דן מרטין מסטארט-אפ ניישן ניצח קטע בוואלטה

הרוכב האירי הוא השני בתולדות הקבוצה הישראלית שמנצח קטע בגראנד טור. מדורג שני, רחוק רק חמש שניות מהמוליך פרימוז' רוגליץ'. "הקבוצה הייתה מדהימה היום, וכל אחד מהם מילא את חלקו בניצחון", אמר מרטין

אורן אהרוני
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בפעם השנייה בהיסטוריה, רוכב מהקבוצה הישראלית סטארט-אפ ניישן ניצח קטע בגראנד טור. מי שאחראי לכך היום (חמישי) הוא הרוכב האירי דן מרטין, שניצח את הקטע השלישי בוואלטה אספניה. 

האקרים רוסים שיבשו תחרויות אולימפיות

מרטין חצה את קו הסיום לאחר 4:27:49 שעות, והקדים בכך את הסלובני פרימוז' רוגליץ' שהגיע מיד לאחריו. עם זאת, רוגליץ' מוביל על מרטין בחמש שניות בדירוג הכללי. 


צילום: EPAדן מרטין חוצה את קו הסיום (צילום: EPA)
צילום: AFPוחוגג על הפודיום (צילום: AFP)

מרטין אמר בסיום: "רציתי ממש לזכות בשלב עבור הקבוצה הזו, הם היו כל כך טובים אליי. נותני החסות תמכו בכולנו בזמן הקורונה, הבעלים סילבן אדמס ורון בר און. לא היו קיצוצים בשכר או משהו כזה, זה נתן מוטיבציה לקבוצה. הקבוצה הייתה מדהימה היום, וכל אחד מהם מילא את חלקו בניצחון. הזכייה הזו היא בחלקה עבורם ובחלקה עבור אשתי כי זו הפעם הראשונה שאני זוכה בקטע במרוץ מאז לידת ילדיי וזה ממש מיוחד". 

זאת הפעם השנייה בסך הכל, כאמור, שהקבוצה הישראלית מנצחת קטע בגראנד טור. הראשון שעשה זאת היה אלכס דאוסט הבריטי שחגג זכייה לפני כשבועיים בקטע השמיני בג'ירו ד'איטליה. 

צילום: EPAהרוכבים בקטע השלישי בוואלטה (צילום: EPA)

הקטע השלישי, שהיה לאורך של 166.1 קילומטרים, יצא מלודוסה עד להגעה לקו הסיום בלגונה נגרה (האגם השחור) עם חתך הררי, כאשר כמעט לאורך כל הדרך נאלצו הרוכבים לטפס.

צילום: EPAעדיין המוליך. רוגליץ' (צילום: EPA)

במקביל בג'ירו, ג'אי הינדלי האוסטרלי מקבוצת סאנוב זכה בקטע ה-18. הינדלי עבר את 207 הקילומטרים בתום 6:03:03 שעות. חברו לקבוצה, ווילקו קלדרמן ההולנדי, הוא המוביל הכללי החדש.