כ-90 כלבים חולצו מ"חוות הרבעה" פיראטית בגלבוע

הכלבים, שהוחזקו בתנאים מחפירים, פונו מהמקום ומצבם הבריאותי טוב. לפי החשד, בעלי המקום הרביע את הכלבים ומכר את הגורים

נעה פישר
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית


כ-90 כלבים, שהוחזקו באופן פיראטי ובתנאים מחפירים לצורכי הרבעה, אותרו השבוע במושב במועצה האזורית גלבוע. 


במבנה ארעי, הופתעו לגלות מתחם גדול ללא אוורור ובו הכלבים. הם הוחזקו בתאים קטנים, לרוב בזוגות או בשלשות, במטרה להרביע אותם. הכלבים הוחזקו בתנאים מחפירים, התאים היו מלוכלכים בצואה רבה, ללא כמות מספקת של מים ומזון שהיה מפוזר על הרצפה. 

במקום, מצאו המפקחים נקבות בהיריון וגורים רבים. על פניו, מבדיקה חיצונית שערכו הווטרינריות במקום, מצבם הבריאותי של הכלבים טוב. אולם, עד כה התברר כי הכלבים אינם מוחזקים ברישיון, חלק מהכלבים אינם משובבים, ולא קיימים מסמכים רפואיים המעידים על הטיפול הרפואי בכלבים. כל הכלבים הוחרמו, פונו מהמקום והועברו אל המתקן המוגן של משרד החקלאות להמשך בדיקה ולשיקום. החשוד, שאינו תושב המועצה, ככל הנראה שכר את המחסן במקום. הוא שוהה בחו"ל וייחקר ברגע שישוב לארץ. בינתיים האנשים ששהו במקום הועברו לחקירה.

צילום: משרד החקלאותהכלבים שאותרו בגלבוע (צילום: משרד החקלאות)
צילום: משרד החקלאותהכלבים שאותרו בגלבוע (צילום: משרד החקלאות)

מחקירה ראשונית עולה כי מדובר באדם שהרביע את הכלבים במטרה למכור את הגורים ולהרוויח כסף רב על כל כלב, מבלי להשקיע בטיפול אחראי ונכון בכלבים.

הכלבים נמצאו בעקבות תלונה שהגיעה אל אגף רווחת בעלי חיים בשירותים הווטרינריים. מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח - פיקוח על הצומח והחי) והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות פעלו יחד עם השיטור של המועצה האזורית גלבוע והרופא הווטרינר הרשותי והגיעו אל המושב, שם הוחזקו הכלבים. 

לדווח על מקרי התעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, פנו למוקד במספר 03-9559911 (המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע). או בדוא"ל Moked_mivzahim@moag.gov.il.