סיכום תש"ף: כתבות ערוץ החופש שהכי עניינו אתכם

מה עושים בצפון הנגב בימים ללא סגר, למה חייבים להקפיד על החוקים באיחוד האמירויות ואיזה עוד מקומות קסומים סגורים בפני הציבור חוץ מנחל האסי - אלה 10 הסיפורים שגרפו הכי הרבה הקלקות

אסף רוזן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

רגע לפני ששנת תש"ף תפנה את מקומה לטובת תשפ"א חזרנו אל נתוני הרייטינג של ערוץ החופש, ובדקנו מה היו הכתבות הכי מוקלקות במהלך השנה העברית. מכתבות טיולים, דרך חידושים בתעופה ועד לאזהרה מהדהדת לתיירים הישראלים שעוד יבקרו באיחוד האמירויות – גם השנה הרשימה מגוונת ומעניינת. קדימה, בואו נצא לדרך. 


תמונה כללית

טיול בשמורת יער יהודיה (צילום: גורגי נורקין ורינת רוסו, רט"ג)

שמורת יער יהודיה היא שמורת הטבע הגדולה ביותר ברמת הגולן, ונדמה שיש בה הכל: נחלים עתירי מים, מפלים גבוהים, קניונים עמוקים, לגונות ואגמונים, תופעות וולקניות, פרחים נדירים ובעלי חיים רבים – והכל בתוך יער רחב ידיים של עצי אלון התבור המשתרע בדלילות בין קצרין לכינרת. המדריך המלא לטיול בטבע הפראי שבין קצרין לכינרת. לקריאות הכתבה - הקליקו.

צילום: גלעד כרמליבריכה בנחל זוויתן (צילום: גלעד כרמלי)


תמונה כללית

כשאת רואה כל כך הרבה אנשים עירומים ביום אחד, מהר מאוד זה כבר לא מעניין אותך. את לא מרגישה מושא לבחינה. וכשאין איתך טלפון או כסף או בגדים, או יכולת לחשוב מרוב חום - הנפש מתנקה מהכול. כתבתנו דגמה סאונות בברלין כדי להבין איך הגרמנים מרגישים כל כך נוח להזיע יחד בעירום מלא, וחזרה עם תובנות מרתקות. לקריאת הכתבה - הקליקו.

צילום: GettyImagesברוכים הבאים לעולם הספא של ברלין (צילום: GettyImages)


תמונה כללית

חברת עיצוב אמריקנית הציגה רעיון חדשני של מושבי קומתיים שגם ישפרו את איכות השינה וגם יגנו מפני וירוסים שמפיצים נוסעים שכנים. ההשראה: מנסיעה באוטובוס בארגנטינה. לכתבה המלאה - הקליקו.

Zephyr Aerospaceהעיצוב החדשני יאפשר פרטיות ונוחות מבלי לאבד מושבים במחלקת תיירים פרימיום (Zephyr Aerospace)


תמונה כללית

בזמן שהמאבק על נחל ההאסי לא ירד מהכותרות, ביקשנו לבדוק איזה עוד פינות חמד נדירות חסומות לציבור. ממבצר עתלית שנכבש על ידי שייטת 13, דרך בריכת עין ג'ונס שצמודה לחמת גדר ועד לבריכת ימק"א המגודרת בכינרת - גילינו שהטבע לא שייך לכולנו. לכתבה המלאה - הקליקו.

צילום: אלכד מרדכיעין ג'ונס (צילום: אלכד מרדכי)


תמונה כללית

בזמן הסגר הראשון שוחחנו עם גולשים וגולשות שלא היו מוכנים לוותר על הגלים על אף המגבלות. "אני מתגעגעת מאוד לגלישה, היא הבסיס והמהות של החיים שלי", סיפרה לנו אז דנה מרגולין, מדריכת גלישה ותיקה המתגוררת בתל אביב. "הגלישה הוציאה אותי מהרבה מצבים לא טובים שעברתי לאורך השנים, היא חסרה לי בנשמה". לכתבה המלאה - הקליקו.

צילום: אוסף פרטידנה מרגולין בפעולה (צילום: אוסף פרטי)


תמונה כללית

הניידת שעצרה מיד כשהוא הוריד את המסכה כדי להצטלם, וצמיד ה-GPS שרצו להצמיד לו ליד. אדיר ינקו, שליח ynet ו"ידיעות אחרונות" לאמירויות, ביקש להזהיר את התיירים הישראלים מהסתבכויות עם החוק, ומביקור במדינה שמנהלת מאבק בקורונה ברמות אחרות ממה שאנחנו מכירים. לכתבה המלאה - הקליקו.

 אדיר ינקו באיחוד האמירויות


תמונה כללית

(צילום: האמן והיוצר איתן אסרף - החיים בזווית שלא הכרתם)

מ-4:30 בבוקר בכל יום ועד ל-23:00 בלילה, כך במשך שבועיים וחצי תיעד הצלם והאמן איתן אסרף מקומות שונים בטבע סביב עיר הנופש הדרומית. התוצאה: שומטת לסת. "היו צריכים לסגור לנו את חו"ל, כדי שנבין כמה הארץ שלנו יפה". לכתבה המלאה - הקליקו.

צילום: האמן והיוצר איתן אסרף - החיים בזווית שלא הכרתםסרטן על רקע המצפה התת-ימי (צילום: האמן והיוצר איתן אסרף - החיים בזווית שלא הכרתם)


תמונה כללית

"בריכות גן העדן" של נחל כזיב (צילום: צור מוסרי)

43 קילומטרים שמתחילים בגובה של כ-1,000 מטרים בהר מירון ומסתיימים בחוף אכזיב של הים התיכון – נחל כזיב כולל מעיינות, תצפיות, אתרים ארכיאולוגיים ועוד. המדריך המלא לאחד מנחלי החוף היחידים בישראל שעדיין לא זוהם. לכתבה המלאה - הקליקו.


תמונה כללית

(צילום: אבי חי)

במהלך חודש יולי סיפרנו לכם על "אשרם במדבר", מרכז רוחני ונווה מדבר ששוכן בין צומת ציחור לקיבוץ נאות סמדר על כביש 40, שעת נסיעה מאילת. "אנחנו מציעים לאנשים לבוא ולהתנסות בחיי אשרם, לחוות מדיטציות ורוח", סיפר לנו יובל הולצר. בנוסף, המלצנו על 10 אתרי קמפינג מומלצים בישראל. לכתבה המלאה - הקליקו.


תמונה כללית

(כתב, צלם ועורך: גלעד ילון)

בירות מקומיות, אוכל משובח וטבע שהוא הרבה יותר ממדבר - כל אלו, לצד מארחים מסקרנים ומסבירי פנים, מחכים לכם בצפון הנגב. בחודש יולי יצאנו לבדוק מה האזור הזה יכול להציע לכם. לכתבה שהכי עניינה אתכם השנה - הקליקו.