ידיעות אמריקה

עניין של טאץ׳

בימים בהם כולנו שוב שוהים בעיקר בין כותלי ביתנו, הצורך לשדרג ולשנות את עיצוב החלל שמסביבנו גובר. בכל שבוע תציע המעצבת רינת טהר שדרוגים ושינויים שיעלו מעט ויחוללו שינוי גדול

רינת טהר
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

לפעמים שינוי קטן עושה הבדל גדול. בימים אלו, כשאנחנו יותר ויותר בבית, אנחנו שמים לב לדברים וחפצים שבעבר לא ממש התיחסנו אליהם. אולי יש יותר מדי חפצים מסביב, אולי הסלון וחדר השינה מרגישים לנו דחוסים או לא ממש נוחים? אולי פשוט נמאס לנו להביט שוב ושוב על אותה תמונה ישנה או קיר משעמם? החורף מגיע בצעדי ענק ורובנו מעדיפים לייצר בבית תחושה של חמימות ונעימות. הדרך לשם יכולה להיות הרבה יותר פשוטה ממה שאולי נראה לנו. זה לא צריך להיות פרויקט מסובך, וההוצאה יכולה להיות סמלית למדי. צריך פשוט לדעת מה ואיפה לחפש.

 

חיפויים

אחד השינויים הגדולים והמשתלמים ביותר שנוכל להעניק לקירות הבית הוא החיפוי. מדובר בטרנד עיצובי מוביל שעם החומרים החדשניים שיש היום מתאים גם ואולי בעיקר, לדירות שכורות וחללים קטנים. חיפוי נותן יותר עומק וחום בבית. במקום לרכוש חיפויים יקרים ומאסיבים, נקנה צבע או עם טפט ׳עשה זאת בעצמך׳. אני ממליצה להשתמש בו גם בתקרה. צביעת התקרה מעניקה אלמנט של עומק וחום, תחושה מעוצבת בבית. זו הדרך המהירה לשדרג את החלל, לא משנה מה גודלו. מומלץ לבחור בצבעים מאוד נועזים, על רקע ניטרלי. אפשר אפילו להשתמש בצבע שחור, אפור. בחדרי ילדים כחול או ורוד, מאוד תלוי כמה אור יש בחדר. אם יש הרבה חלונות, לכו על צבע כהה. מומלץ להשתמש בכחול עמוק של בנג'מין מור ׳אולד נייבי׳. אם לא בא לכם לעבוד עם מברשת הצבע, אפשר להשתמש בטפטים. שימוש בטפט הוא וואו פקטור, בעיקר בחדר שינה או פינת אוכל. חפשו טפטים מסוג ׳סטיק אנד פיל׳, אותם תוכלו להדביק ללא איש מקצוע. הטפטים היום מאוד חדשניים ומרעננים. לחברת drop it mudd יש עיטורים שנראים ממש כמו אמנות ויהפכו להיות נקודת המיקוד בחדר. אני ממליצה להדביק אותם על קיר אחד, תלוי בטפט עצמו. בסלון נמקם אותו בקיר מאחורי הספה. כשבוחרים טפט דומיננטי ונועז מתבקש שהריהוט מסביב יהיה ניטרלי וידבר באותה שפה. כשמשתמשים בטפט נועז, מומלץ לבחור צבע שמופיע בו, לא בהכרח הבולט ביותר, ודווקא מסביבו לבנות את עיצוב החלל או להיפך. כשמשלבים את הכל זה נותן תחושה של יוקרה וחופשה בבית שלך.

 

תמונה כלליתבאדיבות: טהר דקור

 

פחות זה יותר

השהות הארוכה בבית מחייבת חלל פונקציונלי שמנעים את הזמן שלנו בו. לפני שמכניסים פריטים חדשים, יש ערך עיצובי גדול גם לפינוי חפצים מתוכו. רבים טועים שתחושה חמימה בבית נוצרת מעומס של פריטים אך ההיפך הוא הנכון. כשהבית פנוי יותר ויש פחות עמוס, זה מאפשר קו מחשבה חלק יותר ורוגע. לחפצים הקיימים צריך לתת מקום של כבוד והתייחסות.

 

הנגיעות הקטנות

תקופת החורף באיזורינו בדרך כלל מאופיינת בכתום שבחוץ, בחום. את הצבעים האלו נוכל להכניס הביתה בדרך חדשנית ומתוחכמת. ה׳חמרה טרקוטה׳ שהוא חום-כתום, והירוק אמרלד, אלו צבעים עשירים בנוכחות שלהם ומתאימים לכל צבע שכבר קיים בבית שלנו. לא לפחד מצבע. אם הוא לא מופיע בחיפויים, הוא יכול לספק אפשט אדיר גם בפריטים שונים כמו כריות נוי, כסא מיוחד, שולחן צד, משהו יפה לשים על השולחן. כנסו לאתרים של חנויות כמו cb2 והום גודס, שמאפשרים במחיר נמוך חוויה עיצובית. בית מתחמם בנגיעות הקטנות באקססוריז.

 

תמונה כלליתבאדיבות: טהר דקור

 

עושים מקום

כל חלל מאוד שונה, אבל איך נוכל להרגיש שהבית מרווח יותר? מראות לפני הכל. באופן אוטומטי, נראות, בכל גודל, מגדילות את החלל ומחזירות אור. הן מיד מעניקות תחושת עומק ויוקרה בבית. שטיח, כשבוחרים נכון, יכול לעשות הבדל עצום. רבים נוטים לבחור שטיח שקטן מהספה שלהם, אבל זו טעות מאחר והוא תוחם את החלל, מה שמשפיע על התחושה בצורה מהותית בעיקר בחללים קטנים בדירות. שטיח גדול נותן תחושה רחבה ומרווחת יותר.

 

רינת טהר, מייסדת טהר דקור, המתמחה בעיצוב פנים יוקרתי ודירות יוקרה לדוגמא, בניו יורק, שיקגו' מיאמי וישראל