19
צילום: רויטרסצילום: רויטרס

מהפכה היסטורית: אופ"א ביטלה את חוק שער החוץ

החוק שנותן יתרון לקבוצה האורחת במשחקי נוקאאוט בוטל, ובמקרה של תיקו הקבוצות יילכו להארכה: "יתרון הביתיות אינו משמעותי כפי שהיה"

ynet ספורט | פורסם:24/06/2021
סוף עידן בכדורגל האירופי. אופ"א הודיעה הערב (חמישי) רשמית על ביטול חוק שערי החוץ בכל המסגרות. החוק שנותן יתרון לקבוצות שכבשו יותר שערי חוץ במשחקי נוקאאוט יבוטל, ובמקרה של תיקו בתום שני המפגשים - המשחק יילך להארכה ובמידת הצורך לפנדלים.
אופ"א מצאה ירידה במספר ניצחונות הבית לעומת ניצחונות החוץ במהלך השנים אם באמצע שנות ה-70, 61 אחוזים מהמשחקים היו מסתיימים בניצחון ביתי לעומת 19 אחוזים בניצחון של הקבוצה האורחת. היום 47 אחוזים מסתיימים בניצחון הקבוצה הביתית ו-30 אחוזים בניצחון הקבוצה האורחת. על כן, יתרון הביתיות נשחק. אופ"א מייחסת זאת לשיפור ברמת האיצטדיונים, נוכחות קהל חוץ, שיפור בנוחות הנסיעות והטיסות ושיפור ברמת השיפוט.
נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין אמר: "החוק לא משיג את מטרתו בימינו. למעשה, קבוצות הבית חוששות לתקוף מחשש לספוג שער חוץ. זה חסר צדק במיוחד אם המשחק הולך להארכה, ואז הקבוצה הביתית צריכה לכבוש פעמיים אם היא ספגה. יתרון הביתיות היום אינו משמעותי כפי שהיה".
לכתבה זו 19 תגובות
הוספת תגובה
19

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
15.

הלא צודק הזה.

14.

13.

"מרוב חוקים אין שערים" תראו בעבר שחקנים היו מחייכים ומשתוקקים לשחק כדורגל בשל חופש היצירה שלהם כולל תחבולות חנניות. גובלות המגרש ותו לא.

12.

11.

שזה קורה אחרי שנתיים ברציפות שיובנטוס עפה רק על שערי החוץ הטיפשיים האלה. בטח רונאלדו מה זה עצבני

10.

הזוי שקורה כשיש קרן קצרה, והמקבל מחזיר מסירה למצוא הקרן, יכול להיות נבדל

9.

הוספת חצי שעה למשחק במצב של שיויון שוחקת את הקבוצות ולפעמים גם לא שווה המשך ציפיה. הפנדלים להכרעת משחק הם כמו הימור ועדיף לקבוע מנצחת בטלת מטבע

8.

אבל למועדונים הבינוניים והקטנים שגם משחקים בצ'מפיונס יתרון הביתיות הוא מאוד משמעותי.

8.

אבל למועדונים הבינוניים והקטנים שגם משחקים בצ'מפיונס יתרון הביתיות הוא מאוד משמעותי.

comment-2-comment

7.

comment-2-comment

לפני הנבדל הכדורגל היה הרבה יותר הגנתי מכיוון שקבוצות פחדו שחלוצי היריבות יגעו אל מאחורי שחקני ההגנה, ולכן רוב הקבוצות הסתגרו.

comment-2-comment

6.

אם הקבוצה שאתה אוהד צריכה לעוף בגלל שערי חוץ, צריך לבטל אותם. אבל אם הקבוצה שאתה אוהד צריכה לעלות שלב בגלל שערי חוץ, לא צריך לבטל אותם.

5.

אחד החוקים המוזרים בכדורגל יורד מחיינו. אם קבוצה בבית מנצחת 3-2 אחר כך יוצאת החוצה ומפסידה 1-0 הוא צריכה לעוף...

4.

הכרעות בפנדלים זה לא כדורגל.

3.

יהיו יותר הארכות ופנדלים

2.

1.

טוב כי באמת זה כבר לא רלוונטי כבעבר. מצד שני, משחקים כאלו תמיד הוסיפו עניין ומתח הן לצופים והן לקבוצות. איזה דבר זה היה שקבוצת בית ספגה שער אחד ועכשיו הייתה צריכה שניים כדי לנצח ואילו שער אחד לא היה משווה את התוצאה....איזה "פוש" זה היה נותן למשחק.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה