4
צילום: ראובן שוורץצילום: ראובן שוורץ

הבוררות של ים מדר נגד הפועל ת"א עולה מדרגה

אחרי שהבורר בתיק הוחלף מסיבות אישיות, הצדדים יגיעו לדיון הוכחות. הרכז מתכוון לצאת לליגת הקיץ

ברק חקלאי | פורסם:16/06/2021
ים מדר מכוון בעונה הבאה לשחק בחו"ל. צריך לציין, לקפטן הפועל תל אביב יש חוזה במועדון לעונה נוספת, אבל לטענתו הוא אינו כביל ולכן בין הצדדים מתקיים כבר תקופה ארוכה הליך בוררות באיגוד הכדורסל.
למרות שאת הבוררות הגיש מדר לפני ארבעה חודשים, לא היו יותר מדי התפתחויות בעיקר מכיוון שהבורר שמונה לתיק לא עבד מסיבות אישיות. לאחרונה מונה בורר חדש, עו"ד ישראל שמעוני. את הפועל ת"א מייצג עו"ד יוסי גאייר, את מדר עו"ד רועי רוזן.
היום, סוף סוף, ייערך דיון ההוכחות בתיק, כאשר כל צד יביא טענותיו. מדר, שנבחר בדראפט האחרון על ידי בוסטון סלטיקס במקום ה-47 מתכוון לקחת חלק בליגת הקיץ בלי קשר לתביעה שלו מול קבוצתו הנוכחית במטרה לבחון את עצמו ולנסות לקבל חוזה בליגה הטובה בעולם. יש לציין כי הפועל ת"א לא מחויבת לאפשר לו לטוס לארה"ב על מנת לקחת חלק בליגת הקיץ במידה שעד אז הבוררות תסתיים ויוחלט כי הוא נשאר שחקן הקבוצה.

"הפועל ת"א דורשת 700 אלף דולר על מדר"

כזכור, כשהבוררות הוגשה, יממה לאחר הדרבי נגד מכבי תל אביב, נציגיו של הרכז זעמו ואף הוציאו הודעה לתקשורת בה טענו כי הקבוצה דורשת 700 אלף דולר על שחרורו" "לנוכח החלטתם המקוממת והמפתיעה של נציגי המועדון לחזור בהם מההסכמות הברורות והחתומות אל מול השחקן, ולהמשיך ולהתנות את סיום החוזה בתמורה כספית נאלצים נציגי השחקן להביא את עניינו בפני המוסד לבוררות".
"דרישת נציגי המועדון עומדת בניגוד גמור להסכמות שהיו קיימות וחתומות בין השחקן למועדון. נציגיו של השחקן פעלו משך חודשים ארוכים לבוא בהסדר אל מול נציגי המועדון על מנת למנוע את אי ההבנה ולחסוך את עוגמת הנפש והפרסום הכרוכים בהליך שכזה אולם נציגי המועדון סירבו לכל הסדר והפנו את השחקן אל המוסד לבוררות".
צילום: יאיר שגיארמי כהן (צילום: יאיר שגיא)
בהפועל ת"א לא התרגשו מהדברים. יו"ר המועדון, רמי כהן, הגיב אז: "אנחנו לא מופתעים מתביעת הבוררות מצד ים. השיחות האחרונות בינינו בנוגע לנושא היו לפני שבועיים ולא הגענו להסכמות. לים יש חוזה בהפועל ת"א גם לעונה הבאה ואמרנו לנציגיו שיש שתי אפשרויות, או שהוא יסיים אותו עד הסוף ונלווה אותו בשמחה ליעד הבא שלו, או שיביא הצעה מקבוצה שרוצה אותו, אנחנו נשב איתה ונגיע לסיכום. זה לא קרה".
על הטענה שבין הצדדים יש הסכמה מהעבר שהפועל ת"א לא עומדת בה, אמר היו"ר: "הם כנראה מתכוונים לשיחה שהייתה בינינו שבה אמרתי לנציגיו שלא נעמוד בדרכו אם תגיע הצעה. כנראה שהיא פורשה לא נכון על ידם. לים יש חוזה בהפועל ת"א, ובו אין סעיף יציאה".
לכתבה זו 4 תגובות
הוספת תגובה
4

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
3.

2.

אם מבחינת נציגיו של מדר הוא שחקן חופשי שיילכו לחתום איפה שהם רוצים והכל טוב. לא סתם הם הולכים לבוררות, כי לים מדר אין סעיף יציאה בחוזה וישנה שנה נוספת לחוזה. בסוף הפועל תצטרך להתגמש בדרישות הכספיות על ים וים יבין שהוא לא שחקן חופשי, הרי ברור לכולם שככה זה ייגמר והלוואי ויגיע ל-NBA. מקווה מאוד שהכל יסתיים בטוב ושיום אחד בגיל מופלג יחזור אלינו לעונת פרישה.

1.

תלמדו ממכבי כדורסל איך מתייחסים לשחקנים דוגמת אלייז'ה בראיינט או דני אבדיה תלמדו ממכבי כדורגל איך מתייחסים לשחקן בית כמו דור פרץ שאפילו עוזב בחינם. ככה לא בונים מועדון רציני ואסור להשאיר שחקנים שלא רוצים כלל לשחק עם חולצת המועדון בכוח

comment-2-comment

שיראה את מה שקורה בהתנהלות שלהם מול ים לא ירצה לשחק אצלם בשנים הקריטיות על מנת שלא יתקע אצלם כמו שקורה עם מדר, תלמדו איך להתנהג עם כוכבים צעירים והם ימשיכו להגיע אליכם, תמשיכו להתנהג ככה ותהיו בית קברות לשחקנים מזדקנים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה