צילום: AFP
צילום: AFP

באופן חריג: מחוסנים ומחלימים שהיו בהופעה ליד בית שאן נשלחו לבידוד

חולת קורונה שנדבקה מנוסע ששב מחו"ל שהתה באולם מופעים בעמק המעיינות. למרות הסרת כל ההגבלות בשבוע שעבר, במשרד הבריאות קיבלו החלטה חריגה לבודד את כל השוהים במקום כדי לבדוק אם מדובר בווריאנט ההודי

אדיר ינקו, אחיה ראב"ד | פורסם:20/06/2021
משרד הבריאות הודיע היום (ראשון) באופן חריג על הכנסה של מבלים רבים באולם המופעים קימרון שבעמק המעיינות לבידוד, בעקבות חולת קורונה ששהתה במקום ביום חמישי בין השעות 21:00-19:30. המטרה: לבחון אם ההדבקה קשורה לווריאנט ההודי שכבר הספיק להגיע לישראל.
כל השוהים באולם נדרשים לשהות בבידוד למשך שבועיים, או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות קורונה שליליות. עם זאת ייתכן שמשרד הבריאות יחליט לבסוף לשחרר מבידוד את המחוסנים והמחלימים.
התפרצות קורונה בבנימינה: ריאיון עם מנהל בית הספר (צילום: שמיר אלבז, משה מזרחי)
הסיבה להוראה היא שבקהל הייתה ילדה שאובחנה בדיעבד כחיובית לקורונה. הילדה היא בתו של חולה קורונה מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד שבמועצת עמק הירדן. מדובר באדם מחוסן ששב לאחרונה מנסיעת עסקים לדובאי ונמצא חיובי ביום שישי. 400 מתושבי המועצה הוכנסו בעקבות זאת לבידוד, ובוטלו הלימודים בבית הספר היסודי "מול גלעד". במועצה ציינו כי האיש פעל על פי הנחיות משרד הבריאות עם שובו מחו"ל.
היום בשעה 18:00 ייפגשו ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ עם ראשי משרד הבריאות, ברקע אירועי ההתפרצות המקומיים בימים האחרונים לעדכון ובחינת מהלכים עתידיים אפשריים בעניין.
בימים האחרונים התגלו התפרצויות קורונה בבנימינה ובמודיעין. בבנימינה הוכנסו 504 תושבים לבידוד לאחר ש-45 תלמידים בבית הספר "כרמים" נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. במודיעין אובחנו 11 תלמידים שנדבקו בבית הספר "אסיף", ו-90 תלמידי שכבה ו' הוכנסו לבידוד.
צילום: שמיר אלבזבית ספר "כרמים" בבנימינה שבו התגלתה התפרצות קורונה (צילום: שמיר אלבז)
בעקבות ההתפרצויות בבתי הספר הורה משרד הבריאות לצוותים החינוכיים ולתלמידים בבנימינה ובמודיעין לחזור לעטות מסכות בשטחי בתי הספר - גם הפתוחים וגם הסגורים.
דו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר הצביעו על תרחיש של התפשטות הווריאנט ההודי בישראל והתריע כי "מניעת כניסת זני נגיף בעייתיים מחו"ל ומאמץ משותף של בדיקות, חובת בידוד, התנהגות אזרחית אחראית ואכיפה, מהווים גורם חיוני להמשך שימור ההצלחה בהתמודדות הישראלית מול הקורונה". עוד צוין בדו"ח כי "כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסיכה".
משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 46 נדבקים בנגיף הקורונה - נתון גבוה יחסית לשבועות האחרונים. נערכו כ-15 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות היה 0.3%. עם זאת כל היישובים בישראל עדיין מוגדרים "ירוקים". בסך הכול ישנם 290 חולי קורונה פעילים - 23 במצב קשה, 17 מונשמים. מאז יום ראשון שעבר לא מתו חולי קורונה ומניין המתים במגפה בישראל עומד על 6,427 בני אדם.
לכתבה זו 118 תגובות
הוספת תגובה
118

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
69.

נראה שישנה בחירה די עקבית להתייחס לקיבוצניקים ומושבניקים מעמק המעיינות כתושבי בית שאן והסביבה כאשר ישנה קונוטציה שלילית. קרה גם לפני כמה שנים באירוע של ונדליזם במסע לפולין. אמנם הבית שאנים הם לא טלית שכולה תכלת, אבל בהחלט עדיף שיזכו ליחס תקשורתי של יותר מסמרטוט רצפה מלוכלך.

68.

איך זה מוסבר שאדם מחוסן הדביק? הנה הוכחה שהחיסון זה לא חיסון כמו שצריך. זה ניסוי שלא עובד, ועוד שזה גורם לבעיות אחרים למחוסנים. זה לא תאוריה זה מציאות מוסתרת

67.

לא להביא מוטציות חדשות כי חבל על כל מה שהישגנו מהחיסונים

66.

65.

64.

63.

62.

צריך להסביר איכשהו את העלייה הזו אז ימציאו שהקורונה חזרה. בינתיים כולם מתים מאירועים מוחיים ודום לב אז יאללה שיהיה מעניין

comment-2-comment

או שאת סתם בלה בלה בלה כמו כל האנטיוואקסרים?

61.

60.

comment-2-comment

59.

לא ברור איך נכנס הוריאנט לארץ אם יש בדיקות בשדה התעופה.

comment-2-comment

58.

חובה חזרת עטיית המסכות. לא לזלזל..

comment-2-comment

comment-2-comment

57.

ואיך בדיוק יודעים מי היה שם באולם המופעים? שב״כ?

56.

55.

54.

53.

איך משחררים אנשים הביתה בלי בדיקה רק כי יש תור ארוך? למה ממשיכים לסמוך על ישראלים, שהראו כבר שאי אפשר לסמוך עלינו??? שיתחילו כבר עם ענישה קשה על מפרי בידוד, כלא, קנסות של מאה אלף שקל, כמו במדינות רציניות שבאמת רוצות להתגבר על המשבר הזה.

comment-2-comment

52.

כתוב שהאדם היה מחוסן ועדיין נדבק והדביק את בתו. אם גם מחוסנים מדביקים מה ההיגיון להמשיך להפלות בין מחוסנים ללא מחוסנים?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

51.

לסגור את נתבג

50.

היידה ממשלךת ישראך חדשה הטמטןם ישן

comment-2-comment

הם פחות משבוע שם

49.

למה לבטל התן הירוק ולאפשר ללא חיסון לנסוע??

comment-2-comment

48.

לעבודה שלהם... (שלא כמו המשרד הקודם)..

47.

איזה קלאב-מרד או חצי פנסיון הכל כלול במרמאריס או פארק מים בלוטרקאי יוון או סיור שוטים וצ'ייסרים בנאפה. טוב יעשה אם יקרא מעט על כך באינטרנט ויוכל אולי להתחבר עם האווירה ובכך להוריד לחץ וסטרס.

46.

טוב יעשה אם את הרעיונות שלו ישמור לעצמו. מייק נו סנס אט אול.

45.

אנחנו בגן עדן יחסית לעולם. חייבים לשמר אותו. יש לסגור את נתב"ג. לחייב כל מי שחייב לטוס בבדיקות ובידוד במלוניות על חשבונו

44.

43.

42.

41.

כמות החולים בכלל.

40.

לפחות בשנה הקרובה.

comment-2-comment

זאת עבירה על הקודים הרפואיים של אמנת נירנברג.

comment-2-comment

רק מוכיח שהתו הירוק חסר תועלת

comment-2-comment

39.

comment-2-comment

comment-2-comment

אז נחכה שכמה עשרות או מאות ימותו, ואז נעשה משהו

38.

37.

אין להאמין לשקרים של ה WHO. הקורונה היא הונאה אחת גדולה. PCR הוא לא טסט אמין, ואסור לממשלה לכפות טיפולים על אנשים. די!!!

36.

35.

הם ממש הוציאו מסמך שאומר שלא קיים דבר כזה "וריאנט הודי"...

comment-2-comment

כדי להמשיך בקמפיין שלהם.

34.

פשוט לא מסוגלת למנוע חדירתו של וירוס דרך המסכה. מסכה מיועדת לעצור חידקים וזיהום אוויר. מולקלת הוירוס קטנה מדי ועוברת דרך המסכה.

comment-2-comment

100 מסכה מגנה

comment-2-comment

comment-2-comment

מסכה מגינה בפני רסס טיפתי שמרחף באויר כתוצאה מכל מילה או צעקה או שיעול או עיטוש של בני אדם. את זה מסכה עוצרת ברמה סבירה ואם המדבר /משתעל וכו' גם עם מסכה הרסס נבלע ברובו והסיכון לכולם קטן

comment-2-comment

33.

במידה ונדבקת בנגיף לוקח זמן מה עד שאפשר לאתר אותו בבדיקה. נניח שעשית בדיקה ביום א', ביום ב' נכנסת לישראל ועשית בדיקה שניה שסיפקה תוצאה דומה (שלילי), עדיין יש סיכוי שלאחר כמה ימים תתחיל לך המחלה. הגיוני היה לדרוש בדיקה לשבים מחו"ל כמה ימים לאחר החזרה - מה שיתן תוצאה אמיתית ולא רק ישכפל את התוצאה של הבידקה לפני טיסה..

comment-2-comment

32.

31.

אין כלום סתם מפחידים עוד פעם... מחזירים אותכם למסיכות ולסגרים על פארש... אבל אתם תאכלו תלוקש ותיכנסו לחרדות ובמקום להתקומם תכלאו בדירותיכם. בהצלחה עם החיסונים המפוברקים שלא יגנו עליכם מהיד הארוכה של המזימה הגדולה בעולם.

comment-2-comment

comment-2-comment

הממסד צריך את את המספרים העצומים של הטמבלים כדי להמשיך באג'נדה שלהם.

30.

יש להכריז על חובה לעטות מסכה עד אשר תמוגר המגפה בעולם. כל עוד הנתב"ג פתוח ונכנסות מוטציות שעלולות להיות עמידות לחיסונים, אז אין ברירה.

comment-2-comment

comment-2-comment

שוב לחזור למסכות????

29.

28.

27.

שכל אחד יקח על עצמו אחריות אני ממשיכה להטות מסכה במקומות סגורים עד יעבור זעם

comment-2-comment

גם אני !!@@@@

comment-2-comment

אין צורך לעטות מסכה

comment-2-comment

comment-2-comment

26.

25.

24.

השבים מחול בחלקם מודעים למצב בריאותם במקום להישאר בבית כשחשים לא טוב מסתובבים בכל מקום למרות שאסור. כך נדבקים ויש התפרצות

23.

למה משרד הבריאות משתהה? כל כך קשה להוציא הערת אזהרה חד משמעית שאוסרת נסיעה לדובאי ולאמירויות?

comment-2-comment

אנשים כל כך צמאים לנופש שמוכנים לקחת את הסיכון. אני אומרת את זה מניסיון, אח של בעלי והחברה שלו סגרו לאמירויות לעוד מספר שבועות. כמה שאני מנסה לשכנע אותם לא ליסוע הם בשלהם.... וכמוהם מרבית עם ישראל. צריך לחייב בידוד בחזרה מהאמירויות ומכל המדינות בהם יש תחלואה קשה. ואת הבידוד צריך לאכוף. כרגע אין אכיפה.

22.

comment-2-comment

21.

מי שמפר בידוד צריך להיכנס לכלא או לשלם קנס בגובה משכורת חודשית. אחרת הישראלים לא מבינים.

comment-2-comment

20.

19.

