תמונה כללית

"איך היא יכולה לייצג מותג?": לאן נעלמה דיאן שוורץ ומה יעלה בגורל הקריירה שלה?

דיאן שוורץ נכנסה לאח הגדול בתקווה למנף את קריירת הדוגמנות, והודחה באמצע העונה בתור אחת הדיירות הכי פחות אהובות אי פעם. מקורות בתעשייה מטילים ספק ביכולתה לשקם את הקריירה, אבל נותנים עצות שייתכן ויסייעו לה. ומה חושב הדייר לשעבר אליאב טעטי וכוכבות "האח הגדול" בדימוס ליהיא גרינר ועינב בובליל?

בר זגה פורסם 12:12, 04/08/2022
תמונה כלליתתמונה כלליתתמונה כללית

צילום: אמיר מאירי עוד לפני שהיא ידעה מה מצפה לה. דיאן שוורץ (צילום: אמיר מאירי )

 

אחד הרגעים הגדולים והמדוברים בתולדות "האח הגדול" התרחש מוקדם יותר השבוע כשדיאן שוורץ, בין הדיירים הבולטים של העונה - אם לא הבולטת שבהם, הודחה מהתוכנית לקול צהלות הקהל וזעקות ההפתעה של שאר הדיירים.

 

הצופים בבית היו כנראה מופתעים קצת פחות: דיאן אולי הייתה הכוכבת של העונה, אבל רוב זמנה על המסך הוקדש לרגעים מאוד לא נעימים, ביניהם ריבים שירדו לפסים נמוכים ויחס אכזרי שנתנה לסובבים אותה. שאר הדיירים פחדו ממנה בזמן שהצופים אהבו, אין מנוס מלהגיד – לשנוא אותה. בשבועות האחרונים היה נראה ששוורץ היא האויבת מספר אחת במדינה, ועמדה במרכזם של אינספור פוסטים וטוקבקים שעסקו בה, לרוב באופן שלילי ואפילו נוטף שנאה במקרים הקיצוניים יותר. כך שבעוד שהדחתה התקבלה על ידי הדיירים האחרים בהפתעה גמורה, הצופים בבית ראו את זה מגיע והשמחה לאיד הייתה גדולה, כפי שאפשר היה לראות ברשתות החברתיות.

 

לאחר ההדחה שוורץ ירדה למחתרת ונעלמה לחלוטין מהרדאר – מהלך לא אופייני עבור כוכבי ריאליטי, שמבקשים לרוב להכות על הברזל בעודו חם ולמצות כמה שיותר מ-15 דקות התהילה שלהם. תוסיפו לכך את העובדה ששוורץ היא דוגמנית והגיעה לתוכנית על מנת למנף את הקריירה שלה, ותבינו שבחירתה להוריד פרופיל לחלוטין מעידה כנראה על כך שהיא כבר עודכנה ויודעת על רחשי הצופים כלפיה. בנוסף לכל – חשבון האינסטגרם שלה הושבת לזמן קצר, ומקורביה סיפרו שהוא נחסם לאחר שגולשים הגיבו ושלחו לה הודעות נאצה. היום (ה') היא הגיבה לראשונה באינסטגרם וכתבה: "הבנתי שעשיתי הרבה בלאגן בחוץ בחודשיים האחרונים". בפוסט הארוך כותבת שוורץ בין היתר: "מעולם לא התכוונתי לפגוע באף אחד, מה שרואים מכאן לא רואים משם. מקווה שתצליחו לשמור לי קמצוץ של חסד. בקרוב נדבר על הכל".

 

אין ספק ששוורץ עוברת כעת ימים לא קלים, אך לפניה אתגר גדול וסבוך שבמרכזו עומדת קריירת הדוגמנות שלה. האם בעקבות התדמית השלילית שיש סביבה וחוסר האהדה המובהק כלפיה מהקהל (בלשון המעטה), הקריירה של שוורץ ירדה לטמיון? או שאולי בסופו של דבר כולנו אוהבים סיפור קאמבק טוב ואפילו לשוורץ יש סיכוי לאחד כזה?

 

צילום: אינסטגרםהשקט שלפני הסערה (צילום: אינסטגרם)

 

"הערכים שלה והשנאה כלפיה בעייתיים"

אשת יחסי ציבור ממשרד יח"צ גדול עמה שוחחנו לא אופטימית לגבי עתידה של שוורץ בתעשייה: "הערכים שהיא מביאה איתה והשנאה שיש כלפיה מהקהל הם בעייתיים, זה משהו שיכול לפגוע במותג. אבל אם יהיה מישהו שיפצח את הקריאייטיב לדבר הזה, אז יש סיכוי שיהיה אפשר לתקן. המותגים היום מחפשים ערכים ואהבת קהל. זה בסדר אם אתה בועט ושונה, אבל הווייב שיש סביבה הוא לא טוב".

 

מצד שני, אם היא תגיע מחר להשקה או תצלם קמפיין כל התקשורת תתייצב לסקר, אז למה שלא ילהקו אותה עבור החשיפה?

"נכון, אבל זה יהיה באזז שלילי. היום כבר לא מספיק שיהיה סיקור. בגלל שהצרכנים מאוד מעורבים והמותגים מאמצים ערכים, הפרזנטורים חייבים לייצג את המותג. איך דיאן יכולה לייצג מותג?".

 

אשת יח"צ ממשרד גדול אחר נמצאת בדעה דומה ומוסיפה: "כאן נכנס הדיון לגבי האם גם פרסום שלילי הוא בהכרח טוב למותג. כשעושים השקה, אתה חושב על אלו שמקדמים את הערכים שלך ואם דיאן לא תעשה תיקון אז זה יהיה בעייתי. אלא אם כמותג לא אכפת לך לעשות רעש דרך דברים שליליים, ואז פונים לכולם ונותנים לקהל לשפוט בעצמו. יש כאלה שעושים את זה, אבל אני לא חושבת שזה נכון לאף חברה".

 

היא שרפה את עצמה בתעשייה?

"זה נורא תלוי במה שהיא תהיה מוכנה להגיד. כדי לשים את זה מאחוריה, היא צריכה למנף את ההתנצלות שלה ולשנות את הדימוי שלה. אם היא תצליח לעשות לימונדה מהלימון הזה, אפשר יהיה לעשות איתה דברים קריאטיביים. היא תצטרך לעשות פעולות מתקנות, היא לא תוכל להישאר במצב שבו היא נמצאת כרגע, אחרת היא תוזמן להשקה וחצי של מותג שאף אחד מכיר ושם זה יסתיים".

 

איזה פעולות מתקנות למשל?

"כרגע הערך מוסף שלה הוא שלילי וזה לא אומר שאי אפשר לעשות איתה כלום, רק צריך לעשות את זה נכון. תלוי כמה רחוק היא תהיה מוכנה ללכת עם זה. אם וכאשר היא תעשה תיקון, זה יהיה חייב להיות רק בצורה אותנטית ואמינה. הקהל לא טיפש, ואם היא תעשה את זה בעבור חופן כסף וזה לא יהיה אמין, הוא לא יבלע את זה. היא צריכה לעבוד קשה ולעשות את זה מכל הלב".

 

יש כוכבים שעשו דברים חמורים יותר וסלחו להם.

"יש אנשים שבסוף סולחים להם כמו אייל גולן ועומר אדם, אבל אלו אנשים עם מוקד יצירה מאוד חזק שמתחברים אליו. אי אפשר להגיד עליה שיאהבו אותה לא משנה מה תעשה. אין לה מוקד כוח, משהו שהיא יוצרת שהיא יכולה להישען עליו. מצד שני, אנחנו חיים היום בעולם שאני לא יודעת עד כמה זה מזיז לאנשים מסוימים מה שהיה איתה, יש דור צעיר שפחות אכפת לו. יש כאלו שיבחנו אותה בעיניים אחרות ויהיה אכפת להם יותר מהיופי והמראה שלה".

צילום: אינסטגרםרגעים שיזכרו? מתוך "האח הגדול" (צילום: אינסטגרם)

 

"אף חברה מסחרית לא תיקח סיכון איתה כרגע"

 

"יש לזה רפרנס טוב", אומר מקור מסוכנות דוגמנות נחשבת. "זה מזכיר את מה שקרה בזמנו לאלה אילון אחרי שהשתתפה ב'הישרדות VIP'. לקח לה הרבה מאוד זמן לשפר את התדמית. המנהלים של דיאן צריכים לעשות עבודה חכמה מאוד איתה".

 

אפשר לתקן את זה?

אם היא תתחרט ותעשה פעולות מסוימות כמו לצאת בכתבה קורעת לב למשל, זה יכול לעזור. צריך מהלך תקשורתי נרחב וגם להיות מוכן לתגובות מאוד קשות. צריך לכפר על זה ולנקות את השם שלה.

 

"אף חברה מסחרית לא תיקח את הסיכון הזה כרגע. גם אם זו חברה שנחשבת ל'באד בוי', אף אחד לא יסכן את השם שלו עכשיו בשביל זה, רק התגובות שיקבלו ברשתות לא יהיו שוות את זה. היא צריכה לרדת מתחת לראדר לתקופה ואז לנסות לצאת. צריכה לעשות הכול באופן מאוד מתון, כי כרגע השם שלה לא מעלה באנשים תחושה טובה".

 

אשת יח"צ נוספת מסכימה גם היא: "כרגע לא הייתי חושבת על קמפיינים עבורה, אלא לוקחת מישהו שיעזור לה לנהל את השם שלה כפרסונה. צריך מישהו שיעזור לה לפתור את המשבר הזה כדי שהקריירה שלה לא תיפגע עוד יותר. זה הביצה לפני התרנגולת – להסתתר ואז להשתתף בקמפיין זה לא נכון עבורה.

 

"לדעתי בכלל היה צריך להוציא אותה מהבית לפני הזמן, ככה היו נמנעים הרבה דברים, עוד ריבים, עוד מילים שהייתה אומרת, עוד תגובות רעות. היו צריכים להציל אותה. בסופו של דבר היא בחורה צעירה, היא ילדה. שום דבר כרגע לא חשוב, רק שתבין מה קרה, שתתאושש מהשהות בבית ומההלם שכרוך בו". 

צילום: אינסטגרםמה יעלה בגורל הקריירה שלה? (צילום: אינסטגרם)

 

"היא ילדה, תחשבו מה היא צריכה לסחוב על הגב שלה עכשיו"

מישהו שמכיר את שוורץ מקרוב הוא אליאב טעטי, שהשתתף גם הוא בעונה והודח כמה שבועות קודם לכן. "זה היה צפוי, הקהל לא הופתע", הוא אומר על ההדחה שלה.

 

בתוך הבית היא באמת הטילה אימה כמו שזה היה נראה בטלוויזיה?

"זה לא היה ממש להטיל אימה אבל אנשים היו מפחדים להיכנס איתה לוויכוחים. היא לא ממש הקשיבה לצד השני והייתה לפעמים נחרצת בדעתה, לא משנה מה אמרו לה. התוכנית היא שעה וחצי ולוקחים קטעים שמתפרשים על ימים שלמים, אז ברור שברוב שעות היום היא לא כזאת, לא צועקים 24/7. לוקחים מכל היממה הזו 5 דקות שבהן היא צעקה, זה פשוט חזר על עצמו הרבה פעמים".

 

אתה חושב שהיא ידעה מה מחכה לה בחוץ?

"אין סיכוי, היא לא חלמה על זה. זה כמו לצאת לשדה קרב. בבית הייתה תחושה גדולה שדיאן ונתנאל מאוד חזקים בחוץ כי הקהל מאוד אוהב את המריבות, אבל כנראה שיש גבול לסוג המריבות שהקהל אוהב. זה היה נמוך, אין ספק. מותר לריב ולהתווכח, אבל להגיד למישהי שהיא 'אמא בושה' (כפי שדיאן כינתה את בר כהן; ב.ז) זה לרדת נמוך ואני חושב שזה היה הקש ששבר את גב הגמל".

 

בתור אחד שהיה איתה בבית וגם צפה בה בתוכניות, מה חשבת על ההתנהלות שלה והתגובות של הקהל?

"זה נראה גרוע. אי אפשר להתייפייף והיא כנראה הבינה את זה כשהיא יצאה. ועדיין, אני אומר – לא משנה מה קרה בתוך הבית, לכתוב דברים כמו 'ברוך דיאן האמת', זה משהו שלא מקובל ולא משנה כמה לא אוהבים אותה. אתה יכול להגיד שאתה לא אוהב אותה או לא מתחבר, אבל להגיע לרמות האלה? מי אתם שתכתבו דברים כאלה? הייתם בבית? חוויתם את זה בעצמכם?".

 

אתה חושב שיש סיבה לזה שהיא נעלמה מאז ההדחה?

"זו בדיוק הסיבה. אנשים שוכחים שהיא ילדה, יש לה עוד חיים שלמים לפניה. תחשבו מה היא צריכה לסחוב על הגב שלה עכשיו. גבר שעכשיו ייראה איתה בציבור, יחשוב טוב מה יגידו עליו, עם מי הוא הולך. יש אנשים שעדיין לא יודעים להביע את עצמם בצורה בוגרת, שהם עדיין ילדים וחוששים מהסביבה אז הם שמים על עצמם מסכות, שלא יתקרבו אליהם יותר מדי".

 

הקריירה שלה תצליח להתאושש לדעתך?

"ימים יגידו. אני עדיין בדעה שהיא תקבל את העבודות הכי גדולות שיש. הפרסום הרע הוא הכי טוב שיש".

 

צילום: מוטי לבטוןאחד שמכיר. אליאב טעטי (צילום: מוטי לבטון)

 

"מקווה שמסתירים ממנה את הדברים הנוראיים שרושמים עליה"

 

כוכבת העונה השלישית של "האח הגדול" ליהיא גרינר, ידעה את מנת חלקה של שערוריות, בעיקר אחרי שיצאה כבר מהבית. כמומחית בנושא היא יכולה להזדהות עם מה ששוורץ עוברת בימים אלו, ויש לה מילים מנחמות: "המדינה מאוד סלחנית. אני עברתי רצח תקשורתי עם דברים יותר כואבים, אם זה אסון מירון או העניין עם השוטרים שאחריהם הייתי במסע התנצלויות. היא חייבת חופש לאיזה שבועיים, ולחזור עם קמפיין ראשון, כמה שערים והיא תתרומם. היא נמצאת בסוכנות חזקה, אומרים לה איך לפעול ולא להתראיין ובסוף יתקנו את זה. היא לא רצחה אף אחד, היא פשוט הייתה לא נעימה והרסה לנתנאל, היא תראה את העונה ותקבל כאפה מעצמה ואולי תשנה את דרכה. אני מאחלת לה שתחזור לדגמן ולעבוד ולעשות מה שהיא טובה בו ותדבר פחות".

 

גם עינב בובליל, שכיכבה בשתי עונות של התכנית, יש סימפטיה לשוורץ: "צריך לזכור שהיא ילדה בת 23 ולדעתי היא נכנסה עם אסטרטגיה כזו של להיות הרעה והכוחנית, וקצת הלכה עם זה רחוק מדי".

 

מהרגע שהיא יצאה מהבית קצת נעלמה. יכולה להבין למה?

"תשמע, היא בטוח בהלם. בכל שנותיי אני לא זוכרת מישהי שעשו סביבה כזה עליהום. היו בעבר מתמודדים שלא אהבו ורצו שהם יודחו, אבל במקרה שלה זה היה ממש קונצנזוס ושמחה לאיד, כנראה שהיא לא ציפתה לזה, אולי היא חשבה שהיא אהובה ומקובלת בחוץ, היא אמרה 'יהיו לי קמפיינים גדולים' ופתאום רואה את כל זה ונמצאת בתדהמת חייה. בלי קשר, כשאתה יוצא מהבית הזה אתה צריך קצת זמן להתאוששות, קל וחומר כשהיא עברה דבר כזה.

 

"אני מקווה שהמשפחה שלה לא נותנת לה לראות את הדברים הנוראיים שרושמים עליה. עזוב שזה יצא מפרופורציות, אנשים מתנהגים כאילו היא הרגה להם את הילדים. בסדר, התנהגה כמו שהתנהגה, אפשר להגיד שהיא התנהגה לא בסדר או לא יפה, אבל יש כאלה שמאחלים לה דברים קשים מאוד. תירגעו, זו כולה תכנית טלוויזיה. אז היא צעקה והתלהמה ודיברה עם הידיים. היא ילדה, אני מקווה שהיא תתבגר ותתפכח".

 

צילום: שוקה כהן"עברתי רצח תקשורתי עם דברים יותר כואבים". ליהיא גרינר (צילום: שוקה כהן)

צילום: אמיר מאירי"אני לא זוכרת מישהי שעשו לה כזה עליהום". עינב בובליל (צילום: אמיר מאירי)

 

"היא עוד תתראיין וישמעו ממנה"

 

גורם המעורה בסיטואציה איתו דיברנו ביקש להבהיר שדיאן בסדר ומתאוששת מהחוויה: "לא העלימו אותה אבל יש כאן מקרה רגיש. היא נמצאת עכשיו עם המשפחה והחברים שלה. ההפקה בקשר איתה ועם הסוכנות שלה והכל בסדר, היא משלימה פערים. אחרי 55 יום בבית יש הרבה דברים שקרו, בטח ובטח עם כל מה שקרה סביבה. היא עוד תגיע להתראיין וישמעו ממנה. אתה יכול לתאר לעצמך את הסיטואציה, היא מורכבת וזה לא פשוט. זה לא יום חג בשבילה, אבל גם לא להפך. היא מתאקלמת לאט-לאט וחוזרת לשגרה שלה".

 

אחד ממקרוביה סיפר גם הוא: "היא מתאוששת ומעכלת את החוויה, כולם מסביבה מבינים שצריך לתת לה את הזמן. היא תחזור לאט-לאט והדברים יחזרו לפרופורציות. כבר יש לה הצעות עבודה".

 

מסוכנות יולי המייצגת את שוורץ, בחרו שלא להגיב לכתבה.

צילום: אינסטגרםמסלול אחר משאר כוכבי הריאליטי (צילום: אינסטגרם)

 

הוספת תגובה