תותח: פיטר פלצ'יק אלוף אירופה בג'ודו

דיווח מיוחד מפראג: יום אדיר לג'ודוקא הישראלי (עד 100 ק"ג), שרשם את הישג השיא בקריירה שלו. ניצח את האלוף הקודם, ארמן אדמיאן הרוסי, בזכות וואזארי בתוך ניקוד הזהב. אורי ששון הודח בבית הניחומים על ידי אלוף העולם קראפלק

אורן אהרוני, פראג
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
פיטר פלצ'יק מדבר לאחר הזכייה 


פיטר פלצ'יק אלוף אירופה בג'ודו. הישראלי רשם היום (שבת) את הישג השיא בקריירה שלו בתום יום ענק של קרבות, שהסתיים בניצחון מתוק על האלוף המכהן, ארמן אדמיאן הרוסי.

הישראלי שמתחרה במשקל של עד 100 ק"ג התחמק מספר פעמים ממהלכים התקפיים של יריבו והקרב הגיע לניקוד זהב, בסיומו הצליח פלצ'יק להשיג וואזארי שהעניק לו את התואר. זה היה הקרב השני של השניים, כאשר המפגש הקודם הסתיים בניצחון של אדמיאן. בסך הכל ניצח פלצ'יק חמישה קרבות והציג יכולת מרשימה.


צילום: אורן אהרוניפלצ'יק חוגג הישג נפלא (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניפלצ'יק (שני משמאל) על הפודיום (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניהדגל הישראלי מונף בפראג (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניהענק הכחול. פיטר פלצ'יק (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניפלצ'יק יחד עם סמדג'ה (צילום: אורן אהרוני)

בחצי הגמר ניצח פלצ'יק את אלוף המאסטרס ב-2018, ורלאם ליפרטליאני הגיאורגי, בזכות וואזארי ממש רגע לפני סיום הזמן החוקי. ברבע הגמר ניצח את בוריס גורגייב הבולגרי בזכות איפון 43 שניות מפתיחת הקרב. קודם לכן ניצח את בנג'מין פלטשר האירי וגם את יבגניס בורדבקו הליטאי. 

מדליסט הארד האולימפי, אורי ששון (מעל 100 ק"ג), שניצח את הקרב הראשון שלו מול מאצ'יי סרנאצקי הפולני, הפסיד ברבע הגמר ללבאני מתיאשווילי הגיאורגי, לו הפסיד גם לפני חודש בקרב על מדליית הארד בגראנד סלאם בודפשט. הקרב הגיע לניקוד זהב, הישראלי היה נראה סחוט ובסוף ספג את העונש השלישי. בבית הניחומים הוא הודח באיפון בניקוד זהב על ידי אלוף העולם המכהן, לוקאס קראפלק, וסיים במקום השביעי.

צילום: אורן אהרוניששון מול מתיאשווילי (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניהתחיל טוב את התחרות. ששון (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוני (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניקוכמן (צילום: אורן אהרוני)
צילום: אורן אהרוניגולן נופל למזרן (צילום: אורן אהרוני)

במשקל של עד 90 ק"ג, לי קוכמן הפסיד בעונשים לאלוף העולם ב-2017, נמניה מאיידוב, ואיתי גולן הצעיר הודח באיפון בקרב הראשון שלו על ידי קריסטיאן טות' ההונגררי, קצת יותר משלוש דקות לאחר תחילתו.

כזכור, ביום הפתיחה טל פליקר, המתחרה במשקל של עד 66 ק"ג, זכה במדליית כסף אחרי יום קרבות נהדר, כשהוא נעצר רק בגמר. בעקבות ההישג היפה, צימק פליקר את הפער מברוך שמאילוב בקרב על הכרטיס הבודד במשקל לאולימפיאדת טוקיו.

 

פורסם לראשונה 11:44 | 21/11/2020