ביידן מול ליצן: לברון ג'יימס שוב נגד טראמפ

אלוף ה-NBA הטרי העלה סטורי באינסטגרם עם צילום מסך מהעימות הלילה בין המועמדים לנשיאות, בו כיסה את פרצופו של הנשיא טראמפ באימוג'י של ליצן וקרא לחברי הקהילה האפרו-אמריקאית לצאת להצביע: "רוצה שיידעו כמה שהם חשובים"

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

לברון ג'יימס מעולם לא עצר את עצמו מלספק התבטאויות פוליטיות פומביות ונדמה שבתקופה האחרונה, לקראת בחירות 2020 בארה"ב, הוא מעלה הילוך. הלילה (בין חמישי לשישי) נערך בארה"ב העימות בין המועמדים לנשיאות ג'ו ביידן והנשיא דונלד טראמפ, ולברון לא נשאר בשקט. 

לברון על טראמפ: "הבחור ההוא מנסה לפלג אותנו"

בסטורי שהוא העלה לאינסטגרם עם צילום מסך של שני המועמדים בעימות, כיסה ג'יימס את פרצופו של טראמפ באימוג'י של ליצן והוסיף את הכיתוב: "יותר מהצבעה", מסר עליו הוא חוזר בתקופה האחרונה במטרה לעודד את חברי הקהילה השחורה בארה"ב לצאת ולהצביע. 


צילום מסך מאינסטגרםהסטורי של לברון (צילום מסך מאינסטגרם)

בשונה מאשר בבחירות הקודמות, אז ביטא ג'יימס בגלוי את תמיכתו במועמדת הילארי קלינטון, הפעם הוא בוחר קו  אחר - לעודד את האפרו-אמריקאים לצאת להצביע בכל מחיר ולשכנע אותם שהקול שלהם חשוב. הבחירה הזו נעשית מתוך ההנחה שרוב המצביעים מחתך האוכלוסייה הזה, אם יצאו להצביע, בכל מקרה לא יתנו את קולם לטראמפ, עימו הירבה לברון להתעמת באופן פומבי בשנים האחרונות. "הרבה מאיתנו חשבו שהקול שלנו לא נחשב, כך חינכו אותנו להאמין, חברי הקהיל הרגישו כך תמיד. אני רוצה שהם יידעו כמה חשובים הם יכולים להיות", אמר לברון בראיון לניו יורק טיימס. 

באחד החלקים האחרים בסטורי שלו, העלה לברון תמונה של הנשיא לשעבר ברק אובאמה נואם, עם תמלול משפט מתוך הנאום שלו ובו הוא אומר: "נראה שהנשיא הזה רוצה לקחת את כל הקרדיט על הכלכלה הבריאה שאותה הוא ירש, אבל שום אחריות על התפשטות המגפה שממנה הוא התעלם". לתמונה הוסיף לברון מילים משלו: "מתגעגע לחבר שלי בשלטון".

צילום: AFPטראמפ. יגיב ללברון? (צילום: AFP)