6
זינוק בקורונה

מנכ"ל משרד הבריאות קורא לרופאים בגמלאות לסייע לבתי החולים

אחרי שקיבל פניות מגמלאים, פרופ' חזי לוי פרסם יחד עם יו"ר ההסתדרות הרפואית קול קורא לרופאים בפנסיה כדי שיסייעו בעיקר במחלקות הפנימיות ובטיפול נמרץ. "אנחנו במצב חירום של ממש, זהו צו השעה"

תמונה כללית
רועי רובינשטיין | פורסם: 21/09/2020
צילום: AFPמחלקת קורונה בשיבא. ארכיון (צילום: AFP)
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי קרא הערב (ב') לרופאים שיצאו לגמלאות להירתם למאבק בקורונה ולסייע למצבת הרופאים הקיימת במערכת הבריאות. "אנחנו נמצאים במצב חירום של ממש שמחייב אותנו לקרוא לכם להתייצב ולסייע", כתב לוי לרופאים. "זהו צו השעה לכל מי שיכול לתרום מניסיונו רב השנים".
צילום: דוברות בית חולים ברזילי (צילום: דוברות בית חולים ברזילי)
במכתב, שגובש יחד עם יו"ר ההסתדרות הרפואית ציון חגי, הסביר לוי כי יש דרישה בעיקר לרופאים במחלקות פנימיות ולמומחים לטיפול נמרץ, והדגיש כי הרופאים שיסכימו להתגייס לא יועסקו במחלקות הקורונה.
לוי וחגי ציינו כי בימים האחרונים הם קיבלו פניות מרופאים בגמלאות שביקשו לעזור ואמרו כי "פניות האלו מחממות את הלב ומוכיחות פעם נוספת עד כמה מסורים אנשי הרפואה בישראל".
מוקדם יותר, פנה מנכ"ל משרד הבריאות למנהלי בתי החולים, והזהיר במכתב ששיגר כי בעשרת הימים הקרובים יתווספו בין 200 ל-300 חולים קשים למערכת.
"על בסיס התחזיות שהוצגו לנו בסוף השבוע האחרון, אנחנו צפויים לסיים את עשרת הימים הקרובים עם תוספת של כ-200-300 חולים קשים, מונשמים או קריטיים", כתב לוי, "אני מבקשכם, ללא יוצא מן הכלל, להתייחס למצב זה כאל מצב חירום של מערכת הבריאות".
לוי הוסיף כי הוא הנחה את המנהלים לפעול רק מול חמ"ל האשפוז של משרד הבריאות בכל הנוגע להעברה וקליטה של חולי קורונה, וכן להיערך לקליטה על פי תרחיש הייחוס שבידי כל בית חולים.
בנוסף, בשל העומסים בבתי החולים, שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל להתחיל בהיערכות לפתיחת בית חולים שדה. בהערכת מצב שהוא קיים עם מנכ"ל משרד הביטחון, סגן הרמטכ"ל, מפקד פיקוד העורף, וקצין רפואה ראשי, גנץ הורה להתחיל בעבודת המטה הנדרשת להקמת בית חולים שיכיל כ-200 מיטות על בסיס הקצאת רופאים, אחיות ופרמדיקים מצה"ל.
לכתבה זו 6 תגובות
הוספת תגובה
6

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
5.

למה לבקש אם אפשר לכפות. אתה בטח תמצא את הדרך "דוקטור" לוי

4.

3.

הלו?

comment-2-comment

הם לא יעבדו במחלקות קורונה.

2.

1.

בסיידר הגעתי לפנסיה אני יכול להנות מקצת חופש ומשפחה וחושבים שאני אבוא להתאבד בבי"ח כי ביבי נכנע ללחצי ליצמן ויצר מפלצת קורונה. כבר אני רץ אל תחזירו את הנשימה...

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה