207
850 בחירות 2021

מרב מיכאלי ענתה לגולשי ynet: "לא פוסלת את סער, מרצ לא צריכה לפרוש"

אחרי הסקרים האחרונים שבהם מרצ לא עברה את אחוז החסימה, אמרה יו"ר העבודה בתשובה לשאלות גולשי ynet כי היא מעדיפה את מרצ על פני כחול לבן. היא נשאלה מה דעתה על מתנגדי החיסונים ("צר לי על כך") ומדוע תסכים לשבת עם החרדים ("אין אפשרות לקואליציה אחרת"). מה בעניין פינוי התנחלויות? "זה לא דחוף לי". וזו הסיבה לבגדים השחורים

תמונה כללית
אטילה שומפלבי | עודכן: 04/03/2021
מרב מיכאלי עונה לשאלות באולפן ynet (צילום: משי בן עמי)
יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי התארחה הערב (יום ה') בשידור חי באולפן ynet וענתה לשאלות הגולשים שהתקבלו בעמוד הפייסבוק של ynet. היא הבהירה שהיא לא קוראת למרצ לפרוש - למרות הסקרים האחרונים שבהם היא לא עוברת את אחוז החסימה: "זו מפלגה חשובה, אני חושבת שהיא תעבור". עוד הצהירה שהיא לא פוסלת ישיבה בממשלה תחת גדעון סער, וגם לא לצד החרדים: "אין היום במדינה אפשרות להרכיב קואליציה שמחויבת לשוויון בין בני אדם".
בימים ובשבועות הקרובים יתארחו באולפן מנהיגי מפלגות נוספים לקראת הבחירות לכנסת ה-24, שייערכו בעוד פחות משלושה שבועות - ב-23 במרץ.
צילום: קובי קואנקסמרב מיכאלי באולפן ynet (צילום: קובי קואנקס)
- למה שלא תבקשי ממרצ לפרוש ותודיעי שתדאגי להם למקום בעבודה? "כי למרצ יש חשיבות, ובסיס קבוע של מצביעות. אני חושבת שמרצ תעבור את אחוז החסימה. יש שתי מפלגות אידיאולוגיות ודמוקרטיות במרכז-שמאל - עבודה ומרצ. כל שאר המפלגות באות והולכות".
- אתם רחוקים מפרס ורבין. אני טועה? "מה זה רחוקים? אני יודעת במה אני מאמינה, אני יודעת שנשאתי עיניים לרבין כי הוא אמר אמת. כשמקרינים סרטונים מאז, כשהוא נואם, הוא מדבר מדם ליבו. אני מחזירה את העבודה למקום הזה. אני רוצה לחזור לחזון המקורי של רבין. מאז שהוא נרצח הכל התעוות והתרחקנו מהחזון הציוני".
- האם תסכימי לשבת בממשלה עם אחמד טיבי אחרי שהוא התבטא נגד להט"ב? "ומה עם החרדים ובנט? צר לי על כל מי שמתבטא ככה נגד הקהילה, זה כל כך לא ראוי".
- את אמרת שאת לא פוסלת ישיבה עם החרדים. איך זה מסתדר? "אני לא פוסלת. אין היום במדינה קואליציה שמחויבת לשוויון בין בני אדם. אי אפשר אפילו להרכיב כזו, כי הליכוד לא מחויבת לכך".
- אבל כשמודיעים לך שביבי הולך הביתה, אבל פינדרוס יושב בישיבת הממשלה? "לא יהיה לי פשוט עם פינדרוס. אני אהיה קורקטית, לא גסת רוח כלפיו".
- האם את בעד מדינת כלל אזרחיה? "מצד אחד של מי המדינה הזאת, לא של אזרחיה? אני ציונית, מבית ציוני, שעומדת בראש מפלגה מאוד ציונית, אבתיסאם מרעאנה באה למפלגה ביודעין. אני תומכת בהגדרת המדינה לפי ההגדרה במגילת העצמאות, בית יהודי לכלל האזרחים. אנחנו ריבונים על עצמנו, ציונות זה מדינת העם היהודי, אבל ציונים זה רק יהודים ויהודיות. אוונגליסטים ציונים הם עדיין אוונגליסטים, אנחנו בשבילם תחנה פה, שלא נטעה".
צילום: יריב כץ"לא יהיה לי פשוט איתו". ח"כ פינדרוס (צילום: יריב כץ)
- האם תשבי תחת סער? "לא פוסלת. אם יהיה גוש לשינוי, אז אין גוש לשינוי והחלפת נתניהו בלי העבודה".
- בעניין הכיבוש, מה דעתך? "אני מאמינה בפתרון לסכסוך, אני מאמינה שזה אינטרס ישראלי מובהק למצוא פתרון אחרת יש פה 3 מיליון פלסטינים שיהיו אזרחי ישראל. צריך גבול בינינו לבין היישות הפלסטינית שתקום, שיהיה גבול של שלום, במסגרת הסכם אזורי".
- האם תפעלי לפינוי התנחלויות? "אין לי דם בעיניים. זה לא דחוף לי. אני לא מחליפה עוול בעוול. ברור שהרבה מהן קמו בחטא והן גורמות לעוול, אבל זה עדיין בית של אנשים. המטרה היא לא פינוי התנחלויות, אלא הסכם. די מוסכם שרוב הגושים יישארו בריבונות ישראלית עם חילופי שטחים. זה גם לא בקלות ראש, אבל צריך את המתווה הטוב ביותר. התנחלויות מבודדות צריך לפנות, ויש כאלה שמקימים אותן כדי לסכל הסכמים. אני אומרת שצריך להגיע להסכם".
- האם את חושבת שיש פרטנר בהנהגה הפלסטינית הנוכחית? "אני לא נותנת ציונים. צריך להגיד שלאבו מאזן היה פוטנציאל, כי הוא באמת מנע אלימות. זה דבר מאוד משמעותי. יש פרטנרים רבים, יש את מצרים, את ארה"ב, יש הסכמים. מדינת ישראל כבר לא פרטנר הרבה זמן. נתניהו לא מעוניין להגיע להסכם, האם יש פה רצון פוליטי לפתור? במקרה של נתניהו, התשובה היא לא".
- לאיזה תיק את מכוונת? "אין תיק שאין לי תוכניות בשבילו. באותה נשימה אין תיק שאי אפשר לפעול לשוויון באמצעותו. צריך יהיה לראות מה יהיה הדבר הנכון".

"ההסתה נגדי - כמו ההסתה שרצחה את סבי ואת רבין"

-מה יש לך להגיד כשמעלים את משפט קסטנר? "לצערי הימין היום לא בוחל בהסתה משום סוג. זה לעשות העתק-הדבק להסתה שרצחה אותו ואת רבין, וזה מסוכן גם כיום. רק בשבוע שעבר ח"כ מהליכוד עלה לדוכן ואמר דברים מחרידים על זה, זה פוליטי לחלוטין. אני חושבת שיש אנשים שלא יודעים את האמת וקונים את השקרים. סבי מונצח ביד ושם על הצלה של לפחות 20 אלף יהודים, יש אפילו הרבה יותר לפי המחקר, וזו החמצה מאוד גדולה. זה מביש ומסוכן. החמצה שלי שלא הכרתי אותו".
צילום: דוד רובינגר"סבי מונצח ביד ושם על הצלה של לפחות 20 אלף יהודים". ד"ר ישראל קסטנר (צילום: דוד רובינגר)
- מה דעתך על מתנגדי החיסונים? "צר לי על כך, החיסונים מצילים אותנו מכל כך הרבה מחלות. איפה האנושות הייתה בלעדיהם? זה מה שהצעיד את האנושות קדימה, זה חבל. החיסונים יותר בטוחים מהתופעות הקשות של הקורונה עצמה, והמתנגדים בעיקר מסכנים את עצמם".
- מה עוד יש לך בארון חוץ מבגדים שחורים? "סמרטוטי הבית שלי לבנים, קצת כחול, טיפה אפור, צבע זית. אומר זאת כך: אני הבנתי ב-2001, בזמן מחקר בלימודים, בדקתי וגיליתי שלא משנה מה נשים עושות - זה תלוי במה שהן לובשות. אצל גברים זה לא משנה, שם מתייחסים לאישיות. לא התקדמנו. גם היום כל מה שגברים לובשים זו קופסה שמבטלת את הגוף ונועדה להגיד 'אני רוצה שישימו לב לאישיות ולדעה שלי'. כל מה שנשים לובשות מבליט את הגוף והראש מוחבא. אני רוצה שישימו לב למה שאני עושה ואומרת - ולא למה אני לובשת".
- עד כמה ליאור שליין מעורב? "הוא לא מעורב, אבל הוא חי איתי כבן זוג. הוא לא עובד בזה, הוא עושה מלא דברים מרתקים, אני מתייעצת איתו לפעמים, שואלת לדעתו, לפעמים הוא מגיב בלי שאשאל".
- מה דעתך על סוגיית תלמידי כיתות ז'-י' שעדיין לא חזרו ללמוד? "טרלול מוחלט".
- 6 מנדטים את לוקחת? הוצאת את העבודה מהקבר, אבל את חותמת על 6? "מה פתאום, יש עוד שלושה שבועות של קמפיין. בוודאי שאני רוצה יותר".
צילום: מוטי קמחי"הבנתי שהיא עשתה דרך מאז הדברים שאמרה". אבתיסאם מראענה (צילום: מוטי קמחי)
- האם את תומכת בפתיחה של המשק לפי התו הירוק? "אני בעד חיסונים. לא הייתי פוגעת בחופש העיסוק, אבל הגבלת כניסה למקומות זה לגיטימי, לא הייתי כופה חיסונים".
- מתי את מעיפה את אבתיסאם מראענה? "אני לא. היא נבחרה בבחירות דמוקרטיות, 45 אלף חברות המפלגה בחרו אותה. על מנת להסיר ספק, היא הבהירה שהדברים שאמרה לא היו ראויים בשום אופן. זה עבר, היא מכירה במדינה כמדינת העם היהודי, היא רוצה לבנות עתיד משותף עם החברה הערבית והחרדית. התקשרתי אליה וביררתי מה עומד מאחורי הדברים, הבנתי היא עשתה דרך מאז".
- מה תעשי במאבק באלימות נגד נשים? "צריך לטפל גם באלימות בחברה הערבית, צריך להוציא לפועל את התוכנית המוכנה של משרדי הממשלה למאבק. כל שנה נשים נרצחות, אפשר להילחם בזה".

"עמיר פרץ השאיר לי חורבן במפלגה"

- רצית להחזיר את סתיו שפיר? "לא. פתחתי את המפלגה לכולם, היה קל לכולם להתמודד, רציתי שיהיה קל, לא חשבתי על אף אחת באופן ספציפי. תוך שבוע היה פריימריז. לא מחקתי אותה".
- איזה חורבן השאיר פרץ במפלגה? "חורבן. אין ארגון, לא כסף. הוא התכוון להתחבר עם כחול לבן או וואטאבר".
- ביטול חזקת הגיל הרך, תומכת? "לא מאמינה שחזקת הגיל הרך, למרות שכך נדמה לגברים, זה מה שישיג שוויון. אני ייתרתי את המאבק הזה, העברתי חוק של טיפולים זוגיים, הסכסוך נפתח ביחידת הסיוע, לא בבית משפט. תוך ארבע שנים, 50% מהזוגות מגיעים לפרידה בהסכמה. זה הכיוון שצריך להשקיע בו. אלה קשרים שהיו אינטימיים ויש ילדים, אין דרך לצדק מוחלט".
- מה תעשי בתחום איכות הסביבה? "תודה רבה על השאלה, היום הייתי בסיור במפרץ חיפה, לא פעם ראשונה, שזה דיי מדהים שלא מתרחש מה שצריך להתרחש שם. אבל אני עושה דיסקליימר - צריך לדאוג לעבודה חלופית לעובדים שיסגרו את מקום עבודתם, אבל גם צריך לעבור לאנרגיה ירוקה, גם לתחבורה ציבורית ירוקה".
- תרצי לסגור את מרכז תל אביב למכוניות? "לא בדקתי את הנושא, אבל בוא נעבור ליותר תחבורה ציבורית. זה נקי, זה יוריד את המכוניות. מי מרוויח מכך שזה לא נעשה? זו מדיניות?".
- מתי תעזבי את הפוליטיקה? "למה שאעזוב? למה לעזוב? אומרים שאנחנו במומנטום, אני בוחרת ב-7 מנדטים".
צילום: הדר יואביאן"תומך בנו". רון חולדאי (צילום: הדר יואביאן)
- למה לא לקחת את שלח? "לא הסתייע. ניסינו. רציתי לבנות את העבודה להפוך אותה לרלוונטית שוב. איתו ועם חולדאי זה לא התקדם. אבל חולדאי תומך בנו".
- האם תקראי היום למרצ לפרוש? "עניתי על זה, מרצ היא חשובה, היא לא צריכה לפרוש וכן צריכה לעבור את אחוז החסימה. עדיף מרצ על פני כחול לבן, כי אני לא בוטחת בכחול לבן שלא יישבו שוב עם נתניהו. אני ממליצה להצביע לעבודה, למען הסר ספק".
- מה עם גיוס חרדים? "הגיוס לא עומד בפני עצמו. החברה החרדית הופקרה על ידי ההנהגה שלה וראש הממשלה, שמשתמשים בציבור הזה ולא מאפשרים לילדים שם חינוך בסיסי. אגב, אני לא כופרת בזכותם ללמד תורה, אבל אין להם זכות למנוע מילדים ידע בסיסי. כרגע אין שם חופש בחירה. אם יש שם צעירים שרוצים אקדמיה או הייטק? החברה החרדית צריכה לקבל יחס של שוויון משני הצדדים. אני אומרת בצורה מפורשת, הם יכולים לקבל את הבחירה מה לעשות עם חייהם".
- מה תעשי עם המשילות בדרום? "הרוב המכריע של האוכלוסייה הבדואית בסדר גמור. צריך לטפל בעשבים שוטים. צריך לטפל ולהבין שהאוכלוסיה הבדואית, שזו קהילה שיש לה פחות עניין לאומי, היא מופקרת באופן מדהים. המשילות מתחילה לא בענישה, אלא בתוכניות מתאר, לאפשר להם לבנות בית. מה זה "נתנו להם עיר"? יותר מחצי מהכפרים לא מוכרים על ידי המדינה, הורסים להם בתים, יש שם מקומות שלא מחוברים לתשתיות בסיסיות, ילדים צריכים ללכת בבוץ, דברים הזויים שהמדינה מפקירה. צריך לאפשר להם בתים ולא להרוס".
- מה את אוהבת לעשות? "לקרוא ספרים, לצפות בסדרות. תראו "בורגן" ("הממשלה"), "שטיסל" שמראה לך את החיים האחרים של החרדים, ובואו הביתה - בית של אמת".
פורסם לראשונה: 19:40, 04.03.21
לכתבה זו 207 תגובות
הוספת תגובה
207

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
163.

מפלגה חד ספרתית לא יכולה לשנות כלום

162.

161.

אני הפעם סומך על היושרה שלה וכאשה,בהצלחה ונצביע לך ,אני ימני והפעם המצב החברתי מעל הכול

comment-2-comment

160.

159.

אגו-מניאקים...ישראל בדרך לפאשיזם ובשמאל ממשיכים לשחק משחקי אגו

158.

157.

156.

155.

154.

בזכותה את מאבדת קולות

153.

עד אתמול חשבתי שאצביע למפלגת העבודה ,אבל ברגע שקראתי שמיכאלי לא פוסלת את סער ,שהוא יותר ימני מימני בעד הכיבוש וכדומה נדהמתי! זאת ממש בגידה בשמאל. אמשיך להצביע מרץ

152.

מהאמת לא בורחים זה משהסבא שלך עשה

151.

150.

מי היא שלא תפסול. האשה הזו בזיון לבית הנבחרים ולמורשת המפלגה הזו.

149.

להגיד "בניגוד למה שהגברים חושבים". דמייני, מירב, גבר שמדבר על קובלנה של נשים בענייני חוקי גירושין ומתייחס לכאב שלהן ב"בניגוד למה שהנשים אומרות". הוא יודע יותר טוב מהן על החוויה שלהן. זה היה נקרא הסגברה ובצדק גמור, ואת מנשסיברנית בדיוק באותה צורה גסה ואטומה, ללא כל מודעות עצמית לכך שגם על נשים, כלומר עלייך, חלות כל החובות המוסריות שחלות על גברים - להתחשב, להקשיב. הפתרון שיזמת היה נאה ויעיל, אבל את הפכת לגבר שוביניסט ממין נקבה. את הגבר השוביניסט הגס והאטום רק ממין נקבה וכלפי גברים. את לא התיקון לשום דבר, את היפוך הבעיה ויצירתה מחדש בהיפוך מינים - את הדרך לאפלייה ושוביניזם הפוכים. הפתרון הוא הומניזם, התייחסות לכולם באופן אנושי, וכפי שרואים בדברייך זה לא מה שאת גם אם תרצי להתחזות. את חזיר שוביניסט ממין נקבה. כדי להוכיח אחרת תצטרכי להתבטא באמפתיה על גברים בנושאי יחסים בין המינים. זה יצריך ממך שינוי עמוק, לעשות דרך, כמו שתיארת לגבי מרעאנה. דרשת ממנה שינוי אידיאולוגי עמוק - את מסוגלת לכך בעצמך?

