אבדיה: "לברון? אני לא מפחד מאף אחד"

הרוקי הישראלי של וושינגטון קלע 8 נקודות ב-124:127 הדרמטי על הלייקרס והרשים בעיקר בהגנה: "אני שומר עם הלב". ברוקס: "הוא היה ענק". וגם: מה חושבים העיתונאים בארה"ב על ההופעה שלו?

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

דני אבדיה יזכור עוד הרבה זמן את המשחק הלילה (בין שני לשלישי) מול לוס אנג'לס לייקרס. זה לא רק הניצחון הדרמטי 124:127 לאחר הארכה בסטייפלס סנטר, גם לא 8 הנקודות ברבע האחרון, אלא השמירה הנהדרת על השחקן הטוב בעולם, לברון ג'יימס.

"אני לא מפחד מאף אחד", אמר אבדיה כשנשאל איך זה לשמור על לברון, בדיוק כמו שענה לאחרונה לאחר המפגש בין הוויזארדס לברוקלין. "אני פשוט נצמד לתוכנית המשחק. אני שומר עם הלב כי בסופו של דבר, הלב שלך שומר ולא שום דבר אחר". 


צילום: רויטרסככה נראה לברון בסיום. הרבה בגלל הרוקי הישראלי? (צילום: רויטרס)

אבדיה והציטוט על לברון


משחק נהדר של הרוקי הישראלי


"לא פוחד מאף אחד"


אבדיה, שהוסיף גם 8 ריבאונדים, שני אסיסטים וחטיפה ב-23 דקות על הפרקט, זכה לסופרלטיבים גם מהעיתונאים המסקרים את הוויזארדס. הם עשו זאת בעיקר בזכות החלק ההתקפי שלו - שתי שלשות קלאץ' בדקות האחרונות של הזמן החוקי. אחת מהן קבעה 111:114, 51 שניות לבאזר.

"לדני יש חתיכת ביצים לקחת זריקה כזו", צייץ העיתונאי פרד כץ מ"האתלטיק". צ'ייס יוז, המסקר את הוויזארדס עבור רשת NBC, הוסיף: "דני חגג יום הולדת 20 רק לפני חודש, והרגע הוא רשם שתי עצירות רצופות בהגנה על לברון".

צילום: רויטרסשתי שלשות קלאץ'. אבדיה בפעולה (צילום: רויטרס)

"הוא היה ענק", החמיא לישראלי גם מאמנו, סקוט ברוקס, שפירגן כמובן גם ליתר. "חלק גדול מהשחקנים שלנו כיכב הלילה", הוסיף.

וושינגטון, בלי לשים לב, כבר עומדת על רצף של חמישה ניצחונות רצופים. "זאת הרגשה שונה", הודה בראדלי ביל, ששוב הוליך את קלעי קבוצתו עם 33 נקודות. "בקטע טוב כמובן. אבל באותה נשימה, עוד לא עשינו כלום. הלייקרס הם האלופים ואנחנו מעריכים אותם על כך, אבל זה לא משנה מי נמצא מולנו בצד השני". 

צילום: AP"לא משנה מי נמצא מולנו בצד השני". ביל (צילום: AP)