16

סקר חושף: 50 אחוז מהצוות הרפואי בלבד התחייבו שיתחסנו נגד קורונה

לא ממהרים להוות דוגמה: בסקר שנערך בשיבא לבדיקת היענות הצוותים הרפואיים להתחסן נגד קורונה, ענו רק מחצית מתוך כ-1,300 הנשאלים כי בכוונתם להתחסן

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 08/12/2020
רק 50 אחוזים מחברי הצוות הרפואי בבית החולים הגדול בישראל התחייבו שיתחסנו. כך עולה מנתוני הביניים של סקר ההתחסנות שהופץ אתמול בקרב עובדי המרכז הרפואי שיבא בתל השומר. תוצאות הסקר מעלות חשש מפני שיעור מתחסנים נמוך בקרב אחת הקבוצות המיועדות להתחסן ראשונות ולהוות דוגמה לשאר הציבור ‑ הרופאים, האחיות והצוותים הרפואיים.
צילום: shutterstockהדמיה (צילום: shutterstock)
"בשבועות הקרובים נתחיל במבצע לחיסון עובדי המרכז הרפואי נגד קורונה", נכתב בהודעה שנשלחה לעובדים. "הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בביצוע החיסון של כל אחד ואחת מעובדי המרכז הרפואי. אנו נערכים למבצע בצורה קפדנית, ואת המידע הרלוונטי לגבי החיסון תקבלו בבוא העת". בהמשך צוין: "עד להגעת החיסון ואף לאחריו אנו מבקשים להקפיד על ההנחיות בצורה קפדנית, לעטות מסכה ולהקפיד על ריחוק חברתי והיגיינת ידיים".
במערכת הבריאות הסבירו בימים האחרונים, כי סירוב להתחסן עשוי להשפיע על מקום עבודתו של העובד בתוך בית החולים, ובנוסף העריכו כי עובדי בתי החולים שיסרבו להתחסן יחויבו לחתום על טופס ייעודי, זאת בדומה לחיסוני השפעת בקרב הצוותים הרפואיים.
יש לציין כי עד כה משרד הבריאות טרם הוציא לפועל שום קמפיין או מסע הסברה לעובדי בתי החולים. על פי תוצאות הסקר, בו השתתפו למעלה כ-1,300 עובדי שיבא, כאמור, מחצית מהם השיבו כי בכוונתם להתחסן. קרוב ל-33% מהעובדים השיבו כי הם מתלבטים, ו־17% השיבו כי אינם מתכוונים להתחסן. נתון משמעותי נוסף שעולה מהסקר הוא ההבדל הגדול במידת המוכנות של הרופאים להתחסן לעומת האחיות: 70% מהרופאים השיבו שיתחסנו, לעומת 30% בלבד מהאחיות.
תמונה כללית
כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות" השבוע, הסתדרות האחים והאחיות הזהירה מפני החשש השורר בקרב האחים והאחיות מפני החיסון. אילנה כהן, יו"ר ההסתדרות, אף אמרה כי היא "משוכנעת שיהיו הרבה עובדים שלא ירצו להתחסן. זה כמו להיות שפני ניסיון". מנגד, בהסתדרות הרפואית דחו אתמול את הטענות על חשש בקרב הרופאים להתחסן. "כרופא וכיו"ר ההסתדרות הרפואית אני מאמין בחיסונים.
מהמידע הקיים היום ושהתפרסם לאחרונה נראה שהחיסונים בטוחים עם מעט תופעות לוואי קלות בטווח הקצר", ציין אתמול (ב') פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, בהודעה לתקשורת. "אני מוכן להיות הראשון לעשות זאת. אנחנו הרופאים עומדים בחזית המאבק כבר מזה כשנה". בתוך כך, מנתונים שפירסם משרד הבריאות שלשום עולה כי שיעור המתחסנים נגד שפעת בקרב הצוותים הרפואיים השנה גבוה באופן יחסי, אך עדיין רחוק מהיעד המבוקש שעומד על 85 אחוזי חיסון.
לכתבה זו 16 תגובות
הוספת תגובה
16

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
16.

ומה יהיו ההשפעות שלו

15.

הציבור שאיננו יודע להחליט האם לקבל חיסון או לא. זה מידע חשוב מאוד מצד הפרופסור.

14.

13.

12.

כמה עשרות אלפים כאלה

11.

מזעזע באיזומשלה נפלנו. הכול שטיקים ופולישטיקים אין אמון בליכוד שקרים שקרים

10.

9.

אף אחד לא רוצה להיות שפן ניסיונות...

8.

רוב מוחלט מהצוות הרפואי של שיבא לא מוכן להתחסן.....

7.

6.

5.

אולי חלק מהעונים לא מתכוונים להתחסן כי הם בהריון או מניקות והחיסון לא אושר עבור הקבוצות האלו?

4.

אתר שמאל....נמוך...מסנן תגובותטובת המדינה לא נגד עינכם,אנרכיה!!

3.

פאשיזם רפואי מעלה ראשו בישראל.

2.

אני מתחסן רק אחרי נתניהו

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה