צילום: ורד אדיר, עמית שאבי, אביגיל עוזי, מארק ניימן לע"מ, אורן אהרוני, יריב כץ, אלכס קולומויסקי
צילום: ורד אדיר, עמית שאבי, אביגיל עוזי, מארק ניימן לע"מ, אורן אהרוני, יריב כץ, אלכס קולומויסקי

הרגעים הגדולים מוועידת "האנשים של המדינה"

הם ריגשו אותנו, תמכו בנו, הפתיעו אותנו, הצחיקו אותנו, נכנסו לנו ללב ואפשרו לנו לצלוח את שנת הקורונה המטלטלת. הנשיא ריבלין, שלמה ארצי, משה בר סימן טוב, רוני גמזו, נחמן אש, נועה קולר, אסף גרניט, יפה בן דויד, ראשי המפלגות ועוד רבים אחרים - בסדרה של שיחות פסגה בוועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet ששודרה מבנייני האומה בירושלים

נינה פוקס | עודכן:22/02/2021
מסכמים את ועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet: היום (שני), החל מהשעה 10 בבוקר ועד 17:30 אחר הצהריים, התכנסו בבנייני האומה בירושלים האנשים שהשפיעו על חיינו בשנה האחרונה - לשיחות מרתקות על הנושאים שריגשו וטילטלו את כולנו. את הוועידה הנחו נלי תגר ואביב אלוש והיא הועברה בשידור ישיר באתר ynet.
צילום: אלכס קולומסויקיהמנחים: נלי תגר ואביב אלוש (צילום: אלכס קולומסויקי)
השנה הזאת שינתה את חיינו לבלי הכר. החל מהחשש הבריאותי ועד חוסר הוודאות הכלכלי, מסגירת בתי הספר ועד הריחוק מסבא וסבתא. "ידיעות אחרונות" ו-ynet יצרו עבורכם מפגשים מפתיעים ויוצאי דופן עם הדמויות שבלטו במיוחד לשיחות אישיות על כל קשת הנושאים שליוו אותנו לאחרונה.
עורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה בפתח הוועידה (צילום: סנטרל הפקות)

עורך ynet דרור עמיר בפתח הוועידה (צילום: סנטרל הפקות)

"לפני שנה בלבד עמדנו פה על הבמה הזו, האולם בבנייני האומה היה מלא עד אפס מקום", אמר עורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה עם פתיחת הוועידה. "אלא ששבוע בדיוק אחרי אותו יום פורסמה בידיעות אחרונות בתחתית עמוד 16 הידיעה 'וירוס מסוכן שתוקף עשרות בני אדם בסין ומדאיג את ארגון הבריאות העולמי'. לקח עוד שבועיים עד שהנגיף הסיני המדובר הגיע לכותרות הראשיות בפעם הראשונה - ומאז הוא שם כדי להישאר".
לדבריו, "כשמניין הקורבנות חצה את קו האלף, ישראל עצרה לרגע אחד כלא מאמינה – מי תיאר לעצמו שבחלוף חודשים בודדים יוכפל המספר ויגדל ויגדל? כשהחיסונים הגיעו ארצה, אור ראשון בקצה המנהרה. ynet חשף את הנתונים המעודדים שהגיעו מישראל אל העולם כולו המעידים על ירידה בהדבקה. בהמשך פנו מנהלי בתי החולים הגדולים בישראל לציבור דרך הכותרת הראשית של ידיעות אחרונות וביקשו 'לכו להתחסן'".
צילום: אלכס קולומויסקיעורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: אלכס קולומויסקיעורך ynet דרור עמיר (צילום: אלכס קולומויסקי)
"למרות הריחוק וההגבלות, לא ויתרנו על ההזדמנות להזמין אתכם לפגוש איתנו את האנשים של המדינה, אלה שהיו שם בצמתים המרכזיים של אתגרי התקופה, במערכה על בריאות הציבור, זירה פוליטית, מערכת החינוך, עולם התרבות ועוד", אמר העורך הראשי של ynet דרור עמיר בפתח הוועידה.
לדבריו, "בדומה להם, גם אנחנו מצאנו עצמנו בתקופה אינטנסיבית מאתגרת וממושכת, ובעידן של פייק ניוז ודיסאינפורמציה ביקשנו למלא את המשימה הבסיסית ביותר של ynet שהוגדרה עם הקמתו – לתת לגולשים שלנו מידע מהימן, מדויק ומיידי. המשימה הזו רק הפכה מורכבת יותר המשנה. להציג את הנתונים נכונים, בקונטקסט הנכון ובזמן אמת. למתוח ביקורת כשצריך, להשמיע את הקולות של האנשים שנפגעו מההחלטות הקשות שהתקבלו בלי לערער את האמון ברפואה ובמדע, מבלי להסיט את המבט בחולים ששילמו בחייהם, מהרופאות והאחים שבחזית המאבק במגיפה".
צילום: איליה מלינקובהנשיא ריבלין ודידי הררי (צילום: איליה מלינקוב)
בין המפגשים המיוחדים בוועידה, שהועברו בשידור ישיר באתר ynet בלבד: שיחה אישית ומרגשת עד דמעות בין נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ודידי הררי על אהבה, אובדן ותקווה. "אין מה לעשות עם הגעגוע. הוא יישאר. עד ליום שבו ניפגש שוב", אמר הנשיא בשיחה על מירית ונחמה ז"ל, שגרמה לשניהם לדמוע. צפו
השיחה המרגשת של ריבלין ודידי הררי (צילום: ירון שרון, חגי דקל, הדר יואביאן | הפקה: רז רפאל | עריכה: אסף קוזין)

נדב איל שוחח עם המומחים הגדולים של הקורונה: מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, פרויקטור הקורונה הראשון ומנהל בית החולים איכילוב פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה המכהן פרופ' נחמן אש והפרויקטור בחברה הערבית איימן סייף.
צילום: אלכס קולומויסקימומחי הקורונה בוועידה: גמזו, בר סימן טוב, סייף ואש (צילום: אלכס קולומויסקי)
פרופ' אש אמר כי הוא לא יכול להבטיח שהסגר השלישי היה גם הסגר האחרון. ל"יש לחצים גדולים מאוד להתקדם מהר ואנחנו בולמים הרבה מהם. צריך להתקדם לפתיחה אבל באחריות. המטרה לראות איך מנהלים את זה כך שלא תהיה התפרצות נוספת".
פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש (צילום: סנטרל הפקות)

פרופ' גמזו אמר כי הצלחת ישראל בהתמודדות עם משבר הקורונה הייתה חלקית: "היינו יכולים להצליח יותר. יכולנו להיות גם במקום יותר גרוע ואנחנו במקום שאפשר להגדיר אותו קצת מעל האמצע, עם הרבה לקחים שצריך להפנים למערכת". לדבריו, "הקורונה חשפה את כל החולשות החברתיות של ישראל. הפערים החברתיים הם אלה שייצרו את הקשיים הגדולים ביותר בטיפול במגפה".
פרופ' רוני גמזו (צילום: סנטרל הפקות)

בר סימן טוב אמר כי "פתיחת המשק לא נכונה", וסייף הוסיף: "דרושה יותר אכיפה בחברה הערבית".
סמדר שיר הצליחה להרחיק את פרופ' גליה רהב לשעה קלה מהפלורוסנטים של מחלקת הקורונה הראשונה בארץ שהקימה. בשיחה ביניהן היא סיפרה על השנה המורכבת בחייה: הטיפול בחולים הראשונים ("אחריות אדירה"), המחיר האישי ששילמה ("העליתי 20 ק"ג"), החיקויים ("נפגעתי בהתחלה"), המאבק במכחישי המגפה ("כועסת"), והוויכוח עם מתנגדי החיסונים: "גם נכדיי יתחסנו. אמרו שאני מקבלת כסף מפייזר. זה מגוחך". צפו בריאיון שצולם בפארק הלאומי ברמת גן.
צילום: אביגיל עוזיפרופ' גליה רהב וסמדר שיר (צילום: אביגיל עוזי)
צילום: אביגיל עוזישלומי קוריאט, עברי לידר, גילה אלמגור ועידו גרינברג (צילום: אביגיל עוזי)
גילה אלמגור, עברי לידר ושלומי קוריאט פתחו את ליבם וסיפרו לעידו גרינברג ("מיסמס") על ההתמודדות הקשה עם השבתת עולם התרבות. לידר קיבל חופשת לידה מוארכת עם בנו הקטן אלבי, אלמגור חילקה כסף מתחת לבית וקוריאט עבד על הסבת מקצוע והפך למעצב פנים: "ניצלתי את הזמן בקורונה כדי ללמוד". צפו:
השנה המאתגרת של אנשי התרבות (צילום: ירון שרון, חגי דקל, הדר יואביאן | הפקה: רז רפאל | עריכה: תמר אברהם)

גנץ לא יפרוש, סער מתבייש בנתניהו, הורוביץ לא מודאג

ראשי המפלגות הגיעו בזה אחר זה, רגע לפני הבחירות, לשיחות עם יובל קרני ומורן אזולאי לצד דנה ספקטור ורענן שקד.
ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ ענה ליוצאי מערכת הביטחון שקוראים לו לפרוש מההתמודדות בבחירות הקרובות: "יורים לי בגב. אני שומר על היעד וממשיך להסתער". הוא הבטיח כי "לא אשב בממשלה שנתניהו עומד בראשה. עם זה סיימנו", והוסיף: "הסיכוי של סער להרכיב ממשלה גדול מאשר זה של לפיד".
ריאיון עם בני גנץ (סנטרל הפקות)

ריאיון עם גדעון סער (סנטרל הפקות)

אחריו התראיין יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, שהתייחס לחשיפת ynet ו"ידיעות אחרונות" מהבוקר על כך שסגן השר במשרד ראש הממשלה פטין מולא מהליכוד שוחח עם גורמים רשמיים ברשות הפלסטינית בנוגע לחיזוק ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת הבחירות לכנסת ה-24. "נתניהו איבד את הבושה כשעירב את אנשי אש"ף בבחירות", אמר, "אין לו מעצרים או קווים אדומים". על לפיד: "לעניות דעתי אין לו את הכישורים להיות ראש ממשלה. הוא יהיה שר בממשלתי, ולא להיפך".
הריאיון עם ניצן הורוביץ (סנטרל הפקות)

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הבהיר כי הוא "לא מודאג מאחוז החסימה, מרגיש בטוח". לדבריו, "אומרים שמרצ שולטת בתקשורת ובבג"ץ. לצערי זה לא נכון". הוא הוסיף כי "אצלנו לא מתביישים בערבים ברשימה". על ישיבה תחת סער או בנט: "אני לא פוסל".
שר הבריאות יולי אדלשטיין (הליכוד) אמר כי בימים האחרונים, לקראת פורים, מזוהה זינוק במכירת אלכוהול. הוא התייחס לצעדים שמתכננת הממשלה כדי למנוע הדבקה נרחבת בימי החג: "יש מלא הזמנות ברשת לכל מיני מסיבות וטישים, אנחנו מביאים הצעה לעוצר לילי בתקווה שזה יעזור. נדרוש לצמצם אוטובוסים". על הדיווחים המטרידים מנתב"ג: "שליש, בהם גם חרדים, פשוט בורחים". וכיצד יצביע לו יובא להצבעה חוק צרפתי עבור נתניהו? צפו בריאיון:
ריאיון עם יולי אדלשטיין (צילום: סנטרל הפקות)

נפתלי בנט בריאיון (צילום: סנטרל הפקות)

הריאיון עם יאיר לפיד (צילום: סנטרל הפקות)

יו"ר ימינה נפתלי בנט סירב בריאיון לפסול את נתניהו והכריז שהוא מוכן לשבת עם בן גביר ונציגי נעם: "אני לא מונע מנקמה. אני מתחייב להבאת שינוי, בלי להעביר את השלטון לשמאל". על גדעון סער: "הוא לא שמאלן והוא אדם לגיטימי".
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר ש"משהו עמוק השתנה, ואפשר להקים ממשלה שהרשימה המשותפת תתמוך בה". "כשערבי היה בבידוד בבית של בתי האוטיסטית, זה שינה אותי", שיתף, וקרא לשלוח את כל ילדי ישראל לנקות את חופי הים, "כי הם מתים לאט מול הזום".
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס בריאיון למגעים בין יו"ר רע"מ מנסור עבאס לנתניהו, ואמר כי לדעתו "ביבי השתמש בעבאס וזרק אותו". הוא התעקש כי מעולם לא פגש אזרח ערבי שיצביע לליכוד ("הם יודעים מי זה נתניהו") וטוען כי מפלגתו הגיעה למעמד שאף מחנה לא יוכל להסתדר בלעדיה: "לא נשיג שוויון אלא באחדות ובעוצמה".
איימן עודה בריאיון (צילום: סנטרל הפקות)

הריאיון עם ליברמן (צילום: סנטרל הפקות)

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן חוזה כי "הפעם תהיה הכרעה, נתניהו הולך". לדבריו, אחרי הבחירות הקרובות תוקם ממשלה בלי נתניהו והחרדים, ובלי תמיכת הרשימה המשותפת. הוא הבטיח כי אם לפיד ימשיך להוביל את הגוש - ימליץ עליו לראשות הממשלה, וגם הביע תמיכה בנישואים חד-מיניים.
יו"ר העבודה מרב מיכאלי רמזה שאולי תמליץ על לפיד לראשות הממשלה: "הוא הקרוב ביותר לעמדותינו", ציינה. לדבריה, "המטרה מספר אחת בבחירות הקרובות היא להגיע לגוש 61 של שינוי משום שהחלפת נתניהו היא תנאי לא מספיק, אבל תנאי הכרחי. נתניהו הפך להיות בעיה אסטרטגית קשה בכל מה שקשור לאיראן".
יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הביע אכזבה מיו"ר מפלגתו הקודמת ימינה נפתלי בנט, ואמר שזה "עצוב שהוא פנה לעלבונות אישיים". על הצעדים האחרונים שנקט: "אני שלם עם הבחירה שתהיה לי בנוגע לממשלת ימין".
ריאיון עם מרב מיכאלי (צילום: סנטרל הפקות)

בצלאל סמוטריץ' בריאיון (צילום: סנטרל הפקות)

קורונה ופוליטיקה: נחום ברנע ושמעון שיפר מפרשנים (צילום: סנטרל הפקות)

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, הסביר לעמיחי אתאלי כיצד מעודדים חדשנות במוסד הוותיק - וציין שבמשרדו "בוחנים את קבלת ההחלטות במשבר הקורונה". הוא סיפר גם על הדו"ח שיפורסם בקרוב בנושא הטיפול הממשלתי באלימות במשפחה: "חייבים את זה לדיאנה, שירה, מיכל ונשים נוספות", אמר.
צילום: אלכס קולומויסקימבקר המדינה מתניהו אנגלמן (צילום: אלכס קולומויסקי)
יוסי יהושוע שוחח עם אלוף אהרון חליוה, ראש אגף מבצעים וראש אמ"ן הבא, ששרטט את מפת האתגרים הביטחוניים, ואמר שאסור לקבוע מראש תוקף להסכם גרעין עם איראן: "צריך הסכם שיבטיח שאין להם יכולת לפרוץ לגרעין". לדבריו, "האיראנים מסכמים שנתיים ויותר לא מוצלחות בכל מה שקשור להתבססות בגזרה הצפונית". על נסראללה: "יודע מצוין מה מחיר המלחמה, מכיר את איכות המודיעין והאש שלנו". ואיך השפיעה שנת הקורונה על צה"ל? צפו בריאיון המלא:
ריאיון עם אלוף אהרון חליוה (סנטרל הפקות)

הפרשנים של המדינה, נחום ברנע ושמעון שיפר, סקרו במבט מפוכח את השנה האחרונה. ד"ר רונן ברגמן ובן-דרור ימיני שרטטו את האתגרים המדיניים והביטחוניים של ישראל.
לדברי ימיני, "יש איזשהו שינוי טקטוני בעולם הערבי, ואותם מנהיגים שעשו את ההסכמים עם ישראל לא היו עושים זאת אם לא היו מבינים שזה יעבור בדעת הקהל שלהם - והנה זה עובר וקורה".
אך לצד האופטימיות יש גם חשש: "השאלה היא האם זה הולך להיות שידור חוזר של מה שקרה עם מצרים?", תהה ימיני. "כי ההתחלה הייתה טובה וקבלת הפנים לישראלים שם אחרי ההסכם הייתה מדהימה, וזה נעלם. נקווה שהשינוי שמתבטא גם בסקרי דעת קהל הוא אמיתי, רציני ועמוק, וגם יחזיק מעמד אם לא נעשה את הטעויות".
ד"ר רונן ברגמן ובן-דרור ימיני מפרשנים (צילום: סנטרל הפקות)

ברגמן הגדיר את השנה האחרונה "שנת מבצעים": "בגלל הצנזורה אנסה לדלג בין הטיפות", הקדים. "יש שורה של דברים שלא דווחו על נזקים בכל מיני מקומות", ציין "משמרות המהפכה של איראן כל הזמן משקרים".

"ראיתי את אבי גוסס, ואמרתי שאני אוהב את אלוהים"

יהודה משי זהב סיפר על השכול האדיר שחווה לאחרונה, כשאיבד את הוריו ואחיו תוך זמן קצר - אך הוא בטוח שהקורונה החזירה לאנשים את האמונה באלוהים. הפילוסוף ד"ר ג'רמי פוגל מאמין כי האנושות לא למדה שום לקח מהקורונה ותמשיך להרוס את עצמה. שניהם מתקשים להבין את המנהיגים הרוחניים ושומעי לקחם, שרואים את המוות ומעדיפים לדבוק בקונספירציות. כך זה נשמע בוועידה.
אירחנו גם את המתנדבות והפרמדיקיות של מד"א בראאה גלטא, הניה שדמי ויונת דסקל, שבמסירות נפש של ממש נרתמו למערכה נגד הקורונה, וסיפרו מתי קלטו שהמגפה היא "משהו בסדר גדול שלא התמודדנו איתו".
צילום: אלכס קולומויסקייהודה משי זהב וד"ר ג'רמי פוגל (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: עמית שאביהמתנדבות והפרמדיקיות של מד"א (צילום: עמית שאבי)
צילום: אורן אהרונישחר צוברי, אירה ויגדורצ'יק ושגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)
גם עולם הספורט ספג מהלומה קשה. המאמנת אירה ויגדורצ'יק, הג'ודוקא שגיא מוקי והגולש שחר צוברי סיפרו לרז שכניק על המגפה שטרפה להם את הקלפים, על התוכניות שהשתנו, וכיצד מנהלים שגרת אימונים תחת סגר: "סירבתי למקום גבוה אצל גדעון סער", חשפה ויגדורצ'יק. "זה קסם לי, אבל בחרתי להשפיע דרך הספורט". מוקי על 2020: "בשיא המומנטום שלי הכל נעצר". צוברי: "יש בעיה מערכתית בספורט בישראל". צפו בשיחה המלאה:
פאנל האלופים בוועידת "האנשים של המדינה" (בימוי: אסף קוזין צילום: ירון שרון, חגי דקל, הדר יואביאן הפקה: רז רפאל עריכה: גיא פוקס)

אסף גרניט בשיחה עם רותי רוסו (צילום: ירון שרון, חגי דקל, הדר יואביאן | הפקה: רז רפאל | עריכה: שי קנפו)

צילום: יריב כץגם משפחת טרסוב הגיעה (צילום: יריב כץ)
השף אסף גרניט חווה שנה של קצוות. הוא סיפר לרותי רוסו על המעבר מתחושות התסכול למראה מפעל חייו, שלל המסעדות שפתח מירושלים ועד פריז ולונדון, נסגר - ועד לשמחה הגדולה שהביא איתו כוכב המישלן בו זכה. "כשהכל ייגמר, לאנשים יהיה פחות כסף להוציא", הוא צופה.
בהמשך, משפחת טרסוב מראשון לציון, ששברה את היוטיוב, הגיעה לכבוש אותנו על הבמה - וסיפרה איך היא הפכה לכוכבת רשת. "אנחנו מטיילים יותר ועושים דברים מעניינים ומרגשים כי אנחנו מייצרים תוכן", הם סיפרו לנלי תגר ואביב אלוש. צפו בשיחה המלאה.
שלמה ארצי, הזמר הלאומי, חבר בזום לנועה קולר, השחקנית והיוצרת הכי מדוברת שנכנסה ללב של כולנו. יחד הם סיפקו טעימה מאור הזרקורים שמסרב לכבות, ודיברו על תרבות ועל הרומנטיקה של החיים בעת מגפה. "ראיתי את חזרות וממש התעלפתי עליה", החמיא ארצי. "הייתה לי שנה מדהימה ומפתיעה", הודתה קולר, "ומצד שני היה לא קל כי החברים שלנו בתחום עברו שנה קשה מאוד-מאוד".
השיחה עם משפחת טרסוב (צילום: סנטרל הפקות)

תמונה כלליתישבו לשיחה. שלמה ארצי ונועה קולר
צילום: אלכס קולומויסקייפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: אלכס קולומויסקייו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס (צילום: אלכס קולומויסקי)
מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד התייחסה בריאיון עם מרב בטיטו ל"מרד" של 15 הערים הגדולות שהודיעו שיאפשרו למנהלים להחזיר לבתי הספר את תלמידי ז' עד י': "אני חוששת שזה יוביל לאנרכיה, אסור שנהיה במקום הזה", אמרה. "מרד הרשויות מעמיד את עובדי ההוראה במקום מביך ומסוכן". היא לא חסכה ביקורת גם ממקבלי ההחלטות בממשלה, וציינה כי "לקבינט הקורונה לא הזמינו אותנו ולו פעם אחת".
גם יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, שדיבר על מנהיגות בעיתות משבר, התייחס לרשויות ה"מורדות" וקרא להן "לנהוג באחריות". לדבריו, "הכי גרוע זה לקרוא לעבור על החוק. ביקרנו את הממשלה, אבל הכול במסגרת החוק". על כניסה שלו לפוליטיקה הארצית: "כל דבר בעתו".
צילום: אלכס קולומויסקייו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: אלכס קולומויסקייו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, דיבר בוועידה על הסכנות של נשים בהיריון שעלולות לחלות בקורונה - והבהיר כי "החיסון בטוח לנשים בהיריון". הוא פירט גם על האתגרים שניצבים בפני המערכת הרפואית גם אחרי שהמגפה תשכך.
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד סיפר: "מעסיקים פונים אליי ואומרים שחסרים להם עובדים". לדבריו, "אם מעסיק מודיע לעובד שיחזור לעבודה והוא לא רוצה לחזור, צריך לעצור את זה. אחרת נהיה עם מאות אלפי מובטלים עוד תקופה ארוכה". על ניהול המשבר: "התגובה של הממשלה הייתה נוראית, איטית וקמצנית. אני לא סומך על שום החלטה של רה"מ ושר האוצר".
מנכ"לית רשת התיכונים עמל, עו"ד רוית דום-עיני, התייחסה לשנת הקורונה במערכת החינוך: "ילדים שוקעים בדיכאון ומתמכרים לסמים, זה דור אבוד". לדבריה, "הילדים לא יכולים לשבת יותר בבית. הם משוועים לחברה. צריך לחשוב עכשיו איך אנחנו משנים את מערכת החינוך - ויפה שעה אחת קודם".
צילום: אלכס קולומויסקימנכ"לית רשת עמל, עו"ד רוית דום-עיני (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: אלכס קולומויסקייו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: עמית שאבימנכ"ל לובינסקי דני שביט (צילום: עמית שאבי)
יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, מתח ביקורת על התנהלות הממשלה: "לראשונה בהיסטוריה ישראל לא מאפשרת לעולים להגיע". הוא ציין כי "בזמן הקורונה בשנת 2020 עלו 21,500 עולים. יש עוד כמה אלפים שמחכים לעלות". לדבריו, "אנחנו צופים גל עלייה מאוד גדול. הדבר המרתק הוא שדווקא בתקופת משבר כלכלי עלייה מביאה צמיחה וביקושים. זה מחזק מאוד את החברה והמדינה".
מנכ"ל חברת לובינסקי דני שביט סיפר על המהפכה הדיגיטלית והחשמלית שעוברת על שוק הרכב בכלל, והחברה שהוא עומד בראשה בפרט. "הצעירים של היום רוכשים בעיקר דיגיטל, משתמשים במקלדת ובמובייל", ציין.
פורסם לראשונה: 09:29 , 22.02.21
48

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
43.
מאושר שגילה חזרה!
23/02/2021 | 12:22

42.
צחי
23/02/2021 | 09:31

רובם של האנשים כ-90%...סתם אנשים הביתה

41.
שירה
23/02/2021 | 08:32

חיכיתי שתעלו את השיחה ואכזבתם. הם היו הכי מעניינים!!

40.
יונתן הקטן
23/02/2021 | 05:09

39.
Magnoli
22/02/2021 | 18:34

38.
יוסי
22/02/2021 | 13:43

מה גילה אלמגור הטיפשה והמטורפת עושה שם? שתלך לאלף עזאזאל

37.
מדינת הפסטבלים
22/02/2021 | 13:17

משי זהב
23/02/2021 | 00:24

הצדיקים.

36.
ללא שם
22/02/2021 | 13:05

35.
בנצי
22/02/2021 | 12:32

כבר 20 שנה היא לא מרגשת בלי קשר.

זמר רקדן
23/02/2021 | 13:36

34.
ליאון מונומנט
22/02/2021 | 12:45

אלה שמחשיבים עצמם אמנים ואנשי-רוח, אינם אלא אנשים רדודים ועלובים. איפה אתם כאשר צריך להביע דעה בנושאים גורליים כגון הכיבוש, העוולות שמעוללים לאוכלוסיות חלשות ומודרות. במשך שנים "אמני" ישראל מתעלמים ולא מביעים דעה בנושאים הומניטריים שמא יפגעו בכיסם.

33.
יונגר
22/02/2021 | 12:44

שלמה ארצי חיסל את הקורונה

32.
יונה
22/02/2021 | 12:35

דמויות ממוחזרות

31.
רק אנחנו לעצמנו.אף אחד לא עזר.
22/02/2021 | 12:35

30.
אלי
22/02/2021 | 12:34

29.
איפה ביבי??
22/02/2021 | 12:32

28.
אמיר
22/02/2021 | 12:28

27.
עברי המלך
22/02/2021 | 12:28

דש לאלבי

26.
אורנית
22/02/2021 | 12:17

25.
משה
22/02/2021 | 12:15

24.
י
22/02/2021 | 12:12

עובד לכם השידור חי? לא פועל לי

23.
שלוש שמונה
22/02/2021 | 11:47

22.
הבונים החופשיים בקרוב הכל יקרוס
22/02/2021 | 11:41

אילומינטי

21.
עידן
22/02/2021 | 11:32

20.
מלאכי החבלה
22/02/2021 | 11:24

ברסימנרע ועוד חבר מזיקים המלאים מעצמם

19.
הורדוס
22/02/2021 | 10:51

ילדים חושבים שהוא הקים את קיסריה ולא אני

18.
אזרח
22/02/2021 | 10:57

17.
שני
22/02/2021 | 10:49

נו נגיד סוג של פרוייקטור....

16.
ללא שם
22/02/2021 | 10:47

15.
ללא שם
22/02/2021 | 10:47

14.
תנו לי לייק אולי
22/02/2021 | 10:46

13.
יעקב
22/02/2021 | 10:24

ישראל
22/02/2021 | 10:48

12.
ללא שם
22/02/2021 | 10:35

מדינה ציונית מגעילה של בנאים חופשיים, עובדי אלילים.

11.
מספיק לי
22/02/2021 | 10:33

זה באמת לא מעניין אף אחד, גללתי למטה רק כדי לרשום תגובה בלי לקרוא את הכתבה תמשיכו להעניק פרסים על גבי פרסים לכל מיני אנשים שמופיעים כל היום בתקשורת אתם מזמן לא מעניינים אף אחד

10.
ללא שם
22/02/2021 | 10:32

9.
ללא שם
22/02/2021 | 10:31

8.
הבודק
22/02/2021 | 10:27

אם יש שם מישהו שזה מעניין אותו מה יש לאנשים האלה לומר

7.
דג
22/02/2021 | 10:23

אז כולם כבר יבינו.

6.
מירה
22/02/2021 | 10:15

5.
הרצל
22/02/2021 | 10:11

בעל המכולת באופקים, בעל באסטה בשוק, מורה ועוד מאלו המיון וחצי שאין להם מה לאכול מה איכפת ארצי ושות שיש להם הרבה כסף בבנק גם כדי לשלם לפסיכולוג למה הם חשובים יותר בהתלמיד מכתה ז או י יותר מהעני החדש חארטה

י
22/02/2021 | 12:47

על כך נכון. עצוב שעסוקים כעת במסיבות הוקרה

4.
זדיינו
22/02/2021 | 10:08

3.
יאיר
22/02/2021 | 10:05

2.
בן דוד
22/02/2021 | 10:01

משעמם

1.
יואש
22/02/2021 | 09:53

מפהק
22/02/2021 | 14:16

מעולם לא היה משמעותי בשום דבר שעשה בהקשר. טוב שהעיפו אותו לפני שגרם יותר נזק.

לכל התגובות