98
צילום: מוטי קמחי, הדר יואביאןצילום: מוטי קמחי, הדר יואביאן

רגב החליטה: בתחילה רק אלף ישראלים ביום יוכלו לחזור

קבינט הקורונה החליט פה אחד כי 3,000 ישראלים יוכלו לשוב מדי יום מבלי לעבור בוועדת חריגים, אבל בינתיים רק מארבעה יעדים ניתן יהיה להמריא - ארה"ב, גרמניה, פריז וקייב. אלו גם היעדים היחידים אליהם מחוסנים יוכלו לטוס. רגב החליטה כי מספר החוזרים המקסימלי בשבוע הראשון יהיה אלף ביום. "פתיחה מדורגת, לא כולם יוכלו לצאת ולחזור כאוות נפשם"

איתי בלומנטל, איתמר אייכנר | פורסם:02/03/2021
ישראלים יוכלו מעתה לחזור לארץ בלי לעבור בוועדת חריגים, אבל הדרך ארצה עדיין לא צפויה להיות פשוטה - והמספר המקסימלי של החוזרים צפוי להיות נמוך בהרבה מזה שאושר בקבינט הקורונה: שרת התחבורה מירי רגב החליטה כי בשבוע הראשון למתווה התעופה ייכנסו עד 1,000 ישראלים ביום - ולא 3,000, כפי שאושר פה אחד בקבינט הקורונה. כך נודע ל-ynet.
השרה רגב קיימה הערב (יום ג') הערכת מצב לאחר החלטת הקבינט להשבת הישראלים לקראת הבחירות ב-23 במרץ, וסיכמה כי בשלב הראשון ייכנסו לישראל לא יותר מ-1,000 ביום. במקביל 1,000-1,200 ייצאו מדי יום. רגב הסבירה זאת ברצון לוודא את אפקטיביות האכיפה, לצד אספקה של מלאי הצמידים האלקטרוניים שיאפשרו פיקוח הדוק על הבידוד הביתי.
תמונה כללית
צילום: נדב אבסהזהירו מפתיחה לא בטוחה של נתב"ג. פרופ' אש וד"ר אלרעי פרייס (צילום: נדב אבס)
בינתיים, רק מארבעה יעדים - ארצות הברית, גרמניה, פריז שבצרפת וקייב שבאוקראינה - ניתן יהיה לשוב לישראל. אלו גם היעדים היחידים שאליהם ניתן יהיה לטוס. רשימת יעדים זו צפויה להתרחב בהמשך.
שרת התחבורה רגב רצתה תחילה ש-7,000 ישראלים יוכלו לחזור מדי יום, אבל בקבינט הקורונה הוחלט שהמספר המקסימלי של השבים יהיה 3,000 - וכעת היא צמצמה את המספר עוד יותר. השליטה על כמות הנוסעים הנוחתים בישראל או ממריאים ממנה תלויה במספר הטיסות שיקבלו אישור לפעול בישראל, ה"סלוטים". האחריות על הקצאת הסלוטים ואישור הטיסות נמצאת תחת משרד התחבורה.
במשרד אמרו כי אם ייכנסו מוטציות לישראל מיד יופנו האצבעות המאשימות לעבר רגב, ולכן החליטה השרה לבצע את המהלך בצורה מדורגת אחרי בקרה קפדנית על רמת הפיקוח אחרי אלו שנחתו והוכנסו לבידוד ביתי. בנוסף אמרו במשרד התחבורה כי אחרי שבוע שבמהלכו ייבחן המתווה תתקיים הערכת מצב נוספת, שבה יוחלט על מספר הנכנסים המקסימלי העדכני.
גנץ לפני הדיון בקבינט: "לפתוח את השמיים" (צילום: שחר גולדשטיין)
רגב ויתרה על כוונתה הראשונית להכניס עד 7,000 ישראלים ביום לאחר שבמשרד הביטחון אמרו כי לה אם אלפים רבים יגיעו ייווצרו תורים ארוכים לבדיקות קורונה בשדה התעופה, מה שיוביל לבלגן ולהדבקות. זו גם הסיבה שאחת ההחלטות הייתה להכשיר שדות תעופה נוספים, במטרה לייעל את התהליך. "אנחנו לא פותחים את נתב"ג וכולם יכולים לצאת ולחזור כאוות נפשם", אמר גורם במשרד התחבורה. "נעשה את זה בצורה מדורגת והדרגתית אחרי שנקיים תהליכי בקרה".

20 אלף הודעות למבודדים מדי יום

קבינט הקורונה קיבל מוקדם יותר היום החלטה לצמצם משמעותית את ועדת החריגים ולהגביל את פעילותה ליוצאים מישראל שאינם מחוסנים בשתי מנות בלבד. לפי אותה החלטה, ישראלי שחוסן יוכל לצאת מהארץ באופן חופשי. עם זאת, ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, הזהירה מפני פתיחה לא בטוחה של נתב"ג: "אנחנו רואים מוטציות רבות בחוץ, לא רק מניו יורק. חייבים לראות שהאנשים שנכנסים פנימה לא יהיו רק תחת אכיפה של המשטרה, שלא נמצא את עצמנו בתוך חודש בקטסטרופה ונשאל איך הכנסנו לכאן אנשים עם מוטציות. במצב כזה החיסונים עשויים ללכת לפח, חייבים להיזהר".
פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, התייחס למתווה שהוצע ואמר שאין בו מענה הולם לסיכון שבכניסת אנשים לישראל. הוא הציע גם שעד אחרי פסח לא יהיו יציאות מישראל למטרות נופש.
במקביל לפתיחת נתב"ג, בקבינט הקורונה החליטו להטיל פיקוח הדוק על חוזרים ממדינות שבהן מתפשטות מוטציות של הקורונה, כך שהמשטרה תקבל דיווח לגביהם ותפקח עליהם מקרוב. בין היתר, הוטל על המשרד לביטחון הפנים להקצות למשטרה עד 660 פקחים לסיוע באכיפת הבידודים ביתיים. הקבינט ימשיך לבחון את הצעת המשטרה להכפיל את הקנס על מפירי הבידוד הביתי מ-5,000 לשקלים ל-10 אלף שקלים.
בנוסף, התקבלה החלטה שמלבד הצמידים האלקטרוניים, החל מיום ראשון המשטרה תשתמש ב"הסכמון" - הודעת SMS שתישלח למבודד עם קישור שעליו יצטרך ללחוץ, ואז היא תקבל את המיקום שלו ותוכל לראות שהוא מקיים את חובת הבידוד. לפי המשטרה, הסמסים יישלחו למבודדים שיסכימו לכך - והתכנון הוא לשלוח 20 אלף סמסים ביום בסך הכל. כמו כן, המשטרה אמרה שתבקר 3,000 מבודדים מדי יום לפי תיעדוף של משרד הבריאות.
לכתבה זו 98 תגובות
הוספת תגובה
98

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
91.

הנני מחזיק כרטיס טיסה לשבוע הבא באמצעות יונייטד איירליינס מנויארק. אין עדין אישור טיסה לארץ לחברה . מה קורה כאן ?????

90.

89.

88.

87.

86.

עוד דוגמא ליבוא מוטציות של הנגיף באישור צרת התחבורעע מירי רקב.לא נורא מותר ורצוי מאוד ליבא את הנגיף ,מחר מושחתיהו ימצא על מי להפיל את האחריות .

85.

84.

והקומבינות, נכניס לבדוד והקפאה עמוקה לפחות לארבע שנים באופוזיציה

83.

82.

81.

80.

79.

מי ה 1000 שיכנסו? החרדים? מי שיבטיח שיצביע ליכוד? השאר ישארו בחו"ל?

78.

77.

76.

75.

74.

73.

מירי היקרה, אין מספיק תמונות שיוכלו לצייר את רמת הטמטום שלך. העובדת שאת שרה בממשלה היא תעודת עניות למדינת ישראל ומציירת את התמונה העצובה והתגובה של מה שהפכנו אליו. נפגש בקלפי, כל כלב ביג׳יומו.

72.

71.

70.

איך נפלנו איך

69.

68.

67.

66.

יכנסו 10000

65.

אין גבול לחוצפה של הממשלה הזאת .

64.

חשבתי שהבוס קובע

63.

comment-2-comment

62.

61.

60.

59.

58.

ההגבלה ל4 יעדים ו1000 איש ביום,כנראה נועדה לכאורה למנוע מאזרחי המדינה להגיע לארץ ליום הבחירות

57.

שערוריה חוסר איזון מדיני ,או לסגור לגמרי או לפתוח ללא,הגבלה

56.

55.

מירי פועלת נגד אזרחי המדינה ומפרה את זכותם לשוב ארצה. די להתעללות!!

54.

ריקבון אחד גדול ואני עוד ימני בדעות ומצביע ימין , חבורת לוזרים , אתם כבר לא מיצגים אותי טפשים

53.

יאללה לכי יחד עם המושחת

52.

אין אף מדינה דמוקרטית שסגרה את השערים בפני אזרחים שלה ...מה שווה האזרחות הישראלית לכל האזרחים שאינם תושבים?

51.

50.

תעודת עניות למדינה שזאת שרה וחברת כנסת . לא מסוגלת לנהל מכולת סגורה הבהמה הזאת . מצטער שהבאתי לפה את משפחתי מפלס הגועל נפש כבר מזמן הציף פה כל חלקה טובה . האויבים שלנו רק צריכים לשבת בצד ולחכות ... מדינת ישראל לא תזכה לחגוג 100 שנים אם ככה אנחנו נראים. עצוב מאוד

49.

48.

העיקר "מי מחזיק בביצים"

47.

46.

