תמונה כללית

לראשונה מעל 600 חולים קשה, 30 נפטרו ביממה | נתוני הקורונה

לראשונה מאז פרוץ המגפה בישראל עומד מספר החולים קשה על 605 בני אדם. 30 בני אדם נפטרו ביממה האחרונה. אתמול אובחנו 5,299 בני אדם. כמו כן, 10% מהנבדקים - חיוביים

ynet
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית


צילום: APארכיון (צילום: AP)

משרד הבריאות פרסם הערב (שבת) את נתוני הקורונה המעודכנים, שמהם עולה כי לראשונה עומד מספר החולים קשה על 605 בני אדם, מתוכם 165 מונשמים. עוד 30 חולים נפטרו מאתמול באותה שעה - ו5,299 אובחנו כחיוביים לנגיף. כמו כן, 10% מהנבדקים - חיוביים. מפרוץ המגפה בישראל אובחנו עד כה 183,602 בני אדם כחיוביים לנגיף הקורונה. 

בתוך כך, אתמול פורסם מסמך מטעם מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, שממנו עלה כי בשבועיים האחרונים ניכר זינוק דרמטי בתחלואה ארצית (שהגיע לשיא בימים האחרונים). העלייה חלה הן בקרב המגזר הכללי והן בקרב החברה הערבית והחרדית.

 ● כל העדכונים על נגיף הקורונה  


(צילום: חברת נתיבי ישראל)


עוד צוין כי העלייה הניכרת במספר החולים הקשים בשבועיים האחרונים (כ-20%) מהווה מדד נוסף להתפשטות התחלואה ומייצרת מעמסה גדולה על מערכת הבריאות. כמו כן, משרד הבריאות פרסם את רשימת עשרות הרשויות האדומות, בהן אשדוד, באר שבע, אשקלון, רחובות, חולון, חדרה, נתניה, ראשון לציון, בני ברק ופתח תקווה.


בירושלים הוגדרו כאדומות השכונות רוממה, גבעת שאול, הר נוף, ענתא, שועאפט, צור באהר, אום טובא, בית צפאפא, א-טור,  עיסוויה, רחביה עד מאה שערים, גוננים, גבעת מרדכי, רסקו, גבעת הוורדים, נוה יעקב, פסגת זאב, ואדי ג'וז, שייח ג'ראח, באב א-זהרה, העיר העתיקה,כפר עקב, בית חנינא, טלביה, בקעה, תלפיות, ארנונה, ארמון הנציב, קטמון הישנה והמושבה הגרמנית. 

הסגר הכללי שנכנס לתוקף אתמול ב-14:00 נמשך - וברחבי הארץ נראה כי הציבור נשמע להוראות, למעט כמה אירועים יוצאי דופן כגון הפגנה ומסיבה בחוף פרישמן שבתל אביב וגם בודדים, שאמרו כי לא הבינו את ההנחיות עד תום. 

עם תחילת הסגר היציאה מהבית מותרת רק עד מרחק של קילומטר אחד, למעט לצורך פעילויות שהותרו במפורש כגון עבודה, הצטיידות במזון ובמוצרים חיוניים, וספורט יחידני. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לפני הסגר כי ייתכן שהמגבלות יוחמרו בהמשך 

כ-200 בני אדם מארגוני המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיעו כאמור בצהריים לחוף פרישמן בתל אביב, והפגינו נגד הסגר. המפגינים נשאו דגלי ישראל, דגלים שחורים ושלטים שעליהם נכתב, בין היתר, "עם ישראל לא כצאן לסגר" ו"הממשלה נגד העם". במקביל להפגנה נכנסו המפגינים והמפגינות לים כשרחפן משטרתי כרז מעליהם שהשהייה על החוף אסורה.