148.

147.

146.

145.

144.

143.

במקרה הטוב היא מקבלת חמישה מנדטים. הסקרים לא אמינים, מרצ והעבודה אחד הם. אבל, אם אתבדה אז מזל טוב. מה שכן עצם זה שהשאירה חברת מפלגה שהתבטאה באופן קיצוני נגד העם היהודי פוגע קשות בקולות שיקבלו כמו כן הרצון של מיכאלי לשקם פושעים כבדים. חבל על הכסף ועל הזמן. הייתי ממליצה לה על הכבדת העונשים כהרתעה.

comment-2-comment

142.

מספיק עם ממשלות העירבוב האלה. ממשלה צריכה להיות עם אותו קו מחשבה ופעולה מיכאלי וסער שני קטבים

141.

140.

למה לה למלכד את עצמה?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

139.

מרב דומה לגמל מכעור

comment-2-comment

138.

137.

136.

135.

134.

מצביע עבודה ותיק...אשקול עכשיו להצביע לזליכה

133.

132.

131.

130.

אוהבת שהיא מדברת מהלב ובגבה העיניים. אמיתית ועניינית!

comment-2-comment

129.

128.

comment-2-comment

תוכי כותבים עם כ ותוכים מהימין מהדהדים מסרים של שנאה והסתה ויש לצערנו הרבה

127.

126.

125.

אין שאלות כלכליות כי היא קומוניסטית ורוצה לקחת לכולם את הכסף והרכוש

124.

123.

122.

ללא בנט ימינה זו קיצוניות תהיה מרכז יצביעו לך יותר

121.

אני זוכר את עצמי על ברחוב אבן גבירול, בחנות אופניים. פיתום משהי מבוגרת צועקת שאנחנו מדינת נצית שעושה יותר רע מנצים... התקרבתי אליה לשאול מה קרה. היא התחילה להתגעגע שנימס לה מהפוליטיקה שיש ומדינת ישראל. וכאשר ניסיתי לספר לה על סיפור האישי ועל כמה חשוב לנו המדינה שלנו,היא אמרה לי שהחיילים של צה"ל, כמו נצים... ו...היא אמרה לי אני אמא מרב מיכאל שחבר כנסת.. אני לא הכרתי את הפוליטיקה ולא אותה. אבל ככל שאני רואה כתבות עליה,אני חושב אולי שזה המסכים שהיא קיבלה בילדות שלה...אז זה עלול להיות בעייתי...

comment-2-comment

120.

אשת אמת

119.

תגידי באיזה סרט את חייה את ממשילה את זה פוסלת על הסף את ההוא מחווה דעה נחרצת בעיניינים הרי גורל מי שישמע אותך יחשוב מינימום הקנצלרית של ישראל הלוו את לא עוברת את אחוז החסימה אין לך מושג בכלום ושום דבר ממשיכה לטעון לחפותה של מי ששללה את קיום מדינת ישראל תקשיבי מאיפה התעוזה לא שמחתי כשבאת ואני לא אהייה עצוב כשתעופי תעשי טובה על הדרך קחי איתך את הלא מצחיק הגינגי שלך שליין השמאלן שכל תוכנית שלו חסרת כריזמה ורייטינג נכשלת ותעופו לנו מהחיים בעעעעעע

118.

117.

מייצגת מפלגה פרההיסטורית הבחירות האלה הן סופה גם של מיכאלי היעלק פוליטיקאית שלום ולא להתראות

116.

115.

ההבדל בין מרצ להעבודה, שוב העבודה מתגלית כעבודה בעיניים. נכונות לחבור במי שמרסק סיכוי להחזרת השטחים. מדיניות כוחנית.

114.

חבל... הייתי בעדכם

113.

112.

ניצחון פירוס

111.

110.