אני כבר לא יודע מה יותר מסוכן הוירוס או הממשלה . דיי מה זה הזיגזג הזה . מה זה כיסוי תחת הזה . ולמה מתעללים בנו. מי שרוצה לצאת שייצא . ומי שרוצה להיכנס תחת הגבלות שיכנס . ממש זה מה שיעצור את הוירוס . באמת . לא נמאס לכם כל הזמן לשנות החלטות ??? מירי בחיאת את יותר טובה מזה .! מספיק עם השטויות האלה . מחוסן לא מחוסן בידוד לא בידוד אזיק לא אזיק . מה השתגעתם . תחליטו כבר שנוכל לתכנן קדימה ולא רק לכמה דקות אלא ימים ושבועות . ולדר פרייס או איך שקוראים לך . מובן הגישה הקיצונית שלך . את המפחידה הלאומית . ברור מה את עושה . את יכולה להפסיק . לא נטיל עליך אחריות . אל תדאגי . אבל בחיאת אי אפשר כל יום , סליחה כל שעה שינוי במדיניות .

45.

comment-2-comment

והמדינה. אם יש להם גוב בשקל וחצי הם מיד עוזבים וטסים אז זה לא כזה משנה לבחירות.

comment-2-comment

44.

לך דיבוק

43.

comment-2-comment

חחח לגמרי ... וממילא אחרי 3 ימים מי שיכנס לא יוכל להצביע כי יתקע בבידוד

42.

41.

40.

"לא כולם יוכלו לצאת ולחזור כאוות נפשם". באמת??

39.

38.

37.

36.

אם אחת ממטרות ההקלה בכניסה לארץ היתה לאפשר לישראלים להצביע בבחירות, הרי ששוב נמנע מאזרחים לממש את זכותם.

35.

34.

אשכרה מפרים פה זכויות יסוד של אזרחים באין מפריע ואף אחד לא מרים גבה. אני מחוסן, שומר ריחוק חברתי ויוצא רק כשצריך - אבל בואו בחייאת, מה זאת ההגזמה הזאת? גם האבסורד של האזיק האלקטרוני הזה שזה דה-פקטו מעצר בית בלי משפט. עושים לנו את שיטת הלובסטר - מעלים לאט לאט את החום עד שנגלה יום אחד שאנחנו לא יכולים לצאת מהבית בלי לדווח למדינה לאן בדיוק פנינו מועדות והאם חשבנו מחשבות על הקורונה. עוד עם רגב, הפופוליסטית המטורפת עם הפה ג'ורה וכל חבריה שהשתלטו על הליכוד של בגין והפכו אותו למפעל ג'ובים להסתדרוניקים ומקרובים.

comment-2-comment

comment-2-comment

33.

32.

במקרה שלה אין שכל אין דאגות.

31.

30.

איזה יופי

29.

28.

27.

26.

25.

לקקב אין זמן להחליט היא עסוקה בז'לוביות!

24.

ודש לחיסונים

23.

22.

ת ת ח פ פ ו!!!!!!! קחו איתכם את *יבי ויאללה שלום ולא להתראות. הרסתם את המדינה. דוחים חולירות!!!!!!!!

21.

i hope they will be sued and pay for their crimes against Israeli citizens

20.

הגבלת זכות התנועה החופשית של אזרחי ישראל אינה נתונה לשרת התחבורה "המכובדת"! זוהי החלטה לא חוקית בעליל!! מה קורה פה? אתם ישנים??

19.

ברור שכבוד השרה - כמקובל אצל השרים השייכים לליכוד - תעשה כרצונה! החלטה מושכלת של צוות או הוראות יועמ"ש אינה מענינית אותם - אלא רק עינינם הפוליטי. הם חושביםפ שע"י מניעת הגעה לארץ של מצביעים פוטנציאלים לתנועת "רק לא ביבי" הם יצליחו להציל את מנהיגם המושחט. אולי די ?

18.

17.

16.

השלב הראשון 1000 חרדים ביום. בשלב שני אחרי ה 24 למרץ משלמי מסים.

15.

14.

מי שמחוסן גם צריך בידוד! החיסון לא יעיל למוטציות וגם לא מונע הדבקות

13.

המוטציה האמיתית- רגב עצמה.מסוכנת, מתבהמת, רדודה, רחוקה מהאמת כמו מזרח- ממערב....מה שמעודד- שבבלפור מבינים זאת ובקרוב, תסולק כגרוטאה ישנה ומשומשת....

12.

comment-2-comment

הם לא יחזירו לך שקל

11.

שוב יתנו רק לחרדים להכנס

10.

בלי הדוסים 1000 זה אפילו הרבה :)))))))))))))

9.

לגבי גבול טאבה

8.

באירופה הכל סגור המוני חולים במיוחד בצרפת וארהב מי מכניס מטוסים לארץ מהיעדים האלו?ממש תוהו ובהו

7.

6.

מירי רגב מצאה תירוץ חדש איך לעקב ישראלים מלחזור הביתה ולממש את זכותם להצביע, היא בינתיים מעקבת כניסת ישראלים רק לאלף ביום וכך עד עוד 20 יום להחירות יותר ממחצית הישראלים השוהים בחו״ל, לא יגיעו ארצה עד הבחירות!!!!

5.

מה הנהלים לכניסת זרים לארץ- למטפלים סיעודיים?

4.

3.

!!

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה