רגע לפני מכבי ת"א: בחימקי זועמים על היורוליג

הקבוצה הרוסית יצאה למשחקים בספרד (הפסדים לריאל ובאסקוניה) למרות שהיו לה שחקנים רבים שנדבקו בקורונה, זאת על מנת שלא לספוג הפסדים טכניים. בעקבות שינוי המתווה (ביטול ההפסדים הטכניים ודחיית המשחקים), הג'נרל מנג'ר של המועדון טוען: "כנראה יש קבוצות ששוות יותר מאחרות במפעל"

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

הנהלת היורוליג שינתה אתמול (שני) באופן רשמי את החלטתה על פסיקה של הפסדים טכניים לקבוצות שלא יוכלו להופיע למשחקים בעקבות הידבקות המונית בנגיף הקורונה, ודחיית המפגשים לתאריך אחר. 

כזכור, וילרבאן וזניט סנט פטרסבורג ספגו הפסדים טכניים מאותה סיבה, מה שגרם לכאוס במפעל וביקורת של שחקנים ומאמנים נגד המתווה המוזר. 

צילום: עוז מועלםשבד מול כהן (צילום: עוז מועלם)
צילום: ראובן שוורץברטומיאו. לא נראה שהיורוליג תבוא לקראת חימקי (צילום: ראובן שוורץ)

מי שיצאה נגד ההחלטה או יותר נכון נגד השלכותיה היא יריבתה הבאה של מכבי תל אביב חימקי מוסקבה (שישי, 20:00). הרוסים, שגם להם היו נדבקים רבים, החליטו לצאת לשני המשחקים שלהם בשבוע שעבר בספרד מול ריאל מדריד (הפסד 94:85) ובאסקוניה (77:60) עם סגל חסר מאוד בעקבות הידבקויות שהיו אצלה, כאשר מי שמילאו את החסר הם שחקנים צעירים ללא ניסיון.

"אנחנו מכבדים את היורוליג. לקחנו למסע בספרד שחקנים צעירים ושיחקנו הכי טוב שיכולנו. אבל מסתבר שאם היינו נשארים ברוסיה ומתעלמים מהכל, לא היינו סופגים הפסדים טכניים והמשחקים היו נדחים למועד מאוחר יותר. ההחלטה החדשה שהתקבלה פוגעת בנו וגם בערך של הספורט", אמר הג'נרל מנג'ר של חימקי, פאבל אסטחוב. 

צילום: EPAלאסו. ריאל ניצלה את הסגל החסר של חימקי (צילום: EPA)

"כל הקבוצות צריכות להיות שוות ביורוליג, אבל הוכח עכשיו שחלק מהן שוות יותר מאחרות. על פי ההיגיון, הנהלת היורוליג צריכה לבטל את שלושת המשחקים האחרונים שלנו כי לא היינו בהם בסגל מלא בעקבות הקורונה, ולדחות אותם למועד אחר. זה מה שיהיה הוגן לעשות בסיטואציה הזאת. ההחלטה החדשה שהתקבלה לא עושה כבוד למפעל", סיכם הג'נרל מנג'ר.