שנוסע ששב מחו״ל הדביק בקורונה?! או שזו שטות שמםרסמים סתם? שהרי מי ששב מחו״ל צריך לעבור בדיקת קורןנה לפני ואחרי הטיסה, ואז להכנס לבידוד או לעבור בדיקה סרולוגית.

comment-2-comment

ביום שיש נכנסו אנשים מחול ללא שום בדיקה.זה פורסם בשישי בערב

comment-2-comment

comment-2-comment

מתוך ידיעה שהוא מחוסן הוא לא נכנס לבידוד והדביק את הבת שלו. עברנו מקרה דומה, הבת שלי חזרה לארץ (מלימודים בחו"ל) בטיסה ונמצאה חיובית בכניסה לארץ. המזל היה שלמרות שחשבנו שהיא שלילית כי היא עברה בדיקה שיצאה שלילית יום לפני הטיסה היא היתה בבידוד, וגם כל הטיסה מאד הקפידה על מסיכה. אף אחד מאיתנו לא נדבק ממנה וגם לא אלה שישבו לידה במטוס.

18.

כמה טימטום חחחחח

17.

ועכשיו ברצינות שניה, ככה בדיוק מתחילות התפרצויות של מגפות, משרד הבריאות צריך לצאת מהשאננות ולסגור שוב את הגבולות, דוקא כול המיוחסים שמקבלים אישורים חריגים גורמים להדבקות, אסור לתת לאף אחד שום הנחה, חייבים למנוע את המגפה הבאה ומשרד הבריאות חייב ליצור מנגנון שימנע זאת

comment-2-comment

16.

15.

חחחח כמה שקרים

14.

כשזה שלילי אתם כותבים בית שאן??

comment-2-comment

comment-2-comment

וגם מחוסנים נדבקים ומדביקים. וגם חולים יותר. סכנה לציבור

13.

חשבתם שזה נגמר? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח ללללללללללללללללללללללללללללללללללללללחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח סוף סוף לא יהיו פקקים כולכם תהיו בבידוד

12.

ויותר מכך למה לא סוגרים את נתב"ג כדי להפסיק את הדרך הבטוחה להחזרת מגבלות?!

comment-2-comment

היה צריך גם במספרות, מכוני יופי. למה הכל או כלום? למה לא להוריד בהדרגה?

comment-2-comment

אני לא צריך שמשרד הבריאות יגיד לי מה לעשות או אנשים אחרים זה הכל עניין של משמעת גם בסין ישנם עדיין אנשים עוטים מסכות

comment-2-comment

11.

10.

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

לעצור טיסות ככה לא היו תירוצים לסגר המחוסנים מפיצי מחלה קרונה בתוך הגוף שלהם משתוללת

7.

כיצד מסתננים חולי קורונה לארץ אם מבצעים שם בדיקה לכל מי שחזור אז אולי מישהו סוף כל סוף יזיז את הי..... ויתחיל לחשוב אולי יש בעייה ?

6.

התחלפה ממשלה, נגמרו בחירות - חוזרת ההיסטריה

comment-2-comment

5.

comment-2-comment

רשום לך בכתבה שגם המחוסנים נדבקים ומדביקים "במקביל, 400 תושבים בעמק הירדן הוכנסו גם הם לבידוד בעקבות תושב אשדות יעקב **מחוסן** שחזר מנסיעת עסקים לדובאי, התגלה ביום שישי כחיובי לנגיף, וגם ילדיו נדבקו."

comment-2-comment

אגב,לפני כמה ימים ויתרו על בדיקת מחוסנים ומחלימים כי היה להם עומס בבדיקות בנתב"ג. את הלא מחוסנים בדקו. אי אפשר להצביע על הלא מחוסנים באשמה, עובדה שמחוסנים גם נדבקים ומדביקים.

4.

כל הכבוד למשרד הבריאות

3.

2.

1.

ואיך בדיוק החולה הזה הגיע לאולם מופעים?

comment-2-comment

comment-2-comment

לא בטוח שתחבורה ציבורית שם נותנת מענה טוב

לכל התגובות
0