דן גלזר: "מכבי מועדון מספיק גדול כדי להמשיך לשלב הבא"

השחקן שחזר להרכב התרגש מהניצחון 0:1 על קרבאך. יונתן כהן: "שמח לחזור ולכבוש, אין ספק שהמחלה לא פשוטה, היו ימים קשים בבית". מאמן היריבה: "באנו הנה עם מטרה לקחת את הנקודות אבל זה הכדורגל והם היו יותר חזקים"

מאור לוי
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

ערב מוצלח למכבי תל אביב, אחרי 0:1 על קרבאך האזרית במחזור הראשון של שלב הבתים בליגה האירופית. זה אמנם נגמר רק בשער אחד של יונתן כהן, אבל זה לגמרי הספיק כדי לסיים עם שלוש נקודות חשובות להמשך. 

מי שחזר אחרי היעדרות ממושכת היה הקשר דן גלזר, שגם היה הנדבק הראשון בקורונה בגזרת הצהובים בחודש לא פשוט בכלל: "עבר הרבה זמן מהמשחק האחרון ששיחקתי, מאוד התגעגעתי להתאמן ולשחק עם הקבוצה, זו הרגשה כיפית ואני שמח שזה הסתיים בניצחון". גלזר התייחס להאשמות שעלו לפיהן הוא התחיל את ההדבקה: "אני חושב שגם אני וגם הקבוצה התנהגנו בסדר גמור בסיטואציה. מאז שאחי ידע שהוא חולה הוא נכנס לבידוד והבדיקה שלי בזמנו חזרה שלילית, התנהלנו כמו שצריך".


צילום: עוז מועלםטוב לחזור. גלזר (צילום: עוז מועלם)

על התסמינים שחווה, הוסיף: "יומיים שלושה של חולשה, וחזרתי להתאמן בבית. ייאמר לזכות הקבוצה שהחזירו אותנו לכושר מהר מאוד בקפסולה של הנדבקים, חזרנו בכל הכוח". באשר להמשך הדרך של קבוצתו בבתים, סיכם: "מכבי תל אביב מועדון מספיק גדול כדי להמשיך לשלב הבא. ידענו מרגע ההגרלה שהמטרה היא להמשיך קדימה, שמח שפתחנו ברגל ימין ואני מקווה שנמשיך. ביום ראשון יש לנו משחק ליגה הכי חשוב שיש מול הפועל ב"ש, נתכונן אליו במלוא הרצינות".

מי שעוד חזר בענק אחרי חופשת מחלה, הוא כובש השער יונתן כהן: "אני מרגיש מצוין, שמח לחזור למגרש אחרי הקורונה וההפסקה של הליגה. שמח לחזור, לכבוש, ושמח שניצחנו. אין ספק שהמחלה לא פשוטה, היו ימים קשים, ראינו את זלצבורג מהבית. חודש לא התאמנו בסגל מלא, רק לפני יומיים חזרו שחקני הנבחרת, ההכנה לא הייתה אידאלית". 

צילום: עוז מועלםשמח לחזור לכבוש. כהן (צילום: עוז מועלם)

"אנחנו באים לקחת שלוש נקודות מכל משחק", המשיך. "אני משחק במכבי בשביל לכבוש שערים, שמח שכבשתי, בישול מצוין של דור. אנחנו התאמנו במשך כל הזמן הזה ששאר הליגה הייתה בבית - שעם זה אני לא מסכים, אני שמח שהליגה חזרה, ואנחנו בבתים של הליגה האירופית אז אנחנו מרוויחים עוד משחקים, כל עוד יש פעילות אנחנו מרוצים".

על הקווים הערב עמד עוזר המאמן מאקיס אנגלינאס, בשל ההרחקה שספג יורגוס דוניס במשחק הקודם, ונראה שלא התרגש מהמעמד: "יצא לי הרבה פעמים לעמוד על קווים, זו לא פעם ראשונה שדוניס מורחק. זה היה פשוט עבורי", התבדח בסיום. "היה קצת קשה עם פגרת הנבחרות וההכנה, אבל השחקנים עמדו במשימה", סיכם.

צילום: עוז מועלםדוניס ביציע (צילום: עוז מועלם)

מאמן קרבאך גורבאן גורבאנוב, החמיא למכבי: "אני רוצה לברך את מכבי על הניצחון. באנו הנה עם מטרה לקחת את הנקודות אבל זה הכדורגל והם היו יותר חזקים. ניסינו לתת את האקסטרה אבל זה לא הצליח יותר מדי".