ההורים צפו בסרטונים מ"גן הזוועות": "רוע מהשטן, כבוד הילדים נרמס"

הורי הפעוטות מ"גן הזוועות" ברמלה התכנסו לצפייה בסרטונים שבהם נראו סייעות פוגעות בילדיהם. עכשיו הם קוראים לרשויות להתחיל לפקח על אנשי הצוות ("לחייב עונש מאסר מינימלי"), מתארים התנהגות חריגה של הילדים ("מרביצים מתוך שינה") ותוהים מה יהיה בשנה הבאה: "אי אפשר לסמוך על אף אחד"

הדר גיל-עד, רועי רובינשטיין | פורסם:12/08/2020
ההורים צופים בסרטונים מהגן: "רוע מהשטן" (צילום: משי בן עמי)
כמעט חודש חלף מאז שהורי פעוטון טולי ברמלה צפו לראשונה בסרטונים הקשים מהגן. היום (רביעי), נעתר בית משפט השלום בראשון לציון לבקשתם, והתיר לפרסם את התיעוד המזעזע, שבמסגרתו נראה צוות הגן מטיח פעוטות על מזרנים, סוטר להם ומשליך אריזות מגבונים על ראשי הפעוטות.
לקראת פרסום הסרטונים מהגן, הצטרפנו אליהם לצפייה משותפת בזוועות שעברו ילדיהם. לאורך שעות הם צפו יחד, בכו, התחבקו וניסו לחזק אחד את השני. אותם אנשים שעד לפני כמה שבועות היו זרים - והפכו בעל כורחם לשותפים בצער.
תמונה כלליתאחת מנשות הצוות מכה פעוט עם קופסה
"זו הפעם השנייה שאני רואה את הסרטונים האלה", אומר חן כהן, אבא של ילדה בת שנה וחצי מהגן. "ראינו עכשיו תיעוד של שעות בו הילדים שלנו פשוט לא קמים מהכיסא ומקבלים מכות. שעות שאין אפילו משחק אחד על הרצפה. קשרו אותם, הטיחו אותם. אני קפוא. הלב שלי דופק ואני קפוא. זו פשוט אכזריות, אין מילה אחרת. הן נהנו מזה, יש תיעוד שהן צוחקות".
לדבריו, "הלב נקרע. אני קם בשלוש בלילה ולא מצליח להירדם, זה נכנס לתודעה שלנו. אנחנו מנסים לדמיין מה היה שם בזמנים שלא תועדו. נחשפנו רק למצלמה אחת, יש שמונה סך הכול, ואני מקווה שהכול ייחשף, כי כל המדינה צריכה לראות את זה".
ההורים דרשו: לפרסם את הסרטונים
תמונה כלליתפעוט מוטח על המזרן
"זה מזעזע", מוסיף ירון יומה, אבא לילד בן שנה ושלושה חודשים. "ראינו שם דברים שקשה לצפות בהם. בעיטות לראש, סתירות, הטחות. קשה לי מאוד. קשה לתאר את ההרגשה הזאת. רק מי שחווה את זה מבפנים יודע איך זה מרגיש. זה יום עצוב מאוד".
"אני מרגישה אשמה, הלקאה עצמית", מתארת בת אל אמין-כהן, אמא לילדה בת שנה וארבעה חודשים. "נכנסתי הביתה ואמרתי לבת שלי שאני מצטערת. כל כך רע לי שהיא הייתה שם, שהיא עברה את זה שנה שלמה. שהיא סבלה ולא הייתי שם, שהיא בכתה ולא היו לה אמא ואבא לידה. רע לי בלב. כרגע בישראל יש עוד לא מעט גנים עם התעללות והם לא מפחדים כי אין עונש".
ההתעללות ברמלה: הורים התלוננו - מנהלת הגן התעלמה (צילום: שחר גולדשטיין)
"ממה שראיתי עכשיו, זה רק הולך ומחמיר", אומר ראובן בן שמעון, אב לילד בן שנתיים וחמישה חודשים בגן. "זה רוע שמגיע מהשטן, אני מרחם על הילדים. רמסו את כבודם. לדרוך, לצחוק, להכות אותם בראש. ילד שרוצה לישון - מרימים אותו ומכריחים אותו לעמוד. לא יודע איך אפשר לעזור לילדים שחיו ככה את רוב חייהם".
ג'ני אלבו, אם לילדה אחרת בגן, סיפרה שבתה מתמודדת בימים אלה עם קשיים לאור מה שעברה בגן. "היא מרביצה, צועקת, אבל בכל יום שעובר אנחנו רואים שינוי לטובה. אני יודעת שיש לה משקעים עמוקים, אבל כשהיא מרביצה לי - אני מחבקת אותה".
צילום: אבי מועלםהורים זועמים בהארכת מעצר לסייעות המתעללות מרמלה (צילום: אבי מועלם)
צילום: אבי מועלם (צילום: אבי מועלם)
הבוקר הודיעה המשטרה על כוונתה להגיש הצהרות תובע נגד בעלת הגן ליטל ברסי, בן זוגה וגם נגד חמש סייעות בגן. שלשום, בדיון הארכת מעצרה של ברסי, הצהיר חוקר משטרה כי אותרו כ-200 אירועי אלימות כלפי הפעוטות בגן. עורכת דינה של בעלת הגן טענה שהיא לא הייתה מעורבת באלימות, אך חוקר המשטרה התעקש שהיא נכחה בחדר בשעה שאחת הסייעות תקפה את אחד הילדים.
בצהריים האריך בית משפט השלום בראשון לציון בחמישה ימים את מעצרו של בן זוגה של בעלת הגן ושל חמש סייעות נוספות, אולם החליט לשחרר את בעלת הגן למעצר בית של חמישה ימים. המשטרה הגישה בקשה לעיכוב ביצוע - והגישה ערעור לבית המשפט המחוזי על שחרורה של ליטל ברסי. שתי סייעות נוספות שוחררו למעצר בית של שבוע.
החקירה הסתיימה. דברי ראש צוות החקירה (צילום: משטרת ישראל )
המשטרה, מצדה, גם סיימה היום את חקירת הפרשה. לטובת החקירה גויס צוות של 20 חוקרים שצפו בסרטונים במצלמות הגן. לפי המשטרה, הסייעות כיסו את פני הפעוטות בבדים וחיתולים, משכו אותם, האכילו אותם בחטיפים שפוזרו על הרצפה, טלטלו אותם בזמן האכלתם ואף קשרו אותם בבד לכיסא וניערו אותם.
מאור ביטון, אב לילד בן שנתיים בגן, אומר שהבטן של כל הורה שיצפה בסרטונים תתהפך. "הממשלה חייבת לעמוד על הרגליים האחוריות ולחייב עונש מאסר מינימלי. בלי אופציות לעונשים קלים", הוא אמר. "חייבים לפקח על הסייעות, לבדוק אם יש להן רישום פלילי ולבדוק אותן בגן".
אל ביטון הצטרף אביב ספיר, אב לילד אחר בגן, שבירך על פרסום הסרטונים. "זו התעללות שיטתית של צוות שלם ששתק. עבדו עלינו ושלחו לנו תמונות של הילדים שלנו מחייכים", הוא אמר. "ברגע שמסתכלים על הסרטונים - רואים שבשנייה אחרי התמונה הן עשו סוויץ' והתעללו. הילד שלנו פגוע נפש. יש לו התקפים, הוא אלים מאוד ומרביץ מתוך שינה. אנחנו פגועים עד עמקי נשמתנו".
גולדי וסרציאר, אם לילד אחר בגן, מציינת שלא הייתה מסוגלת לצפות בסרטונים עד הסוף. "צריך לראות את אי-השפיות שלהן. הרגשתי שאני עומדת להתעלף", היא אמרה. חן ספיר, אם לילד נוסף בגן, הוסיפה: "זו זוועת עולם. דברים שלא תיארתי לעצמי. אני לא יודעת איך נשלח את הילד לגן בשנה הבאה. אני לא יכולה לסמוך על אף אחד בעולם".
הורי הילדים מהפעוטון פתחו קמפיין מימון המונים לסיוע במאבק המשפטי. לתרומות לחצו כאן.
121

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
103.

לא יאומן שנשים,בני אדם יתעללו ככה בפעוטות,איך אשה ״נורמלית״מתנהגת בצורה שטנית כזאת?הראש ממש לא קולט,מקווה שמפלצות אילו יבואו על עונשם,לא אומר חיות,כיון שחיות שומרות על גוריהם...

102.

101.

בושה! זה עשר שנות מעשר במינימום! ומוות במקומות אחרים. גועל נפש שידעו רק סבל המתעללות האלה אמן.

100.

99.

98.

97.

עונש מוות!!!!!

96.

נתניהוס תתעוררו- לא אתם המוכים, הילדים הצעירים שלנו מוכים!! צאו מעצמכם לרגע, חייבים להסדיר את הפעוטונים.

95.

94.

93.

92.

91.

התעללות בתינוקות חסרי ישע מכות אכזריות לתינוקות איזה רשעות איזה מעשה שטן צריך לירות לגננות האלה בראש

90.

אלוהים: גברת את יכולה להביא ילדים לעולם כדי לספק את הצורך האימהי שלך, אבל יש סיכוי מסויים שהילד יעבור יתעללות במהלך חייו...את מוכנה לקחת את הסיכון הזהגברת: אני מוכנהאז הנה בבקשה

89.

שנים.....

88.

87.

86.

מהסביבה.

85.

84.

במחאה מסודרת שמטרתה שינויי חוקתי, זה יותר חשוב מרוב הדברים שעליהם עושים מחאות ושטויות, אף אחד מהפוליטיקאיים לא מדבר על זה, אף אחד לא מתייחס לחשיבות בשינויי חוקתי, אין, חייבים לשנות את זה , הרי מדובר בדבר היקר ביותר על כולנו, אני בכיתי בזמן שראיתי את הדברים האלו, ואייי לבי איתכם, הייסורים שתינוקות עברו, ורגשי האשם שאתם ההורים יחיו לשנים- דברים שאי אפשר להחזיר, ואין דרך לפצות אותם על זה, זה דבר שיחיו איתו עוד עשרות שנים. המפלצות האלו חייבות להיכנס לפחות ל 10 שנים, בלי רחמים , אין דרך אחרת לפתור את הבעיה הזאת. קשה קשה קשה....

83.

82.

בכל הגנים בארץ! זה בטוח לא קורה רק ברמלה!

81.

שמחייב פיקוח מתמיד ובקרה של מוסדות ממשלתים שיבדקו כל שניה ושניה ביום,משהו נוראי מתחולל כאן כבר שניםטרק עכשיו לבקרים מושצאים דברים כאלה,אך זה רק עוד ועוד,כואב הלב, רותח הדם! ולהורים- אל תאשימו את עצמיכם, תנו הרבה מאוד אהבה ובטחון לילדים שלכם,זה עוד בר תיקון אך יצריך הרבה מאמץ והשקעה

80.

גועל נפש של עובדות. צריך לבצע בדיקות פוליגרף תקופתיות לסייעות וגננות או לחייב אותם להתקין בכל פינה בגן מצלמות שישדרו בלייב אם לא קנס של 500 שקל ליום.

79.

78.

שהופכות בעל כורחן ל'חשודות פוטנציאליות כמו כולן' בלא אשמתן

77.

גם אתם לא עושים כלום, ואתם ילדים גדולים והורים לילדים יושבים וצופים במסך

76.

רק היום קיצרו עונש של נהג שהרג וברח מזירת תאונה והלך לבלות, שופטי ישראל לא ראויים להיות בתפקידם .נגדם צריך להפגין לפני שנמשיך לשמוע עוד סיפורים מזעזעים כאלה

75.

74.

משפט צדק *אזרחי* ועונש מוות בעינויים למתעללים בחסרי ישע.

73.

יכולה לגדל את הילדים שלה ולשמור עליהם, אף אחת אחרת לא תעשה את זה, אתם עושים ילדים בשביל שאחרים יגדלו אותם ואתם רואים אותם אולי שעה ביום, אוכל מקלחת ולמיטה, בשביל זה אתם עושים ילדים? ואל תספרו לי על קריירה וכסף, אמא תגדל את הילדים שלה בטבע ולא תפקיר אותם לידי אחרים. שבו בבית גדלו את הילדים ותנו להם אהבה וחינוך.. כסף? שהבעל יעבוד ותסתפקו במועט. זה מה יש. אין אמונה באף אחד אחר.

72.

71.

תשרפו בתים,רכוש שלהם.

70.

אני לא מבין איך בכלל מישהו חושב שיש לו רשות כל שהיא להרים יד או להכות או לנקוט באלימות כלפי כל צד ולא משנה מה הסיבה ,אם לא נשקפת סכנת חיים לא יעלה על הדעת בכלל להרים יד ,איך הגננות האלה בכלל העלו בדעתן שמותר להן לעשות מעשים נבזיים כאלה אין אדם חושב שמותר לו לצעוק או לעשות כל מעשה שיש בו קמצוץ של אלימות כלפי הזולת

69.

68.

67.

אחרת זה יימשך!

66.

65.

כל זה לא היה קורה! ואם היה קורה הוא כבר היה יודע מה לעשות! מסקנה: אין כלום

64.

יצאו בזול כמו כל הפושעות. שוויון בפני החוק עאלק.

63.

יש צורך לבצע בדיקות פוליגרף לפני מתן אישור עבודה עם ילדים. הייתה כאן התעללות והתעמרות מחרידה בפעוטות ,לא ניתן להמשיך ללא מענה אמיתי של המערכת לנושא.

62.

זבל אנושי! חבל שאין עונש מוות!

61.

60.

איפה המשטרה , איפה המדינה , איפה הפרקליטות , שתעניש עונש מירבי ואף יותר לפח האנושי המגעיל , שמגיע לו עונש מירבי!הפקרות של המדינה ורק שלה , שלא מנטרת ומקימה גוף ניטור ומכריחה את כלל הגנים פרטיים ולא פרטיים להתחבר למוקד ניטור ובקרה שעובד 24.7 , ותוך כדי כך מגבה בחוק עונש מירביו קנס כספי מטלטל למנהלת הגן/צהרון כל גוף שאמור לחנך את ילדינו, כי אלו ילדינו!!פשוט בושה לי ולכל אזרח במדינת ישראל ! מדינה שאמורה להיות מתוקנת , אך רחוקה שנות אור מכך.לאסור , לכלוא לשנים ארוכות את כול המעורבות

59.

כשמאלן אין לך איזה רגע שבו אתה יכול להסתכל על דברים מהצד הפשוט והאנושי?לא יאומן.

58.

It appears that anyone can work with children No special training , no employees monitoring no inspections and over - reliance on cameras.

57.

56.

הכל מתחיל ממערכת החינוך הגרועה שיש במדינה.חינוך במדינה צריך להתחיל מגיל 3 חודשים. אמהות חוזרות לעבודה אחרי שלשה חודשים חובת המדינה לדאוג שיהיו מסגרות החל מגיל זה .כולל לימודים עם הסמכה , כולל לימודים לסייעות , ולעוזרות גננות , ולגננות .מספיק כבר עם זה , שמי שאין לו כישורים לעבודה הולך לעבוד במעונות וגנים . צריך לפטר את כל מערכת החינוך כולה , כולל כל המורים והגננות והסייעות ,ומנהלי ומפקחי המערכת בעיקר, ולפתוח מערכת חינוך חדשה לחלוטין .מערכת החינוך הקיימת פשטה את הרגל לחלוטין .

55.

כמה נורא לראות את הקטנטנים האלה, שכל מה שהם צריכים זה אהבה, נפגעים ככה.איזו מעילה נוראית באמון. מסכנים ההורים. לא רוצה לדמיין זוועה כזאת.יש לנו ממשלה שעסוקה כל הזמן במנעמים ובעצמה בעיקר.צריך תכנית אמיתית ומשמעותית שתדאג לפעוטות ולילדי הגנים ולחסרי הישע בכלל, שתבדוק מכל הכיוונים איך ניתן לשנות את המערכת כדי שמקרים כאלה יהיו ממש נדירים.מצלמות זה לא מספיק. זה פלסטר שלא משנה כלום כשיש בעיה.

54.

חוזרת ומדגישה:מצלמות גלויות!!!!!מסתבר כשהאדם כל כך רע אז הוא כבר לא יכול לשלוט בעצמוושום דבר גם מצלמות גלויות לא ירתיעו אותו.הרוע הזה, זו מחלה ללא מרפא

53.

ולא אחרת, אלימות זה נוראי אבל היא באה ממקום, והמקום הזה הוא תת תנאים ללא משכורת והורים שלא אכפת להם מהילדים שלהם ומביאים אותם לגן במקום לגדל אותם בעצמם כי רוצים עוד משכורת או רעבים ללחם, אתם יכולים כמה שאתם רוצים לא להודות בזה אבל זה ככה, כמו גם אם הרפואה ועוד המון תחומים מוזנחים במדינה, ואתם יושבים ולא עושים כלום אז אל תצפו למשהו אחר

52.

הן בכלל לא מצביעות למפלגות אלימות כמו הליכוד, שס והבית יהודי... התנהלות של הבכירים מלמעלה זה מה שעובר לעם. להיות אנשים רעים זו נורמה במדינה והכל מתחיל מלמעלה

51.

50.

לא לתת להן יום אחד מנוחה לרדוף אותן עד הקבר

49.

48.

47.

לשבור להם את העצמות br/מעניין צה עם הילדים שלהם

46.

צריך לחייב בדיקות סינון פסיכולוגיות לאנשי הוראה לפעוטותbr/ולסנן אנשים עם אי התאמה פסיכולוגית
את האנשים הללו שהתעללו בפעוטות צריך לאשפז בכפיה לכל חייהם. הם לא בני אדם - הם חיות אדם

45.

comment-2-comment

Here we not talking about right side or left side, here we talking about our .children, the future of our country

44.

.they have to get 1 year in prison for every child they tortured for a yearSo i'd say it all comes to 15-25 years in total.

comment-2-comment

You are right, but the justice system in this country is such a joke it will be a miracle if they get 6 months - at most a year. The judges tend to have more sympathy for the criminals than the victims.

comment-2-comment

where did your calculations went now ? right , she needs to be 6 ft underground .

43.

הולם , רוצים את המפלצות אדם האלו רחוק מבני אדם בכלא. רוצים עונש שיצדיק את העוול שנעשה לילדים הרכים האלו. בעלת הגן אחראית ועליה מוטלת המטלה הבסיסית לשמור על בטחון הילדים. מבקש מבית המשפט לא להקל ראש. תחשבו שזה הפעוט שלכם. צריך ביקורת ומצלמות בכל גן וכל פעוטון ועונשים מרתיעים. בבקשה אל תקלו ראש. br/

comment-2-comment

מיסודה,חקיקה ברורה ומחמירה נחוצה,אכיפה והעמדת קריטריונים מחמירים למי שיש לו הזכות לטפל בילדים

comment-2-comment

טיפת חמלה יצטרף למחאה. אני לגמרי איתכם (אם כי פיזית, לצערי, לא מתאפשר לי).אם תיזמו עצומה ותפיצו אותה, אהיה בין הראשונים לחתום (ואנא הפיצו לא רק במדיה החברתית אלא גם באינטרנט כדי שגם אנשים שאין להם פייסבוק וטוויטר יוכלו לחתום).

42.

ממש קשה לצפיה איזה לב יש לגננות האלה צריך לחתוך להם את הידיים

41.

40.

צדק צדק תרדוף.להורי הילדים, פנקו אותם כאילו אין מחר. גלידות, ארטיקים, ים. הם יעברו את זה.אני לא כלכך בטוח שההורים יעברו את זה בשלום. לכן לכם ההורים, אני מקווה שתמצאו את הכח, אני מקווה שבית המשפט יחמיר את עונש החלאות. שיהיה עונש קשה בדיוק באותה מידה שקשה לצפות. אני מאמין שיש אלוהים בשמיים ולחלאות הללו שמור מקום מיוחד בגיהנום.

comment-2-comment

אם קיים הוא יצר את המפלצות האלה.

comment-2-comment

אתה במצב של תמימות תהומית. אין אלוהים, תתפכח

39.

אין פתרון והרתעה אחרים.. שידעו כל הגננות והסייעות שהן במעקב ולא מותר להן לעשות מה שהן רוצות ללא לשאת בהשלכות

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

במשך חודשים ארוכים ובעלת הגן לא נקפה אצבע כדי להפסיק את המעשים. פלא שהמטפלות המשיכו בהתעללות באין מפריע?

38.

37.

36.

מעשה נבלה, br/אנשים בלי לב,
למאסר עולם !!!!
איך אפשר להסביר מעשים כאלו ..
הלב בוכה

35.

אין מקום לסלחנות!!!br/עונש מכסימלי חובה, לפעמים אני חושב לעצמי יתכן שלישראלים היה צריך משטר אחר, משטר כזה שהיו חוששים לפגוע בחסרי ישע בקטנים המלאכים הללו. אני מזועזע

34.

אני אבא לילדים , מצטער לא יכולתי לראות את הסרטון , ירדו לי דמעות כל הגוף רעד לי ורועד !!! הורים יקרים , האנשים האומללים הבזויים השטניים הנבלות שעשו את זה ... צרכים לשבת בכלא עד גיל 120 ללא שחרור וכלום ובנוסף כל בוקר לתת להם לדרוך על גחלים בוערות !!! הם זוועה ללא צלם אנוש !!! אני לא יודע אם בכלל ניתן לנחם אותכם הורים יקרים אבא אמא אחים ואחיות , אבל כן אפשר לומר שהאנשים האלו לא צרכים לראות אור יום 100 שנה . אני סמוך ובטוח שהם סוטים ומרושעים כולי תקווה שהשופטים בירושלים ידעו להעניש אותם כהוגן . בכל עזרה או שיחה בהתנדבות מלאה אשמח לסייע . אזרח מודאג ואבא לעלדים

33.

32.

comment-2-comment

31.

30.

29.

28.

27.

אני ממליץ בחום להכות את האנשים האלה עד זוב דם כמו במדינה מוסלמית מתוקנת ולשדר בפריים טיים במקום נאומי הקורונה המשובחים של ביבי .br/

ממליץ בחום להכות עד זוב דם זהו

26.

לא יכולה לראות את הזוועה הדבר היחיד שבא לי לעשות זה לבעוט לשטניות הללו בראש

25.

24.

23.

22.

בבקשה קיבלנו תורה אחת לא להמציא אלילים ולקקא לעצצכם יהודים, הכל מאלוהים!

comment-2-comment

21.

20.

הורים אמורים לגדל את הילדים ולא סייעות בשקל.br/ההורים הפכו להיות עבדים של המשכנתא וזו התוצאה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

היום ההורים לא מגדלים את הילדים שלהם משלמים כסף ומטפלת בגן שלא הוכשרה והיא חולת נפש שמתעללת בחסרי ישע

comment-2-comment

במושבים ובקיבוצים במרכז הארץ. בנו וילות להם ולילדיהם. הם לא צריכים משכנתא.

19.

18.

17.

16.

אני מנסה להבין מה עולה בראש של סייעת להתנהג בצורה כזאת אכזרית כלפיי ילדים חסרי ישע , תמימים , וואי וואי הלב נקרע , ליבי עם ההורים המסכנים איסה רוע רוע לב יש לסייעות האלה

15.

14.

13.

12.

11.

10.

וכמובן שהתופעה תמשיך

comment-2-comment

9.

ומי שאומר אחרת לא מבין כלום ! ששרת תרבות צעקנית ואלימה ויש לה מנדט למה ציפיתם ? שרשא ממשלה מסית כל שבועיים נגד 20% מהאזרחים למה ציפיתם ? שרוצים לספח בכח שטחים כבושים ? למה ציפיתם ? שתג מחיר תוקפת פלשתינאים ולאף אחד לא איכפת וקוראים להם מלח הארץ ,למה ציפיתים ? זה כבר מאוחר ישראל היא חברה מאוד אלימה והדבר הזה יהיה קשה לתקן , ליבי עם הילדים וההורים המסכנים, אני לא יכולתי לראות את הסרטונים זה מטורף - ממש אלימות אכזרית.

comment-2-comment

8.

7.

6.

5.

ופגעה בו חייבת לשלם את המחיר בכלא!!!

4.

אחת בזוועה הזו שמדווחת על הנעשה?אוסף של שונאי תינוקות, מרושעות. זו הונאה של ציבור ההורים. איך יכולתם להסתכל להורים בפנים יום אחרי יום אחרי כלההתעללויות הללו? ועוד קיבלתן כסף על זה.

3.

2.

1.

אתם כולכם כאשר יש לכם כח דורסים וטורפים ורעי לב וצבועים וזה מצער

לכל התגובות
0