91
צילום: רועי עידןצילום: רועי עידן

התפרצות קורונה במלון בים המלח: 10 עובדים אובחנו כחיוביים, פעילותו הושהתה

בבדיקות סקר התגלו 10 עובדי מטבח ושירותים מאומתים לקורונה במלון "ישרוטל ים המלח". משרד הבריאות החליט להשהות בינתיים את פעילות המלון, אזרחים ששהו בו מ-22 בנובמבר נדרשים לבצע בדיקות קורונה

נינה פוקס, שירי הדר | פורסם:28/11/2020
התפרצות קורונה ב"אי הירוק": במסגרת בדיקות סקר לעובדים בבתי המלון באזור ים המלח, התגלו 10 עובדים מאומתים בקרב עובדי מטבח ושירותים במלון "ישרוטל ים המלח".
במשרד הבריאות ציינו כי העובדים היו ללא תסמינים והם אובחנו הודות לדיגום שנעשה בהתאם לתכנית "האי הירוק". לפי ההודעה, החלה חקירה אפידמיולוגית מקיפה. במקביל, ביממה האחרונה נדגמו עובדי המלון ובימים הקרובים הם ייבדקו בשנית.
בדיון שקיים מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הוחלט להשהות את פעילות מלון "ישרוטל ים המלח" עד לסיום הבדיקות. אורחים ששהו בבית מלון זה החל מ-22 בנובמבר נדרשים לבצע בדיקת קורונה באתרי דיגום ליד ביתם. במשרד הבריאות אמרו כי הם ממשיכים בבדיקת המקרה ויעדכנו את הציבור בהתאם לממצאים.
שרת התיירות אורית פרקש-הכהן הגיבה להתפרצות הקורונה במלון: "איתור החולים במלון ישרוטל ים המלח אינו תקלה' במתווה האיים הירוקים. להפך. הוא מראה שהמנגנון מפוקח ומנוהל בזכות הבדיקות התכופות והבקרה. כל עובדי המלון כבר עברו בדיקה והמלון מחוטא. נלמד, נפיק לקחים ונמשיך לפקח באופן הדוק".
ההצבעה על חוק "האיים הירוקים" (צילום: ערוץ כנסת)
בשבוע שעבר, אחרי שהיו סגורים במשך חודשיים מספטמבר, הוחלט על פתיחת המלונות בים המלח ובאילת. הדבר התאפשר הודות לאישור החוק להכרזת "איי תיירות ירוקים" שאושר במליאת הכנסת ללא מתנגדים.
החוק הגדיר את אילת ואזור ים המלח כ"איי תיירות". תושבי האזור, העובדים בו וחריגים נוספים הנכנסים לאילת חייבים בבדיקות אחת לשבוע, ויכולים לעשות זאת כבדיקות מידיות בחינם במחסום הכניסה.
לכתבה זו 91 תגובות
הוספת תגובה
91

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
67.

66.

65.

comment-2-comment

64.

comment-2-comment

שאלה מיותרת

63.

בנוסף לבדיקה מהירה לכולם , לבדוק את כל עובדי המלון 3 פעמים בשבוע ואת העלות להוריד משכר מועצת הכחמים שאישרו לפתוח ושל אלה שפתחו

62.

61.

60.

רק כך יבינו שצריך לקחת את העניינים ברצינות. וגם אותם אזרחים שמנסים לרמות ולהסתנן ללא בדיקות צריכים לתפוס אותם ולשלוח אותם לבידוד שבועיים בכלא קציעות.

59.

שום חיסון לא יעזור .שקרים של ביבי

58.

57.

56.

comment-2-comment

55.

54.

53.

52.

מה הלחץ ללכת למלון שעובד תחת מגבלות ולא נותן תחושה של חופש? אפשר לחכות עוד שנה בלי מלון.

51.

נראה שמישהו מפחד לבצע בדיקות כאלה, כי הוא חושש ממה שיתגלה

comment-2-comment

לפחות זה מה שמשרד הבריאות טוען.צריך בכלל ללכת ולבדוק את כל האוכלוסיה לפי אזורים. על סמך תוצאות בדיקות המוניות כאלה אכן יהיה אפשר לדעת אם יישוב ספציפי ירוק או לא.

50.

49.

48.

אין מגפה=יש הונאה

comment-2-comment

comment-2-comment

אנשים מתים עם קורונה לא מקורונה.. וההבדל הוא עצום.תבדקי נתונים ואחוזי תמותה משנים קודמות ותביני!!!

comment-2-comment

ואז אפילו לא תוכל להגיב תגובות מטומטמות

47.

שופ דבר לא מתוכנן ולא מנוהל

46.

מקווה שהבדיקות יהיו שליליות

45.

44.

אסור לפתוח את בתי המלון תהיה קטסטרופה !

43.

80 % מהעובדים הם מהמגזר!! היתה צפיפות גדולה מאוד בחדר האוכל !! מקווה שנצא מזה בשלום !!

42.

41.

ועוד אנשי מטבח. זאת אומרת שיש סיכוי טוב שחלק ממי שאכל שם אכל קורונה בדרך. מה הטעם לפתוח "אי ירוק" אם לא בודקים את העובדים לפני שהם מתחילים לעבוד? הירוק היחיד זה הדולרים שמעניין שם את האנשים, לא הבריאות

40.

39.

העיקר בדיקות עאלק. מתחם ירוק סגול וגם ורוד עם זיקוקי דינור . חרטא .

38.

37.

comment-2-comment

36.

35.

34.

33.

32.

31.

30.

מאוד מקפידים כאן. יש התייחסות מאוד רצינית גם אצל העובדים וגם כלפי האורחים. אריזת המזון, המרחק בין השולחנות, מסיכות, חיטוא.

comment-2-comment

29.

28.

אחרת איך תסבירו את זה שהיא עצמה מחליטה על הקלות נוספות בעוד איננו עומדים ביעדים של אותה התכניתהכל שקר הממשלה מעוניינת בעוד סגר אזרחיזה מקל עלייה להמשיך ולהעלים את רוב הכסף שיועד למאבק בקורונהוככה שודדים 2מליארד שקל מהציבורבלי שום תוכנת כלכלית ובלי חובה לדווח כלום לאף אחד

27.

מלון שלא יודע כיצד לטפל וכיצד לעשות בקרה ראויה על עובדיו, אין הוא ראוי שיתארחו אצלו. שיטת המצליח אינה מצליחה. אני מתוכנן למלון ובזה הרגע בוטלה ההזמנה.

comment-2-comment

והתגלו רק בעקבות בדיקות סקר.איך בדיוק היה המלון אמור לבקר על עובדיו ולזהות את המקרים האלה? לא ניתן לחייב עובדים בבדיקות...

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

26.

25.

25.

תמשיכו לפתוח עוד קניונים ועוד מלונות חסר לנו עוד מאומתים .

24.

לא ענין של תקלה, נמצב חמור ועל תורידי אחריות.

23.

סגר בחנוכה לפני חג משחררים קצת

22.

משכנעים אותכם למשטר טוטליטרי מוחלט למען ה"מלחמה בקורונה" שליטה מוחלטת על החיים שלכם ואתם קונים את זה.

comment-2-comment

21.

20.

19.

18.

17.

לא יכול להיות בטח רוח הקודש הדביקה אותם. בעוד שבוע שבועיים יגיעו תוצאות האטרף הישראלי ונהיה בסגר.

16.

15.

comment-2-comment

14.

ושלא יוכלו לצאת מהמלון על מנת שלא יכניסו הקורונה למלומות. לאנרק לדגום.מי זה החכמולוג שהורה להדוק רק תיירות נכנסת ללא העובדים. חלם

comment-2-comment

13.

12.

חברים זה באויר ושום דבר לא עוזר עד החיסון נקודה הרי כול מה שמנסים לא עוזר אז מה השטויות האלה ירוק ואדום

11.

את זה שכחו לציין בכתבה שכל הפועלים עם הקורונה הם מהרשות

10.

עבודה בעיניים

9.

8.

7.

6.

בשביל להכין אותנו לסגר

5.

4.

מספיק שטבח אחד חולה קורונה, יכול להדביק את כל אלו שביצעו מאותה מסעדה משלוחים!!! כבר קרה במדינות אחרות, וזה יכול להסביר גם את העליה בחולים.

3.

אז מה שווה כל המתווה של אי ירוק, בדיקות בכניסה לאיזור? ואולי ישנם אנשים שזייפו בדיקת קורונה.

2.

הרי זה ידוע פותחים בתי מלון פותחים קניונים המלונות הם מדגרה של קורונה משחקים אותה בכניסה תו סגול ואחר כך יאלה פאודה

1.

שקרנים מדינה של שליחות , מחר יהיה עוד 7000 חולים כרגיל הפצת שקרים להטלת סגר בחגים וכמובן לא לשכוח ביבי .. המשפט מתקרב חייב להשבית הכל המושחת הזה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אלא בגלל שפתחו את כל הדברים, פעם קודמת זה היה בתי הספר, עכשיו שוב פתחו למרות שברור שהמצב לא יציב, ולמרות שברור שבלי שינוי משמעותי זה יוביל לעלייה בחולים.

comment-2-comment

כל תגובה אובססיבית לגבי ביבי שלא קשורה לכתבה ( והיא לא קשורה ) רק מחזקת אותי להצביע לביבי שוב ושוב ושוב , האמת שזה כבר לעשות לך ולשכמוך דווקא , כי הטירוף שלכם זה בלתי נסבל .

comment-2-comment

comment-2-comment

יש זינוק בתחלואה כי שוב פתחו הכל בלי הבחנה בלי זהירות, העיקר הכינו מתווה של שלבים, אמרו שיחכו שבועיים בין שלב לשלב, שאם תהיה עליה אז יחזרו אחורה, וכרגיל הכל מונע מהחלטות פופוליסטיות של שר זה או אחר שבמקום להסתכל על התמונה הכללית ואיך זה משפיע על כל הציבור, רק חושב אני ואני ואני.. פשוט הזוי

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה