302
מורן אזולאי 850

מאמריקה לא מנצחים את ביבי

מי שרוצה להחליף את נתניהו לא טס לחופש בעיצומם של ימים כה קריטיים. גם אם יש ללפיד תוכנית סדורה, זה לא הזמן לנמנם. וגם: מזימת ההשבעה והפיזור של נתניהו | פרשנות

מורן אזולאי | פורסם:09/04/2021
צילום: AFPטרמינל לומינלט. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד (צילום: AFP)
ביום רביעי, בעיצומו של הקרב הפוליטי המתפתל סביב השאלה מי ירכיב את הממשלה הבאה, ארז יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מזוודה והמריא, ערב יום השואה, לחופשה פרטית בארה"ב. הוא כמובן זכאי לצאת לחופשות כאוות נפשו, אולם בבחירה לצאת מהארץ בתקופה כל כך רגישה מבחינה פוליטית יש כדי להעיד על הלך רוח של מי שלא רוצה מספיק, או לא מאמין מספיק, או לא בנוי לנצח.
זו תקופה פוליטית קריטית. לא פחות. הקרב רק החל. אלה ימים שבהם בכיר דוגמת לפיד, ראש גוש השינוי, צריך לנהל מו"מ עם שורה ארוכה של גורמים פוליטיים במקביל וללא הפסקה. קל וחומר להתמקם לנתניהו כמו עצם בגרון ולהפריע לכל מהלך שהוא ינסה לתכנן.
הכאוס הפוליטי שלפנינו הוא אירוע מורכב גם אם מנהלים אותו מהארץ, אבל במקום לנצל את הימים הללו כדי להדק את שורת גוש השינוי ולסכל את ניסיונות נתניהו להרכיב ממשלה – לפיד בחר לתפוס אמריקה.
את הממשלה שנתמכת על ידי רע"מ מתכוון נתניהו להשביע לצורך שתי מטרות בלבד: לבטל את הסכם הרוטציה עם גנץ, ולוודא שאחרי שהוא משלים את ימי המנדט, אף אחד אחר לא יקבל אותו
ההחלטה לצאת לחופשה מתווספת לגרירת הרגליים שקדמה למצעד ההמלצות אצל הנשיא. את הפגישה הראשונה עם נפתלי בנט קיים לפיד רק במוצאי שבת, יממה וחצי בלבד לפני ההליכה לנשיא. נכון שבנט היה בחופשה במצדה, וממילא נכון שגם בנט עם שבעת המנדטים שלו טיפס על האולימפוס, אבל אם לפיד היה מספיק נחוש בדרך למטרה, הוא היה צריך להוריד אותו מההר או לכל הפחות לפגוש אותו בפסגת מצדה.
בסביבת לפיד יש הטוענים שאין לו שום צורך לחזר אחרי בנט. עם 17 מנדטים, הם אומרים, כמפלגה הגדולה בגוש, יש לו פריבילגיה לשחק אחרת. זה אולי נכון במציאות שבה לפיד מתנהל בתוך גוש הומוגני שחותר לאותה מטרה, אבל לא במצב הנוכחי, שבו נדרש ממנו לעקור שחקן פוליטי שנטוע עמוק בימין ולהמיר את דתו.
לפיד, השבוע: "הצעתי לבנט להיות ראשון ברוטציה"
לאחר שהנשיא ראובן ריבלין העניק את המנדט לנתניהו נשא לפיד דברים במסיבת עיתונאים. זה היה אירוע ממלכתי. לפיד נראה טוב ודיבר ברהיטות. הוא אמר שוויתר לבנט על ההובלה ברוטציה - הצהרה שנראית אחראית ומצלצלת טוב לאלקטורט. אלא שבמציאות, לפיד ויתר על מה שממילא אינו שלו. 17 המנדטים של יש עתיד ללא בנט שקולים ל-0 במשוואה הפוליטית שנוצרה, ועל כן, בפועל, לפיד לא ויתר על דבר. אין לו שום יכולת להקים ממשלה ללא רוטציה שבנט הוא הראשון בה.
לפיד הוא קמפיינר מצוין שכבר הוכיח לאחרונה שצעדיו הפוליטיים נותחו בהערכת חסר. ייתכן שיש לו תוכנית מגירה סדורה והוא יודע איך לצאת גם מהפלונטר הזה. ועדיין, כשהמערכה מתנהלת מול מועמד מנוסה שלא בוחל באמצעים, אין רגע שאפשר לנמנם בו. במילים אחרות: מאמריקה יהיה קשה לנצח את ביבי.

שתי החזיתות של בנימין נתניהו

שני נתיבים מרכזיים עומדים עכשיו בפני נתניהו בדרכו לפצח את המציאות הפוליטית המורכבת שאליה נקלע. הראשון: לשכנע את יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, להיכנס בכל זאת לממשלה בראשותו באמצעות הבטחות מפליגות ושלל הצעות יצירתיות. השני: לשכנע את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' לשחרר את הווטו שהטיל על שיתוף פעולה עם מפלגת רע"מ ולהסתמך על הימנעותה בדרך להקים ממשלה.
במרכזו של כל נתיב כזה עומדת חומת בטון יצוק שנדמה שאף כלי כבד שידהר לתוכה יצליח לפרוץ אותה. בעשרות השיחות וההתייעצויות שניהל נתניהו בימים האחרונים ניסו מקורביו להציף גם פתרונות יצירתיים שעד לא מזמן הוא עצמו לא שקל לבזבז עליהם זמן הקשבה.
צילום: שרון רביבוארכיון. סער ונתניהו. הגבלת כהונה מרצון (צילום: שרון רביבו)
למשל, הם העלו את הרעיון להבטיח לסער שבהסכם שיתגבש מולו יגביל נתניהו את כהונתו מרצון, רק שהפעם יהיה תאריך תפוגה לכהונתו. האפשרות הזאת עולה ברקע השיח על מעבר של נתניהו לבית הנשיא, לא לפני שיציב מועמד אחר מטעמו, שיצליח להרכיב ממשלת ימין בראשות הליכוד.
אלא שכל הפתרונות הללו הם סבוכים ומסובכים, וממילא לא נראה שמי מהם בכלל בא בחשבון מבחינת סער.

מזימת מאי

גם בצד השני, במסלול מול הציונות הדתית, הסכמה נראית דמיונית בשלב זה. אבל גם אם יקרה הבלתי נתפס, וסמוטריץ' יסכים לשתף פעולה עם רע"מ נגד כל העקרונות המנחים שלו ובמהופך לכל הצהרותיו, עדיין לא הכל עומד להיות פשוט.
את הממשלה הזאת, שנתמכת על ידי רע"מ, מתכוון נתניהו להשביע לצורך שתי מטרות בלבד: לבטל את הסכם הרוטציה עם בני גנץ (שאמור להיכנס לתוקפו בנובמבר), ולוודא שאחרי שהוא משלים את ימי המנדט להרכבת ממשלה, אף אחד אחר לא יקבל אותו.
הדרך היחידה לסיים את הסיבוב הזה מבלי שהמנדט יעבור לצד השני היא להשביע ממשלה כלשהי, אפילו כזאת שאינה מתפקדת, ואחריה לפזר את הכנסת. המצב הזה מציב את נפתלי בנט בעמדה בעייתית. יו"ר ימינה לא רוצה בחירות נוספות ולא מוכן שנתניהו יעשה עליו סיבוב.
בשיחות עם נתניהו הבהיר לו בנט באופן מפורש: "ההעדפה שלי היא ממשלת ימין. אני מוכן לסייע לך ככל שנדרש, אבל אם לא תצליח, לא אגרור את ישראל למערכת בחירות חמישית".
הנתיבים החסומים של נתניהו, והעובדה שבכל מקרה לא תהיה פה ממשלה מתפקדת, מובילים את בנט לחשב בעצמו את הפתרון לתרגיל המתמטי הסבוך: או ממשלה בצד השני, או ממשלה עם נתניהו, שבה יבטח את עצמו מפני כל הטעויות שביצע גנץ בממשלת החליפים. מבוא לתיקון.
לכתבה זו 302 תגובות
הוספת תגובה
302

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
211.

הוא חייב לדבר בארבע עניים עם שולחו וכן תשלומים להעביר לחברה

210.

כך שנתניהו לא יאשים אותו שאין לו ממשלה

209.

208.

התהליך שאנו עוברים עכשיו מיועד לגלות לעם ישר אל את הדרך. לטיהור כנסת ישראל מטומאת הפילוג של הדּמּוֹ-כּרתּ-יּהּ, שיטת השלטון של עובדי האלילים היוונים. כל הפוליטיקאים, ובעלי הממון, ואנשי התקשורת והאקדמיה, יאכלו את הכובע, ועם הארץ יראה ויבין.

207.

היום כבר ברור שיש עתיד בכלל לא מפלגה פוליטית , אלא מתנ"ס משפחתי השייכת למשפחת לפיד , מאשתו , אימו ילדיו דודים קרובי משפחה , לא סתם עופר שלח ניסה את לפיד שאמר לו לקיים פריימריז ,ואז לפיד הבין שעופר מנסה לפרק את המשפחה ,

206.

205.

ואת תחזרי לכור מחצבתך ותהיי אזולאי אמיתית! ולא בתחפושת לרצות את אדונך!

204.

רק דיברת נגדם כביכול, וואו איזה אמבוש

203.

רק מאמריקה מנצחים את ביבי

202.

קישקוש ובכיינות שמאלנים ורדודים כמו כל השמאל

201.

comment-2-comment

200.

כנראה שלא הבנתם הכל כבר סגור עם ביבי ויאיר לא צריך אף אחד חוץ מביבי הוא דואג לעצמו בלבד ועל סמך המילה של ביבי הוא נסע לחופשה זה פוליטיקה הוא מערבב את כל המצביעים שוב ושוב דואג רק למקומות שסגר עם ביבי

199.

comment-2-comment

198.

197.

196.

נראה מוזר ותמוהה לפיד חייב לשים לב מהחברים מעבר לים עד כמה הם תומכים בו או יותר מפגיעה בנתניהו ולדוגמה כאן גורמים פוליטים ישראלים כבר מאשימים שפעילות בטחונית מתרחשת משיקולים אישיים והכל לכאורה לפיד זה רחוק מדי

195.

194.

comment-2-comment

השנה אעבוד במשרד אמן

193.

לעניות דעתי. השחצנות שלו זו הבעיה הכי קשה.

192.

191.

comment-2-comment

לפיד נצר לניצולי שואה

190.

ראש יקב ולא ראש ממשלה.

189.

אני סמוך ובטוח שלפיד הפיקח מתנהל בחוכמה. הוא לא לכסוס צפרניים, או לרקוד לפי חלילם של הסיעות הקטנות של בנט , או סער. בוודאי יפגש עם כמה רבנים ואישים רבי השפעה אחרים בארה"ב ודי לחכימא ברמז..

comment-2-comment

חהההההההה חחחחחחחחההההההה

188.

187.

אז אי אפשר לקיים כאלה מארה"ב?! מה אתם מצפים שלפיד יקח אוהל וישן מתחת לבית של בנט בכדי שיסכים להצעתו? לפיד הרבה יותר חכם ממה שהכניסו לרוב העם הזה לראש בשטיפת מח בלתי פוסקות, אה כן, ונסיון חיים לא לומדים בשום אוניברסיטה

comment-2-comment

מי לפיד מצפים ששלי בגרויות

comment-2-comment

איזה חכם, מה חכם, געון.

186.

חדשה של וירוס

comment-2-comment

185.

184.

מה יש לו לעשות עכשיו? להתערבב בטירוף בהצגות בהבטחות שנזרקות באוויר, בכיפופים, בקומבינות, ברכילות? עדיף לו לתת לפרנז הזה להירגע, מה שיש לו להציע ברור לכל הצדדים, הוא לא צריך להשתתף בטרוף המגעיל הזה שמתרחש עכשיו, להידחף להציע את מרכולתו לשקר לפתות, הוא צריך להישאר רגוע יציב ורענן, שיבוא בנט מיוזע אחרי כל ניסיונותיו עם ביבי, יגיד ללפיד, בסדר באתי, בוא נתחיל לעבוד. אני חושבת שבגלל זה הוא יצא לחופש. אם ביבי יצליח לקמבן את בנט אז לפיד יחזור לאופוזיציה, שזוף ובכוחות מחודשים, אם בנט לא ילכד במלכודת, יופה ללפיד, וזה יהיה בערך כשלפיד יחזור מהחופשה רענן מוכן לעבודה.

comment-2-comment

מזרח תיכון בוער. זה טוב לכלכלה וטוב לעסקים.

comment-2-comment

183.

אני מבקש להזכיר שהחופשה הפרטית נערכת באמצע מגיפה עולמית, כשמשרד הבריאות עוסק בניסיון לחסום כניסת וראנטים חדשים לארץ.

comment-2-comment

כשביבי הכניס אברכים מניו יורק במהלך הסגר הראשון בלי בדיקות קורונה אפילו גם אז זעקת חוסר אחריות?

182.

181.

comment-2-comment

כמה רוע באדם אחד.

180.

comment-2-comment

179.

178.

177.

היום אני מכריז על הקמת מפלגה חדשה" אין עתיד ותקווה" ואני מחפש את כל תומכי לפיד הדפר וסער האגואיסטי שיתמכו בי. אני לפחות סיימתי תיכון וקיבלתי תעודת בגרות לא כמו לפיד

176.

comment-2-comment

הביא חיסונים... ביג דיל. לא הפסיק לנדנד לבורלא, את זה יכול לעשות מוכר בשוק הכרמל.

comment-2-comment

comment-2-comment

175.

comment-2-comment

לפיד עשה תמקסימום עוד מאמץ לא יניב שום פרי אין הרבה מה לעשות כשחצי מדינה חושבת שמאשם בפלילים אינטרסנט. שמסוגל לכול הוא אדם ללא תחליף ,עוד רבע חושבים שלאלוהים יש נציגים שיכולים להבטיח גן עדן למי שמצביע להם והשאר מפוזרים בכמה מפלגות שלא מצליחות להסכים האם השמש זורחת בבוקר

174.

לחמם את הזירה האיראנית, גם במחיר כמה עשרות או מאות הרוגים, כדי ליצור מצב חירום שמחייב ממשלת חירום לאומית.

173.

וכמו ציפי לבני סיים את תפקידו.שיבלה בארהב ובבחירות הבאות עם חצי מנטים יבין מה הוא עשה.חובבן.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

הוא פשוט מפחד להיות ראש ממשלה ואותי זה מדאיג

comment-2-comment

בזכות חמורים כמוך שלא רואים מה יש להם מתחת לאף. גנץ צלל ביותר מ-20 מנדטים אחרי מערכת בחירות אחת, ההוכחה שרק מיעוט יחסי עוד חושבים שצריך להתייחס אליו. אגב, לא הצבעתי אף פעם ללפיד וגם לא אצביע, אני מעדיף מפלגות עם חוט שדרה ערכי חזק.

172.

כמה מאכזב ומייאש

171.

אם זה היה נתניהו שטס בערב יום השואה הייתם צולבים אותו, כשזה לפיד אז אפשר לדבר פתאום על ה"מהות".

170.

אז הוא ברח לארהב

comment-2-comment

תודה על התוגבה המאירה

comment-2-comment

הבבונים בספארי רמת גן,אוכלוסיה עפ אוצר של מאה מילים מתוכם חמישים זה קללות

169.

168.

comment-2-comment

167.

הוא יודע שהוא לא יגיע לשום מקום חוץ מלהיות ח"כ ואז צריך להחליט לעתיד.יש לו את התומכים שלו אבל זה לא מספיק לכלום.

166.

אין מה לדבר עד שביבי יחזיר את המנדט

165.

164.

163.

comment-2-comment

162.

בחייכם ניסה לשכנע את בנט סער נסוג כי בנט איים לתמוך בביבי מה אתם רוצים מלפיד? מה שכן בנט הנחש הזה מקווה שנלך לבחירות חמישיות והוא יצנח ל-4 מנדטים פשוט אפס קטן

161.

יתן לביבי להיתבשל בעצמו

comment-2-comment

160.

159.

158.

comment-2-comment

157.

ביבי על הראש שלך תהיה ממשלה עם רעמ.....יאלללה עוף יבוגד....מכרת אותנו השמאלנים צודקים תמכור את אממא שלך בגלל המשפט.מסוכן ארור תהיה

156.

155.

וולאה חופה וואלה בטיח משהו עמוק מסתתר ״בחופשה״ הזו. מי שמכיר את יאיר לפיד מבין אל נכון שהוא כלל לא בחופשה.

comment-2-comment

154.

לפני בחירות מבלבל את המוח ואחרי הבחירות כולם ניכנסים למחילות כמו ליברמן סער יאיר לפיד וכל השאר פקפקפק

153.

הולך לחבר עשיר בדאלאס טקסס

comment-2-comment

comment-2-comment

152.

151.

אפשר היה לטוס גם אחרי הצפירה

comment-2-comment

יותר חמור היה כשביבי נסע לכפרים הערביים לקנות קולות כשכל המדינה היתה בסגר והגבלות אבל הוא הרשה לעצמו לצפצף על ההגבלות כרגיל

150.

כמה בורות וטיפשות אפשר להכיל בכתבה רדודה. שתחפש פרנסה אחרת.

149.

מקצוען שעובד בשקט ולא מברבר

148.

147.

146.

145.

הוא נסע כנראה שיש לו ממשלה בנט סער ליברמן לפיד מחכים שיעבור לנתניהו הזמן ואז הם יקימו ממשלה יש מצב שיש עריקים מהליכוד

comment-2-comment

144.

143.

142.

141.

לפיד יודע בתוך תוכו את האמת על עצמו שאין לו את היכולות והידע הדרוש להיות ראש ממשלה קיבל מנדטים לא משום שהוא מתאים אלה משונאי ביבי יותר מזל משכל.. עדיף שיטוס ולא יחזור למען המדינה..

comment-2-comment

140.

139.

138.

137.

האמת שהוא בכלל לא מתאים לכלום. יש לו משכורת גבוהה והכול טוב תניחו לו

136.

135.

comment-2-comment

134.

133.

132.

כוונה זדונית בנסיעה זאת

131.

130.

לפיד באמריקה וביבי בבית המישפט אז מה אותו דבר אחד מכין מיסודה לחופשה ואחד מכין לשנים בכלא תודה שלום

129.

יהיה בעזרת ה׳ בכלא

128.

חופשה זה עם משפחה וילדים או חברים, נסיעה לבד היא לא חופשה. מכבסת מילים ממש!

127.

126.

אז המקסימום שהוא מקווה זה שגם ביבי לא יוכל וישראל תלך פעם נוספת לבחירות.

125.

124.

123.

122.

לפיד לא מסוגל להנהיג ראשית אין לו השכלה אין לו נסיון בשום תפקיד בצועי הוא יכול להיו מגיש בטלויזיה

comment-2-comment

מה אתה אומר...אבל ביבי ממש מנהיג! הגרוע ביותר וארכי-נוכל שהורס את המדינה. רק עוורים לא רואים.

121.

comment-2-comment

120.

comment-2-comment

comment-2-comment

119.

118.

comment-2-comment

comment-2-comment

117.

116.

ומוותר למפלגה קטנה ממנו בשליש

115.

comment-2-comment

חיי בסרט כניראה שאין נפסקה בסרט שלו.אם הייתה הפסקה אולי אולי היה רואה איפה הוא חיי ואולי רואה את המציאות.

114.

עיניינים מובנה.

113.

למה להחליף? מה רע לך פה?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אני מצפה מהמנהיג של המדינה שלי לדוגמה אישית ואמירת אמת. רע לי שהמנהיג חשוד בשחיתות ומתנהג כמו מאפיה. רע לי שאני לא יודע מה מניע אותו, למה קונה צוללות, למה קונה תרופות עודפותת, למה ממנה מקורבים וכו'

112.

י

111.

די! נמאס כבר מכל הקונספרציות!

110.

הרומאים הם אלו שבחשו וגרמו למלחמות האחים בישראל. הם עשו זאת גם במקומות אחרים. שיטת הפרד ומשול. האנגלים למדו מהם, וכעת האמריקנים. חבל שטראמפ הפסיד. אנחנו בחסדיהם של אוהבי אויבנו, שקוראים לעצמם ידידים.

109.

חובתו לבוחריו

comment-2-comment

לגופו של עינין הוא הבין שאין לו דרך להרכיב קואליציה אז הוא רק מקווה שגם ביבי לא יצליח. לקוות הוא יכול גם מארה״ב...

108.

107.

ולעבוד עד שיצה עשן לבן.מאוד מאוכזב

106.

105.

לא תשנה את המציאות, חצי העם חושב אחרת ממך,

comment-2-comment

104.

הנסיעה היא חלק מהמו"מ, הצוותים עובדים כשהבוס לא נמצא לא ניתן לקבל החלטות, ממתינים לשובו ובינתיים עושים סיעור מוחות איך מגיעים להסכמות בתנאים הקיימים, אני מעביר קורסים למו"מ וזה חלק מצורת התנהלות, אגב המנוול נלחם על חייו (עונש כלא) ועושה הכול על מנת להימלט מהעונש ומההליך המשפטי ומתשלום לעוה"ד, הוא משחד ללא ניד עפעף, רק שהרשות השופטת והרשות המבצעת מפחדות להכריז על נבצרות, והמנוול ממשיך בהריסת הבית השלישי

comment-2-comment

לפיד אפס אכול שנאה

103.

ועוד שטויות

102.

הקנאה אוכלת.... אחרי שלפיד ראה שעם בנט המעאפן והקשקשן אי אפשר לבנות מדינה, הניח לביבי לטפל בסרחים העודפים שיוציאו לו את הנשמה עד סוף התקופה. מי שעומד בטקס יום הזיכרון ונואם בזכות עצמו, לעצמו ועבורו בלבד, ימצא את עצמו עם סחטנים מהליגה האחרונה וימכור את המדינה בעבור חופן דולרים.

101.

הוא פוחד לקחת אחריות. הוא רוצה להמשיך את החיים הטובים ולמשוך בחוטים.

comment-2-comment

100.

לפיד הבין מה שאני הבנתי ממש עם פרסום תוצאות האמת של הבחירות, הוא הבין שאין שום קונסטילציה שבה אחד הצדדים מצליח להרכיב ממשלה. לא אתחיל לעבור כאן על כל תסריט ותסריט פשוט אגיד שאין שום דרך להימנע מבחירות נוספות השנה. מכיוון שזו השורה התחתונה, לפיד לא ראה סיבה טובה או אמיתית להישאר כאן ולא לצאת לחופשה. אני הייתי עושה אותו דבר בדיוק.

99.

98.

97.

כמו ברק...

96.

comment-2-comment

comment-2-comment

95.

שהכל אפשר לעשות היום גם דרך הזום

94.

תרגיעי

93.

ממשלה שנשענת על מנסור עבאס לא תחזיק מעמד

92.

91.

ימים יגידו מי יקים ממשלה ברשות נפתלי בנט

90.

89.

comment-2-comment

התשוקה היחידה של הנאשם היא להימלט ממאסר.כראש ממשלה-הסיכוי לזה גבוה מסיכוי של נתין רגיל.בקשר למונח אהבה-הנוכל לא יודע מה פירוש המילה.בשנאה הוא מבין

88.

כנראה פיצוי על חוסר ההשכלה שלו. ולכתבת הנחמדה, ההתחנפות לשמאל לא תעזור לך כי בשעת כעס או משבר תחזרי להיות מרוקאית נחותה בקרב המילייה התל אביבית. ואני בהחלט אחד שיודע.

comment-2-comment

יודעים שאתה האשכנזי הגזען

87.

שמוכן להיות מנהיג עד שתמצאו. מנהיגים יכולים להיות רק בימין יודעים למה? כי רק אנשי ימין עם יהדות בעלת שורשים חזקים ואמונה יהודית יכולים לנצח. השמאלנים יכולים להיות מנהלי פאבים מסעדות תיאטרון

comment-2-comment

אל תשכח את אלו שמפרנסים אותך ואת חברייך החשוכים

comment-2-comment

שהם פשוט יעברו לניו יורק ויתנו לגאונים את המדינה כמה אפשר להיות מנוצלים

comment-2-comment

86.

מצבעים טיפשים מה מצאתם בו ספרו לנו סהכ שחקן קולנוע עובד עליכם

comment-2-comment

comment-2-comment

ואם כבר מדברים על מנהיגים נכשלים מהעידן שלנו, אז לך תמסור ד"ש לטראמפ, שנבחר בזכות האזרחים ששווים לביביסטים בארץ.

85.

84.

לכל המתלוננים שלפיד לא מסוגל לכלום דיבר היום ראש עיריית שדרות שזכות יאיר לפיד בזמן כהונתו כשר השיכון הוא החליט לתת תנופה ותקציבים לפיתוח העיר והיום רואים את התוצאות.

comment-2-comment

כמעט כמו הדתיים, העיקר תן כסף. כול השאר ממש לא חשוב.

83.

רבע מהעם, הרבע הגזען והומופובי שמלא בשנאה ופחד, מדרדר מדינה שלמה לשלטון עריץ ופשיסטי

82.

ביביסטית מדוכדכת, זה מה שאת

81.

הלוזר ברח לאמריקה יכול לעבוד כדוגמן

comment-2-comment

מה יש לו לפחד הוא יודע שביבי לא יתן לבנט ליהות ראש ממשלה ואם הוא יקח את עבאס הוא לא יצליח להרכיב ממשלה ועוד לפיד הציע לו להית ראש ממשלה וזה חלומו של בנט לכן אין לא מה לפחד מקסימום יהיה סיבוב חמישי של בחירות בגלל ביבי

80.

צודקת בכל מילה

79.

78.

77.

comment-2-comment

76.

75.

מתחילה לכתוב ירוד

74.

73.

אם סער ימני ובנט והבעיה זה ביבי וחושבים שביבי יכנס לכלא אז שיחברו לביבי בתור ממלא מקום ראש הממשלה או רוטציה עד המשפט ואם תהי לביבי עבירת קלון אז בכל אופן תשאר מדינה ימנית ללא שינוי וללא רעם

72.

71.

70.

אבל, באתה נשימה אני אוהב לקרוא את השטויות של הכתבת שבהם מעורבבים המצאות, תקוות, הערכות ועוד קשקושים נוסך שקשוקה.

69.

68.

67.

ואז הוא לא צריך את בנט

comment-2-comment

אין מקום לערבים בכנסת מדינה הזוייה

66.

comment-2-comment

65.

comment-2-comment

comment-2-comment

בניגוד לשותפים הטבעיים החראדים ורע"ם של מושחטיהו.

64.

comment-2-comment

ממש ברהיטי רים.

63.

כל הזדמנות שיש לו לראשות הממשלה הוא מיד נותן למישהו אחר בטענה שזה לטובת המדינה. לא נראה לי ולו שהוא מסוגל להיות בתפקיד ראש הממשלה!!

comment-2-comment

62.

comment-2-comment

אני רוצה לראות את התגובות אם מישהו מהמחנה השני היה טס ביום שכזה לחו"ל.

61.

שיפרק וזהו. תנו ללקחיהו להרוס את המדינה. תניחו

comment-2-comment

60.

59.

מי שמושרש בשלטון הרקוב עשור וחצי לא ניתן לעקור אותו בקלות. המון עסקנים שבעים מידו.

58.

comment-2-comment

57.

האמת, הערכתי לרוב את מה שקראתי עד היום, אבל פשוט אין לך מושג, את טועה וגרוע מזה מטעה, אל תפריעי למהלך שעוד לא הבנת וספק אם תצליחי להבין עד אשר יקרה.

56.

חבל על הקול שלי. נראה לי בחירות החמישיות אצביע לאחמד טיבי. הוא יש לו מילה.

comment-2-comment

comment-2-comment

55.

54.

53.

לא יעזור לך כמה פעמים תכתבי כתבות נגד נתניהו, את אזולאי, ותמיד תהיי כזאת. אף פעם לא תתקבלי בברנז'ה האשכנזית, אז חבל על המאמץ המיותר למצוא חן. חזרי הבייתה למקומך הטבעי, ותרגישי טוב עם ההחלטה. אני מבטיח לך.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה רק מראה כמה בוחריו של נתניהו האשכנזי הלבנבן "מבולבלים" בלשון המעטה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ביטויים כמו "מקומך הטבעי" "ותמיד תהי כזאת" (כזאת מה בדיוק?) וההנחה שהיא צריכה להצביע למפלגה או להשתייך לצד מסוים בגלל מוצאה העדתי. הברנז'ה האשכנזית חחח.. כן, כי נתניהו ממש גדל במעברה עם החריף של סבתא. אתה מבולבל אדוני.

52.

לפיד נסע לקבל תדרוך מהבוסים שלו ולא חופשה

51.

50.

הרס את המדינה שלנו עם השנאה שלו לביבי

comment-2-comment

49.

מה הקשר? אם יש פה רמז לכישוריו של לפיד, אז דע לך שלפיד הוא מהמשכילים ביותר בכנסת, אם תעודה או בלי. ואם דרגות צבאיות על הכתפיים או שבלי.

48.

47.

אין מה ללפיד לעשות ב-3-4 שבועות הקרובים לא בארץ ולא בארה"ב.בנט ממשיך לשחק קשה להשגה ולרקוד על כל החתונות.הישארותו של לפיד בארץ לא היתה מועילה. לרקוד- צריך שניים.

46.

מעבר לחוסר האובייקטיביות שלך שזועקת לשמיים כנראה שאת לא מבינה כלום במשחק הפוליטי. יש טיפשים שרצים ספרינטים ויש מרתוניסטים כמו לפיד. שניים רבים השלישי לוקח זהב...לחשוב שהוא נסע לחופשה כי הוא לא מבין שזה הזמן להיות בארץ... מצחיקה.

comment-2-comment

הכתבות פה הן תירוץ לצפייה בפרסומות. ממילאהכוונה היא שתדפדף למטה ישר למדור הפרסומי.

comment-2-comment

חשבתי שהמטרה היא לנצח ולהיות ראש ממשלה, אבל שימשיך לרוץ, בינתיים ביבי ימשיך לנהל ולהגן על המגינה

45.

44.

ממש לא מתאים להיות ראש ממשלה

43.

גם הצהיר על זה לפני הבחירות. הוא המציא את רק לא ביבי כל השאר לא באמת מעניין אותו.יש לו כסא מובטח וכל מה שהוא צריך זה לנאום מידי פעם. בדיוק כמו מרץ בדיוק כמו מפלגת העבודה. השמאל לא באמת רוצה את השלטון.תנו לו להתמרמר להתבכיין ולקטר ואז לטוס לחופשה או לקנות רכב מפואר ושכל השאר יקפצו.

comment-2-comment

42.

ללפיד אין כרגע מה להציע לאף אחד. הוא גם יודע שאם בנט יכנס לממשלה עם ביבי, יש סיכוי גדול שבוחרי בנט יעברו לסער. אנחנו רואים באופן קבוע איך התמיכה בביבי קטנה מבחירות לבחירות. אז למה לא לחכות ולתת למשפט לעשות את שלו.

41.

אני לא מאמינה שזאת סתם חופשה. סביר שמדובר בהתייעצות חשובה.

comment-2-comment

תמיד אפשר להמציא תירוצים כשאין תשובה הגיונית, הצביעות בכל גדולתה

40.

comment-2-comment

39.

38.

37.

זה מראה על זלזול לציבור שלו

36.

35.

נקודה

34.

comment-2-comment

עופי את בעצמך

33.

32.

31.

comment-2-comment

30.

29.

28.

27.

אם היה מצטרף לגנץ לאחר הבחירות הקודמות, היה "מכופף" את ביבי בממשלה חזקה ויציבה ולא פריטטית, אולי. העדיף לפלג מפלגה שהרבה האמינו בה. הכול בגלל אגו מנופח שאין מאחוריו כלום. עכשיו באמצע המאבק בורח ולא במרכאות, לארה"ב, בכדי לא לתפוס עמדה ולהילחם למען הציבור, שלצערי בחר בו ולא בגנץ. כמו שאומרים "מצטרף לאלו שמשתינים עלינו מהמקפצה". בחרתי ביאיר לפיד בפעם הראשונה שלו בבחירות ועכשיו הוא הוכיח לי כמה טעיתי.

26.

לפיד מצליח יחסית בגלל הוואקום בהנהגת השמאל. נראה לי שמיכאלי בבחירות הבאות תעמיד אותו במקומו. כדי להגיע לשלטון לא מספיק נרקסיזים וחשק, מה שיש ללפיד בשפע. ובכלל הגיע הזמן שרק מפלגות דמוקרטיות יוכלו להיכנס לכנסת. השיטה הטובה ביותר שבכל מערכת בחירות כל אחד מהציבור יוכל לבחור את הנציגים של המפלגה שהוא מצביע לה. פתק הצבעה בו בנוסף למפלגה יש רשימה של נציגים שאתה מסמן משהו כמו עשרה מתוכם. די ללפידים, לליברמנים, למועצת גדולי התורה ולשאר ממליכי מלכים. אנחנו דמוקרטיה.

25.

לבטל לאלתר את דיקטטורת הדרכון הירוק

24.

23.

22.

21.

חוסר פרופורציה משווע. אז לפיד טס לשלושה ימים... ביג דיל. לא מעלה ולא מוריד דבר. אחרי שחוזר יש עוד 3 וחצי שבועות להרבה מהלכים. הוא אחד היחידים שבאמת נמצא בכנסת כדי לעבוד

20.

19.

לא סתם לפיד נסע לארה"ב הוא הראשון שהבין והפנים שאין לו ממשלה ואין סיכוי בעולם שהמשותפת ,מרץ,והעבודה יתמכו בבנט לכן לפיד נסע והבין שחוץ מליברמן וגנץ וסהר אף אחד לא יתמוך בבנט

18.

17.

16.

15.

14.

13.

כל אחד עושה את עצמו מסתכל הצידה ולא בעסק, אבל זומם טוב טוב להתקיף פתאום. לקחת חופש ברגע הזה זה כמו להגיד לביבי, ברור לי שאתה הולך להכשל ואני מזלזל בך עד כדי כך שאני יכול להסתכל הצידה ולחזור להתקיף ברגע המתאים...

12.

11.

10.

חייבים לשנות את החוק בכנסת ישראל כול מי שיש נגדו כתב אישום או אין לו בגרות או תואר לא יכול להתמודד לכנסת

comment-2-comment

בגרות או תואר? מה, אין אנשים ראויים להנהיג בלי השכלה? מה אין אנשים משכילים בלי בגרות ותואר?

9.

8.

אבל כנראה שהוא באמת לא מבין את גודל השעה ולכן בחר לברוח וחבל

7.

6.

לפיד מבין שהעניין אבוד. איימן עודה הטמבל יוצא בהצהרות נגד בנט. סער התבלבל והכניס את הראש לקרקע כמו בת יענה. בנט לא מסוגל ללכת נגד נתניהו ואבאס הצהיר אמונים תמורת אתנן. במצב כזה מה יכול לפיד לעשות.? החיילים במחנה שלו ברחו הביתה ונכנסו מתחת לשמיכה. אין לו מחנה. בשלב זה הוא צריך ניקוי ראש לתקווה שנס יקרה נתניהו לא סומך על ניסים. הוא כבר סגר את הקואליציה, השאלה היא רק עבאס או גנץ. לדעתי בסוף אחרי שיהיה לו את עבאס בידיים והוא מראה את זהלגנץ, אז גנץ הטמבל יתנדב להכנס מתחת לאלונקה שוב.

comment-2-comment

לא מבין את השנאה של לפיד, בנט וסער לנתניהו ואת הסכנה שהם רואים בו.לפיד באמריקה כי להסתכל על ביבי מפרפר רק משפר את החופשה.

5.

4.

3.

comment-2-comment

2.

comment-2-comment

סומך על לפיד שיידע לתקוע לך עצם בגרון.

comment-2-comment

1.

נתניהו הוכיח ומוכיח שהוא האיש הכי מתאים להוביל ולהנהיג את ישראל.

0
מצב לילה
מצב לילה