הרוכבים מחו על התנאים, הקטע בג'ירו קוצר בחצי

הקטע ה-19 יצא לדרך באיחור רב בשל מחאת הרוכבים שלא הסכימו לעלות על האופניים בגשם שוטף. הפשרה: הקטע קוצץ מ-258 ק"מ ל-124 ק"מ בלבד

אורן אהרוני
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

הקטע ה-19 בג'ירו ד'איטליה יצא היום (שישי) באיחור רב לאחר מחאה של הרוכבים, שסירבו לדווש בגשם שוטף.

אותו קטע שטוח היה אמור להיות הארוך ביותר במרוץ למרחק של 258 קילומטרים ממורבניו לאסטי, אך הרוכבים סירבו לעלות על האופניים, לאחר שטענו כי תחרות בתנאים האלה מסכנת את בריאותם.


צילום: AFPהאוטובוס מעביר את הרוכבים לנקודת הפתיחה החדשה (צילום: AFP)

עוד נטען שמעמיסים עליהם ללא סיבה עד לאפיסת כוחות. ההסבר הוא שמדובר בשלב שטוח וארוך במיוחד ללא תכלית, שבכל מצב מסתיים בספרינט - ומגיע אחרי שורה של שלבים רצחניים. 

המארגנים קיימו דיון עם התאחדות הרוכבים המקצועית (CPA) בדיוק איפה להתחיל ובסופו של דבר הרוכבים עלו על האוטובוסים והקטע קוצר, כך שהוא יהיה לאורך של 124 קילומטרים בלבד. 

צילום: AFPהקטע קוצר בחצי (צילום: AFP)

מאיגוד הרוכבים נמסר: "בריאות הרוכבים היא בראש סדר העדיפויות, במיוחד בתקופה זו של קורונה. צמצום השלב של היום לא יפחית את ההצגה, אלא יאפשר לא לסכן את הרוכבים". 

 לאחר שהמרוץ יצא לדרך, קיבלנו קבוצת בריחה של 14 רוכבים ובניהם הבריטי אלכס דאווסט מישראל סטארט אפ ניישן, כאשר הפלטון ויתר על המרדף ורכב להנאתו. מי שחצה ראשון בסופו של דבר היה יוזף צ׳רני הצ'כי מ-CCC לאחר 3:42:10 שעות ואילו דאווסט סיים עשירי. וילקו קלדרמן ההולנדי ממשיך להוביל בדירוג הכללי.

במקביל, בוואלטה הספרדי, דן מרטין מהקבוצה הישראלית, ממשיך לבסס את מעמדו במקום השני הכללי, לאחר שסיים במקום ה-27 בקטע הרביעי. הוא רחוק עדין 5 שניות מהסלובני פרימוז' רוגליץ'. את הקטע עצמו ניצח סם בנט האירי, מקבוצת קוויק-סטפ.