אם סער הולך אתך גם הקולות שלו יירדו לטמיון. באיזה סרט את חיה? אפילו לא הוצאת קריאת גינוי נגד הדברים המכוערים והפוגעניים של איבתיסאם. חטא על פשע גם לא גינית גם לא העפת אותה והכי קריטי מלכתחילה שאיפשרת לה להיות ברשימה שלך. איך אפשר להתנכל לאוכלוסיית חסרי ישע של ניצולי השואה עשית איתה יד אחת נגדם כמורשת אבות?

109.

108.

107.

חבל על המאמץ.

106.

105.

בחיי שהתכוונתי להצביע לך

104.

103.

מי שמחזיק כל כך הרבה כדורים באוויר, יפסיד בסופו של דבר את כולם... או שהיא רוצה לעבוד בקירקס. מרב, את אומרת הרבה אבל את גם לא אומרת כלום....

102.

אני איתך כל תשובה בול בפוני!

101.

100.

99.

זה בנפש המפלגה. לזרוק את העומד בראשה.

98.

היא חכמה ... חבל שהמועדת הערביה שם לא בגלל שהיא ערביה אלא בשל דיעותיה אם היה זוהיר או מישהו בעמדות אלו היתי שם אמת

97.

96.

פעם הצבעתי עבודה. עכשיו מתכנן להצביע ימינה . אבל מי שבאמת קרא מה שכתבה הופתע לטובה

95.

אני לא תומכת ביבי, כי מאסתי בשיתוף פעולה שלו עם החרדים, אבל קשה שלא לתהות איזה איפה ואיפה עושים פה לביבי לעומת ח"ח מהשמאל. גם מהשמאל מאסתי.

comment-2-comment

94.

התרשמתי מאוד מהתשובה בנוגע לבגדים השחורים

93.

אני פוסל אותה וכל המפלגה. הגברת ועוד כמה הרסו את המפלגה! ועכשיו היא פוסלת או לא פוסלת. תגידי תודה אם תכנסי לכנסת...

92.

comment-2-comment

91.

90.

עדיין אצביע ימינה ממנה, אבל אשמח לראות את מפלגתה בקואליציה.

89.

88.

זה כל הסיפור

87.

86.

הפמניזים הקיצוני שלה ממש הורס לה ותוסיפו לזה את איבתיסאם מועמדת מספר 7 - לא כך צריכה להראות המפלגה שהקימה את הבית הלאומי לעם היהודי.

85.

84.

אז אם תלכי עם החרדים, את תלכי עם ביבי, בקיצור בדיוק כמו פרץ. לא תודה, נמאס מהם.

83.

מעידה כאלף עדים, למי שעוד היה זקוק להוכחה, שאין לכלול אותו אוטומטית במה שמכונה "גוש הימין".

82.

נא לא להצביע עבודה אחרת לא יהיה מקום לגור

81.

הפולטרוקי של ישראל, לא עשתה כלום חוץ לדבר תמיד שפת נקבה כאילו שכך מקדמת משהו חוץ מעצמה, ומצא נישה כדי להתבלט השפה. כפי שסתיו שפיר דיברה רק כש ראתה מצלמות טלוויזיה, לפני כניסתה לכנסת באוהלים ו בועדות כשישנה כל הזמן, ו אם כניסה של צלמים הייתה צועקת ו משתוללת עד שהיו מגרשים אותה.

80.

comment-2-comment

comment-2-comment

"האם תשבי עם אחמד טיבי אחרי שהתבטאה נגד הקהילה?" מירב:"ומה עם בנט והחרדים?" בפועל: מוכנה לשבת גם עם אלה וגם עם אלה. מסכנה: מושב בעד ערכים! היא מנסה להתפתל בין להישמע טוב לבין לא לפגוע באף אחד, זו היא דרכו של נתניהו כבר שנים. זאת רמאות.

79.

להעיף את ביבי: סיכויים לא רעים להישאר. בחירות 5: סיכויים גבוהים לעוף. ותרו על האגו, תאספו כוחות ו61. ותעיפו את ביבי. או בחירות 5 ובדרך ל6. ובבחירות 6 ביבי ראש ממשלת מעבר וגנץ מתמודד ברצף - אז גנץ ראש ממשלה. וכנראה מי שרוצה להעיף את ביבי רוצה את גנץ ראש ממשלה. ואחריו המפה הפוליטית תשתנה, 2 מפלגות גדולות + חרדים וערבים. בין 4 ל 6 מפלגות.

78.

האלה אפילו טוב יותר. חושבת שהיא גולדה מאיר ואנשים אשכרה מאמינים

77.

נו באמת , זו מורשת רבין ומפלגת העבודה ??זו מורשתו של בן גוריון שחקק בלשונו את ההיסטוריה ... ובנוסף לכך איך אפשר ליהיות זכוכה כל כך שמספר שבע של מפלגת העבודה מחשיבה את 2 הדקות של הצפירה לזכר חללי מערכות ישראל לרגעים המאושרים בחייה.. חוצפה לקרוא לעצמך ציונית!

76.

comment-2-comment

75.

comment-2-comment

74.

את צריכה לפרוש וגם מרץ וגם סער

73.

72.

71.

70.

בנימין נתניהו בריאיון באנגלית (יש תרגום לעברית) מודה שהחיסונים לקורונה זה חלק מניסוי שמבצעת חברת פייזר באזרחי ישראל: https://youtu.be/sZGRHUW-NrM

69.

68.

חסרת השכלה, לא מבינה לא בבטחון, לא בחינוך, לא בכלכלה. למה אנשים רוצים להצביע לה? לא ברור. אנשים טיפשים.

67.

אני זוכר גם חברה טובה לספסל הלימודים שנרצחה בפיגוע, אני לא שוכח אותה עד היום. אני כבר בן 40 .

comment-2-comment

ממשיך את הסכם אוסלו ו-10 שנים של ירי בלתי פוסק על הדרום תחת שלטונו

66.

65.

64.

מאחל למפלגת העבודה בראשות מיכאלי ועם הערביה-שונאת ישראל, לא לעבור את אחוז החסימה

63.

הם נלחמות על אותם קומץ קולות. העבודה עקפה משמאל את מרצ

62.

איך עונים תשובות לעניין בלי להתקרבן, לבכות או להשמיץ. וגם בלי לשקר. רמה אחרת משרוב הפוליטיקאים הרגילו אותנו. ראיון לדוגמה

comment-2-comment

תשובות ישירות ואינטליגנטיות

comment-2-comment

comment-2-comment

לא אצביע עבורה אבל מסכים

61.

60.

59.

אריה אבני - רפא

58.

ההיבריס הזה שלך עלול לגמור את כל הסיפור במידה ומרצ לא עוברת את אחוז החסימה. אצביע מרצ רק בכדי להציל אותה ואת הגוש, מה שאת לא ראית לנכון לעשות.

57.

56.

55.

54.

קוראת היטב את המציאות על מורכבותה, נתנה תשובות ישירות, כנות ואמיצות ! לא הסתירה את דעותיה ולא ניסתה לטשטש את דבריה כדי להגדיל את כמות המצביעים. מציעה חזון אמיץ לעתיד טוב יותר מהדרך שבה חיינו עד היום !!!

53.

comment-2-comment

52.

הגיע הזמן שגם השמאל וגם הערבים יקראו את הקוראן ויבינו שאין כבוש ופלסטים זו המצאה ואת לכי לקטוף כלניות לפני שתגמר העונה

51.

בושה אם אישה כזו בפוליטיקה הרעות נשפך לה מבפנים .האישה בשחור.

comment-2-comment

50.

בהחלט אפשר. אם העבודה רוצה לשבת עם החרדים - אותי הם הפסידו. חבל, תכננתי לפני זה להצביע עבודה.עכשיו שוב בדילמה

49.

כל סבבי הבחירות בשנים האחרונות, הצבעתי למפלגה עם הכי הרבה סיכוי להפיל את ביבי, גם אם לא האמנתי בה באמת. כל פעם התאכזבתי, כל פעם הרגשתי שעשיתי טעות, אבל המשכתי לעשות את זה כי לא היה למי להצביע. עכשיו שמרב מובילה את העבודה, בפעם הראשונה אני יודע בדיוק למי להצביע ומרגיש טוב עם ההחלטה שלי. אולי היא לא תפיל את ביבי, אבל היא אישה של עשייה, לא של דיבורים, והיא תנצל כל כיסא שתקבל ותוציא ממנו את המקסימום.

comment-2-comment

48.

ביבי עצר את הפיגועים ,המדינה בתנופה אדירה של תשתיות לא יודע מה רע לכם לכול המתלוננים? ברור שיש עוד מה לשפר אבל ברוך ה מקווים רק לטוב .

47.

איזו בושה, איזו בושה...

46.

גורמת לי לצמרמורת

45.

מירב מיכאלי צריכה לפטר את מספר שבע, והיא בעצמה לא ראויה לרוץ לכנסת לאחר קריאתה לא לשרת בצה״ל. באותה נשימה כדאי גם להוריד את ליאור שליין מן המסך, הוא מזמן לא מצחיק וכדאי שיתרכז במופעים פרטיים ולא יבזבז זמן מסך יקר

44.

43.

Merav Michaeli shall be regarded as a Kastner-Becher version 2.0 until she clearly specifies what is the nature of her Zionism. It should be an assertive type not a recessive type. She should clearly state whether she believes in Zionism at all.

42.

שלך ?

41.

איזו אשה מדהימה, ואיזה יופי שסוף סוף יש למי להצביע!

40.

תהיה שם נפילה גדולה.

39.

39.

38.

חיפוש גוגל זריז ותראה

37.

עם אוייבים עושים שלום אח

36.

35.

היא והעניי הדג שלה. עוד אחת שתעשה סיבוב על בוחריה ותעלם כמו נוד

comment-2-comment

comment-2-comment

לא נותנים לאף אחד לנהל כי הבאבא ביבי הוא הכי טוב מבחינתם. מפלגת השחיתות חוגגת ומבזבזת וקופת המדינה אוזלת. יש לה רצון ויכולת. תן לה מנדטים שתנצח ותראה תוצאות

comment-2-comment

האירוניה התאבדה

34.

יישר כוח, מרב מיכאלי

comment-2-comment

33.

קול שפוי חשוב שישמע

32.

עצוב. מאוד. וחבל

31.

comment-2-comment

בגלל יהודים כמוך שונאים יהודים

30.

מה שיש לכם לדווח?

29.

28.

מזעזעת

comment-2-comment

וממש לא רוצה לעבור לחזון הקפיטליסטי של מערכת בריאות למטרת רווח.

27.

comment-2-comment

אבל למה לא להתבכיין.

comment-2-comment

26.

comment-2-comment

את ממשיכה ההסתה. בטח גם היית בהפגנות הימין לפני רצח רבין

25.

שמדבר בלשון נקבה???

24.

23.

22.

אני הצבעתי אמת מיום הולדתי ה18- איש אדמה אוהב המדינה ומכבד כל אדם.אבל העבודה הזו אינה העבודה הנכונה וכך גם חברי בליכוד מרגישים ביחס למפלגת הליכוד. מה עושים? אולי לפרופסור זליכה יש רעיון???

21.

20.

19.

כי מיכאלי לא רצתה שיתאחדו טכנית חכמה קטנה

comment-2-comment

18.

17.

האייטולות מהעליון מאשרים ראיונות כאלו?

16.

15.

אין שום קשר בינך ובין האנשים שיושבים היום במפלגה למפלגת העבודה ההיסטורית שאני הייתי מצביע לה!

14.

13.

comment-2-comment

בואי!

12.

comment-2-comment

ביבי פוליטיקאי מנוסה, ויודע איפה הוא חזק. הוא מסרב להתראיין או לענות לשאלות אלא אם נותנים לו שליטה מוחלטת בטמפו של השיחה ובנושא שלה, ודאי מסרב להתעמת. הפורמט הזה, בו הוא צריך לענות באופן תמציתי וענייני לשאלות שלא קיבל מראש? ביבי לא מוכן.

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

10.

מחלה

9.

8.

7.

איזו עיצה תוכלי לתת לו?

6.

או שזה שוחד בחירות??

5.

4.

comment-2-comment

מה שאתה עושה כאן זה הלבנת פנים שגובלת בשפיכות דמים. רואים שאתה ליכלוכניק. פשוט מגעיל.... זבוטינסקי ובציון נתניהו ברחו מישראל במלחמת העולם ה2.

comment-2-comment

comment-2-comment

נרצח ונוקה לאחר הרצחו

comment-2-comment

למה? למה לא הזהיר את היהודים שיכלו לברוח מעבר לגבול? יותר טוב שמירב מיכאלי תרחיק את עצמה מהסב הבעייתי שלה הוא הציל את רכבת המיוחסים. יופי

3.

comment-2-comment

comment-2-comment

2.

1.

היא לא מחליפה חולצה מדי פעם?

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה