתוך מרד: "לא ניתן יד לאנרכיה", כך טוענים קמעונאים שמתנגדים למרד רשתות האופנה והפנאי שהחליטו לפתוח את החנויות במרכזי הקניות הפתוחים ביג וצים, למרות  הנחיות הממשלה לסגור חנויות בשבת.

מקבוצת מאץ' ריטייל זכיינית קבוצת H&M נמסר:  "נמשיך לפעול על פי הנחיות הממשלה ועל כן חנויות הקבוצה לא ייפתחו במהלך יום שבת". גם סטימצקי מסרה שלא תפתח בשבת: "אנחנו פועלים לפי ההנחיות".

צילום: שמיר אלבזמרכז קניות ביג (צילום: שמיר אלבז)

רשתות זארה לא יפתחו את החנויות וברשתות קסטרו-הודיס החליטו גם לא לפתוח את החנויות בשבת. גם רשתות החשמל יהיו סגורות, אך הן לרוב במילא לא פותחות את החנויות בשבתות. 

ברשתות פוקס, פקטורי 54, ריפליי, צומת ספרים, מגה ספורט, we shoes ואחרות כבר החליטו לפתוח בשבת, שכן מדובר ביום מסחר קריטי לרשתות שהפדיון בו גבוה בעד 40% מיום רגיל. הן עלולות להיקנס באלפי שקלים.

חי גאליס, מנכ"ל מרכזי ביג, אמר ל-ynet: "יש רשתות שעדיין מתלבטות. אנחנו מחכים להחלטת הממשלה - יש לה עד הערב להודיע שהחנויות נפתחות. נקלענו לעניין פוליטי שקשור בחרדים. הרי הקורונה לא נחה בשבת ואין סיבה לא לפתוח. כולם מוזמנים לפתוח אצלנו בשבת".