11

יום שני ברצף: שריפה בעוטף עקב בלוני תבערה

אחרי חודשיים של הפסקה, טרור הבלונים חזר: צה"ל תקף הלילה בעזה בעקבות הפרחה של לפחות 20 בלונים אתמול מהרצועה, אבל גם היום פרצה שריפה גדולה באזור ניר עם שבמועצת שער הנגב. הושגה שליטה על האש

תמונה כללית
מתן צורי | פורסם: 07/08/2020
איתור בלון נפץ, אתמול (צילום: דוברות המשטרה)
צה"ל תקף הלילה בעזה - אבל הפרחות בלוני התבערה לא נפסקות: שריפה פרצה באזור ניר עם שבמועצה האזורית שער הנגב, לאחר שמוקדם יותר זוהו הפרחות בלונים מהרצועה. מהכבאות נמסר כי מדובר בשריפת קוצים גדולה. בהמשך הושגה שליטה על האש.
צוותי כיבוי מתחנות אשקלון וקריית גת, בסיוע יחידות מתנדבים מנחל עוז וכפר עזה יחד עם קק"ל, השיגו שליטה על האש. חוקרי שריפות מתחנות קריית גת ואשקלון הגיעו למקום האירוע והחלו בחקירת השריפה. בסיומה נמסר כי השריפה אכן פרצה בשל בלון תבערה.
לפי רשות הכיבוי, אתמול פרצו לפחות שלוש שריפות באזור מועצת אשכול בשל בלוני תבערה. מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-300 דונמים עלו באש בשמורת בארי. בשעות אחר הצהריים המשטרה נטרלה מטען חבלה שחובר לבלון שאותר באזור התעשייה בעיר ערד. במהלך היום זוהו לפחות 20 הפרחות בלוני תבערה ונפץ מרצועת עזה לעבר ישראל.
תקיפת צה"ל, הלילה (צילום: מעיין שניאור)
אתמול הייתה הפעם הראשונה שהפלסטינים בעזה חזרו להשתמש בבלוני נפץ אחרי כמעט חודשיים של שקט מוחלט. בפעם האחרונה הפריח חמאס בלונים ללא אמצעי תבערה או נפץ במפגן כוח שהתרחש בחודש יוני וזאת כצעד מאיים במחאה על תוכנית הסיפוח שהייתה אמורה לצאת לפועל שבועיים אחר כך, אך לא יצאה לפועל עד היום.
בעקבות בלוני התבערה והנפץ אתמול, צה"ל תקף אמש יעדים צבאיים של חמאס ברצועה. מדובר צה"ל נמסר כי מטוס קרב וכלי טיס תקפו תשתית תת-קרקעית של חמאס בצפון הרצועה.
אחרי התקיפה כתב שר הביטחון בני גנץ בטוויטר: "מדינת ישראל לא תקבל שום הפרת ריבונות ופגיעה בתושבי הדרום". עוד כתב גנץ: "בעזה צריכים להבין שאין פתרון אחר - רק החזרת הבנים הביתה ושקט יביאו לצמיחה כלכלית ברצועה. אם ארגוני הטרור עוד לא הבינו - מי שיעמיד את ישראל במבחן ייפגע קשות".
לכתבה זו 11 תגובות
הוספת תגובה
11

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
10.

9.

כנראה שהתגובה שלנו חלשה מדי ובקושי _talkback_contentquot; _talkback_contentquot;מדגדגת_talkback_contentquot; אותם. צריך להגיב בצורה שממש תכאב להם ואם זה לא עוזר אז בפעם הבאה התגובה צריכה להיות הרבה יותר קשה.

8.

7.

ישראל צריכה להוריד הכפפות ולהחזיר באותו מטבע _talkback_contentquot;בלוני תבערה _talkback_contentquot; שיגרמו להם נזקים קשים ויהיו חייבים להפסיק הפרחת בלונים מצידם.

6.

רק בנט יביא שלום

5.

4.

3.

תעבירו את ישראל לאתיופיה, שם תהיו בטוחים. פה זה שטחים של המדינה הפלשתינית

2.

1.

כשתתחילו להילחם במחבלים כמו צבא אמיתי ונורמלי הם לא ירו יותר. הבנתם?

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה