צילום: יח"צ
צילום: יח"צ

האקתון למען נשים בסיכון ותרומות למסלול מרוצים | רכילות עסקית

וגם: החברה הישראלית שתפיק חמצן מהירח, סניף חדש ל"קפה טוב" בהשקעה של 150 אלף שקל, יגואר למען גדולים מהחיים - ומה קרה לשלישיית מה קשור בדרך לאילת

יעל ולצר | פורסם:22/04/2021
125 אלף אופציות במניות החברה למשך חמש שנים - זה מה שיקבל השף הספרדי בעל שני כוכבי המישלן, קיקו מויה, בעבור הצטרפותו לחברת האגרוטק הישראלית, זעפרן-טק, כשגריר עולמי של המותג, להובלת התחום הקולינרי בה. במסגרת תפקידו הוא יבדוק ויפתח סוגי זעפרן שונים שפותחו באמצעות החברה. הוא גם יקדם את החברה בערוצי המדיה החברתית שלו.

להפיק חמצן מהירח

סטארטאפ ישראלי הוא שאחראי למיזם: הליוס, הפקת חמצן מאדמת הירח. סוכנות החלל הישראלית ומשרד האנרגיה שותפים למימון המיזם שישלח שתי משימות לירח במהלך השלוש שנים הקרובות. יונתן גייפמן, מנכ"ל וממייסדי הליוס: "הטכנולוגיה שפיתחנו היא חלק משרשרת הערך שתאפשר הקמת בסיסי קבע מחוץ לכדור הארץ". להליוס משרדים בישראל ובפלורידה.
צילום: חיה גולדיונתן גייפמן (צילום: חיה גולד)

קפה עם ערכים

קבוצת "קפה טוב" מקבוצת שכולו טוב הפועלת לשיקום אנשים עם מוגבלויות פתחה סניף חדש בהשקעה של 150 אלף שקל, במועצה האזורית דרום השרון. זהו הסניף הראשון שנפתח מטעם משרד הרווחה בשת"פ עם הקבוצה, במטרה לסייע לאנשים עם מוגבלויות ועם חסמים תעסוקתיים להשתלב בשוק העבודה. נכחו: מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, אביגדור קפלן; ראש המועצה, אושרת גני גונן; מנכ"ל הקבוצה, עופר כהן. בכל שנה הקבוצה מלווה לשיקום תעסוקתי עבור כ-6,000 מקבלי שירות, ומכילה כבר כ-120 עסקים ומפעלים חברתיים במגוון תחומים, בהם: קפה טוב, סיפור חוזר, כלב טוב.
צילום: יחפתיחת קפה טוב בדרום השרון (צילום: יח"צ)

על מסלול התרומות

כ-10 נהגי מרוצים מקצועיים הגיעו אמש למסלול המרוצים מוטור סיטי בבאר שבע. בשיתוף מותג רכבי היוקרה יגואר, הדריכו במסלולי הנהיגה האתגרית את הקהל, כשכל משתתף רכש כרטיס בעבור זה, וכל ההכנסות הועברו כתרומה לעמותת גדולים מהחיים, שמסייעת לילדים חולי סרטן. את היום אירגנה נבחרת Tough Mudder, ובסה"כ גויסו כ-20 אלף שקל שקל למטרה.
צילום: מיקה אבאאירוע יגואר (במרכז: אלין כהן, מנהלת השיווק) (צילום: מיקה אבא)

הפנצ'ר של מה קשור

במלון הרודס אילת התקיימה ועידת איגוד התאגידים העירוניים תחת הכותרת, "מחשבים מסלול מחדש". בנוסף לשרים, ח"כים ונציגי משרדי הממשלה, הופיעו בכנס גם אמנים, בהם שלישיית מה קשור. אז רק שתדעו: הם כמעט ולא הגיעו. רק כשהשלישייה ירדה מהבמה, הם שיתפו את אביה מגן, מנכ"לית מלונות פתאל, ואת יצחק בורבא, יו"ר איגוד התאגידים העירוניים, בדפיקות הלב שהרגישו, כשבדרך אילתה, פנצ'ר בלתי צפוי הוריד אותם מהכביש. גלגל הספייר הציל את המצב.
צילום: יחאביה מגן, יצחק בורבא, שלישיית מה קשור (צילום: יח"צ)

האקתון למען נשים בסיכון

פורום מיכל סלה בשיתוף Google ישיקו במאי אירוע טכנולוגי בבית הנשיא להצלת חיים של נשים שנמצאות בשבי האלימות, במסגרת האקתון וירטואלי, יועלו רעיונות לפתרונות טכנולוגים למניעת התפשטות מגיפת האלימות כלפי נשים בביתן. התחרות תתקיים במועד יום הולדתה 34 של מיכל סלה ז"ל, שנרצחה בביתה בידי מי שהיה בעלה, ובהשתתפות לילי בן עמי, אחותה של סלה. בהאקתון "Nothing About Us Without Us" יעלו נשים ונוער שורדי אלימות רעיונות לפתרונות טכנולוגים, אותם יובילו צוותים של מהנדסי תוכנה מ-Google ו-8200.
צילום: מירי שיינפלדלילי בן עמי (צילום: מירי שיינפלד)

אלכס אברבוך משקיע 2.5 מיליון שקל בדירה חדשה

סגן אלוף העולם לשעבר במוט, אלכס אברבוך, רכש דירת 4 חדרים בעלות של כ-2 וחצי מיליון שקל בפרויקט פארק ת"א, שמקימה חברת אלעד ישראל מגורים החדשה. הדירה בקומה החמישית, בשטח של 97 מ"ר וכוללת מרפסת של 11 מ"ר הצופה על הפארק הגדול בת"א. בעוד כמה חודשים, כשתעבור משפחת אברבוך לדירה, הוא יוכל לקחת הפוגה במהלך היום ולשתות קפה עם השכנים שם, בהם אוהד חיטמן ותמיר חיטמן, הראל סקעת ובן זוגו עידן רול, ושחקנית התיאטרון ודפנה רכטר.

יחאלכס אברבוך (יח"צ)

"מישהו שומע אותי?"

השבוע התקיים הכנס "מישהו שומע אותי"? ביוזמת ארגון INTRAC ישראל ועמותת 'ילדים בסיכוי', בנושא שותפות חניכים וחניכות בפנימייה כהכנה לחיים עצמאיים, מזוית הראייה של בוגרי השמה חוץ ביתית. בכנס לקחו חלק חוקרים בכירים ואנשי אקדמיה, מנהלי פנימיות, ונציגי עמותות חברתיות, לצד צעירים בוגרי פנימיות. במהלך הכנס חולקו מלגות בשווי 55 אלף שקל לצורך מחקרים בנושא בוגרי השמה חוץ ביתית. בדוברים: ירון בראון, יו"ר אינטרק ישראל ומנכ"ל העמותה, רקפת בן גיא, ראשת אגף בכיר חוץ ביתי במשרד הרווחה, ותהילה פרץ, בוגרת פנימייה, זמרת ויוצרת.
יחירון בראון (יח"צ)

קצר

חברת הטכנולוגיה סולוטו הודיעה על מינויה של מירב אורן למנהלת מרכז הפיתוח הישראלי סולוטו של חברת האם אשוריון בישראל. היא תחליף בתפקיד את תומר דביר, מייסד החברה והמנכ״ל היוצא, שימשיך להתמקד בתחומים שונים בהנהלה הבכירה של אשוריון.

0

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה