17
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

מעל סעודיה: מטוס נוסעים ישראלי טס לראשונה לבחריין

בפעם הראשונה מטוס של חברת ישראייר טס למנאמה בירת בחריין. דבר הטיסה נשמר בסוד עד להמראה. במטוס בכירים ישראלים שידונו עם עמיתיהם מבחריין בניסוח סופי של הסכם השלום, ובעלי תפקידים שיבדקו אפשרות להקים בממלכה תחנה של חברת התעופה הישראלית

תמונה כללית
איתי בלומנטל | פורסם: 23/09/2020
כשבוע לאחר החתימה על הסכמי השלום בוושינגטון, מטוס של חברת התעופה ישראייר המריא הבוקר (יום ד') לראשונה אי פעם מנמל התעופה בן גוריון למנאמה בירת בחריין. במטוס בעלי תפקידים רשמיים, בהם ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז. הנציגים הישראלים יקיימו במדינת האיים במפרץ הפרסי סדרת פגישות עם בכירים מבחריין שבמהלכן ידונו בניסוח סופי של הסכם השלום ותיבחן, בין היתר, האפשרות להקים בממלכה תחנה של חברת התעופה הישראלית.
הטיסה נקבעה אתמול אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם יורש העצר של בחריין הנסיך סלמאן בן חמד אל-חליפה. דבר הטיסה במטוס האיירבוס A320 נשמר בסוד בימים האחרונים בגלל רגישותה של המשלחת, אולם לאחר המראת המטוס הפכה הטיסה לגלויה.
המטוס, שהמריא לקראת השעה 8:00 בבוקר, נאלץ לבצע במשך כמה דקות מעגלי המתנה באוויר, עד שלבסוף קיבל את האישור המיוחל לעבור בשמי סעודיה.
Flightradar24המסלול של הסיבובים באוויר מעל ישראל לפני הכניסה לשטח סעודיה (Flightradar24)
Flightradar24מסלול הטיסה המלא (Flightradar24)
נתניהו אתמול: שוחחתי עם יורש העצר של בחריין (צילום: לע"מ)
ישראייר מתכננת להפעיל בתחילת השנה הבאה טיסות ישירות לדובאי ולאבו דאבי ולשם כך גם עיטרה את אחד ממטוסיה בכיתובים מיוחדים לרגל חתימת הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות. בחלקו הקדמי של המטוס צויר ענף של עלה זית לרגל השלום, על גופו נרשמו המילים "עתיד, שלום, שותפות" בשלוש שפות - עברית אנגלית וערבית - ובחלקו האחורי הוספו דגלי ישראל ואיחוד האמירויות.
צילום: מוני שפירמטוס השלום של ישראייר: "עתיד, שלום ושותפות" (צילום: מוני שפיר)
צילום: מוני שפירמדגם איירבוס A320 (צילום: מוני שפיר)
מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, שב בשבוע שעבר מביקור בזק בדובאי ובאבו דאבי שם נפגש עם בכירים אמירתים ובהם סלאח שארף, בעלי קבוצת "שארף גרופ" מדובאי, העוסקת בתיירות ובתעופה ביותר מ-40 מדינות במזרח התיכון ובאסיה.
לפי ההסכם, שארף יבצעו עבור ישראייר את שירותי האוויר מול הרשויות באמירויות הכוללים תיאומי טיסות, שירותי קרקע בשדה, בתי מלון ומכירת כרטיסי טיסה של ישראייר מדובאי ומאבו דאבי לישראל. בנוסף, מנסה החברה להשתמש ביעדי המפרץ לצורך תדלוק במהלך טיסות בקווים לסרי לנקה, הודו ויעדים נוספים שנבחנים.
לכתבה זו 17 תגובות
הוספת תגובה
17

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

12.

כדי לרסס אתכם למוות במתכות רעילות!!! תסמכו עלי, אני ציירת בינונית אז אני מבינה בזה יותר מכולם.

comment-2-comment

11.

בשר גמלים זה כשר?

comment-2-comment

comment-2-comment

10.

9.

comment-2-comment

8.

7.

6.

בזמן שההנהלות של ארקיע ואל על עסוקות בלבכות ולהאשים את כל העולם במצב הנוראי שהן נקלעו אליו( בתוך שלושה שבועות מתחילת הוירוס הן כבר הכריזו על פשיטת רגל בגללו ). בזמן הזה ישראייר ממשיכה לטוס. בזמן שארקיע בוכה על סגירת נמל תעופה אילת ושדה דב ופיטורי מאות עובדים - ישראייר ממשיכה לעבוד. בזמן שאל על וארקיע מאשימות את הקורונה ואת הממשלה - ישראייר ממשיכה לעבוד. תעיפו את הנהלות החברה ובעיקר את הנהלות אגפי התקציבים והבקרה שלהם ורק אחרי דברו איתנו על שיקום החברה - כי יש מטוסים שהמדינה ערבה להם, ויש מנועים שהמדינה ערבה להם ויש אלפי עובדים שנפגעים בגלל כמה אנשים שבאו להרוס ולצעוק במקום לעבוד.

5.

בתקוה שמדינות מפרץ נוספות תצטרפנה. גמר חתימה טובה!

4.

3.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה