צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי

אחרי 7 שנים של הוזלות, מחיר העוף בדרך למעלה: מתייקר למשחטות ב-15%-10%

בשל נסיקת מחירי התירס והסויה והתייקרות ההובלה בעולם, מגדלי העופות ייקרו את העוף למשחטות והמחיר צפוי להתגלגל לצרכנים. גם הביצים עשויות להתייקר. מזכיר ארגון מגדלי עופות: "הרשתות לא חייבות להעלות את המחיר לצרכן. הן יכולות להקטין את המרווח שלהן"

מירב קריסטל | פורסם:10/05/2021
התייקרות במחירי עוף, פטם וביצים: בעקבות מחירי התירס והסויה שבנסיקה בעולם וכן בעקבות העלייה התלולה במחירי ההובלה הימית, מגדלי העופות הודיעו כי ייקרו עוף ב-10%-15% וידרשו לייקר הביצים ב-4 אג', כשכיום מחיר ביצה למגדל עומד על 43-42 אג'. תירס וסויה מהווים מרכבי מרכזי בתערובות בהן מזינים את העופות ותזונת העוף מהווה אחוז ניכר מהמחיר שלו. לאחרונה יבואנים ויצרנים ביקשו לייקר מחירי שמן, נייר טואלט ומוצרי חשמל בעקבות ההתייקרויות בעולם.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
כיוון שמחירי הביצים מפוקחים על ידי המדינה, מועצת הלול הגישה בקשה לוועדת המחירים לייקר את הביצים בכ-4 אגורות לביצה. "מחיר הביצים היה אמור לעלות עוד לפני חג הפסח, אבל המתנו עד עכשיו", אמר ל-ynet מוטי אלקבץ, מזכיר ארגון מגדלי עופות. "לא רצינו לקלקל את החג. הגשנו את התחשיב, לפיו עד אפריל מחיר הביצה היה אמור לעלות ב-3.58 אג'. כעת המחיר אמור לעלות ב-4.5-4 אג'. אנו צופים שמחירי התערובת ימשיכו לעלות ובינתיים נספוג עוד ירידה בתמורה אבל אם מחירי התשומות יירדו - נבקש הוזלה כפי שהיה ב-2017".
לפי ההסכם עם המדינה, ברגע שיש שינוי בעלויות של המגדלים שהוא גבוה מ-5% - המגדלים פונים למדינה ומחיר הביצים עולה או יורד.
בעוד שהביצים התייקרו ב-2018, מחירי העוף יעלו לראשונה אחרי מגמת הוזלה בשבע השנים האחרונות: מחיר העוף הטרי לרשתות ולאטליזים ירד מאוד, כשהמחירים לצרכן ירדו בשיעור מתון ואת רוב ההפרש גלגלו הרשתות לכיסן. יחד עם זאת, הרשתות מסבסדות חלק מחלקי העוף הפופולריים, כך לטענתן.
לפי אלקבץ: "מחיר המטרה עומד כיום על 8.41 שקלים לק"ג בשער המשחטה מחוץ למשחטה המחיר עומד על 8.91 שקלים לק"ג. המחיר שמגדל מקבל היום זה 5.40 שקלים לק"ג. הגענו גם למחיר של שלושה שקלים לק"ג תמורה למגדל. זה משבר עמוק מאוד שלוקח את המשחטות המדגרות והמגדלים למטה. הרשתות לא הורידו את המחיר משמעותית. הם קנו ב-9-8 שקלים עוף טרי ומכרו ב-18 שקלים לק"ג. פרגית נמכרת ב-75 שקל ואין קשר בין המחיר הזה לבין מה שהמגדלים יקבלו. לא מעט מגדלים על סף קריסה. הרשתות לא חייבות להעלות מחירים לצרכן, הן יכולות להקטין את המרווח שלהן".
לפי נתוני מועצת הלול, מאוגוסט 2020 התרחשה עלייה של 55.8% במחירי התירס הגרוס, 59.1% במחירי התירס השלם, ו-43.2% במחיר סויה. לפי חברת קומודקס, מתחילת 2021 מחיר התירס עלה ב-39.2%, מחיר הסויה עלה ב-16.67% ומחיר החיטה עלה ב16.5%. כל זאת לצד עלייה בעלויות ההובלה והשילוח, התייקרות הנפט ועומסים בנמלים.

4

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.
ללא שם
12/05/2021 | 22:01

זו המשמעות של משבר האקלים. חוסר עולמי במזון. תושבי מדינת ישראל שמבוססת ברובה על ייבוא למזון בסיסי (דגן,קטניות) הולכת לסבול, מאודד לסבול

2.
נעבור
10/05/2021 | 11:53

1.
לא מכאן
10/05/2021 | 09:11

במקום לקחת כמות קלורית ענקית של סויה, כדי ליצר מעט עוף, אפשר פשוט לאכול את הסויה! 70% מהסויה בעולם מגודלת עבור משקי חי. חלק משמעותי מכמות הסויה העולמית, מגודל על שטחי יערות גשם מבוראים באמזונס. החשבון פשוט! אם נפסיק לצרוך תוצרת חייה, נוכל להסתפק בהרבה פחות סויה, נפסיק להרוס יערות גשם, נצמצם בהרבה את חתימת CO2, גזי חממה, חומרי הדברה מזהמים וכו' וגם, נוריד את מחיר האוכל ונוכל להפנות יותר אוכל עבור העולם השלישי. אנא חשבו על זה ואמצו אחריות אישית.

אביעד
10/05/2021 | 11:28

מה אתה רוצה מאיתנו...תאכל אתה סויה ותירס ותעזוב אותנו בשקט...

לכל התגובות