דיווח: סטן ואן גנדי יאמן את ניו אורלינס פליקנס

המאמן שהג'וב האחרון שלו היה בדטרויט לפני שנתיים, יחליף את אלווין ג'נטרי בתקווה להוביל את זאיון וויליאמסון וחבורתו לצמרת ה-NBA, כך מדווחת רשת ESPN

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

לסטן ואן גנדי יש ג'וב חדש. אחרי שנתיים כפרשן טלוויזיה, המאמן בן ה-61 חוזר לקווים אחרי שסיכם על חוזה בניו אורלינס פליקנס, כך מדווחת הערב (רביעי) רשת ESPN.

ואן גנדי יחליף את אלווין ג'נטרי, שעזב את הפליקנס בתום חמש שנים (2020-2015), כאשר בעונה האחרונה נכשל ולא הצליח להעפיל לפלייאוף, למרות סגל שכלל את זאיון וויליאמסון (בחלקים מהעונה), ברנדון אינגרם ולונזו בול. 

צילום: APואן גנדי. חוזר לקווים (צילום: AP)
צילום: APג'נטרי. שילם את המחיר (צילום: AP)

עבור ואן גנדי תהיה זו הקבוצה הרביעית ב-NBA. את הקריירה שלו בליגה הטובה בעולם החל כעוזר במיאמי ב-1995. ב-2003 מונה למאמן הראשי והחזיק בתפקיד כשנתיים. לאחר מכן עבד במשך חמש שנים באורלנדו וארבע שנים נוספות בדטרויט. 

הישג השיא שלו כמאמן היה הגעה עם אורלנדו לגמר ה-NBA בעונת 2008/9, אחרי שהקבוצה סיימה את העונה הסדירה במאזן מצוין של 59 ניצחונות ו-23 הפסדים. את תקופתו בדטרויט פחות ירצה לזכור, מאחר שבשלוש מארבע העונות שלו במועדון הוא החמיץ את הפלייאוף, ובעונה שכן הגיע לשלבי הסיום, הפסיד כבר בסיבוב הראשון במזרח.

צילום: רויטרסזאיון. יעופף טוב יותר תחת ואן גנדי? (צילום: רויטרס)

ואן גנדי נחשב למאמן הגנה מצוין, ובשמונה מתוך 11 עונותיו בליגה - קבוצותיו סיימו בטופ 10 בכמות הנקודות הנמוכה אותה הן ספגו.