30
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

אמירייטס משהה את טיסותיה לישראל

חברת התעופה אמירייטס, שהייתה צפויה להפעיל טיסות מישראל לדובאי מתחילת דצמבר, ביטלה את בקשתה וכעת לא ברור מתי תחל החברה בפעילותה בנתב"ג. נציגי החברה שהגיעו לארץ אמרו כי הגבלות הקורונה האוסרות כניסת תיירים לישראל במקביל לאי אשרור הסכמי הוויזות בין המדינות הובילו להחלטה החדשה

תמונה כללית
איתי בלומנטל | פורסם: 11/11/2020
חברת התעופה אמירייטס, שרק בתחילת השבוע הודיעה כי תתחיל להפעיל את קו טיסות בין נתב"ג לדובאי לראשונה החל מ-3 בדצמבר, משכה אתמול (ג') את בקשתה להפעלת הקו.
החברה, הפועלת מנמל התעופה בדובאי ונחשבת לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם, ביקשה ואף קיבלה סלוטים (אישורי טיסה) בקו ישראל - דובאי, והייתה מתכוננת להוציא טיסה יומית החל מתחילת דצמבר. בכך הייתה אמורה אמירייטס להצטרף לחברות איתיחאד איירווייז, פליי דובאי, ישראייר, ארקיע ואל על בקו מבוקש זה.
הצצה למטוס איירבוס A380 של חברת אמירייטס
בתחילת השבוע, הגיעו בכירים מחברת התעופה לסדרת פגישות בישראל, במהלכן נפגשו בין היתר עם בכירים ברשות שדות התעופה ועם נציגי חברות שירותי הקרקע בכדי לקדם את פעילותה בישראל.
צילום: אמירייטספנים המטוס של אחת מחברות התעופה הטובות בעולם (צילום: אמירייטס)
גורם שהיה באחת הפגישות אמר כי לאור העובדה שישראל עדיין לא אשררה את הסכמי הוויזות בין המדינות, הסכמים שמבטלים את הצורך בהוצאת ויזה גרמו לאמירותים לחזור בהם מההחלטתם. זאת בנוסף להגבלות שאוסרות על הגעת תיירים לישראל עקב מגפת הקורונה. בעקבות כל אלו תאלץ את החברה לדחות את פעילותה בישראל בשלב זה. לפי הערכות, החברה תנסה להוציא טיסות לקראת סוף השנה או בתחילת שנת 2021 בהתאם לשינוי המדיניות בישראל.
צילום: shutterstockשלום ואולי גם להתראות (צילום: shutterstock)
על פי לוח הטיסות שתכננה חברת התעופה במקור, הסתמן כי החברה תכננה להוציא טיסה אחת יומית בקו ישראל-דובאי, שיאפשר לישראל גם לבצע טיסות המשך לשלל יעדים פופולריים כגון הודו, תאילנד, אוסטרליה, קמבודיה, סין, יפן, דרום קוריאה, המלדיביים, ניו זילנד, פיליפינים, וייטנאם, סינגפור ועוד. מספרי הטיסות שנתנו לחברה יהיו EK931 בהלוך ו- EK932 בחזור. הצי של אמירייטס כולל 270 מטוסים. בקו לישראל אמור לפעול מטוס הבואינג 777. מטוס האיירבוס A380 שנחשב לאחד ממטוסי הדגל של החברה לא צפוי לפעול בקו לישראל בגלל חוסר כדאיות בהפעלתו.
בחברת התעופה אמרו ל- ynet כי בשלב הזה אין לחברה שום דבר חדש להודיע בנושא.
לכתבה זו 30 תגובות
הוספת תגובה
30

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
18.

זה הגיוני מדי בשביל ישראל

17.

16.

15.

14.

comment-2-comment

13.

12.

11.

10.

comment-2-comment

9.

8.

אין תוכנית ואין שום צפי, החלטות משתנות מהיום למחר, הכרזות בטלויזיה לא מיושמות בשטח בקיצור ממשלת החידלון במיטבה

7.

6.

חייבים להוזיל את מחיר הדלקים , יש שלום עם המפרץ

5.

הסכם השלום הולך להתבטל בגלל ניצחון ביידן, אפשר אבל לטוס לאילת בחברת רמי לוי ישראייר

comment-2-comment

4.

3.

גם איחודי משפחות. צריך לחיות לצד הקורונה.

2.

צודקים כרגע כשאין כמעט תנועה תיירותית ,מיותר ,יותר מדיי חברות כרגע על מעט נוסעים בעיקר ישראלים סקרנים.

1.

הם מבינים שאחרי תבוסת טראמפ הנשיא החדש יקשור בין סיום הכיבוש של פלסטין להשלמת העולם הערבי עם ישראל. החגיגה הפרועה והמופקרת עם טראמפ נגמרה תודה לאל הטוב.

comment-2-comment

ובלי קשר לביידן יש כל האינטרס להמשיך את הקו של טראמפ עם ההסכמי שלום ככה ארה"ב תוכל לקבל מילארדים על התוצרת הצבאית שלהם שזה חשוב במיוחד עכשיו במשבר הקורונה

comment-2-comment

קודם מודיעים ואחר כל חושבים

comment-2-comment

comment-2-comment

העולם הערבי התחיל להבין שישראל היא עובדה קיימת ואילו הפלסטינים דורכים במקום. הם גם הבינו שאם יידבקו לאלו שדורכים במקום - הם יפסידו לא מעט. אז למה להם? בגדול העניין של האמירתים בפלסטינים דומה לעניין שלך בתרומה לגמ"ח בברוקלין. זה שהם שייכים לעם הערבי לא אומר שהם תמיד חייבים להתייצב לצדם של הפלסטינים.

comment-2-comment

הגיון שמאלני מעוות.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה