5

חברת התעופה של בחריין נחתה בנתב"ג

מטוס חברת התעופה הלאומית של בחריין "גולף אייר" נחת הבוקר בישראל במסגרת ביקור רשמי ראשון של שר החוץ הבחרייני שייפגש עם ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ אשכנזי. גורם בחברה ל-ynet: "יש כוונה להתחיל להפעיל טיסות בקו בחריין ישראל עם סיום השנה"

תמונה כללית
איתי בלומנטל | פורסם: 18/11/2020
תיעוד הנחיתה ההיסטורית של מטוס "גולף אייר" בנתב"ג (צילום: שגרירות ארה"ב בישראל)
היסטוריה בנתב"ג: מטוס בואינג 787 של חברת התעופה הלאומית של בחריין "גולף אייר" נחת הבוקר בנמל התעופה בן גוריון כחלק מביקור רשמי ראשון של משלחת מהנסיכות במפרץ, לאחר חתימת "הסכמי אברהם" בוושינגטון.
בחברת התעופה אמצו את הנוהג החדש בטיסות ההיסטוריות בין המדינות כך שמספר הטיסה שנבחר הוא GF972, כאשר שלוש הספרות הן כמו הקידומת הבינלאומית של ישראל.
תמונה כלליתמטוס של חברת התעופה הלאומית של בחריין "גולף אייר" נוחת בנתב"ג
תמונה כלליתהמטוס שעשה היסטוריה
תמונה כללית"גולף אייר" בישראל
בראש המשלחת, ממנאמה הבירה, שר החוץ הבחרייני עבד א-לטיף בן ראשד א-זיאני ואיתו במטוס גם בכירים אמריקנים, בהם יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ אבי ברקוביץ.
המשלחת תיפגש בישראל עם בכירים בממשלת ישראל, ביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ גבי אשכנזי. במהלך הפגישות, בהשתתפות מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו, גם נושאי התעופה בין המדינות צפויים להיות מוסדרים. משמעות הדבר שנושא הטיסות בין המדינות יוסדר בין גורמי התעופה של שתי המדינות ויאפשר קיום טיסות ישירות בין השתיים וכן יוסדרו ענייני הוויזות שיאפשרו ביקורים של אזרחי המדינות ללא צורך בוויזה.

כוונה להפעיל טיסות עם סיום השנה

גורם בחברת התעופה של בחריין "גולף אייר" אמר ל-ynet כי בחברה מתכוונים להפעיל טיסות ישירות ממנאמה לנתב"ג אולם טרם ננקב המועד המתוכנן, שככל הנראה יקרה בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה. החברה מפעילה 39 מטוסי מדגמי איירבוס A320, A321, A330 ובואינג 787 ("דרימליינר").
shutterstockהאם ומתי גולף אייר תצטרף לקו בין ישראל ובחריין לצד ישראייר? (shutterstock)
עם זאת, בחברת התעופה הישראלית ישראייר כבר הכריזו על תחילת הטיסות המסחריות בין המדינות החל מ-31 בינואר 2021. מחיר טיסה יהיה החל מ-249 דולר. בחברה הודיעו כי בשלב הראשון מתוכננות שתי טיסות שבועיות למנאמה הבירה. בחריין עדיין מוגדרת כמדינה "אדומה" אולם נראה כי מצב התחלואה שם הולך ומשתפר. בישראייר הודיעו כי במידה ובחריין לא תהפוך למדינה "ירוקה", מבחינת משרד הבריאות בארץ, עד למועד הטיסה - הלקוחות יוכלו לקבל את כספם חזרה תוך 48 שעות.
כמו כן, ישראייר הגישה היום בקשה לבצע טיסות ישירות בין דובאי לבחריין, זאת במטרה למכור חבילות נופש וטיולים בין שתי המדינות.
בשבוע שעבר, כחלק מההתחממות בין המדינות, הוכרז מלון ריץ קרלטון במנאמה כמוסד הכשר הראשון בנסיכות. המלון יציע לאורחיו אוכל כשר החל מ-20 בנובמבר בהשגחת ארגון הכשרות הגדול בעולם ה-OU. האמריקני.
מנכ"ל המלון, ברנרד דה-וויל, אמר כי "המלון שלנו בבחריין מתגאה בכך שהוא מספק חוויה יוקרתית לאורחים שלנו במהלך שהותם ובפרט בכל מה שקשור לחוויה הקולינרית שלהם. בחריין נחשבת לנסיכות ייחודית מאחר ויש בה כבר קהילה יהודית מקומית, כך שלאחר ההחלטה על נורמליזציה, אנו רואים עניין רב יותר בהגעת מבקרים ישראלים ויהודים ואנחנו רוצים להיות מסוגלים לאפשר זאת".
לכתבה זו 5 תגובות
הוספת תגובה
5

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
5.

4.

comment-2-comment

3.

2.

לכל התגובות
0