פתרונות אחסנה לבעלי מקצועות טכניים - איך שומרים על הציוד בהישג יד?

חשמלאים, טכנאים, הנדימנים, שיפוצניקים ואינסטלטורים צריכים למצוא פתרון לציוד שתופס הרבה מקום ומשמש אותם רק בחלק מהעבודות. יצרנים ויבואנים רוצים לפעמים לשמור מלאי קטן וזמין בהישג יד. יש מי שמכניס את הכאוס הביתה, יש מי שמשכיר מחסן משלו, ויש בעלי מקצוע שבוחרים בשירותי אחסנה של חברות מתמחות. מהם היתרונות והחסרונות של חלופות האחסון לעסקים? והיכן אפשר למצוא מתחמי אחסון מאובטחים וזמינים 24/7?

קובי ליברמן
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

בשיתוף אביה שירותי אחסנה 

גם עבור החשמלאי הקטן שסחב עד עכשיו את כל הציוד ברכב, או התקליטנית שהעמיסה בפינת הסלון את כל הציוד המקצועי, מגיע הרגע בו הם מרגישים את הצורך בשטח אחסון ייעודי, שיספק זמינות מיידית ויאפשר לעסק להיות פרודוקטיבי. 

מגוון רחב של עצמאיים ועסקים קטנים רבים זקוקים לשטח אחסון עבור ציוד מקצועי, יצרניםיבואנים רוצים לשמור מלאי קטן וזמין, ומשרדים רוצים לאחסן ריהוט וציוד לתקופות מסוימות. חלק מהם משכיר מחסנים גדולים מידי לצרכיהם, בעוד שחלק מעמיסים את כל הציוד בתוך הבית ובתמורה מבזבזים שטח יקר ונאלצים לחיות בכאוס תמידי. זה הזמן להכיר את כל האפשרויות הקיימות בשוק. 

מהם היתרונות של מחסן משלכם? ומה הופך את שירותי האחסנה של אביה אחסנה לאחד הפתרונות הצומחים ביותר בשוק?

להפקיע שטח בבית - נוח, מעמיס, מלכלך ויקר

כל עוד מדובר על ציוד בנפח קטן יחסית, אפשר לנהל את העבודה מתוך חדר פנוי בבית. היתרון הגדול הוא הנגישות האופטימלית – אפשר לקחת ציוד ומלאי בכל רגע נתון. החסרונות הברורים הם בלאגן ולכלוך בתוך הבית, הפרעה לחיים השוטפים של המשפחה, וגם עלות משמעותית שלא כולם חושבים עליה - המחיר למ"ר של דירה גבוה בהרבה מהתשלום על נפח אחסון דומה במחסן חיצוני.


מחסן משלכם - נגיש ועצמאי אבל מצריך הרבה התעסקות ולא תמיד מציע את הגודל הנכון

מחסן עצמאי ונפרד משלכם יכול להוות פתרון מתאים לבעלי מקצוע שצריכים שטח אחסון לטובת ציוד, מלאי או פריטים אחרים כחלק מפעילת העסק. היתרון המשמעותי הוא העצמאות המוחלטת בכל נוגע לניהול המחסן. מצד שני, גם החיסרון המשמעותי הוא העצמאות המוחלטת בכל הנוגע לניהול המחסן. 

מצד אחד, אין ספק שמחסן משלכם הוא פתרון נגיש מאוד, עצמאי, ואישי. מצד שני, ניהול מחסן משלכם מצריך ההתעסקות עם ביטוחים, מצלמות אבטחה וכל בעיה שמתרחשת בנוגע לאחסון. בנוסף, למחסנים יש לעתים מגבלות מבחינת גודל - יש הרבה מחסנים גדולים בישראל, אבל לעתים קרובות הם גדולים מידי עבור עסקים קטנים-בינוניים או עצמאיים שאין להם המון ציוד. לא כל אחד צריך מכולה שלמה כדי לנהל את העסק. 

צילום: אביה אחסנהמחסנים של חברת אביה שירותי אחסנה במרכז הארץ (צילום: אביה אחסנה)

ברוך גאולה, מנהל ובעלים של חברת אורלרן, המבצעת עבודות חשמל ומספקת שירותים לחברות, מוסדות ציבוריים ומשרדי ממשלה, מספר כי "עד לפני עשור היה לי מחסן משלי, והטרחה המשמעותית היתה לתחזק אותו, לשמור על הסביבה שלו, להתקין מצלמות ולדאוג לביטוח. מדובר על סיכון עסקי ובעיקר שעות עבודה מיותרות שהייתי יכול להשקיע בפעילות של העסק עצמו".

שירותי אחסנה - יעיל ודינאמי, אבל כדאי לוודא שהזמינות מתאימה לצרכים שלכם

אחד הפתרונות שצוברים פופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות בקרב עסקים, הוא שימוש בשירות אחסנה דינאמי ומקצועי. במקום לשכור מחסן נפרד, חברות שירותי האחסנה מציעות שטחי אחסון בגדלים שונים, עם גמישות מוחלטת בהרחבה ובצמצום שטח האחסון במשך הזמן. 

לדברי גאולה, "אני עובד עם אביה אחסנה מאז 2008, מאוד יעיל עבורי שהמחסן פתוח 24/7, ויש בו מעלית משא ועגלות, מה שמקל על העברה של ציוד כבד. מאוד קל להגיע ולהשתמש, הכל מסודר ונוח". גאולה מספק כי "בגלל הזמינות מסביב לשעון, אני יכול לבוא בערב, להכין את הסחורה שאני צריך ליום למחרת ולהעמיס אותה על הרכב. בסוף יום העבודה, לא משנה מתי הוא הסתיים, אני יכול להגיע למחסן, לפרוק את הדברים שאני לא זקוק להם ולהעמיס את מה שאני צריך ליום אחרי".

קרדיט: shutterstock (קרדיט: shutterstock)

בנוסף, אומר גאולה כי "אני יכול בזמן זמן להגדיל ולהוסיף, או לצמצם על פי הצורך. אפשר גם לקחת אחסנה נוספת לפרויקט זמני למספר חודשים - הכל דינאמי וגמיש".

עוד יתרון שגאולה מציין הוא התחזוקה והחיסכון בטרחה. "חברות האחסנה האיכותיות שומרות על מקום מתוחזק, עם מצלמות אבטחה, ביטוח וכו'. אני לא צריך להתעסק עם זה. מדובר על חיסכון בשעות עבודה וכאב ראש".

ישראל אסולין, הבעלים של חברת Pro Work המבצעת עבודות בתחום הסנפלינג, עבודות איטום, התקנות סוככים, עבודות חשמל ועוד, מספר כי "בדקתי פתרון של מכולה, אבל מכולות גדולות מידי לצרכים שלי. בשטח האחסנה שאני משתמש בו עכשיו, דרך אביה אחסנה, יש נפחי אחסנה משתנים ומגוונים, והמקום גבוה כך שאפשר לאחסן בקלות כלי עבודה וסולמות גדולים".

קרדיט: shutterstock לא רק ציוד לפרויקטים – מחסנים יכולים להוות פתרון לאחסון מלאי, ריהוט, מרכז הפצה אזורי ועוד (קרדיט: shutterstock)

גם אסולין מציין את הנגישות התמידית בתור יתרון. "בחלק מהמקומות השעות מוגבלות וצריך לעבור דרך נציגים של החברה כדי לגשת לציוד שלך. במקום שאני עובד איתו, אפשר להגיע בכל שעה ביממה, להיכנס ללא מגע יד אדם, להשתמש בעגלות ובמעלית משא, הכל מאוד עצמאי ומצד שני מסודר, מתוחזק ומאובטח". 

לדבריו, "החשש הכי גדול שלי בהשכרת שטח אחסון היה בזבוז זמן בפקקים. המחסן של אביה אמנם קרוב אלי, אבל אם אני רוצה להימנע לחלוטין מעיכובים, אני יכול להגיע בשעת בוקר מוקדמת או אפילו ערב לפני, ואז לא שורפים זמן על הכביש". 

גם אם הגישה בפועל נעשית באופן עצמאי ולא מגע יד אדם, גאולה מציין כי "חשוב לבחור חברת שירותי אחסנה שמקשיבה ומוכנה לפתור כל בעיה באופן מיידי. יחס, שירות ותשומת לב הם מרכיב חשוב כשמדובר בשירות עסקי. חשוב לוודא שה-DNA של החברה הוא להיות סבלני, נעים ואכפתי מול הלקוחות".

קרדיט: shutterstock (קרדיט: shutterstock)

לא רק ציוד לפרויקטים – מחסנים יכולים להוות פתרון לאחסון מלאי, ריהוט, מרכז הפצה אזורי ועוד

מעבר לאחסון של ציוד, אביזרים וסחורה, ניתן להשתמש בשירותי אחסנה מתקדמים גם לאחסון של ציוד וריהוט משרדי במקרים של מעברים בין משרדים או שינוי זמני בעיצוב, אחסון של עודפי מלאי בנגישות גבוהה, ואפילו אחסון אספקה למשרדים כדי לאפשר רכישה בכמויות גדולות ומחירים משתלמים.

ישנם עסקים שמשכירים נפח אחסון על מנת להחזיק מרכז הפצה אזורי, ממנו ניתן לקחת סחורה לסביבה הקרובה ולחסוך בעלויות של לוגיסטיקה. 

אם כן, יש מספר רב של אפשרויות ומטרות לאחסון עבור עסקים. בין אם אתם מחליטים להעמיס את הבית בציוד מקצועי, לשכור מחסן עצמאי או לבחור בשירותי אחסנה מתקדמים, חשוב להתאים את הפתרון לצרכים שלכם ולתקציב שלכם, ולנצל באופן המיטבי את שטח האחסון שלכם, לטובת הפרודוקטיביות של העסק והזמן היקר שלכם.

בשיתוף אביה שירותי אחסנה 


 

פורסם לראשונה 13:58 | 03/01/2021