"יזכור" על הנעליים: הלילה המרגש של דני אבדיה

הרוקי הישראלי, שסיפק 16 נקודות ו-5 ריבאונדים ב-116:131 של וושינגטון על אורלנדו, ציין את יום השואה עם הכיתוב על נעלי המשחק שלו

ynet ספורט
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית
צילום מסךהכיתוב על נעליו של אבדיה (צילום מסך)

דני אבדיה סיפק הלילה (בין רביעי לחמישי) את אחד ממשחקיו הטובים ביותר מאז שהגיע ל-NBA. הרוקי הישראלי קלע 16 נקודות ולקח 5 ריבאונדים ב-30 דקות, וושינגטון ניצחה 116:131 בחוץ את אורלנדו. 

הרוקי הישראלי בחר לציין את יום השואה כשעלה על הפרקט בפלורידה עם נעליים ועליהן הכיתוב "יזכור". שדרי המשחק בארצות הברית ציינו זאת, וכך גם האתרים המובילים בארצות הברית כמו yahoo ואחרים. 

צילום: APאבדיה במשחק הלילה (צילום: AP)

בסיום, מאמנו של אבדיה, סקוט ברוקס, התייחס להחלטה של הרוקי לעלות עם הכיתוב המיוחד: "לא ידעתי שזה ערב יום השואה בישראל - הלב שלי עם כל מי שנפגע".

על היכולת המצוינת של אבדיה, אמר ברוקס: "דני שיחק עם הרבה ביטחון. הוא אפילו אמר לי בפעם הראשונה העונה 'אני נהנה'. הוא עובד מאוד קשה בשבועיים האחרונים ועשה היום עוד צעד בהתפתחות שלו. הוא הרוויח את המקום שלו בחמישייה".

 הכתבה ב-yhaoo על אבדיה

בראדלי ביל, שחזר לשחק אחרי מספר משחקים בהם ישב בחוץ בעקבות פציעה, והוביל את הקלעים עם 26 נקודות, החמיא גם כן לישראלי: "הוא אגרסיבי ועם ביטחון מהיום שהגיע אלינו. זה בטבע שלו להוביל כדור. זה מה שאני אוהב אצלו. הוא לומד להגיע למקומות הנכונים על המגרש. כשהוא לא זרק - ווסטברוק צעק עליו וכשווסטברוק צועק עליך, אתה מקשיב".